Fotografie Samsungu Omnia II

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia II (i8000)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od Svestka »

Menu jde vypnout také, vše co tam přidal samsung jde normálně bez odinstalace nebo hrabání se v ROM vypnout, viděl jsem video na youtube kde vypli celé touch wiz, upravený start i zvětšené ikony při kliknutí na baterii apod. To vše lze velice snadno vypnout.
Uživatelský avatar
zackon
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: sob srp 15, 2009 19:29
Zařízení: Samsung omnia II

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od zackon »

však to vypnu....ale menu od samsungu nevypneš...
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od mike-biker »

Já tam tedy mám klasické Windows menu + nadstavbu Spb Mobile Shell. Je jasné, že je trochu upravené, ale 90% věcí je stejných. Takže no problem! 8-)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od Svestka »

Zackon: Jaké menu myslíš? Vždyď start menu i today vypnout lze tak potom nechápu jaké ještě jiné menu. (Osobně zatím žádné WM zařízení nemám, takže vím jen to co se dočtu nebo shlédnu)
Uživatelský avatar
zackon
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: sob srp 15, 2009 19:29
Zařízení: Samsung omnia II

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od zackon »

to menu když zmáčkneš prostřední tlačítko na vstup do menu
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od Jiří Hrma »

Jen upřesním jak to je u OmniePRO (stejně je to i u Omnie II). upravenou nabídku Start, plugin na obrazovce Dnes a prostředí TouchWiz lze normálně vypnout, ale funkci pro stisk středového tlačítka pod displejem v nastavení předefinovat nelze, tohle tlačítko stále spouští tu novou programovou nabídku (tedy přes registry by to mělo 100% jít, ale to jsem zatím nezkoumal).
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od Svestka »

Děkuji za vyjasnění teď už to plně chápu.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od mike-biker »

Jirko mě to normálně jde. Přemapoval jsem tlačítka, takže už nemusím vůbec do nového menu lézt. Mám ho jako potvrzovací na dlouhý stisk a Scroll na krátký! :-) Předpokládám, že to má Omnia II stejný....
harmon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: sob bře 10, 2007 19:09
Zařízení: OnePlus 7T
Bydliště: Olomouc

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od harmon »

Jak jsem koukal na to YouTube ( http://www.youtube.com/watch?v=g8b5Jb_dB3M) na to srovnání displeje mám takové tušení a to jsem na to hleděl pozorně zdá se mi že jenom Omnie a Omnie II má na sobě folii .Pokud mám pravdu tak se nedivím že je trochu displej jakoby v mlze oproti ostatním.
Je má doměnka pravda či ne?
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od Svestka »

No kdo ví, je jasné, že fólie přístroji nepřidá pokud se nejedná o nějakou kvalitní antireflexní jinka těžko říct co se vyjadřují uživatelé Omnie II tak tvrdí, že je to vpodstatě na slunci stejné jako s TFT LCD, takže údajně velká slova samsungu o lepší čitelnosti displeje na slunci nejsou pravdivá ale to by se spíše měl vyjádřit majitel Omnie II. Ale když se člověk podívá na toto video, tak zjistí, že to při normálním užívání venku nebude tak horké, respektive ano, je špatně čitelný ale není to tak zlé jako na tom srovnávacím videu.
_Ja
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 114
Registrován: stř led 07, 2009 2:22
Zařízení: Samsung Omnia PRO

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od _Ja »

No na tom videu to je hrůza !!! ;oI
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od mike-biker »

Na videu je to nerelevantní. Je stejně čitelný jako u Xperie, HTC TP2 a jiných. Když se dá na plný koule, tak celkem v poho. ;-) Neporovnával jsem se synovcovým IPhonem, ptz. ho ke mně nesmí nosit.. :tlem:
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od Svestka »

Není to tak špatné hlavně když si představíš, že to na to pražilo slunko maximálně takže horší už by to být nemělo a možná ta antireflexní fólie taky malinko pomůže. Žádnou slávu na slunci ale od LCD displejů nemůžeš čekat totéž platí i o OLED.
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od KVARK »

Zkoušel někdo pozorovací úhel? Docela by mě zajímalo, jestli je větší než u LCD.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od Svestka »

Pozorovací úhel je daleko větší, vpodstatě by ke zkreslení mělo docházet minimálně, vychází to z principu OLED technologie.

Ve zkratce:
*LCD technologie vpustí na matici displeje napětí a tím natočí tekuté krystaly do takového směru aby měl konkrétní barvu. Krystaly samy o sobě nevyzařují žádné světlo a tak se podvětlují diodami, příčemž bílé světlo diod se při průchodu barevným krystalem mění na barvu krystalu. Zkreslení vzniká především tím, že krystal si lze představit jako krychličku a když se na ní díváš z boku, tak vidíš jinou stěnu krychle a tím i jinou barvu.

*OLED technologie neboli organické diody jsou vpodstatě tzv. vodivé plasty (vodivost se dosahuje pomocí infundování) a díky fluoreskujícíh polymerů se jim dodává jejich barevnost. Tyto diody samy o sobě svítí, také proto, že nemusí být podsvětlovány spotřebovávájí méně elektrické energie a díky tomu mají mnohem menší zkreslení a mnohem větší pozorovací úhly.
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od KVARK »

Díky za detailní popsání principu :grin:
Vážně uvažuji o tomhle stroji. A čím víc o něm vím, tím víc se mi zamlouvá :tlem:
The Rock
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: čtv led 01, 2009 17:18
Zařízení: iPad mini

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od The Rock »

to KVARK: uz ho mam 2 tydny a nemuzu si vynachvalit..mel jsem i Samsung i8910, coz je jeho souper se symbianem..ale proste uz je podle vzhledu u me vyhrava i8000! ne jen ze je mensi a lehci, ale proste lip sedi v ruce a ma navic Wm..nemusim rikat co to znamena a jak se to lisi od ostatnich OS.. :wink:
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od Svestka »

Kvark: Zatím, všechny ohlasy co jsem četl byly kladné a nikdo si vyložene na přístroj neztěžoval a to sleduji velké dění ohledně tohoto zařízení ale hlavně o jeho PRO bratříčkovi, pokud pro tebe není qwerty důležitá tak je to jistě přístroj o kterém se minimálně uvažovat vyplatí.
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od KVARK »

Svestka:
Qwerty je určitě dobrá věc, ale po zkušenostech s Xperií už nikdy nechci
jakoukoli vysunovací/vyklápěcí/otočnou konstrukci.
Kvalita zpracování dnešních přístrojů nedosahuje takové úrovně, aby se dal zaručit bezproblémový provoz.
Od PPC očekávám, že mi bez problému vydrží alespoň rok a půl. To se u vysunovací klávesnice zaručit nedá.
A nejen proto se mi Omnia 2 zamlouvá... :)
tomulinek
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: stř srp 19, 2009 15:23
Zařízení: Galaxy S3, Transformer, Xoom 3G

Fotografie Samsungu Omnia II

Příspěvek od tomulinek »

Bohužel, toto musím potvrdit – klávesnice na HTC TyTN II (na mnoha místech chválená jako max. povedená a technicky předstihující dobu) šla do kytek asi již půl roku po koupi (vynechávání písmenek je stále častější). A podobné problémy má i kolega se stejným typem HTC – i jemu začaly (asi po 1,5 roce) vynechávat písmena. Takže hardwarová klávesnice je fajn, ale až někdo udělá polohovatelnou (jako u TyTN II) a zároveň konstrukčně trvanlivou (alespoň 2 roky).

EDIT: Navrhuji technickou diskusi přenést někam do odpovídajícího vlákna, zde se asi rozvinula omylem.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 hostů