OmniaPRO: Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Odpovědět
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Svestka »

Jak můžeš srovnávat RSS čtečku, kteoru si můžeš klidně nainstalovat? :D
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Jiří Hrma »

Přesně tak, navíc ta RSS z HDčka se dá stáhnout na Xda-developers :-) a teda ta v OmniiPRO mi zas tak špatná nepřijde. Co přesně ti na ni vadí?
Čtvrtek
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon črc 30, 2007 7:04

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Čtvrtek »

v HDčku byla jednoduší a přehlednější. Tady je to dle mého názoru trochu moc přeplácané. U HDčka jsem dal aktualizaci a hned jsem viděl kde mám kolik nových správ atp. Tady je to možná graficky hezčí ale pro mě horší uživatelsky.
soufler
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 70
Registrován: ned zář 07, 2008 14:16
Zařízení: HTC Touch Pro2
Bydliště: Klášterec nad Ohří

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od soufler »

Taky mám dotaz. Už máte někdo fólii na displeji? Na netu nic k sehnání, takže zatím tam stále drží ta co byla v krabici.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od mike-biker »

Zatím ji nemá ani Martin Fields. :-(
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Svestka »

No a není jedno na které zařízení fólie je ? Chci tím říct, nestačí si najít nějakou fólii, která je v nabídce a je na zařízení, které má úhlopříčku displeje 3.5" ?

P.s. Jedná se pouze o řečnickou otázku. ;-)
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 178
Registrován: stř zář 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od fore »

no hele mozna to jedno bude :) leda ze by samsungy meli specialni povrchovou upravu displaye :DD coz se mi zda lehce nepravdepodobne
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Svestka »

No myslím, že i kdyby měl jinou vrstvu než ostatní, tak stejně na fólii je lepidlo a při nejmenším drží, už jen tím, že displej má leštěný povrch což vytváří dostatečně silnou přilnavost, díky velkému povrchu.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od mike-biker »

Jedno to vůbec není, každý displej má přesné specifické rozměry a není 3,5" jako 3,5"! :!: . Když koupíte větší folii a přistřihnete jí, NIKDY to nebudete mít perfektní. :-( . Špičkové folie jako Martin Fields a Brando tím krásně znehodnotíte. :evil:
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Svestka »

No, to že displeje mají nepřesné rozměry v řádu milimetrů vím ale dnešní displeje nejsou zanořené, takže když ti bude na každé straně půl milimetru přečnívat přes displej tak to snad vadit nebude, nebo se mýlím?
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od mike-biker »

No nepodaří se to u krajů dolepit, budou tam bubliny a začne se to odchlipovat. Vtip kvalitních folií je v tom, že jsou
1) Naprosto přesné :!: :idea:
2) Mají výtečnou přilnavou vrstvu.
3) Hladký a klouzavý povrch s odolností proti poškrábání.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Svestka »

No tak jistě máš s tímhle více zkušeností takže máš jistě pravdu. Řešením by tím pádem mohlo být koupit fólii o malinký kousíček menší, než displej (toho půl milimetru na každé straně) ale to jistě není nejlepší řešení a to nejen kvůli tomu, že by to vypadalo blbě. ;-)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od mike-biker »

Já už jsem to psal na:
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=128&t=15049" onclick="window.open(this.href);return false;.
Určitě doporučuju počkat na origo! ;-)
MCorny
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát zář 11, 2009 9:50
Zařízení: Asus

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od MCorny »

Mám dotaz ohledně videa, přehraje mi Omnia záznam MPEG-4 AVC/H.264? Díky.
soufler
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 70
Registrován: ned zář 07, 2008 14:16
Zařízení: HTC Touch Pro2
Bydliště: Klášterec nad Ohří

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od soufler »

Me laka vyzkouset Invisible Shield,ma s tim nekdo zusenosti? Zatim ji bohuzel nemaji v nabidce. A k tem krytkam konektoru, po zkusenostech s vetsinou odolnych mobilnich telefonu musim rict,ze tyto jsou pomerne dobre zvladnute a myslim,ze nemusite mit strach,ze by se jen tak utrhli. Me samotnyho prekvapili,jdou oproti jinym snadno otevrit a otazkou pouze zustava,jak moc kvalitni je ten silikonovy "kloub".
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od mike-biker »

Invisible shield je dobrý na tělo přístroje, na displej rozhodně není doporučován. Někde na fóru jsem to četl. Já dávám přednost Brandu! 8-)

-- pát zář 11, 2009 11:47 --
MCorny píše:Mám dotaz ohledně videa, přehraje mi Omnia záznam MPEG-4 AVC/H.264? Díky.
Musíš vyzkoušet, je to formát založený na DTC s x264 kodérem. Jaký používáš kontejner? V nejhorším případě lze překonvertovat. Já sám používám MPEG 4 ASP, AVI, MP4.
soufler
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 70
Registrován: ned zář 07, 2008 14:16
Zařízení: HTC Touch Pro2
Bydliště: Klášterec nad Ohří

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od soufler »

Já zase na fóru čtu, jak je ta fólie skvělá, ale ano, jde mi i o zakrytí celého přístroje, přeci jen se mnou něco zakusí a ne vždy by to musel přestát bez úhony.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od mike-biker »

http://forum.xda-developers.com/showpos ... stcount=24.
Určitě dobré na tělo, ale na Displej jsou tyto postřehy:
1) Tolik po tom neklouže prst ani stylus.
2) Sníží se viditelnost. Není tak kvalitní, jako Brando Ultra clear a spol. :idea:
mudr.nio
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 09, 2009 11:50
Zařízení: N97

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od mudr.nio »

Tak už sem se stal majitelem Omnie Pro, je to překrásný pocit když mi jí na prodejně ( asi až na 3) vybalili a zapli jsme ji. všechno je v pořádku jen ale to asi bude fakt to folii jsou některé reakce na displej pomalejší ale to věřím že je tou folíi. Jen bych měl dotaz ve škole máme wifi i doma a zajímalo by mě jak se nastaví abych se připojil protože dneska sem to zkoušel a pořád mi to skákalo na o2 internet a pak mi přišel menší účet takže bych potřeboval poradit jak přesně nastavit wifi a jak bych se mohl dozvědět třeba u opery že se přímo připojuje přes tu danou wifi a ne o2, to samý bych potřeboval doma jelikož na modemu mám nastavený přistup podle IP adresy a potřeboval bych najít v mobilu tu ip adresu přes kterou bych zadal do povolených ip adres. Jinak telefon se mi sekl většinou u exploreru. Jinak taky sem se v návodu nedočetl jak je to s natáčením obrazovky protože obrazovka se natočí jen při vysunutí klávesnice a nebo při natáčení obrázků ale jinak ne, jestli to vůbec jde? zatím dojmy jsou pozitivní, na klávesnici se píše skvěle než na ostatních přístrojích a taky si myslim že 4 řádky akorát stačí ne jako u htc tp2 kde sice je 5 řádková ale ten mechanismus kde to drží na dvou svorkách to moc odolně nevypadá, a poslední připomínka byl bych rád kdyby mi někdo poradil co všechno bych v louveru si měl nahrát za programy, jsem totiž nováček a vůbec nevim co bych tam měl dát abych to využil tak prosím někoho o pomoc kdo by mi pár tipů dal, mockrát děkuji. A Omnia fakt stojí za to ;)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

OmniaPRO B7610): Všeobecná diskuze, první dojmy, tipy, triky

Příspěvek od Svestka »

No podívej zeptat se stylem co si mám nainstalovat za programy do pocket pc je stejné jako by jsi řekl, která barva se mi líbí? Doporučit ti můžu akorát tak total commander, na který si nelze ztěžovat a pro pohodlnější práci s úložným prostorem je to nutnost. Když ti nejaká funkce bude chybět tak se potom ptej po programech ale obvykle lze vše snadno vygooglit. Otáčení obrazu pomocí G-senzoru možné samozřejmě je ale pouze v aplikacích, které to podporují nebo pomocí programů. Tuším, že jediné programy, které v samsungu jsou továrně nahrané a podporují G-senzor jsou právě samsungovské prohlížeče (hudby, obrázků, videa apod.) a ještě by se ti měl obraz otáčet v Opeře.
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů