Marvell ARMADA: Nové mobilní procesory s taktem až 1.2 GHz

Diskuze o programech pro Windows Mobile
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Marvell ARMADA: Nové mobilní procesory s taktem až 1.2 GHz

Příspěvek od niky79 »

permar: ja tomu rozumim. Slo tu jenom o to, ze je potreba porovnat srovnatelna zarizeni, podobnym parametru. A jako majitel PDA s 480x800 od HTC jsem se musel pozastavit nad tim, se tu nekomu na PDA s 240x320 a rychlym procesorem prehravaji filmy jako vino, protoze me se prehravaji take jako vino, ale pri 5x vetsim rozliseni.

Ale jak tu kdosi zduraznoval, JE TO O OPTIMALIZACI SW, nicem jinem.
Uživatelský avatar
permar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: ned pro 30, 2007 10:08
Zařízení: SGS 5
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Marvell ARMADA: Nové mobilní procesory s taktem až 1.2 GHz

Příspěvek od permar »

Přesně tak,je to o té optimalizaci.......ale i o tom co to zařízení pohání :grin: Tak chlapi,a můžem to tu uzavřít :grin:
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Marvell ARMADA: Nové mobilní procesory s taktem až 1.2 GHz

Příspěvek od pk »

niky79: ty si asi nepochopil stale ze ten film na tvojom zariadeni nema 800x480 a na mojom nema 320x240. Ten film ma stale 700x500. Je grabnuty s bitrate povedzme 1500 kb/s. Je to moj subjektivny nazor.. ale tvrdit tu ze na tvojom displeji ma ten film 5x vyssi bitrate ako na mojom je smiesne :) ten film ma proste stale 1500 kb/s. Podla cisto tvojej teorie by hocijaky film povedzme zmienovanych 700x500 pri 1500 kb/s na pocitaci s diplejom 1920x1200 musel vsetko preratavat na rozlisenie vacsie ako full HD! to by moja masinka pekne zaplakala :) on ten obraz bud roztiahne alebo scvrkne. Tak isto ako ked si na monitore LCD das mensie rozlisenie ako je nativne a opacne. Nepopieram ze to roztahovanie da viac zabrat procesoru ale urcite to neni 5x ako pises. A ano je to o optimalizacii softveru ako pises. A prave som porusil svoj slub ze o tom nenapisem uz.. tak ale teraz uz naozaj finito.. je to moj nazor a nikomu ho nevnucujem.
SdKfz.171
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: úte říj 06, 2009 13:29
Zařízení: ASUS P552w

Marvell ARMADA: Nové mobilní procesory s taktem až 1.2 GHz

Příspěvek od SdKfz.171 »

niky79: Keine angst, junge, cihla rikam vsemu :)
pk: Mas pravdu, je cas to uzavrit. Ono to bude asi stejne, jako s auty - nejlepsi auto je to, ktere prave ridite (tak pravi slogan jedne znacky).
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Marvell ARMADA: Nové mobilní procesory s taktem až 1.2 GHz

Příspěvek od tslany »

Napíšu to ve zkratce:
Rok a půl jsem si užíval výkonu PXA27x, předtím rok ATi Imageon 2282, teď vlastním MSM7200a a už tu pár hodin konvertuju filmy co mám na paměťovce a ještě dlouho konvertovat budu...

(Na neinteligentní reakce k tomuto příspěvku neodpovídám)
Uživatelský avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Příspěvky: 553
Registrován: pon bře 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

Marvell ARMADA: Nové mobilní procesory s taktem až 1.2 GHz

Příspěvek od Jiří Hanč »

niky79: Pokud chceš citovat, tak tak čiň za pomocí tlačítka "Citovat", ono tu není nadarmo a já se nerad koukám na to, jak nám tu diskusi činíš nepřehlednou...

A ten flame... Má cenu se k tomu vůbec vyjadřovat?
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Marvell ARMADA: Nové mobilní procesory s taktem až 1.2 GHz

Příspěvek od KVARK »

tslany píše:Napíšu to ve zkratce:
Rok a půl jsem si užíval výkonu PXA27x, předtím rok ATi Imageon 2282, teď vlastním MSM7200a a už tu pár hodin konvertuju filmy co mám na paměťovce a ještě dlouho konvertovat budu...

(Na neinteligentní reakce k tomuto příspěvku neodpovídám)
No, jo... Ten pocit dobře znám :grin: Sám jsem šťastným uživatelem X1....
Na konvertovaní jsem se už úplně vyprdnul. Bych musel přes ten program přemlet všecko co mám na PC.
Občas si stáhnu něco v QVGA kvalitě, ale víc od toho čekat nemůžu. Pokoušet se přehrát video alespoň průměrného datového toku s rozliš. 600x300 je o zdravý rozum...
Ale abych pořád neplival, tak je na to docela dost ROMek na XDA a ten optický joystick je taky extrémně vzácná(a nutno podotknout, že výborná) věc. Ale tím to zhruba končí...
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Marvell ARMADA: Nové mobilní procesory s taktem až 1.2 GHz

Příspěvek od Standa »

No a co že musíte x hodin konvertovat? Já jsem taky musel pro Touch HD a X1. No a co že se zastaralým Xscale jste nemuseli u PC trávit takovou dobu jako s Qualcommem? Prostě teď máte CPU který zvládá daleko náročnější videa, můžete si to vytisknout na tričko ať každý vidí jací jste machři, tak seďte a konvertujte! :-D
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Marvell ARMADA: Nové mobilní procesory s taktem až 1.2 GHz

Příspěvek od KVARK »

Jn, už aby tenhle věk šnečích procesorů skončil.
Za rok už budeme třeba jen nevěřícně vzpomínat, za co jsme dávali ty nehorázné prachy... :grin:
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Marvell ARMADA: Nové mobilní procesory s taktem až 1.2 GHz

Příspěvek od radospol »

nemozem porovnavat s Xscale,ale pre mna jednoducheho "divaka" s 30 rokov kukania na filmy analogovym sposobom na tv( a to nehovorim o starych vyyyypuknutym tv) neni problem pozerat na nejaky film divx na xperii,alebo HD a to bez konverzie.

Ale jak tvrdim, nic predtym som nemal moznost vyskusat.Takze do mna nerýpte:)

Inak na mojom Neonode N2 kukam rovnako dobre filmy jak aj na "vykonnejsom" qualcomme.Co je pre mna zaujimave porovnanie,lebo neonode by sa nemalo vobec rovnat s ppc.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Marvell ARMADA: Nové mobilní procesory s taktem až 1.2 GHz

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Neonode běží na WIN CE a má čipovou sadu NeoMagic MiMagic 6+ http://pencomputing.com/images/NeoMagic6+.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

NeoMagic seeks to replace all the complex and powerhungry specialized hardware accelerators and DSP chips with one programmable parallel processing chip that can run MPEG-4, H.264, full duplex 2-way video and such. The chip itself, the MiMagic 6+, combines an ARM 9 core with an APA-based multimedia engine.
blondes
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: sob říj 10, 2009 12:22
Zařízení: HD2:-)
Bydliště: Pardubice

Marvell ARMADA: Nové mobilní procesory s taktem až 1.2 GHz

Příspěvek od blondes »

Jó Neonode je vůbec taková zajímavá hračka :smile: .
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Marvell ARMADA: Nové mobilní procesory s taktem až 1.2 GHz

Příspěvek od radospol »

ano hlavne dnes za par šupu a mensie nez cokolvek.:)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Marvell ARMADA: Nové mobilní procesory s taktem až 1.2 GHz

Příspěvek od tslany »

Ono jako QC má i některé silné stránky, např. OpenGL ES grafika díky který si zahraju Call of Duty 2 s víc než 30fps, což na mých předchozích strojích sem nedal ani omylem a to i pokud to šlo přez GAPI namísto OGL ES
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Marvell ARMADA: Nové mobilní procesory s taktem až 1.2 GHz

Příspěvek od Standa »

To máš pravdu, grafiku, co jsem viděl na QC 528MHz jsem zatím taky na jiném pda neviděl. Ale k čemu to je, když moje častější činnost je prohlížení webu v pozadí s hudbou, s čímž Xscale problém neměl, ale s QC se hudba začne sekat? Taky je pravda, že Qualcomm zvládá vyšší datové toky videa než Xscale. Ale k čemu to, když tu hromadu co mám doma Xscale přehraje, ale QC zvládá tak tak jen ty pomalé scény?
Jasně, můžu machrovat na fóru, co všechno Qualcomm zvládne a jací jsou ostatní volové, že protlačují starý Xscale. V pohodě, takto můžou mluvit ti, co mají pda na frajeřinku, jenže někteří ho chtejí i používat v praxi a tam zatím vede Xscale.

No... pokud bude mezi Snapdragonem a Armadou stejný poměr výkonů, jako mezi o čtyři roky starším PXA270 a MSM7201A, i vzhledem k věku, tak se máme na co těšit :-).
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Marvell ARMADA: Nové mobilní procesory s taktem až 1.2 GHz

Příspěvek od radospol »

Ja sa tesim jak o pol roka o rok?? budeme zrovnavat 1ghz qc s armadou.
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 178
Registrován: stř zář 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

Marvell ARMADA: Nové mobilní procesory s taktem až 1.2 GHz

Příspěvek od fore »

zdravim vas profiky :) tak koukam jak tady resite vykon Qualcomu at uz tech starsich v HD1 nebo tedka nadchazejicich v HD2 nebo v Aceru F1 rad bych se pridal s procesorem od Samsungu v Omniich II a PRO , po provedeni bechmarku je jich vykon 3 x silnejsi nez u starsich Qualcomu (HD1,X1) a tutis pokud se nepletu porovnatelny s vykonem noveho 1Ghz os Qualcomu , viz zde je benchmark aceru F1 s 1 GHZ od Qualcomu : http://pocketnow.com/software-1/snapdra ... benchmarks" onclick="window.open(this.href);return false; vykon F1 je 170 % ,HD1 70 % , cas mereni byl 1 minuta a bit rate 870kbit/s , S OMNII PRO sem u prakticky totozneho videa dosahl 215 % !!! ze by Qualcom se svym 1GHZ zas tak nezaril ? a dal mu na frak procik od samsungu ? kdyz tak me opravte sem zacatecnik.diky
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Marvell ARMADA: Nové mobilní procesory s taktem až 1.2 GHz

Příspěvek od niky79 »

Z 90% je to hlavne o optimaliuzaci SW pro dany procesor. Myslis, ze pro Snapdragon je v soucasnosti cokoliv optimalizovano?

Ostatne, viz diskuse toho clanku:

"A fairer comparison would be to run some benchmarking on Windows Media Player as this actually has graphical hardware acceleration tech as opposed to Coreplayer which is all software."
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Marvell ARMADA: Nové mobilní procesory s taktem až 1.2 GHz

Příspěvek od IkE Blaster »

fore: Proboha nemohl by jsi to psát tak, jak se to jmenuje? Qualcomm? S Q na začátku... díky

Acer Neotouch má Qualcomm Snapdragon, HD má starý Qualcomm MSMxxxx... dnes nebe a dudy. A porovnání jednoho videa je nanic, zkoušej více benchmarků :) Navíc každý CPU se může hodit na něco jiného, v něčem vynikat, v něčem zaostávat. Samsung je také rychlý, ale podle videí je rychlost systému Toshiby TG01 o mnoho lepší a to bude hlavní parametr.
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Marvell ARMADA: Nové mobilní procesory s taktem až 1.2 GHz

Příspěvek od pk »

Je to tak.. najlepsie je porovnat sviznost systemu co sa neda vyjadrit benchmarkom a u mna rozhodne aj rychlost prace s web prehliadacmi (opera ie6 a pod.) v tomto bola slabina stareho QC. Podla videi je na tom snapdragom omnoho ale omnoho lepsie.. a vsetko "fici" ako ma.. a uz to ma sviznost ako ajfoun a palm pre.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů