Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Odpovědět
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Daidalos »

A kdy myslíte že bude u nás?
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Svestka »

No řekl bych že nejpozději do měsíce ale to je jen můj odhad nikde přesné datum, které by se týkalo českých OP nezjistíš takže hádat kdy tady bude WM6.5 je nesmysl.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od mike-biker »

Že všichni toužej přejít z "XP na Visty"? :lol: . Ať mi někdo řekne, v čem jsou Wm 6.5 lepší? Ano, jsou více uzpůsobeny pro prsty, ale já se do základu prakticky nedostanu a nadstavbě je to fu.ck. :wink: . Spíš kdyby někdo schopný rozpitval basic ROM a dal uživatelům možnost svobodné volby. :roll:
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Daidalos »

De o to,že ty 6.5 budou lépe odladěné (snad)..
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Svestka »

Není to nic na co by se muselo spěchat nic co ti ze stávajícího zařízení udělá něco co není prostě není důvod spěchat.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Daidalos »

De mi hlavně o to,že se mi nechce dávat teď do telefonu 50 věcí,když je stejně za chvíli (snad) upgadem vymažu.Tohodle mam z HTC už plný zuby a chi už konečně nic nemazat :-D .Taky doufám,že bude opravdu ta 6.5 s Touchwizem trochu koordinovanější,protože se telefon docela seká a to v něm skoro nic nemám.U HTC sem na tohle byl zviklý ale tohle je Omnie pro = 800 mhz procesor,vždyť je rychlejší i Iphone 3G s 400 mhz procesorem :???:
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od mike-biker »

Protože má fakt vychytaný softík. Ať je jaká je, toto se celkem povedlo. Windows 6.5 je "Vinetouův poslední výstřel" a srovnání s Vistami je plně na místě. Nový soft nikdy není dokonale odladěný a podle mě Mrkvochvost soustředí poslední síly na WM7, které ho mohou spasit. WM 6.5 zacpal jen hubu kritikům, že nic nevyvíjí. Ale nějaká tvůrčí nová myšlenka tam fakt není. Já klidně zůstanu u WM 6.1, pilně sleduji Androida a doufám, že časem bude výrazně dokonalejší. :wink:
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Daidalos »

Já ale nemluvím o odladění 6.5 nýbrž o lepším "zbratření" Touchwiz s Windowsem,protože to se moc nepovedlo.Přece jen je Samsung na poli WM relativně nový a to zarízení v normálním provozu(neberu různé testy a další blbosti) je stejně výkoné jako TP 2,které má skoro o 300mhz nižší procesor a ještě Qualcom..:???:
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od mike-biker »

Touch Wizz je pro mě naprosto zbytečné a nemohu se dočkat, až ho někdo dá do ři.ti!!! Stejně jako Widgety. :twisted:
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Daidalos »

:-) názor ti neberu,mně ovšem přirostlo k srdci...a proto chci aby bylo co nejlepší..
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Svestka »

Osobě jsme jej používal do doby než jsem si zkusil spb shell 3.5 před tím jsem měl alespoň vidinu toho, že když budu mít volnou chvíli budu si moci poměrně rychle vytvořit libovolný widget což je jistě plus. U shellu mi ale ještě nepřišlo, že bych něco navíc potřeboval navíc rychlost se nedá srovnat, takže pro mě touchwizz tímt ztratil význam a stejně jako mike-biker se těším na čistou rom.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Daidalos »

To věřím Widgety nejsou až tak uplně ideální,jenže SPB shell je spíše pro lidi typu "manager" ,widgety mně dají hlavně zábavu a to chci.Je pravda,že obrazovka Work je trochu lepší a přehlednější,ale není zas tak pěkná :-)
Prostě čím dřív 6.5 vyjde tím líp..třeba v něm půjde lépe oddělit Touchwizz od W.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Svestka »

Stačí kouknout na WM6.5 od omnie II a zjistíš, že se téměř nic nezmění, i když ano zdá se být widgety malinko svižnější ale není to pořád dostatečné, něco takového jako kompletně vypnout touchwizz určitě možné nebude.

P.s. Pokud chceš něco ve stylu zábavy jak píšeš tak zkus prostředí Swipe!, vypadá to zajímavě, osobně jsem to sice nezkoušel takže kdyby to někdo zkusil určitě by se hodilo nějaké resumé. Už z pohledu to vypadá, že prostředí nebude naboucháno funkcemi jak je tomu třeba i shellu ale je to zadarmo a vypadá to docela svižně takže za pokus by to možná stálo. Odkaz na preview Swipe!
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Daidalos »

Ten program vypadá zajímavě,zkusím a dám vědět. Myslíš tedy,že v 6.5 ofik nebudou až tak velké změny. Co takle ta neofiko myslíte,že je lepší než ofik.?

EDIT: Aha :???: tak nic,bohužel jsem lama a nejde mi nainstalovat,ale to je jedno protože na stránce kde je ke stažení píšou rozlišení QVGA.
tonis
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: úte říj 20, 2009 5:17
Zařízení: Samsung OmniaPro + HTC Diamond

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od tonis »

Tak mám asi pro všechny majitele B7610 špatnou zprávu. Listopad je fuč a aktualizace na WM 6.5 nikde. Po zavolání na linku Samsungu jsem se dozvěděl, že aktualizaci čekají každým týdnem ale bude ji možné dostat do telefonu jen v autorizovaném servisu BRITEX v Táboře. Tak zvažuji možnost FW z i8000 ale mám pořád obavy, přece jen to není originál. :-( Jestli máte někdo v B7610 firmwar z i8000, tak dejte vědět jak to chodí. Za nějaký screen budu vděčný. Třeba DubyDu se už dlouho neozval.
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od HADES »

Ikdyby taková absurdita jako nahrání WM6.5 pouze v autorizovaném servisu byla pravda - a tomu tady snad nikdo nevěří - tak by se stejně velmi rychle našel někdo, kdo by takto upgradnutou ROM dumpnoul a uploadnul na net.
bjogo
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř zář 30, 2009 6:20
Zařízení: Samsung Omnia Pro

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od bjogo »

Ako nerad by som komentoval Samsung Info linku, no povedal by som, ze toho asi vela nevedia. Volal som tam minimalne 4 krat ohladom Samsunng Omnia II, 7610 este na zaciatku, ked neboli dostupne. Na nic nevedeli reagovat. Tvrdili asi 2 tyzden, ze Omnia II je uz v predaji, neviem sice kde bola v predaji ale v CZ to nebolo urcite. Volal som tam pred 2 tyzdnami ohladom upgradu na win 6.5. Slecna sa sla dakam informovat, no nic viacej som sa nedozvedel ako to, ze caka sa na upgrade. To s tym servisom je to cista blbost podla mna. No iste je, ze ani sam Samsung asi nevie kedy to bude. Skor si myslim, ze je problem aj v tom, ze 7610 je oficialne zatial len cez O2, je mozne, ze aj oni maju v tom zdrzani prsty.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Daidalos »

Servis je podle mne také blbost, v jiných zemích to normálně upgradují přes NPS ale u nás....ne musí jim to trvat 10 let a ještě melou ptákoviny..

-- stř pro 02, 2009 16:33 --

Jinak na Modacu už se objevila první dumpnutá ofik. 6.5 ROM

http://www.modaco.com/index.php?s=&show ... &p=1120450" onclick="window.open(this.href);return false;
Ghanter
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte lis 24, 2009 9:21
Zařízení: Samsung Gt-B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Ghanter »

Mě zase na podpoře samsungu řekli, že jediný upgrade, který v dostupné době bude, má teď u sebe Telefónica O2. Po otestování a nahrátí asi nějakýho softu bude k dispozici. Bohužel nikdo neví kdy bude. A další otázka, zda to nepůjde přehrát fakt jen v britexu :(
bjogo
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř zář 30, 2009 6:20
Zařízení: Samsung Omnia Pro

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od bjogo »

No je mozne, ze ako som uz pisal problem je O2. Zatial sa ofiko predava len cez O2 a pokial viem tak aj O2 musi ofiko vydat update. No snad si svihnu.
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů