Hlasitost - Omnia Pro

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od Tazz1 »

Mám mp3 a je to snad ještě horší. Navíc ani nepřidá reprák na spodní straně, na které telefon leží.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od mike-biker »

A dovedl by jsi Svestko nastavit ztlumení zvuku HW tlačítek a SW klávesnice? Docela rád bych zvuky slyšel, ale aby to tak nekvílelo! :evil: ;-)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od Svestka »

No to je zase naopak implementace přímo od samsungu jestli se nemýlím takže kdo ví jak to mají zase udělané oni ale pokud to mají v registrech tak zkusím se mrknout ale pochybuju, že nějak pochodím. Ale co se týče zvuk mačkání kláves na SW klávesnici, tak používám Finger Keyboard 2 a tam lze zvuky vypnout bez problému, osobně je vyplé mám a nemám s tím problém. Zvuk v menu samsungu to asi nepůjde ale jak jsem psal mrknu se na to když bude čas. A zvuk HW tlačítek, to mi teď moc není jasné, co tím myslíš?
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od mike-biker »

No jsou zvuky např. při psaní SMS (SW) a zvuky přepínání atd. Tyto zvuky jsou příliš hlasité, když nastavím System Sound Volume, nebo i Ringer Volume. Jde o to potlačit zvuky Screen taps a Hardware buttons! ;-)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od Svestka »

Jo takhle ty je chceš pouze zeslabit nikoli zcela zrušit, chápu to dobře? Jestli ano tak bohužel na to řešení prozatím pravděpodobně nebude. Jinak vypnutí těchto všech zvuků při zachování vysoké hlasitosti je samozřejmě možné bezproblému bohužel nikoli pouhé zeslabení. Teď už se alespoň chápeme. :)
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od Daidalos »

Tak co zkusíte někdo udělat nějaký ten "patch" nebo něco? -> Svestko ?
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od Svestka »

Jak jsem psal pochybuju, že samotný dekodér zvuku něco mění v registrech dle mého má své vlastní nastavení a na to žaden patch neuděláš. Každopádně já jsem si pohrál v nastavení dekodéru podle návodu výše a problémy se zvukem nemám.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od Daidalos »

A našel si tu optimální hodnotu? Aby zvuk byl nahlas,ale byl stále kvalitní..
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od Svestka »

Pokud tam znáš ten princip toho zesilování a zeslabování zvuku tak to není žaden problém stačí si přečíst to co jsem psal výše a testovat přehrávání hudby při maximálním zesílení.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od Daidalos »

No vzhledem k tomu,že binární soustavu neumím,nechce se mi to teď zkoumat a taky proč když si to už vyzkoumal ty ;-)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od Svestka »

Věřím, že každému vyhovují jiné hodnoty hlasitosti a jelikož se nejedná o nic složitého opravdu doporučuji nastavit si to sám. Vše co potřebuješ vědět jsem ti odcitoval níž. Samozřejmě zvuk lze ladit i dále nejen hodnotami níže ale tyto ti bohatě stačí.
Svestka píše:V nastavení se není až tak těžké zorientovat. U položek OutPut Volume control navýšením hodnot zvýšíš hlasitost, dále lze zvýšit snížením hodnoty Lch OutPut Volume control.

P.s. V binárním kódu se dá rozeznat velikost čísel stejně jako v desítkové soustavě, tedy nejlevější bit má největší váhu, tedy platí: 111 > 110 > 101 > 100 > 011 > 010 > 001 > 000. Více znát nepotřebuješ.
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od Tazz1 »

jasne, ale co je treba jednoduche pro Tebe, ktery jsi v tom zbehly, to muze byt hodne velky problem pro jine. Sice mam vysokou skolu, ale priznam se, ze tohle nezvladnu (snad jen zatim). Zase naopak Ty si treba nebudes vedet rady v pravu, kde j jsem jako doma. Proste kazdy mame neco. Takze bych take poprosil o nejaky cab nebo tak neco. diky
pompier
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob srp 25, 2007 13:54
Zařízení: Samsung B7610 OmniaPro
Bydliště: Vratimov
Kontaktovat uživatele:

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od pompier »

Udělal jsem to podle Svestky (a to neumím anglicky :grin: ), výsleděk, zlepšení na konečně rozumnou míru. Jinak se potýkám ještě s jedním problémem - kdo mi volá slyší dvě až tři vyzvánění, než mi telefon začne reagovat. Dá se to pls nějak ošetřit?
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od HADES »

2-3 je moc, ale obecně mám s telefony na WM zkušenost že jim chvilku trvá než začnou zvonit, moje zkušenost je 1, maximálně 2 zazvonění na straně volajícího. Obávám se ale že to nepůjde nijak ošetřit
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od Svestka »

Pozdní reakci telefonu na zvonění bohužel opravdu neošetříš z mého pohledu je to pravděpodobně dáno asi pokusem šetřit baterii ze strany operačního systému jinak si to vysvětli nedovedu (samozřejmě toto je pouze můj názor).

Tazz1: Věřím, že spousty věcí mi není jasných, které naopak tobě jsou a obráceně ale právě pro tentopřípad jsem se to snažil co nejjasněji popsat. Každopádně už jsem výše psal, že se domnívám, že tato aplikace ukládá něco do registů dle mého mínění mí vlastní nastavení, tudíž nějaký cab nebo automatizace pravděpodobně nebude možná (opět se jedná pouze o můj názor -> mohu se mýlit).

Budu se tedy ještě opakovat a odcituji si znovu část svého příspěvku: "U položek OutPut Volume control navýšením hodnot zvýšíš hlasitost, dále lze zvýšit snížením hodnoty Lch OutPut Volume control". Tedy teď už stačí pouze otevřít daný program a následně snižovat nebo zvyšovat potřebné hodnoty, přičemž u daných hodnot jsou také šipky nahoru a dolů tudíž kliknutím na šipku nahoru zvýšíš hodnotu na šipku dolů zase snižíš. Stačí si to otestovat popřípadě můžeš zkusit hodnoty které jsou napsány v mém prvním příspěvku zabývající se tímto zesílením, tyto hodnoty jsou dle mého zvukového cítění mírně nad hodnotou kterou je schopen přístroj zvládat ale opět můžeš konkrétní hodnoty zvýšit nebo snížit od hodnot které jsou napsány v daném příspěvku a můžeš docílit lepšího výsledku, pokud máš strach, žeby jsi se zpětně nevrátil k defaultním hodnotám a změnil by jsi něco jiného než popisuji, můžeš si všechny hodnoty opsat v dané sekci a prostě testovat :)
pompier
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob srp 25, 2007 13:54
Zařízení: Samsung B7610 OmniaPro
Bydliště: Vratimov
Kontaktovat uživatele:

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od pompier »

Tak jsem nasadil program Photocontact a sám od sebe se mi vyřešil problém s prodlevou ve vyzvánění. Btw pořídil jsem si ho, pro možnost přirazení různých tonů SMS... Tak teď už jen zelený displej, ale s tím už se dá žít :tlem:
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od Svestka »

Děkuji za tip vyzkouším.
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od Tazz1 »

Tak jsem si s tím také zkusil pohrát dle toho anglického návodu a je ta hlasitost znát. Dal jsem tam ty hodnoty jak uvádějí oni a už při hlasitosti 4 to řve docela slušně. Jaké hodnoty jste nastavili Vy ? A další dotaz, nemůže to nějak odpálit reprák nebo jinak poškodit tydlifon ?
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od Svestka »

No čistě teoreticky vzato možná to poškodit může, tím chci říct kdyby to někdo vytáhl na maximální hlasitost a poslocuhal ten chrapot pár hodin je možnost, že to poškodí membránu ale při těchto rozumných hodnotách které se ti zdají, že řvou je všechno vpořádku i při dlouhém poslechu.
mulipytla
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte lis 17, 2009 19:51
Zařízení: Omnia Pro B7610

Hlasitost - Omnia Pro

Příspěvek od mulipytla »

mám dotázek, funguje tento návod i pro zvýšení hlasitosti reproduktoru při telefonním hovoru? Ta slabá hlasitost při hovoru mě celkem začíná štvát...
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů