Nejpoužívanější BB zařízení mezi námi

Sekce věnovaná jednotlivým telefonům s ostružinou ve znaku

Jaký BlackBerry smartphone teď používáte

BlackBerry 9800
8
23%
BlackBerry 9780
8
23%
BlackBerry 9700
4
11%
BlackBerry 9000
1
3%
BlackBerry 8900
1
3%
BlackBerry 9500
2
6%
BlackBerry 9000
5
14%
BlackBerry 8800
0
Žádná hlasování
BlackBerry 8300
0
Žádná hlasování
Jiný
6
17%
 
Celkem hlasů: 35

thedave
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 02, 2009 10:57
Zařízení: BlackBerry 8900

Nejpoužívanější BB zařízení mezi námi

Příspěvek od thedave »

Ahoj, zajímalo by mě, který handheld je nejrozšířenější mezi námi. Chcete to taky vědět? Tak hlasujte! :-)


//Anketa obnovena 2.4.2011. Farokh
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nejpoužívanější BB zařízení mezi námi

Příspěvek od Standa »

A můžu zahlasovat to, co mám v plánu si koupit nebo chceš jen reálné výsledky?
thedave
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 02, 2009 10:57
Zařízení: BlackBerry 8900

Nejpoužívanější BB zařízení mezi námi

Příspěvek od thedave »

Asi bych raději aktuální stav - ať je cílení některých příspěvků, co se týče sw pro handheldy a různých fint atd., tím správným směrem. Ale můžeme udělat druhou anketu - My dream BB :-)
quest987
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: pát pro 12, 2008 22:20
Zařízení: Blackberry Bold 9790

Nejpoužívanější BB zařízení mezi námi

Příspěvek od quest987 »

Už se těším v pátek mi dorazí BB 8900 curve.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nejpoužívanější BB zařízení mezi námi

Příspěvek od Standa »

Tak se těš, já už ho mám cca 2 měsíce a stále jsem nadšený (v mezích smartphonu, ne kapesního počítače) :-).
iasi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte lis 04, 2008 11:24
Zařízení: SGN

Nejpoužívanější BB zařízení mezi námi

Příspěvek od iasi »

Standa, neda mi neopytat sa. Kedysi som tiez odbehol od WM a skusal som N E71. Dnes by som povedal, ze E71 bol najlepsi telefon, aky som kedy mal. Nechal som ju vsak lebo mi chybala prave funkcnost pocket PC. Teraz poskulujem po BB 9700, ale trochu sa bojim, ze okrem platenej obdoby push e-mailu budem sklamany. Teda otazka byvalemu skusenemu uzivatelovi WM a dvojmesacnemu nadsenemu uzivatelovi BB 8900, co je na BB lepsie a kvoli comu sa oplati? Vdaka.
Matiniela
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: ned led 06, 2008 19:57
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Ostrava

Nejpoužívanější BB zařízení mezi námi

Příspěvek od Matiniela »

BB se oplatí hlavně kvůli emailu a pracovním funkcím
iasi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte lis 04, 2008 11:24
Zařízení: SGN

Nejpoužívanější BB zařízení mezi námi

Příspěvek od iasi »

Co su pracovne funkcie - kalendar, kalkulacka? Skusim to naformulovat inak... Z telefonov s otvorenym operacnym systemom som doteraz pouzival HTC Kaiser, Nokia e71, HTC Touch Pro, HTC Touch Pro 2 - to stale pouzivam a povazujem za kvalitne pocket PC - nevyhody vidim v slabej vydrzi a nie uplne sviznom systeme a nestastne riesenym ovladacim prvkom, inak sa da pouzit takmer na vsetko. Zvazujem vsak prolongaciu zavazku u operatora a BB 9700 je v hre. Nerad by som bol vsak vedeny len emotivnym chcenim a tak by som potreboval vediet konkretnejsie, preco blackberry a preco nie.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nejpoužívanější BB zařízení mezi námi

Příspěvek od Standa »

Záleží, co s telefonem budeš dělat a co si představuješ pod tou funkčností. Systém BB obecně je rychlý, celistvý a pohodlný. Pokud nechceš telefon opečovávat a ladit, chceš jej prostě používat, a máš ho hlavně na PIM a komunikaci, je Blackberry perfektní volba.
Navíc (např. moje BB8900) má super zvuk jako mp3 přehrávač, má nadprůměrně kvalitní displej, výborný foťák, blesk, stavovou diodu, jack 3.5 a výdrž minimálně 2x vyšší než WM při stejném použití.
Naopak jsem nenašel třeba Acrobat Reader zdarma, problém je i najít kvalitní RSS čtečku, a s navigací v BB moc nepočítej - existuje jen stahovaná z internetu, takže v zahraničí se prodraží, pokud nemáš nějaký vyšší a dražší tarif pro Blackberry.
Spíš napiš na co telefon chceš, ať ti můžu říct, pokud budu vědět.

P.S.: mám teď doma Xperii X2 a přemýšlím, že si ji koupím :-)
iasi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte lis 04, 2008 11:24
Zařízení: SGN

Nejpoužívanější BB zařízení mezi námi

Příspěvek od iasi »

No, uprimne povedane, vela ludi odchadza po dlhej dobe od WM, mne tiez na WM nejake veci vadia, vyzeral si byt spokojny s BB podla prispevkov, chvilami dokonca nadseny. Kedze uvazujes o navrate, je to v podstate bezpredmetne, asi BB nakoniec nie je celkom presvedcive.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nejpoužívanější BB zařízení mezi námi

Příspěvek od Standa »

Proto se ptám, co od telefonu požaduješ, jinak se totiž poradit nedá ;-). Já mám dva důvody, proč uvažuju o návratu:
1) kvůli častému brouzdání po netu a častému čtení mi vadil menší displej
2) jsem zvyklý si pro WM programovat vlastní aplikace podle potřeby. Programovací jazyk pro BB neumím a ani se učit nebudu, takže v tomto ohledu jsem omezen

Od WM platformy jsem odešel jen kvůli absenci opravdu špičkových komunikátorů. Fríkulíni se mnou nebudou souhlasit, ale v ohledu funkcí a designu nevzniklo špičkové WM pda už mnoho let. A WM platforma není určena pro průměrné komunikátory (můj názor!). Xperia X2 mé požadavky jako jediná ČÁSTEČNĚ splňuje. Proto stále nejsem rozhodnut a stále váhám, jestli od téměř dokonalého smartphonu přejít k opět nedokonalému pda.

Toť vše. Jinak je BB vynikající platforma a poctivější telefon jsem ještě neměl. Výrazná většina lidí, kteří přešli z jiné platformy na Blackberry, už u něj zůstali. A měli proč.
iasi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte lis 04, 2008 11:24
Zařízení: SGN

Nejpoužívanější BB zařízení mezi námi

Příspěvek od iasi »

V prvom rade sa ospravedlňujem, že to riešim na tomto fóre, ale istý súvis tu vidím.

Takže, čo od zariadenia potrebujem, sú predovšetkým dve veci:

Displej s dobrým rozlíšením a HW klávesnica, preto som si obstaral TP2, 3.6' displej a HW klávesníca, ktorá po úprave píše aj s diakritikou ma v tomto smere uspokojili. Dôležité je pre mňa aby som mohol dokument (prípadne odfotená strana dokumentu) čítať bez behania po lište a to sa v landscape na TP2 dá pomerne pohodlne, a pri softvérovom rozšírení o softmaker sa dajú aj komlikovane formátované office dokumenty čítať a upravovať, prípadne ich stačí na desktope len doupraviť. Ostatné veci, ako GPS navigácia, počúvanie hudby, FM rádia, pozeranie filmov a fotografií je len príjemným bonusom, zodpovedajúcim cene, nie všetko síce ide ako má, ale postačuje a bolo to tiež dôvodom kúpy. Nepríjemná je slabá výdrž, kvôli autosynchronizácii e-mailu. Celý deň môžem používať zariadenie len vďaka tomu, že pri active sync synchronizácii sa zároveň dobíja, pričom to z dlhodobého pohľadu negatívne ovplyvňuje výdrž a navyše, nie každý deň strávim pri stole dosť času na to, aby bolo dosť dobíjané. Vzhľadom na to, že len málo zariadení a mimo WM také ani nepoznám, mi umožní uspokojenie vyššie uvedených priorít, úplne opustenie platformy nezvažujem. Ale dosť už témy, ktorá je úplne mimo.

Ako som už vyššie uviedol, v rámci prolongácie záväzku zvažujem obstaranie BB 9700. Tak či tak používam dva telefóny, nemusím teda od TP2 a WM odchádzať. Nad BB uvažujem preto, že by som tým eliminoval hlavný dôvod slabej výdrže TP2, ktorým sa javí byť autosynchronizácia e-mailu. Základné požiadavky pre tento môj "druhý telefón" sú teda
- pohodlné, svižné používanie telekomunikačných funkcií (telefón, e-mail, sms)
- dobrá pouzitelnosť internetu aspoň prostredníctvom opery mini
- kvalitný displej s jemným rozlíšením
- qwerty HW front face klávesnica
- dobrá výdrž batérie

PS: zvazujem este nokiu E72 (nevýhodu vidím v slabsom displeji, Symbian by som prezil) a avizované HTC Trophy (tam je paradoxne nevýhodou OS, nakoľko si nechávam TP2 a poznám aj nedostatky WM)

Na záver sa už len poďakujem za trpezlivosť a ospravedlním, že som odbehol od vlákna.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nejpoužívanější BB zařízení mezi námi

Příspěvek od Standa »

Editaci a čtení delších textů bych já osobně na Blackberry nedoporučil, ale v tvých pěti požadavcích je Blackberry jistý králem a těžko vybereš lépe:

- telefon, email, sms jsou na Blackberry vynikající
- Opera Mini 5 vyhovuje
- lepší displej než má např. BB8900 asi neseženeš (pokud to není AMOLED) a myslím, že BB9700 na tom bude stejně
- klávesnici si radši vyzkoušej, tady je to hodně o osobních preferencích a názory i mezi jednotlivými typy BB se liší
- 8900 s trvalým připojením k emailu vydrží klidně přes 3 dny (při zátěži 2 dny), takže bez konkurence
TheMelin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pon kvě 28, 2007 9:54
Zařízení: htc

Nejpoužívanější BB zařízení mezi námi

Příspěvek od TheMelin »

Mám BB 9700, ale není v hlasování ;-)
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Nejpoužívanější BB zařízení mezi námi

Příspěvek od Bruca »

tak jsem se přidal k novým majitelům BB. mám BB 8800, už s funkčním internetem bez BIS. první dojmy jsou veskrze pozitivní. Stando, díky za bezva recenzi, i za tvůj přechod, který mě přiměl k přemýšlení ;-)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Nejpoužívanější BB zařízení mezi námi

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Tak vítej mezi ostružinovými fandy. Pro začátek doporučuji přidat se na SmartManii do skupiny BlackBerry Fans, čímž získáš zvláštní hodnost pod avatarem a nabídku několika desítek tématických avatarů. A pak napiš svůj PIN a já ti pošlu pozvánku do SmartMania BBM skupiny :wink:
Uživatelský avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Příspěvky: 553
Registrován: pon bře 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

Nejpoužívanější BB zařízení mezi námi

Příspěvek od Jiří Hanč »

Ač ještě nedorazil, tak jsem do ankety zvolil Bold 9000, který by mi měl přijet během pár dní, tak uvídím, jestli si najdu platformu na dalších pár let. :grin:
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nejpoužívanější BB zařízení mezi námi

Příspěvek od Standa »

Bruca: díky za pochvalu, užitečnost potěší :-).

Jiří Hanč: já myslím že to půjde. Jsem mobilně rozmazlený ale BlackBerry mám už dost přes rok, což o něčem svědčí. A nebýt "nové vlny" Windows Phone, prakticky nemám za co měnit a definitivně zůstávám u BlackBerry :-).
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Nejpoužívanější BB zařízení mezi námi

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

@ Jiří: Ještě to nějak vyřešit, abys měl BIS (299,- měsíčně za neomezené množství dat mi přijde fér) a bude z tebe plnohodnotnej ostružinovej guru :)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nejpoužívanější BB zařízení mezi námi

Příspěvek od Standa »

Jo, a časem přejít min. na OS6, protože internetový prohlížeč v BB OS5 a méně je trest :-).
Odpovědět

Zpět na „BlackBerry telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů