Synchronizace s Google calendar

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond2 (rady, tweaky, návody...)
Odpovědět
Mezek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 250
Registrován: stř pro 03, 2008 10:10
Zařízení: HTC HD, HD2
Bydliště: Plzeň

Synchronizace s Google calendar

Příspěvek od Mezek »

Zdravím,
Na D2 používám synchronizaci s Google kalendářem celkem úspěšně až na jeden problém. Synchronizace jde jen jedním směrem. Z D2 do google bez problému ale opačně nikoliv. To znamená, že pokut vytvořím událost v kalendáři na D2, vzápětí se objeví i na google kalendáři. Když ji vytvořím v notebooku přímo v samotném kalendáři , tak se v D2 neobjeví nic.
Nevíte co ještě nastavit ? A kde ?

Nastaveno podle tohoto : návodu
tompec
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: čtv zář 24, 2009 18:24
Zařízení: Iphone 7 128 black
Bydliště: MS kraj

Synchronizace s Google calendar

Příspěvek od tompec »

Zkus GMobileSync 1.3.5
http://rareedge.com/gmobilesync/
TheMelin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pon kvě 28, 2007 9:54
Zařízení: htc

Synchronizace s Google calendar

Příspěvek od TheMelin »

divné, mě to funguje perfektně obousměrně a nastavoval jsem to podle stejného návodu.
DaG
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř říj 28, 2009 17:36
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Synchronizace s Google calendar

Příspěvek od DaG »

Ahoj všem. I já se rozhoduje nyní mezi Diamondem 2 a HD2. Pro Diamond mluví hlavně cena. Důležitá pro mě je hlavně ta synchronizace kalendáře s google calendarem. Předpokládám, že Diamond 2 má týdenní náhled kalendáře (to třeba nemá androidí Hero, má jen mesíční a denní náhled). Jen pro HD2 zase mluví větší displej. Tak mě zajímá, zda používáte týdenní náhled kalendáře, zda je tam vše dobře vidět a zde se i dobře zadávají v tom týdenním náhledu další události. U diamondu 2 asi vše v kalendáři zadáváte stylusem, je tomu tak? Musím si to někde vyzkoušet, ale tam kde jsem byl měli jen makety, phone vyprodaný, tak s ezkouška nekonala ;) Tak prosím poraďte. POkud byste mohli někdo přidat fotku jak ten týdenní náhled v Diamondu vypadá, bylo by to super. Z předchozí diskuse předpokládám, že většiuně z Vás tedy funguje i obousměrná synchronizace. A používáte v googlu i více než 1 kalendář? Díky všem za odpověď.
Mezek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 250
Registrován: stř pro 03, 2008 10:10
Zařízení: HTC HD, HD2
Bydliště: Plzeň

Synchronizace s Google calendar

Příspěvek od Mezek »

Tak po HR co jsem byl nucen udělat to již vše funguje.
Náhledy kalendáře:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jinak zadávání jde i bez stylus. Ovšem pohodlnější je se stylusem.

Jsou samozřejmě lepší, propracovanější kalendáře, ale kvůli této (konečně)vychytávce, zůstávám u origo kalendáře.
Jelikož tuto možnost v kalendáři využívám nejvíce, kdy si potřebuji naplánovat kdy komu volat.
Jinak jsem dlouhou dobu používal "Pocket Informant", což si myslím že je super kalendář.

Obrázek
DaG
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř říj 28, 2009 17:36
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Synchronizace s Google calendar

Příspěvek od DaG »

Mezek, díky moc za fotky kalendáře. Vypadá to clekem v poho. Ten kalendář cos nafotil je tedy aplikace v přístroji od zakoupení v rámci WM 6.1 nebo už máš upgrade na WM 6.5 pro D2? No přece jen asi úspora 4-5000 Kč proti HD2 zvítězí, zvlášť když s "chytrým telefonem" začínám.... D2 asi bude pro mě více než dostačující a ten náhled kalendáře snad taky postačí...
Mezek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 250
Registrován: stř pro 03, 2008 10:10
Zařízení: HTC HD, HD2
Bydliště: Plzeň

Synchronizace s Google calendar

Příspěvek od Mezek »

Ano je to upgrade na WM 6.5 pro D2.
DaG
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř říj 28, 2009 17:36
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Synchronizace s Google calendar - více kalendářů?

Příspěvek od DaG »

Ahoj všem, tak už jsem si taky pořídil HTC Touch Diamond 2 s WM 6.5. Stejně jako vy jsem postupoval podle anglického návodu pro synchronizaci s googlem (viz odkaz na návod výše) a aniž bych to ještě stihl nějak lépe odzkoušet už teď vidím jeden problém - Stáhl se mi jenom jeden kalendář. Já ovšem používám v googlu (i Thunderbirdu s Lighteningem) kalendáře dva! Nevíte někdo, jak zajistit, aby se stahovala data obou kalendářů. Navíc v googlu jsou dva kalendáře samozřejmě barevně odlišeny, ale možná toto kalednář WM nepodporuje? Nebo se Vám podařilo někomu rozchodit více kalendářů z účtu googlu i ve WM telefonech?

Mezku, a ještě doplňující dotaz pro Tebe. Na fotkách Tvého kalendáře je vidět, že u dní máš taky jména, kdo má svátek. Jak jsi je tam dostal? Já to ve svém kalendáři zatím nemám.
Mezek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 250
Registrován: stř pro 03, 2008 10:10
Zařízení: HTC HD, HD2
Bydliště: Plzeň

Synchronizace s Google calendar

Příspěvek od Mezek »

DaG -> Svátky nainstaluj do Outlooku a poté se ti při synchronizaci objeví v telefonu. Ke stažení zde :wink:
Pokut používáš jen Google kalendář, tak zde se to řeší. Konkrétně přidat tuto adresu do kalendáře.

Co se týká dvou kalendářů a jejich synchronizace, tak se to myslím někde řešilo, ale bohužel to asi nejde. Pokut bych se mýlil, budu jenom rád a také by mě to zajímalo.
egze
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát čer 19, 2009 9:41
Zařízení: Galaxy note 3

Synchronizace s Google calendar

Příspěvek od egze »

DaG> Tiez som s tymto dlho bojoval az som zistil ze cez activesync na WM zatial google podporuje len update hlavneho/default kalendara.
DaG
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř říj 28, 2009 17:36
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Synchronizace s Google calendar - více kalendářů!

Příspěvek od DaG »

Egze - takže jsi to řešil jak? Vše jsi začal dávat jen do jednoho kalendáře, nebo jsi našel jinou cestu než active sync. V tomto fóru tompec odkazoval na GMobileSync 1.3.5 viz http://rareedge.com/gmobilesync/" onclick="window.open(this.href);return false; , což je zpoplatněná služba, ale 20 Euro se dá. Jen je otázka, zda to podporuje více kalendářů. Na stránkách toho syncu jsme taky četl, že lze synchronizovat se dvěma počítači, tomu jsme zcela nerozuměl. Máte tedy někdo (zvláště tompec, který odkaz poskytnul) zkušenosti s tímto syncem? Našli jste někdo jinou cestu jak synchronizovat 2 a více kalendářů z googlu s vašim WM smartphonem? Díky všem za užitečné tipy, DaG.

-- doplnění předchozího příspěvku (stř lis 25, 2009 12:04) --
Mezek píše:DaG -> Svátky nainstaluj do Outlooku a poté se ti při synchronizaci objeví v telefonu. Ke stažení zde :wink:
Pokut používáš jen Google kalendář, tak zde se to řeší. Konkrétně přidat tuto adresu do kalendáře.

Co se týká dvou kalendářů a jejich synchronizace, tak se to myslím někde řešilo, ale bohužel to asi nejde. Pokut bych se mýlil, budu jenom rád a také by mě to zajímalo.

Mezku, díky i za tvo odpověď: Já nepoužívám outlook, ale thunderbird s add ons lightening (kalendář do thunderbirdu). Proto telefon synchronizuji s google kalendářem, přes který provádím synchronizaci ezti svými dvěma PC a taky notebookem. V telefonu je mi jedno, zda budu synchronizovat kalendář z Thunderbirdu nebo z google kalendáře. Zatím to zkouším přes google kalendář, nebo o tom jsem aspoň něco na netu našel. Samozřejmě pro mě méně přijemné, ale taky řešení je, že oba kalanedáře dám jen do jendoho a pak můj současný sync podle návodu bude v poho... Co se týče těch svátků, tak jsem to z těch dvou odkazů zatím nějak nepochopil. Potřebujki tedy dostat svátky do google kalendáře a z něj do WM phonu.
Mezek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 250
Registrován: stř pro 03, 2008 10:10
Zařízení: HTC HD, HD2
Bydliště: Plzeň

Synchronizace s Google calendar

Příspěvek od Mezek »

Pokut dostaneš svátky do kalendáře, tak se ti synchronizací dostanou i do telefonu.
Jinak v tom odkazu co jsem ti dal ,se o tom píše co a jak udělat. :wink:
tompec
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: čtv zář 24, 2009 18:24
Zařízení: Iphone 7 128 black
Bydliště: MS kraj

Synchronizace s Google calendar

Příspěvek od tompec »

GmobileSync je určitě zdarma !!!
Mi to podle návodu výše nastavit nešlo, protože synchronizuji s outlookem. Activesync chtěl abych odebral outlook a pak by šel google kalendář, ale to já nechci, tak to dělám přes gmobilesync.
DaG
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř říj 28, 2009 17:36
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Synchronizace s Google calendar - nově problém se synchroniz

Příspěvek od DaG »

Ahoj všem,

tompec > omlouvám se, já jsem si to spletl s jiným fórem, Ten placený byl na synchronizaci s Thunderbirdem, který taky používám, nějaký BirdieSync. Gmobile sync tedy asi je v poho, ale mě návod funguje (fungoval?), takže jej není třeba.

mezek > ta jména v kalendáři jsem zkusil podle toho popisu, ale zřejmě ten odkaz na kalendář už není platný (zkopíroval jsem jej celý, jak tam píšou, ale kalendář to nenašlo). Takže budu muset hledat dál, zatím jsme neuspěl.

Mám však nový velký problém jako začátečník ;) Kalendář se hezky synchronizoval přes active sync. Včera jsem ovšem také poprvé připojil teleofn k PC a nahrál si tam nějaký data pro instalaci (cab soubory). Nicméně i při tom připojení k PC jsme použil acivesync a to jsem možná neměl dělat? Teď když chci synchronizovat kalendář, tak mi to pořád jen hlásí synchronizaci s počítačem, nikoliv s kalendářem. začínám mít z toho pocit, že asi activesync mohu používat jen k jedné věci? třeba k tomu kalendáři. Pokud pak připojuji k počítači, už to ais nemám dělat přes active sync a windows mobile device centre, ale asi už připojovat jen jako usb a progámky tam nahrát takto? Ale půjde přes připojeníjako usb k počítači taky případně instalovat prográmky, které jsou exe soubory (nikoliv cab)? Je to jak si myslím? A jak se případně mohu vrátit k tomu, aby probíhala synchronnizace s googlem, když dám synchronizovat? Předem díky za pomoc začátečníkovi ;) Chybama se člověk učí ;)
Ještě doplním, že když se teď dívám na možnosti v active sync, tak tam mám jednak položku server exchange (to je ten google, kde synchronizuji kalendář, kontakty a maily) a pak tam mám druhoi položku Počítač se systémem windows, kde jsou zaškrtnuty jen kontakty a soubory). Vypadá to tedy, že tam jsou obě věci, jen nevím, jak teď znovu spustit tu synchronizaci kalendáře. Zkouším to nyní přes wifi i to je novinka, předtím jsem to dělal přes operátora, toho jsem nyní ale přes NoData zakázal, neb mám jen předplacenou kartu a ne datový tarif, zato jsme pořád na wifi ;) Tak tolik jen k doplnění. A oalší doplnění.... Když dám tedy synchropnizovat (zapnutá wifi), zobrazuje se informace Microsoft Exchange (podtím nic) a pak Počítač se systémem windows a pod tíám Synchronizováno: 25.11.09 23:51 a pak běží synchronizace, jen to nebere konce, pořád se to točí a synchronizuje (tedy asi s googlem, ale ne a ne to skončit. WiFi připojení se ukazuje aktivní (že by třeba slabý signál??? ) Jo pak to hlásí čekání na síť. Tkaže asi je vážně problém jen v té wifi, ale s notasem mi běží v poho! Tak že by byl přijímač nějaký slabší v D2?

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv lis 26, 2009 12:35) --

Tak malý update: skutzečně mi synchronizace nešla. Udělal jsem tedy to, že jsem obě nastavení (pro synchronizaci přes exchange server s googlem, i pro synchronizaci s počítačem) odstranil a vložil jsme nově synchronizaci pouze s googlem přes Exchange server. pak to opět začalo šlapat a tak zase vesele synchronizuji jeden kalendář. Mám tedy zato, že tím, že jsme zároveň synchronizoval s počítačem, že to nějak nezvládlo mít obě nastavení synchronizace. Můžete někdo zkušenější potvrdit, zda je to tak, že buď synchronizuji s exchange serverem anebo že synchronizuji s počítačem, ale obojí najednou nefunguje????
V google kalendáři s emi jinak podařilo rozchodit kalendář se jmeninami, který se v google kalendáři hezky zobrazuje. Nicméně se již nesynchronizuje s kalendářem. Je to stejné, jako můj problém se dvěma kalendáři. Vzhledem k tomu, že kalendář se jmeninami je přidaný další kalendář, tento se nesynchronizuje, synchronizuje se pouze můj hlavní kalendář, který v sobě ovšem žádné svátky nemá. Jedinou cestou je si z tohoto kalendáře zkopírovat data do mého kalendáře, ovšem v googlu jsme zatím nenašel, jak to udělat pro všechny události (to je pro všechna jména). Zatím to umím jen jedno jméno po druhé, ale to se mi opravdu nechce dělat 365x ;) Umíte někdo zadat celý kalendář (všechny události v jednom kalendáři v googlu), aby se zkopírovaly do Vašeho kalendáře? Pak bych tedy jmeniny uměl přidat. Co se týče svátků (svátky a tedy asi i dny volna), na které taky mezek dával odkaz, tak tam mi adresa URL s odkazem na ten kalendář nefungovala a tak se mi kalendář tímto směrem nepodařilo zprovoznit a počeštit. Máte někdo jiné řešení, jak dosáhnout toho, že budu mít státní svátkyk dispozici?
Poslední problém je zatím synchronizace přes wifi. Přestože se přes wifi v pohodě připojím a v opere mohu brouzdat v telefonu po netu, synchronizovat se mi přes wifi nepodařilo. Jen to začalo synchronizovat a psalo to, že navazuje spojené se serverem, ale nikdy k navázání spojení a dokončení synchronizace nedošlo. Vše jsme tedy zatím synchronizoval přes datový přenos z t-mobilu, za peníze a vzhledme k tomu, že mám předplacenou kartu (TWIST), tak bych přece jen rád tu synchronizaci přes wifi zrpovoznil. Máte někdo tip, kde může být ještě problém?

Takže tolik z mého sžívání s D2 a především s kalendářem.
Všem předem díky za užitečné tipy a snad mé "dlouhopisy" prospějí i jiným začátečníkům, jako jsem já ;)
tompec
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: čtv zář 24, 2009 18:24
Zařízení: Iphone 7 128 black
Bydliště: MS kraj

Synchronizace s Google calendar

Příspěvek od tompec »

http://www.kalmstrom.com/products/Outlo ... wnload.htm

Klikni na Download NameDays. Email nemusíš zadávat.
To s tím kalendářem je v podstatě to co jsem psal. Nejde zadat více kalendářů přes ActiveSync, proto používám ten GmobileSync.
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Diamond2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti