Kvalita zpracování

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Pro2 (Rhodium) / T-Mobile MDA Vario V
Visor33
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned dub 05, 2009 18:28
Zařízení: HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy S II

Kvalita zpracování

Příspěvek od Visor33 »

Jelikož se objevují problémy s kvalitou zpracování zakládám nové téma.

Objevily se tyto problémy:
1) display se při otevřeném a vyklopeném stavu vyklá (několik milimetrů....cca 5)
2) oba dva plasty v zavřeném stavu k sobě nelícují (hlavně vlevo dole). Pokud tedy zmáčknu na display tak se až teď krátce spojí a udělají takový nepříjemný zvuk.

Myslel jsem, že je to standardní vlastnost a nechal být. Jak jsem se ovšem nedávno dočetl na jiných forech, nemělo by to tak být.
Jsem zvědav, jak se k tomuto -problému- postaví HTC, vypadá to, že tímto stavem netrpí pouze můj přístroj.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Kvalita zpracování

Příspěvek od Jiří Hrma »

Ta vůle při otevřeném zařízení (vyklopeném displeji) zde skutečně je zhruba 0,5 cm (ale při práci mi to nijak nevadí), znát je to pouze pokud zaklepete zařízením (i když u telefonu v takové třídě by to asi opravdu nemělo být). Co se týče lícování jednotlivých dílů (bod 2), tak s tím problém nemám, tam je to u mého (testovaného) kusu v pořádku. Ale s tím vykláním (1) se asi ozve spousta uživatelů, takže to HTC, potažmo distributoři, budou muset začít řešit.
obchodník
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:29
Zařízení: HTC Touch Pro2

Kvalita zpracování

Příspěvek od obchodník »

Po pártýdenním používání pozoruju, že se displej v zavřeném stavu nevrací zcela přesně do své polohy ale zajíždí o 1-1,5 mm "dál". Nevím jestli je to způsobeno nošením v kapse, ale při držení přístroje v jedné ruce cítím že horní část nedoléhá úplně přesně tak jako na začátku.

Viklání ve vyklopeném stavu mi zatím nevadí.
Visor33
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned dub 05, 2009 18:28
Zařízení: HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy S II

Kvalita zpracování

Příspěvek od Visor33 »

jsem na rozpacích, zda to nechat být nebo se pokusit o reklamaci. Například když p. redaktor Smartmanie má kousek který je v pořádku (až na ten display) tak se přikláním k té druhé možnosti. Raději budu bez TouchPro2 několik dní a mít ho pak několik let v pořádku než jak je teď...... HTC se prý vyjádřílo, že display ve vyklopeném stavu se nesmí hýbat. Upřímně, více mi vadí to licování těch stran, to s tým displayem mě moc netrápí (vyklápím ho minimálně).
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Kvalita zpracování

Příspěvek od Lukáš Mano »

Po 14 denním používání nepozoruji žádné změny. Stále se mi kyklá jen v rozevřeném stavu ala Kaiser, a to jen při potřepání. Jinak vše lícuje jak má. Zatím teda :wink:
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Kvalita zpracování

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Ale notak chlapi, nevYklejte tady , dyť to bije do očí :tlem:
Jinak jsem docela překvapen, že se takové banální chyby objevují i u tak drahého zařízení, které HTC představuje skoro jako 'vlajkonoše'...
Visor33
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned dub 05, 2009 18:28
Zařízení: HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy S II

Kvalita zpracování

Příspěvek od Visor33 »

Farokh: já jsem jinak s TouchPro2 spokojený...jako stroj výborný a neměnil bych.... Ale ta konstrukce....ta konstrukce ! Problem č.2 řeším nalepení kousku papírku....ale za ty peníze chci kvalitu a né něco doma upravovat.
jekki
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát kvě 29, 2009 15:33
Zařízení: HD2
Bydliště: Plzeň

Kvalita zpracování

Příspěvek od jekki »

pridam i ja sve dojmy :) displej se samozrejmne vykla .. ale napriklad mne zaskocilo ze kamaradovo tp2 ma o dost tuzsi klavesnici nez ja ... mne zas nejde moc dobre zmacknout cislice 2 a 3 .... a navic kdyz mi prislo tp2 tak jsem mel na zadnim krytu ohly ten zobacek vespod a proto nesel kryt docvaknout ... nastesti to slo ohnout a neulomilo se to ... jinak tp2 rulz :)
Visor33
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned dub 05, 2009 18:28
Zařízení: HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy S II

Kvalita zpracování

Příspěvek od Visor33 »

mám pro Vás informaci z autorizovaného servisu. Záruka dle popisu a fotografie (kterou jsem vyfotografoval) bude nejspíš uznána. Zařízení mám ale poslat za 14dní, servis čeká na náhradní díly od HTC.

Myslím že ho tam pošlu, nic neztratím, naopak, telefon by měl být pevný.
pleswi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: čtv srp 03, 2006 13:40
Zařízení: HTC Sensation XE with Beats audio
Kontaktovat uživatele:

Kvalita zpracování

Příspěvek od pleswi »

pak dej urcite vedet co presne si reklamoval pripadne postni fotku a dej vedet jak si dopadl asi bych do toho taky sel :)
Visor33
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned dub 05, 2009 18:28
Zařízení: HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy S II

Kvalita zpracování

Příspěvek od Visor33 »

Toto mluví za vše:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jIq1DnUwu_Q[/youtube]

Každý bude vyžadovat stejnou mechanickou kvalitu jak na tomto videu....
MINICOOPER
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: stř pro 17, 2008 23:30
Zařízení: iPhone 6+
Kontaktovat uživatele:

Kvalita zpracování

Příspěvek od MINICOOPER »

No a teď jsem nasranej, co jsem shlédnul přiložené video. jakmile to půjde a bude se to spravovat letí TP2 do servisu. Viklá se mi jako prase. Problém s lícováním mám taky. Mám jeden dotaz, měl jsem nalepenou bílou průhlednou folii na horní straně klávesnice, sundavali jste jí? Mě tam iritovala tak jsem jí sundal tak jestli to není tím.
Visor33
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned dub 05, 2009 18:28
Zařízení: HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy S II

Kvalita zpracování

Příspěvek od Visor33 »

myslíš po bokách? Já ji tam pořád mám. To tím nebude...navíc je ta folie jako vlásek a ta mezera v licovani mezi plasty je milimetr.
MINICOOPER
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: stř pro 17, 2008 23:30
Zařízení: iPhone 6+
Kontaktovat uživatele:

Kvalita zpracování

Příspěvek od MINICOOPER »

Budete někdo reklamovat nebo jste reklamovali viklající se display, je vidět že to jde udělat aby byl pevný.
Visor33
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned dub 05, 2009 18:28
Zařízení: HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy S II

Kvalita zpracování

Příspěvek od Visor33 »

Dnes jsem obdržel vyjádření od autorizovaného servisu HTC. Píše se v něm že momentálně čekají na vyjádření HTC, jak k této závadě přistupovat. Bez jejich vyjádření není bohužel možno telefon opravit. Mám ještě pár dní čekat. V pátek se jim opět ozývám.....
PS: jakoby to nebylo málo, tak nyní reklamuji i notebook..... mám to ale štěstí :x

EDIT2: Nějaká doba utekla tak jsem jim tam volal.... Nic nového - vše ještě řeší s HTC a je to nadlouho. Jinak co se týče toho kloubu tak prý HTC řeklo že hýbat se to má, ale maximálně 5°. Bohužel nemám právě možnost to změřit, ale později se na to podívám, myslím, že úhel bude větší....

EDIT3: Tak, opět píši "aktuality" s reklamací TouchPro2... Dnes jsem ho zaslal....jakmile ho získám zpět napíšu Vám jak se ke všem problémům postavil autorizovaný servis a co se změnilo/nezměnilo. Za 14dní se uvidí...
Janicka
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: úte črc 21, 2009 15:54
Zařízení: HTC TOUCH PRO2

Kvalita zpracování

Příspěvek od Janicka »

..ani ja nejsem vyjimkou, ale jelikoz jsem to za 14dni pouzila jednou a nemela jsem pocit ze by to nejak vadilo, tak to zatim resit nebudu...kdyz mam mobil v ruce a pisu a je to vyklopeny tak to drzi a nehybe se to...vetsinou s tim netrepu..navic jsem si vsimla ze muj notebook HP ma taky jistou vuli...ale tim ze ho jen otevru a netrepu s nim tak to neni znat...kdyztak 2rocni zaruka to jisti...
Visor33
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned dub 05, 2009 18:28
Zařízení: HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy S II

Kvalita zpracování

Příspěvek od Visor33 »

FINÁLNÍ ZPRÁVA: TouchPro2 se mi dnes vrátilo ze servisu. Reklamoval jsem ty dvě závady (lícování plastů a pak den viklající se display). Dle servisu je všechno v pořádku. Závada se neprojevila.
Už to tedy nechám být. Jen jsem zjistil, že za to lícování může ten zadní kryt...zkusim to podložit a uvidím (bez něho je to totiž naprosto v pořádku) ...

Takže pokud se vám něco "hýbe" a třepe nemá cenu TouchPro2 posílat. Na druhou stranu musím uznat, že servis pracoval velmi rychle...opravdu pár dnů vč. dopravy...
trefcz
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 06, 2009 8:04
Zařízení: Samsung

Kvalita zpracování

Příspěvek od trefcz »

Velmi zvazuji koupi TP2 ale ta kvalita zpracovani me trochu odrazuje. Co by jste mi poradili?? Btw ale nejak to musi jit udelat aby to bylo jak na tom videu......
Visor33
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned dub 05, 2009 18:28
Zařízení: HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy S II

Kvalita zpracování

Příspěvek od Visor33 »

já bych si ho koupil znovu, opravdu to není v takovém stavu že by tato konstrukční (už ne) vada kazila práci. Navíc, výklopný display jsem použil snad 1x ... většinou to pouze vysun a pracuji s tým jako s "plackou". Na to lehké lícovani těch plastů jsem se nedíval, dělá to ten zadní kryt.... Ale jak říkám, pracovat se s tým dá ! Není to věc, která by říkala " toto nekupujte má to špatnou konstrukci" ...
trefcz
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 06, 2009 8:04
Zařízení: Samsung

Kvalita zpracování

Příspěvek od trefcz »

Ok, diky za odpoved, hned jak bude vyplata tak si pro nej jdu :-D . Sice to sem nepatri ale nezdrzuje moc pri psani na hw klavesnici psat diakritiku? čžř atd??
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Pro2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů