iPhone 3G - všeobecná diskuze

Vše, co se točí okolo tabletu iPad a telefonech Apple iPhone 6, 5/5s, 4, 3GS, 3G…
reptile
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv pro 25, 2008 13:09

iPhone 3G - všeobecná diskuze

Příspěvek od reptile »

Jelikož jsem majitelem mda a chtěl bych přejit na iphone. Ale také kvůli němu věku (15 let) si nemůžu dovolit 3gs-ko. Tak bych se chtěl zeptat na váš názor na iphone 3g. Nechci z tohohle vlákna udělat jen tetovací vlákno na přístroj :) Ale rád bych se dozvěděl výhody i nevýhody. Děkuji
pankrejro
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 20, 2008 10:53
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Chrudim

Skušenosti s iphone 3g

Příspěvek od pankrejro »

Máš konkrétní dotaz? Co se týče rozdílu MDA a iP, je dost znatelný. Určitě by jsi o něm nepřemýšlel, kdyby se ti něčím nezamlouval. Obecné info ti poskytne každá recenze, pokud máš konkrétní dotazy, tak je sem sepiš :-).
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Zkušenosti s iphone 3g

Příspěvek od pk »

pokial mas 15 rokov je iphone idealny pre teba (aj v starsej verzii 3G). Je to telefon pre mladych co radi pocuvaju hudbu a hraju sa hry a podobne. Samozrejme ma aj pokrocilejsie funkcie ale to vacsina uzivatelov nevyuzije. Ja sam ho sice nevlastnim ale par som ich rozbehaval pre kolegov vo firme. Oproti WM je to viac hracka. A co je obecne zname je omnoho rychlejsi. Mne na nom strasne vadi previazanost s iTunes (koli tomuto si ho nikdy nekupim) :) ale verim ze pre teba to bude ok. Co sa tyka rychlosti 3G vs. 3GS volnym okom to moc nepostrehnes cize sa nemas coho bat. Inac verzia 3GS moc noveho neprinasa.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Zkušenosti s iphone 3g

Příspěvek od Jiří Hrma »

Já mám 3G přes rok a jsem s ním velmi spokojený. Na 3GS bych chtěl časem přehopsnout kvůli vyšší rychlosti a lepšímu fotoaparátu/záznamu videa, ale zatím je cena taková, že ještě nějaký ten pátek s 3G zůstanu. A přesně co píše PK, na tvůj věk je to pro tebe ideální telefon. Spousta her, kvalitní funkce pro přehrávání hudby a cena, za kterou se dá sehnat, je také docela dobrá.
pankrejro
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 20, 2008 10:53
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Chrudim

Zkušenosti s iphone 3g

Příspěvek od pankrejro »

Jirka: Taky bych o 3GS postupně přemýšlel, ale už teď můžu na 3G nahrávat video a rychlost je pořád perfektní, tak se uvidí časem.
reptile: Jsem sice o 3 roky starší, ale to nic nemění na tom, že s iP si i tak vyhraju hodně. Když se to tak vezme, je to i praktický přístroj :-). A her je opravdu hodně. Řešil jsem místo v kapsách, protože jsem měl PDA a iPod, tak jsem koupil iP a je to skvělí řešení. Za sebe bych určitě doporučil.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zkušenosti s iphone 3g

Příspěvek od Daidalos »

Také záleží z jakého MDa přecházíš.Pokud ti nevyhovuje nemusíš hned přecházet na IP...je tu spoustu jiných telefonů co maj podobné funkce a jsou bez WM.LG Cookie,Samsung omnia HD(případě jinej Samsung bez WM,kterých je dost)...který nejsou tak drahý a zvládaj dost věcí jako IP.
reptile
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv pro 25, 2008 13:09

Zkušenosti s iphone 3g

Příspěvek od reptile »

Recenze jsi čtu snad už týden. Dokonce jsem včera potkal jednoho pána kterej mi předved 3gs. Ale toto vlákno jsem založil abych se dozvěděl informace od lidí a ne z recenzí které jsou většinou od lidí co to jen chválej a nebo od lidí kteří ho mají den dva. Chci tím podotknout na to že většinou lidi přídou na nějakou vadu či nedokonalost po týdnech až měsících. Jo a co se týče mého mda (Eten m750). Tak jse mi nechtělo platit za servis na opravení displeje 5 000 a digitizér jsem si koupil za 500. Ale co se nestalo neautorizovanej servis to skazil a já přišel o flex kabel :(. Tak kvůli tomuto přecházím na iphone.
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Zkušenosti s iphone 3g

Příspěvek od AtoM. »

Jestli chces minusy, tak si vyhledej neco od Mr hulána...
reptile
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv pro 25, 2008 13:09

Zkušenosti s iphone 3g

Příspěvek od reptile »

díky a ještě jsem se dozvěděl asi před měsícem ale vypustil jsem to z hlavy. Ne se tam nedaj dám aplikace a hry. Že se musej stáhnout někde od nich za peníze.
pankrejro
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 20, 2008 10:53
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Chrudim

Zkušenosti s iphone 3g

Příspěvek od pankrejro »

To je sice pravda ale můžeš stahovat i FREE aplikace, tudíž zdarma.
reptile
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv pro 25, 2008 13:09

Zkušenosti s iphone 3g

Příspěvek od reptile »

Ale nějakou ochranu to nemá? na tydle aplikace nestáhlé od apple
pankrejro
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 20, 2008 10:53
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Chrudim

Zkušenosti s iphone 3g

Příspěvek od pankrejro »

Ochranu to má, ale tu prolomíš právě tím Jailbreakem. Pak už není problém.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Zkušenosti s iphone 3g

Příspěvek od Svestka »

No má, právě jak píše pankrejro, musíš provést jailbreak, při kterým tuším ztrácíš možnost přístroj reklamovat.
pankrejro
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 20, 2008 10:53
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Chrudim

Zkušenosti s iphone 3g

Příspěvek od pankrejro »

No tak to jen v případě, že by jsi ho reklamoval s JB. Stačí přeflashovat na originální rom a všechno je zase jak má.
weth
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: sob úno 23, 2008 21:45
Zařízení: iPhone 5S 16GiB 7.X

Zkušenosti s iphone 3g

Příspěvek od weth »

Nekterým lidem vadí provázanost s iTunes, mě to naopak imponuje (Používám Mac OS X doma i v práci). Jednoduše si nasdílíš vytvořené playlisty a nestaráš se o to kam to nahrát, to stejné s filmy, podcasty, aplikacemi, obrázky atd.. Pokud chceš (a uděláš jailbreak), můžeš se zajímat o tom kam se to nahrává, šťourat se v tom, modifikovat, tunit. A to je základní rozdíl mez iPhone a WM protože u nich máš jen jednu možnost - a to šťourat se v tom, modifikovat, tunit. A to je na iPhonu kouzelný, můžeš si vybrat. Je to primárně udělaný tak, aby to zvládl idiot a nemusel nad tím přemýšlet, ale když do toho pronikneš, zjistíš že je to prostě víc než to co se dočteš v recenzích. Na iPhonu mám hry, hudbu, terminál, používám jej pro komunikaci - skype, im+, maily, mám nasdílené kalendáře, todo, když je to nevyhnutelné tak se připojím přes vzdálenou plochu na pracovního Maca. Využívám jej na práci i zábavu.
Na iPhone 3GS bych chtěl také přejít - ani ne tak kvůli rychlosti nebo natáčení videí, ale kvůli kompasu. V AR je budoucnost UI a myslím že apple tímto krokem velmi přispěl k jejímu rozvoji.

edit: Abych jen nechválil - několik věcí me u iPhonu štve - především mi chybí doručenky, větší výdrž baterky (i když není špatná, ale třeba 5 dní by se hodilo :tlem:) nebo ofiko podpora jailbreaku + možností které poskytuje(skinování, věci na lockscreenu atd)..
pankrejro
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 20, 2008 10:53
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Chrudim

Zkušenosti s iphone 3g

Příspěvek od pankrejro »

Tak teda přidám a já nějaké minusy. Mě u iP vadí také menší výdrž baterky ikdyž 2 dny s plným používáním není tak zlé. Potom mi vadí že u psaní sms se neodečítají znaky, tudíž nevím do kolik zpráv se sms rozdělí. Před spuštěním nějaké velmi náročné hry je třeba restartovat iP aby jí utáhl. A asi poslední a nepodstatná věc je ta, že při spuštění aplikací/her hrají zvuky i při vypnutém zvonení. Myslím že většina věcí je nepodstatná ale iP prostě dokonalý (zatím) není úplně :-).
reptile
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv pro 25, 2008 13:09

Zkušenosti s iphone 3g

Příspěvek od reptile »

Ten kompas mě připoměl jednu věc. Hraji takzvanou hru geocaching. A k tomu je potřeba dobrá navigace. Má i-phone dobrou navigaci a nebo jde k němu dokoupit modul?
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

Zkušenosti s iphone 3g

Příspěvek od Thompson »

Abych řekl pravdu 3G je ti v lese uplně naprd...Groundspeak udělal perfektní soft, ale ta GPS je do auta...max. na kolo, u mikrokeše mi to psalo 9m a v lese 35 a sekl se, možná to bylo verzí 1.2, tu novou 2.3(tuším) jsem v terénu ještě nezkoušel.
pankrejro
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 20, 2008 10:53
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Chrudim

Zkušenosti s iphone 3g

Příspěvek od pankrejro »

GPS v iPhone není opravdu moc silná. Musí mít opravdu přímí výhled na nebe pro plynulé navigování.
reptile
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv pro 25, 2008 13:09

Zkušenosti s iphone 3g

Příspěvek od reptile »

a šlo by to u ní řešit modulem?
Odpovědět

Zpět na „Zařízení (iPad/iPhone)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů