Xperia a nefunkční klávesnice

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát led 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od Tom Vysoudil »

Před pár týdny jsem si začal pomalu všímat, že mi klávesnice občas vynechá písmeno či znak. Nijak jsem tomu nepřikládal váhu a říkal jsem si, že to asi spatně mačkám.

Postupně jsem si všiml, že jde především o spodní 2 řady a nejvíce postižené klávesy jsou:

fn, space, čárka, tečka, ok, dvojtečka, m, n , c, v, b a z.

Tak jsem skočil na xda a dočetl jsem se, že nejsem sám, kdo má podobný problém a že SE o tom to problému ví, ale neřeší ho. V service Vám údajně záruku neuznají.

Takže se ptám jak jste na tom Vy?

Tohle už mne to začíná vážně štvát..opětovné praskání, hliníkový kryt zad se osoupe po prvnim dni a ted klávesnice :cry:
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od mike-biker »

Taky se hlásím, vynechává Space, M aj. Xperia asi byl můj poslední SE. :evil: Koupil jsem si novou + kryty a sám si to vyměním. Ser. na Arvato!!! :twisted:
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od KVARK »

Tak zprasenou konstrukci jsem nikdy neviděl :x . Jestli se nestane zázrak tak Sonáč u mě tímhle končí. :chain:
X1 je jinak výborné zařízení, ale takové problémy s tak drahým přístrojem už jsou snad je špatný vtip.
Zatím mi blbne jen tlačítko s tečkou, alespon vím, že v tom nejsem sám.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od mike-biker »

Krome toho ma Sony Ericsson dobrou politiku ND u novějších mobilů. Až bude dělat auta, tak ti náhradní díl neprodaj, ale musíš si ho nechat opravit a vyměnit u nich v servisu! Takže půjdeš, zaplatíš těsnění za 20 Kč a 500 za výměnu. :twisted:
Nakonec nás donutěj fandit Ťamanum, aby to obšlehávali a prodávali mimo. :grin:
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát led 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od Tom Vysoudil »

maličko OT: No já se už pomalu rozmýšlím na jakou platformu se přesídlím v tomhle me SE zklamal. Dost uvažuju o iPhonu v kombinaci se starou P1i, protože u iPhonu vážne nepřekousnu to psaní na displeji :) a kdo P1i měl ví, že tohle byl jeden z mála bezproblémových SE.. škoda..
Taky je dost zajímavé jak SE hazí na své zákazníky bobek a to jim teče do bot.. neuvěřitelné ztráty, špatná prodejnost a ty vady co jsou na nekterých SE.. třešinkou bylo, když hodili na zákazníky, že málo podporovali UIQ tak ho ruší..

Na XDA také někdo tvrdí, že by to mohla být SW chyba v R3. Mně přijde, že mi to před flashem nědelalo a ukázalo se to až s novým FW, ale to je asi jen zdání z toho rozčarování :???:
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od KVARK »

cecek:
Taky si nejsem jistý jestli u WM zůstanu. Počkám si ještě až výjdou WM7(že prý už na jaře budou představeny) a pak se rozhodnu mezi němi a poslední verzí Androidu(zatím se přikláním k druhé možnosti). Apple by se musel zbavit svých nepochopitelných omezení abych o něm začal uvažovat. A dvě zařízení naráz se mi nosit nechcou :???:
I když to až tak špatné řešení není .... :smt017
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od radospol »

android ani za rok nebude rovnocenny s wm.
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od KVARK »

radospol:
Zatím je oproti WM hodně omezený(se mi zdá), ale potenciál na to má.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od mike-biker »

Linux měl taky potenciál.... :-(. Strašně záleží na obchodní strategii a politice velkých firem. :!:
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od KVARK »

Nevím jak tobě, ale mě GOOGLE připadá jako dost podnikavá firma. :grin:

Politika provázanosti webu s OS bude mít stále větší váhu a zajímavější možnosti.
A to i přesto, že to všem nebude zamlouvat.
Koukni se třeba na Google Translator. Normální slovník s takovými možnostmi by na kartě musel zabírat několik desítek GB!
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Pánové, jenom bych Vás chtěl upozornit abychom nesklouzávali k OT :wink:
Jak výrazná je ta vada s klávesnicí? Kdyz jsem kdysi kupoval uniho, tak mi také přišlo, že se písmeno B často vynechává, ale pak jsem si zvyknul, že musím trochu víc tlačit prsty na klávesnici když píšu. Jak výrazné je to na X1 a psali jste někdo mail prodejci, u kterého jste XPERII koupili ? Já bych asi neváhal a zkusil reklamovat, přece nemůžou říct, že uživatel psal příliš moc na spodní řadě klávesnice a zničil ji...
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od KVARK »

Farokh:
No nevím jak ty, ale já jsem spokojený uživatel XDA ROMek. Takže bych se do servisu moc nehrnul... :???:
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát led 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od Tom Vysoudil »

Tak jak se zachovají u nás nevím, ale v zahraničí to prý většinou označí jako "wear and tear" takže nepředpokládám, že u nás budou shovívavější.. jinak vážné to je dost, nemožnost napsat normálně i hloupou sms je sci-fi, protože v každém slově musím buď umazávat nebo připisovat písmeno. Za 14 dní ji dám do servisu i kvůli prasklině tak uvidíme
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

2 Kvark:
To, že používáš ROM z xda-devu přece není překážka k tomu, abys před případnou reklamací nahrál zpátky některou originální ROM, případně i obnovil zálohu a reklamoval jako kdyby se nechumelilo. Kdyby bylo přehrání neoficiální ROM nenávratným porušením záručních pravidel, tak by měl xda-dev krapet jinou návštěvnost :wink:

2 cecek:
Pak sem napiš report, docela by mne zajímalo, jak se vyjádří k tomu problému s klávesnicí.
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od KVARK »

Farokh :
No já zas slyšel, že hodně prodejců se dívá i na to, jestli byl proveden Hard Unlock. :???:
Navíc mám šedivku, sice se zárukou, ale šedivku. Kryt je samozřejmě prasklý taky(už asi měsíc a půl). Co myslíš, mám ještě nárok na opravu/výměnu??
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od Sir Andrew »

TO Cecek + Kvark: proč chcete měnit platformu? V té problém není. Nestačí jen výrobce? To je jako kdyby vám nefungovala klávesnice třeba na notebooku od HP s Vistama, tak jste odsoudili všechny notebooky s Windows a přešli na Applův MacBook.

A ještě jedno doplnění - Xperii pro SE vyrábí HTC, takže opět pláčete na špatném hrobě.
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od KVARK »

Sir Andrew :
Pravdu máš, ne však úplnou. Nejde tu jen o zprasenou konstrukci Xperie. Na WM, konkrétně v systému mi vadí mnoho věcí. Zatím je to však ta nejlepší volba(pokud zaokrouhlím plusy a mínusy všech mobilních OS). Je zbytečné to rozebírat zrovna v této diskuzi. Jestli máš zájem, tak založ nový topic a já se rád připojím :grin:

Výrobce bych však opravdu chtěl změnit. Otázka je: Lze vrátit Xperii(špatně reagující klávesy+prasklý kryt) a získat zpět(alespon´ nějaké) peníze? Máte s tím nějaké zkušenosti??
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od mike-biker »

V Arvatu ti to za ca 20 dní vymění. Já jsem si nechal vyměnit původní klávesnici, která měla špatné podsvícení za novou, která špatně psala. Reklamaci mi neuznali z důvodů oxidace desky. Tak jsem si koupil novou a za 20min. vyměnil. A je to! Kontakt na prodejce ND na Xperii mohu poskytnout. :-)
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od KVARK »

mike-biker :
"Tak jsem si koupil novou a za 20min. vyměnil." Myslíš tím celou X1 nebo jen desku?
Jinak dík za nabídku kontaktů, ale když jsem si pročítal všechny ty diskuze o praskajících krytech, tak jen výjmečně se něco(výměnou dílů) napravilo. Obvykle se to vše podělalo zas. X1 byla příliš drahá na to, abych do ní stále investoval.
To radši přejdu na jiné zařízení. Navíc mám šedivku, takže nevím jestli by mi to v tom Arvatu vzali. :?:
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od Sir Andrew »

KVARK píše:Je zbytečné to rozebírat zrovna v této diskuzi. Jestli máš zájem, tak založ nový topic a já se rád připojím :grin:
Ne, děkuji, nechci to řešit. Jen jsem se chtěl zastat WM, které za (ne)kvalitu Xperie nemůžou :)
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů