Xperia a nefunkční klávesnice

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od mike-biker »

KVARK píše:mike-biker :
"Tak jsem si koupil novou a za 20min. vyměnil." Myslíš tím celou X1 nebo jen desku?
Jinak dík za nabídku kontaktů, ale když jsem si pročítal všechny ty diskuze o praskajících krytech, tak jen výjmečně se něco(výměnou dílů) napravilo. Obvykle se to vše podělalo zas. X1 byla příliš drahá na to, abych do ní stále investoval.
To radši přejdu na jiné zařízení. Navíc mám šedivku, takže nevím jestli by mi to v tom Arvatu vzali. :?:
Vyměnil jsem klávesnici, střední díl který byl naprasklý a horní rámeček. Šedivku ti v Arvatu nevezmou. Lepší si to opravit sám, nebo poslat do Britexu.
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát led 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od Tom Vysoudil »

sir andrew: já WM nezatracuji, ale Xperii. Navíc jaký je zde jiný výrobce? Kromě HTC téměř nic jiného. Když už porovnáváš s těmi ntbky, kdyby Ti HP začalo praskat, slízal např. lak a ještě do toho nereagovala klávesnice, nepřimělo by Tě to přemýšlet o nečem jiném? To, že uvažuji přejít na jiný OS neznamená, že WM rád nemám, jen se mi zatím žádné z posledních zařízení nezamlouvá a může za to i částečně chuť na změnu :) . Xperia mi přisla konečně jako něco, co mi vyhovuje. Ale dát 14tis. za stroj který praská, témeř po rozbalení se odírá hlin. kryt a jestě k tomu neraguje korektně klávesnice, je vážně moc. Ale uvidíme třeba to servis uzná i když se děsím těch 20 dní
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od KVARK »

cecek :
Přesně. Můžu jen je souhlasit. HTC monopol mi docela vadí. Zklamal mě především Asus, který jakoby přestal vyrábět. :?:
Ještě si to promyslím, ale asi Xperii vrátím nebo prodám. Koukni se do nějaké diskuze o praskajících krytech. Popravdě moc nevěřím, že existují kvalitní náhradní díly na Xperii. A to ti navíc servis nemusí kolikrát uznat vůbec nic. :-(

mike-biker :
"Lepší si to opravit sám, nebo poslat do Britexu."
A u Britexu platí záruka? Protože zrovna já s pájkou moc neumím... :tlem:
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od mike-biker »

Na praskající kryty apod. nepotřebuješ pájku! U Britexu ti poskytnou záruku na díly a práci dle zákona. To je tuším 6 měsíců na díly a 3 měsíce na práci.
Jinak monopol HTC zas tak není. Teď se jen podívejme na první místa v tabulkách mobilů. Okupuje je Samsung a 2 z nich jsou na platformě WM 6.1 s bezplatně přislíbeným upgradem na WM 6.5. Místo TF3D mají Touch Wizz, ale horliví zastánci této nadstavby si ji mohou určitě doinstalovat. ;-)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

KVARK píše:No já zas slyšel, že hodně prodejců se dívá i na to, jestli byl proveden Hard Unlock.
Hard SPL se dá před reklamací také obnovit. Docela pěkný návod je na xda-devu:

Kód: Vybrat vše

How to restore Stock SPL for warranty reasons.

step by step:
- this is ONLY for warranty reasons. i.e. the device needs repair and you have to send it to htc to get it serviced. if you plan to restore hardspl then don't even bother flashing this stock package, unless you are some kind of hacker/dev
- IMPORTANT: be sure to first restore stock OS, and stock radio. stock SPL is always to be done last!!
- now the steps
1. download the stock spl package from this post.
2. download X1_HardSPL_v1 too, from this post.
3. run the hardspl package, but do not press Next button i.e do not go ahead with flash yet.
4. at this point, take the extracted stock SPL, a RUU_Signed.NBH file, and overwrite the other RUU_Signed.NBH in hardspl package.
5. go on with the RUU (or if needed, run SSPL-Manual.exe manually, then run RUU when it goes to tricolour screen with 0.52.OliNex version), it goes to 100%, reboots, done.
+1. to verify, enter bootloader (see description above in this post), and check version number on tricolour screen. it should say 0.72.0000.
Více ZDE
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od KVARK »

Farokh :
Dik moc :wink:
Právě tohle jsem hledal. Ne každému servisu stačí jen nahrát ofiko ROM.
Pár lidí však psalo, že jim to pak nešlo zase odemčít. Docela se toho bojím. Nerad bych přišel o vymazlené ROMky z XDA. :-(
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Zkus to, kdyby pak s odemykáním byly problémy, tak se pokusíme najít řešení. Ale kdyby bylo na mně, tak bych to radši risknul abych mohl PDA vyreklamovat a dostat ho zpět zas plně funkční , než se mučil s vadnou klávesnicí nebo prasklým krytem. Rozhodnutí je ovšem na tobě :wink:
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od mike-biker »

Já sám jsem několikrát přístroj odemkl a o5 zamkl. Problém jsem měl, ale bylo to v PC. Jinak to funguje!
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od KVARK »

Tak se mi podařil úspěšně obnovit tovární Hard-SPL. Sice až na čtvrtý pokus, ale vyšlo to :grin:
Xperia dokonce ustála odpojení kabelu při nepodařených pokusech.
Řeknu vám: chvlíli jsem měl naděláno... :???:
4n's
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 279
Registrován: pát kvě 23, 2008 14:18
Zařízení: SE Xperia X10 mini

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od 4n's »

a vyresilo to problem s nefunknci klavesnici??
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od Thompson »

KVARK: A já ti řeknu proč, všichni kupovali CoOl šroty od HTC, za nekřesťanský prachy, tak se na to Asus vy.ral a vy teď pláčete, když si za to můžete, P750 prodávám a jdu do iPhonu, tahle platforma je mrtvá, skoro nikdo krom HTC a Samsungu nevyrábí.
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od KVARK »

Thompson:
Mrtvej seš leda ty. A víš co? Toho iPhouna ti ze srdce přeju :wink:
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od Svestka »

No já bych nebyl až tak skeptický k iphonu, musí se nechat, že apple umí dělat věci pořádně viz. ipody, macbooky nebo i zmiňovaný iphone. Jen je nutno rozlišit iphone od mda. Zatímco iphone je vpodstatě primárně herní konzole a poté jsou zde ostatní věci, tak MDA je primárně pda + mobil a poté nastupuje to ostatní v podobě zábavy. Dle mého se nemá cenu hádat nad těmito zařízeními jelikož nejsou moc dobře srovnatelné, každý si jde svou cestou. Toť vše mimo téma.

Ještě bych chtěl dodat k té klávesnici X1 nemáte někdo skušenosti s více typy qwerty klávesnic, zda toto není spíše pravidlem než vadnými typy? A jak je to s dobou za kterou se tento problém objevil, respektive za jakou dobu jste začli pociťovat zhoršení tisknutí určitých klávaes?
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

KVARK píše:Tak se mi podařil úspěšně obnovit tovární Hard-SPL.
4n's píše:a vyresilo to problem s nefunknci klavesnici??
Přečti si pořádně vlákno. HardSPL jsme řešili kvůli možnosti reklamace vadné klávesnice :tlem:

2 Svestka: qwerty klávesnice se podle mě opotřebovává do jisté míry na každém zařízení, které ji má. Otázkou je pak, jak kvalitní materiály byly použity pro výrobu toho či onoho modelu--> jak dlouho vydrží klávesnice bez problémů. Na UNIm po x letech mírně ztrácí citlivost některé klávesy, ale jenom malinko, ta klávesnice je na UNIm beztak natolik luxusní, že stačí důrazněji mačkat a vše je ok.
Jinak takový menší update, včera jsem psal SunnySoftu email s dotazem na to, jak reaguje jejich servisní oddělení pokud se na XPERII vyskytne prasklina ať už kvůli nekvalitnímu krytu, nebo kvůli větším rázům při vysouvání displaye a odepsali mi doslova toto:
V případě prasknutí krytu nebude s reklamací problém.
S pozdravem

Jakub Nemčok
Objednávky, Logistika, Technická podpora
takže předpokládám, že by mohli bez problémů uznat i vadu klávesnice. Nevím jak solidní budou ostatní eshopy, ale právě kvůli takovým detailům jsem nehledal nejlevnější XPERII na trhu, ale koupil si ji raději u spolehlivého prodejce Sunnysoft. Pokud už budete mít nějaké reakce na reklamaci, tak je sem zkopírujte.

2 Thompson & ostatní: Prosím držte se tématu a nevyvolávejte flame!
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od KVARK »

Svestka :
Klávesnice se začala opotřebovávat již po 5ti měsících. A to je zatraceně krátká doba. :???:
Klávesy navíc začali blbnout najednou(za jeden týden jich několik skoro odešlo). A to nejsem žádný šílený psavec.
Opravdu to nechápu :?: Dneska se šidí všecko...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od htcjirka »

Klavesnici pouzivam a dodnes zatim zadny problem,Xperii mam od konce prosince roku 2008.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od radospol »

Ja mam silver a nastastie tiez nemam ziadny problem s opotrebenim ani nefunkcnostou klavesnice. dokonca ani kryt nepraska:)
Caddy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned bře 09, 2008 2:07
Zařízení: Motorola Moto G, HTC Desire Z
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od Caddy »

jo, klavesnici taky zaznamenavam, hlavne "m" a "Fn" musim zmacknout nekdy vickrat...vtipne je, ze nekdy to nenapise nic a nekdy dva az tri stejne znaky za sebou :) A takove samovolne zapnuti FN-locku je taky moc fajn :) Pokud to resi vymena klavesnice, asi do toho pujdu...pro me je QWERTY naprosty zaklad k pouzivani mobilu...
zener
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte zář 15, 2009 20:19
Zařízení: SE Xperia X1

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od zener »

Cauvec borci, vyresili jste nekdo tu klavesnici? Jak k tomu pristupuji servisaci?

Mam stejny problem - praskle kryty a nefunkcni klavesnice a dnes jsem volal prodejci. Takovy solidni chlapek, snazil se poradit a dopocuril mi, abych si to dal do NE-zarucniho servisu. Ze mu to klidne poslat muzu a ze mi to vyreklamuje, ale ze se obava toho, ze pokud jsou tam praskliny, reknou, ze je to vinou padu a nauctuji si jeste diagnostiku.

Tak tedy vazne nevim, stve me to, ale uz to dal nejde, opravdu se na tom neda psat, je to o nervy. Vaham tedy mezi uplatnenim zaruky nebo servisem a nebo hand-made. Toto by mely byt udajne kryty pro oficialni cernou verzi:
http://www.mnshop.cz/zbozi-1993-komplet ... ria_x1.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Stoji to sice hodne, ale pokud by mi to vyresilo problem, jsem ochoten investovat. Nemate zkusenosti? Pomuze novy kryt i na tu spatnou klavesnici? Prosim o rady a prip. zkusenosti.

Diky :wink:
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od KVARK »

Ahoj zenere,
vidím, že jsi stejně jako já obětí nehorázného zmetku, který si vůbec dovolil SE vypustit na trh. :???:

Záruční servis bys měl minimálně zkusit. Nic na tom netratíš. A když ti to neuznají, tak prostě půjdeš do neoficiálního servisu. Pokud se jedná o náhradní díly, tak ty jsou ve všech případech nehorázně drahé. Je jen na tobě, jestli si je koupíš.
Ne, nový kryt ti špatně píšící klavku neopraví. Zmetkové klávesy jsou zapříčiněny oxidací a lze je odstranit většinou jen výměnou celé klávesnice.

Taktéž mi praskl kryt+skoro odešla klávesnice. Reklamoval jsem už před měsícem. Je to už 33dní co ji nemám a přitom je to zákrok max. na 2hod. Včera jsem jim volal a prej bych ju měl mít do zítřka doma, takže budu hned informovat, jak to dopadlo. A jestli ju neopravili tak budou mít zatraceně sprostej telefonát. Bud´ jak bud´, Xperia se mi dlouho doma neohřeje, jelikož ji vyměním za HDčko.
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů