HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Zamčeno
mirekp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pon lis 16, 2009 18:11
Zařízení: HTC HD2 dříve nokia

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od mirekp »

nazdárek všichni. již cca rok sháním nový telefon. loni jsem touto dobou řešil ht touch hd, kde mě odradilo, že u fotáku nebyla přisvětlovací dioda a nakonec jsem dostal se c902, který mi celkem vyhovoval a který dělal parádní foto. nějak ale se dozvěděl, že letos v létě mrkám po novém telefonu a tak na jedné procházce s pejskem mě opustil. takže jsem oprášil svou starou odloženou nokii a začal pokukovat po novém telefonu a velice mě zaujal htc hd2. momentálně již třetí měsíc pročítám různá fóra a sháním všechny informace o něm. takže jsem rád, že zde se tomu tak věnujete. již zde bylo hodně řečeno , ale mám taky dotázek na který jsem zde zatím nenašel odpověď. pokud ano tak se omlouvám, ale myslím, že jsem už všechna vlákna přelouskal (a některá i víckrát). ještě cca před 14 dnama jsem se rozhodoval mezi htc hd2 a nokii 5800. a poté co se začalo htc hd2 prodávat a píše se oněm převážně v dobrém, tak snad mám rozhodnuto. na to co potřebuji mi bude asi vystačovat. akorát teda k mému dotazu. pokud se dá hudba dělat po albách, dájí se třeba dělat i fotky po albách. abych nemusel prolistovávat všechny fotky, ale že bych si vyvořil podadresáře a do toho bych to pak strkal. to zamýšlím pro lepší přehlednost když bych si chtěl něco prohlídnout.
landov
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 141
Registrován: pát pro 07, 2007 10:25
Zařízení: HTC Cruise I

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od landov »

mirekp: moj nazor a skromna rada - pokial hladas tel. kvoli fotaku a doteraz si nemal skusenosti s WM, tak sa HD2 vyhni oblukom. Toto nie je kategoria fotomobilov (a je jedno ci to ma 2 alebo 10MPX), je to komunikator s op. systemom a podla mna, ak nie si hracicka a nerad sa rypes v nastaveniach, tak kupu HD2 velmi skoro olutujes.
Uživatelský avatar
flatliners
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: ned říj 26, 2008 9:52
Zařízení: iPhone 6 64GB SpaceGray

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od flatliners »

tak už je leo taky doma.první dojmy:
Rychlost-wow
krásná animace počasí
displej je parádní a internet na něm díky velikosti už konečně dobře použitelnej
díky bohu za hardwarové klávesy
neni tak velkej jak se mi zdál na fotkách i videích.bez problémů dosahnu do levého horního rohu bez přehmátnutí
s psaním sms nemám vůbec žádný problém(před tim sem měl i8910HD taktéž s kapacitním dislejem)
malá tloušťka mi hodně vyhovuje,dobře se drží a neudělá bouli v kapse
co mi trochu vadí je,že na skle displeje sou vidět pod určitým úhlem tečky z použité kapacitní technologie a žádné tlačítko pro foťák.jinak zatím nadšení!
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od jacek »

Ahoj, pokud máte někdo staženej tento indigátor baterie po % viz - http://pocketnow.com/tweaks-hacks/get-i ... +pocketnow+(pocketnow.com" onclick="window.open(this.href);return false;)&utm_content=Google+Reader, můžete upladnout pls? nejde se mi přihlásit na XDA, díky.
mirekp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pon lis 16, 2009 18:11
Zařízení: HTC HD2 dříve nokia

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od mirekp »

landov: ten foták jsem zmínil jen okrajem proč jsem si tenkrát nekoupil htc touch hd. samozřejmě vím, že telefon není foťák.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Radek Hulán »

mirekp píše:nazdárek všichn
HD2 není fotomobil. Displej je úžasný, ale foťák průměr. Nokia 5800 má foťák ještě (mnohem) horší.

Pokud preferuješ fotky, poté Samsung či Sony Ericsson splní tvé představy lépe.

Osobně bych asi bral Samsung M8910 Pixon12 . Je to sice telefon bez otevřeného OS, ale má vše potřebné už v sobě, takže to většině lidí nebude ani moc vadit.
noodles222
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon lis 16, 2009 22:05
Zařízení: omnia

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od noodles222 »

Zdravim, mam zaujem o HD2, ako tu pisete, nie je to fotomobil atd.. len sa chcem opytat, vraj to robi nejake cervene skvrny pri fotkach, resp. kruhy.. moze to vacsina z vas majitelov tohto stroja potvrdit alebo sa to vyskytuje len u niektorych kusov? dakujem
Rakis
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned bře 02, 2008 11:19
Zařízení: HTC Cruise
Bydliště: Brno

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Rakis »

Jak to tak čtu, tak hodně lidí spíš zajímá, jak to fotí, jak to hraje, jak to svítí, jak to vlaje (nenapadlo mě teď vhodné slovo do rýmu)

Já si myslím, že tato zařízení jsou spíš pro práci a tak důležitější vlastnosti jsou, jak jsou vyřešeny Úkoly a Kalendář, jak je komforní psaní a čtení mailů a SMS, zda funguje dobře navigace a podobně, ne jak to přehrává filmy, zda to fotí líp než zrcadlovka, zda se na to dají balit na diskotéce náctiletý holky...

Je tu někdo, s kým by se daly probrat Úkoly a Kalendář?
cego
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv lis 05, 2009 21:20
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Brno

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od cego »

No tak vzhledem k tomu, že hd2 pojalo HTC jako multimedialni telefon, spousta pracantů ho nevezme kvůli kapacitňáku, tak foťák by neměl předvádět takovou hrůzu! Protože pro skupinu, pro kterou je určen, to bude tak na 80% důležité! Když jsem viděl fotku kde byly vyfocene bílé mraky, tak ta růžová byla do nebe volající.. Myslíte, že třeba nová aktualizace to vyřeší ???
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Radek Hulán »

Rakis píše:Je tu někdo, s kým by se daly probrat Úkoly a Kalendář?
Úkoly nejsou v HTC Sense vůbec implementované, takže buď standardní WM aplikace či třetí strany.

Kalendář v Sense je, ovládání záložky "Kalendář" je perfektní, přepsané je i zadávání události. Někomu může vadit zobrazení jen jedné jediné události na homepage, ale to je spíše o zvyku. Jediný dotek a během setin sekundy jsem na záložce Kalendář a vidím celou Agendu. Kalendář je dle mého použitelný dobře.

--

Jinak foťák není vyloženě špatný - je pořád lepší než u většiny mobilů:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=584765" onclick="window.open(this.href);return false;

2 přisvětlovací diody jsou taky fajn, ale zase - xenonový blesk z top fotomobilů to není.

Na focení popsané tabule při meetingu je naprosto dostatečný, a to bude asi většina použití :)
desperadosx
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned lis 15, 2009 21:01
Zařízení: Samsung Jet

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od desperadosx »

Díval jsem se na ty fotky,je to hnus, bohužel.HD2 je multimediální zařízení pro široké spektrum uživatelů a opravdu nesouhlasím s tebou že je to dostačující kvalita.(ten řůůůžovoučký efektík,mňam,mňam)Bléé,hnus. Na dnešní dobu opravdu není.Momenálně mám S8000 Jet za 8500.- a výsledek je o 100 procent lepší.Kdejaká LG Arena za 7500.- fotí mnohem lépe.Velké zklamání :x

Necituj poslední příspěvek. ziminix
cego
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv lis 05, 2009 21:20
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Brno

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od cego »

Pevně doufám, že ten růžový nádech uprostřed bude jen softvérová záležitost! :-( Jinak jsem už pro hd2 rozhodnut!
Rakis
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned bře 02, 2008 11:19
Zařízení: HTC Cruise
Bydliště: Brno

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Rakis »

Radek Hulán píše: Úkoly nejsou v HTC Sense vůbec implementované, takže buď standardní WM aplikace či třetí strany.
Ty standardní Úkoly WM by zas tak nevadily, pokud jsou dobře udělané. Teď asi srovnávám nesrovnatelné, ale na svůj Cruise zkouším z xda-developers upravované ROM WM6.5 a podle mě jsou ty Úkoly a Kalendář horší a horší, co je novější build. např. u Úkolů se nastaví buď nový vzhled Topaz, což ale znamená, že když Úkol se připomene, tak tlačítkem Snooze se připomene za 5 minut, ale nemůžu si již vybrat, jako při vzhledu Diamond, že ho lze uspat na 5m, 10m, 1h atd. Nevím, zda je to vlastnost novějších buildů WM6.5, nebo ne dobře provedená implementace buildu na Cruise.
Ale to jsem odbočil.
mirekp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pon lis 16, 2009 18:11
Zařízení: HTC HD2 dříve nokia

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od mirekp »

koukám, že má zmínka o foto vyskočila jako hlavní fce, kterou chci u tohoto telefonu. není. na focení mám foták. u telefonu to beru jako doprovodnou fci. já bych chtěl hlavně telefonovat, psát zprávy, prohlížet si maily (jelikož obhospodařuji náš e-shop), prohlížet si internet, poslouchat pak muziku občas nějakej film, když budu někde tvrdnout (např. u lékaře). no a potom je pro mě zajímavá fce navigace, abych nemusel neustále přenášet navigaci mezi auty i s držákem a líbí se mi vychytávky jako akcie a ukázka počasí. no a to si myslím že by to mohl tento aparát splňovat. další dotázek jestli někdo nevíte o nějaké turistické navigaci, která by do toho šla. na auto navigaci mám igo8, který bych tam chtěl taky šoupnout, ale pro turistiku nevím co by tam šlo dát. koukal jsem na spartmaps pro wm.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Radek Hulán »

Na všechny tyto potřeby je HD2 špička. Ohledně navigace - pro turistiku je fajn Garmin Mobile XT s Topo Czech 3 mapou. Anebo zmiňované Smartmaps.
mirekp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pon lis 16, 2009 18:11
Zařízení: HTC HD2 dříve nokia

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od mirekp »

jakou řešit kartu do zařízení s ohledem na optimalizaci rychlosti a kapacity
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Milan Pištělka »

Pochopitelně tu maximální, která je k mání.
To je Sandisk 16 GB class 4. Ostatní jsou jen class 2. Ale musí se objednat tato varianta se čtečkou, samostatně jsem ji nikde neviděl.
mvp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pát úno 09, 2007 14:32
Kontaktovat uživatele:

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od mvp »

Do telefonu je UPLNE jedno jakou "class" tam das , prenosove moznosti zarizeni jsou dost hluboko i pod to "nejnizsi class" kterou najdes ! (Rychlost vyuzijes jen ve ctecce a USB dire ktera si s prislusnou cteckou rozumi :-) A co se tyce 16Gb Sandisku tak z vlastni zkusenosti kdyz jsem prisel z nicehonic o vsechny data na 3 ! kartach nez jsem koupil jinou se nic nestane kdyz se mrknes po jine :-)
Rakis
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned bře 02, 2008 11:19
Zařízení: HTC Cruise
Bydliště: Brno

HTC HD2: Odpovědi na předešlé dotazy

Příspěvek od Rakis »

Jiří Hrma píše: Úkoly nejsou do HTC Sense nijak integrovány, takže je tam jen ta klasická aplikace pro zadávání úkolů + standardní plugin na obrazovku Dnes. Je to docela škoda, úkoly by si své místo v HTC Sense určitě zasloužily.
A z vaší zkušenosti - dá se HD2 dobře ovládat vzhledem ke kapacitnímu displeji i při vypnutém HTC Sense? Teď mám na mysli právě úkoly, kalendář a podobně jako funkci WM6.5.
jarsou
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: pon lis 16, 2009 16:21
Zařízení: HTC HD2

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od jarsou »

Zkuste prosím někdo na HD2 v prohlížeči pustit ČT24 a Countryradio. Přehrává to? Díky.
http://www.ct24.cz/vysilani/?rychlost=h ... ad=&datum=" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.play.cz/listen/listen.php?sh ... &stype=WMA" onclick="window.open(this.href);return false;
Zamčeno

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů