Xperia problem s baterii po nabijeni

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
jmacourek
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon črc 27, 2009 18:04
Zařízení: X1i

Xperia problem s baterii po nabijeni

Příspěvek od jmacourek »

DD,

predem se omlouvam za hloupy dotaz. Mam prvni windows mobile zarizeni. Driv sem mel nekolik telefonu se symbianem kde bylo normalni, ze jsem dal telefon v noci na nabijecku a rano kdyz jsem ho z nabijecky sundal, byla bateria nabita na 100%. Xperia se vsak chova tak, ze ji dam na nabijecku a rano kdyz ji odpojim, mam cca 85 - 95% v zavislosti na tom jak byla baterie vybita, kdy jsem ji strcil na nabijecku a kdy sundal. Pres noc tedy prijdu o 5 - 15% procen baterie. Pricemz pres den kdyz je pri necinnosti telefonu prijdu treba o 2-3 procenta kdyz se s telefonem nedela. Mam podezreni na to, ze ac je telefon uspan pri vlozeni do nabijcky, tak po dokonceni nabijeni se probudi. Prestane nabijet a je vzhuru.... tim padem cim drive skonci v noci nabijeni (vkladam ho do nabijecky kolem 23:00 a vstavam kolem 7:00) tim vetsi ubytek kapacity rano pozoruji. Uprimne, na neco takoveho opravdu nejsem zvykly a uvazuji ze telefon poslu na reklamaci.
Trochu OT vykon zarizeni je sice super, moznosti parada, synchronizaci s exchange si nemohu vynachvalit, ale vydrz nove baterie tak tak dva dny? To je teda hruza...zlaty symbian v tomhle ohledu. Mam jeste v supliku 3 roky starou Nokii E60 a ta i po trech letech vydrzela cely den naprosto bez problemu.... podotykam ze v ni nebyla menena baterie od nakupu...
Vzhledem k soucasnym reklamacnim podminkam jsem dost rozladen. Pravda, mel jsem si neco precist pred nakupem, ale jestli je to pravda a reklamace bude trvat takovou dobu jak tu nekteri popisuji, je to definitivne posledni SE ktery jsem si poridil. Uz jsem to jednou prohlasil po zkusenosti s T610, ale tentokrat to asi bude definitivni. U nokie jsem byl zvykly, ze jsem telefon odnesl na skalku (tusim GSMobile) a opraven byl max. do tydne.

Jestli nekdo vite jak vyresit ten problem s baterkou, budu Vam vdecen. Jinak poleti supem na servis. Jeste pozn. Mam original ROM, pouze nejaky upgrade ikon baterky (procentualni zobrazeni) a nainstalovan spbmobile shell 3.0. Pozn.2: Zadne aplikace krom active sync pres noc spustene nemam a i ten active sync nesynchronizuje. Mam nastavenu spicku mezi 7 - 19 hodinou a mimo spicku je synchro vypnute resp. na manual.

Dik za vsechny navrhy a odpovedi

Macourek jr.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Xperia problem s baterii po nabijeni

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Zkus tohle:
Start-Settings-System-Power-Advanced-On external power , tam označ 'Turn off device if not used for...' a nastav třeba 15 min.
PDA hned reklamovat nemusíš, zkusíme to vyřešit. Předpokládám, že používáš originální nabíječku do sítě.
Pak znova projeď progy, které máš nainstalované a zkontroluj, jestli některý neběží na pozadí, nebo nemá nastavenou nějakou akci v určitý čas. Nevim, jestli může ActiveSync přímo probouzet pda, mně se to zatim nestalo.
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Xperia problem s baterii po nabijeni

Příspěvek od HTCKlorec »

Ak mozem poradit, sleduj hlavne softy co bezia na pozadi a su citlive na cas (budik-mne blbol GAlarm, musel som urobit HardReset).
jmacourek
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon črc 27, 2009 18:04
Zařízení: X1i

Xperia problem s baterii po nabijeni

Příspěvek od jmacourek »

to Farokh: Na tohle jsem postupnym patranim prisel take. Uz jsem si rikal, ze mam vyhrano, ze to musi byt 100% ono. Ale ouha, telefon se chova porad stejne. I kdyz je to naprosto jednoznacny.... nefunguje to.

to HTCKlorec: Mam pocit ze zadne sw bezici na pozadi nemam. Teda krome SPB mobile shell 3.0 a active sync (ten bezi porad). Nic jineho spusteno neni ... budik pouzivam standardni ktery je windows mobile.

K nabijecce. Ano je to standardni nabijecka dodana primo s pristrojem. Zadnou jinou jsem zatim nekupoval. Casem planuji drzak a adapter do auta ale to by se tohoto problemu nemelo tykat.
Jinak active sync probudi telefon to vim urcite. Mam nastavenu synchro (resp spicku) od 7:30 a kdyz si prispim :-) tak telefon se normalne sesynchronizuje i kdyz celou noc spal a nebyl na nabijecce.

Uprimne. telefon se mi reklamovat nchce. SIce mam porad nejakou nahradu a veskere kontakty a emaily mam na exchange serveru, ale porad je to nerijemnost. Pokud by se to podarilo vyresit nejakym sw updatem, nebo nastavenim bylo by to super. Jeste zvazuji udelat hardreset Ale to znamena vsechny aplikace opet znovu instalovat to by mne vubec netesilo :-(
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát led 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

Xperia problem s baterii po nabijeni

Příspěvek od Tom Vysoudil »

a nemůže to být také tím že to právě přes tu noc nabíjíš? dnešní baterky se přece nesmí přebíjet nebo nechávat moc vyždímané. ale podle mě udělej ten HR pak uvidíš co s tím opravdu je ale vzhledem k tomu že nejsi z HR moc nadšený tak si asi moc pravidelne nezálohoval co :)
jmacourek
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon črc 27, 2009 18:04
Zařízení: X1i

Xperia problem s baterii po nabijeni

Příspěvek od jmacourek »

to cecek: No hele ja nevim. Baterky se sice prebijet nemaji to mas pravdu. Ale tohle by mela osetrit nabijeci logika v telefonu. U vsech mych predchozich telefonu a ze jich bylo pozehnane to fungovalo tak, ze telefon se nabil a pak se udrzoval z nabijecky a baterii dale nedobijel. U starych nokii tusim 5110 nebo u ktere jsem to zkousel, bylo jakesi servisni menu, ktere ti i rikalo jaky je momentalni dobijeci proud atd...

Tohle je tedy blbost. Ano otestoval jsem, ze pokud telefon nabiji do 100% a pak ho z nabijecky sundam a uspim, je vse ok a rano mam 99% nebo 98%. Takze jsem si jistej, ze bezicim programem nebo necim podobnym to neni. Zkratka ta samotna akce dokonceni nabiti zpusobi to, ze telefon se probudi a uz z nejakeho duvodu neusne. Display se sice asi vypne (mam takovy pocit ze rano je display vypnuty) ale telefon nespi a procesor zrejme zere vice nez by musel. Dusledkem je cca 1/3 baterky pryc.

Jinak poucte mne nekdo kdyz zalohuju pomoci spb backup. Co vse mam zazalohovano? vsechny aplikace jsem instaloval na kartu. teda aspon ty co sly instalovat na kartu. Mam instalovaneho tomtoma, vx util, nejakou zmenu ikon (procentualni stav baterii, spb mobile shell, adobe flash lite for opera, core player, spb keyboard, sktools, spb backup + naky kraviny o ktere klidne prijdu. Emaily, poznamky, kontakty a dalsi mam na serveru takze do zalohy jsem je nezahrnoval. Kartu jako takovou sem do zalohy nezahrnoval protoze na ni jsou mapove podklady pro tomtoma cca 2GB. Jde mi o to... pokud provedu hard reset a obnovim zalohu. Budu muset znova vse instalovat? a hlavne nastavovat? Nebo se to obnovi? Po cca tydenim "hrani" si s telefon jsem ho dostal do stavu, se kterym jsem relativne spokojen a predstava, ze bych to delal znova mne zrovna nelaka...
Uživatelský avatar
olda
VIP
VIP
Příspěvky: 417
Registrován: stř led 11, 2006 14:52
Zařízení: LENOVO A 7010
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Xperia problem s baterii po nabijeni

Příspěvek od olda »

Ne SPB Backup ti obnoví zálohu na stav který jsi měl před Hard Resetem,tam se nemáš čeho obávat.Sám teto program používám a protože jsem za poslední 2 měsíce změnil asi 10 romek na svém Voxíkovi se tento program neměl čas ani zastavit a vždy vše proběhlo na 1.Ahoj Olda :wink:
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Xperia problem s baterii po nabijeni

Příspěvek od radospol »

ja robim kompletnu zalohu,lebo niektore programy aj ked instalujes na kartu zanechavaju nejake info v zariadeni. Alebo sa mylim?

SPB a PIM backup a mam po harde zase vsetko nahodene.

K tomu nabijaniu. Dnes v noci vyskusam dat na nabku a uvidim rano ci bude plna,alebo jak pises.
jmacourek
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon črc 27, 2009 18:04
Zařízení: X1i

Xperia problem s baterii po nabijeni

Příspěvek od jmacourek »

OK lidi tak rikate ze mam vyzkouset hard reset? No sem teda zvedav :-) Jinak support SE tragedie. Jeste vetsi nez u nokie a to jsem si rikal ze to uz snad ani nejde :-)) Dejte vedet jestli nekdo zkusite to nabijeni pres noc. U mne to dela vytrvale... Zvazuji ze udelam ten reset a jeste nez obnovim zalohu tak to otestuju co to udela .... ale ani trosicku se mi do toho nechce :-(
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Xperia problem s baterii po nabijeni

Příspěvek od radospol »

Tak som to skusil a rano bola baterka plna.

A co vyskusat inu nabijacku?
jmacourek
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon črc 27, 2009 18:04
Zařízení: X1i

Xperia problem s baterii po nabijeni

Příspěvek od jmacourek »

to radospol: Hmm. Plna rikas. OK. No ja otestuji dnes ten hard reset a uvidime. Ja jsem mel vcera pred tim, nez jsem ho pripojil na nabijecku 20% a kdyz jsem ho rano sundal tak tam bylo 90%. Proste je to porad stejny. Jinou nabijecku bohuzel nemam. Teda, mam jich spoustu, ale samy nokia, siemens, stary ericksson atp. Usb nemam zadnou. Snad akorat k iriveru mam USB nabijecku, ale nejsem si jistej kompatibilitou. Nicmene usuzuji, ze vzhledem k tomu ze nabijeci logika je v telefonu a nabijecka nabiji, tak nabijeckou to nebude.Otestuji ten reset jestli to neni nejakou aplikaci a pokud ne.....tak servis :-(
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Xperia problem s baterii po nabijeni

Příspěvek od radospol »

Myslim ze by to mohlo byt aj v nabijacke. Ci nabijacky baterii do fotaku su ine? Tak skus nabit cez pc ci ti to bude robit.
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Xperia problem s baterii po nabijeni

Příspěvek od HTCKlorec »

Nemyslim si ze fotakove nabijacky by mali byt ine, ak do nich pchas USB kabel, ktory unesie/je dimenzovaný na 5V, teda rovnako ako nabijacka na fotak, aj nabijacka na PPC (a asi aj na iPhone) redukuje 220V na 5V, lebo kabel by to neuniesol. Keby ti aj poskytovala menej, povedzme 3V, nic sa nedeje, telefon sa nabije, len pomalsie.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Xperia problem s baterii po nabijeni

Příspěvek od radospol »

Mne islo o to,ze aj nabijacka ma nejaku ochranu proti prebijaniu,vybijaniu,teda jeho problem by mohol byt aj v nabijacke.
jmacourek
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon črc 27, 2009 18:04
Zařízení: X1i

Xperia problem s baterii po nabijeni

Příspěvek od jmacourek »

Tak pisi dalsi poznatek. Otestoval jsem vcera nabijeni pres PC. V telefonu bylo nastaveno activesync. Tedy pravidelne synchronizoval (tusim ze mam nastaveny poznamky). Telefon se normalne dobil na 100% a zustal tak asi od 21:00 az do 00:30 kdy jsem vypnul PC a telefon odpojil. Telefon byl nabit na 100%. Dnes schvalne vyzkousim nabijecku k iaudiu .. to by mela byt take usb a uvidime. Doufam, ze se timhle stylem pokus-omyl nekam doberu :_)
jmacourek
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon črc 27, 2009 18:04
Zařízení: X1i

Xperia problem s baterii po nabijeni

Příspěvek od jmacourek »

Tak jenom pro poradek kdyby mel nekdo stejny problem jako ja. Reset jsem nakonec nedelal. Nevim jak je to mozne, ale nechal jsem nabit telefon pres USB kabel z PC. V tomto pripade se problem neobjevil. Nasledne (od te doby vlastne jiz porad) jsem pouzil nabijecku ze zasuvky a problem se tez neobjevuje. Cely problem tedy pravdepodobne byl v nekolika prvnich nabitich a vybitich bateri. Pricitam tedy tento "problem" nejake interni logice nabijena ktera yrejme formatovala baterii. Vetsina lidi si asi tohoto ani nevsimne. Proto pokud by nekdo mel stejny problem, nestraste a vyckejte cca mesic a par cyklu nabiti a vybiti :-)
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Xperia problem s baterii po nabijeni

Příspěvek od radospol »

Niekde som cital,ze vydrz,nabitie,vybijanie baterky moze kolisat aj po kazdom flasnuti rom. Tento stav je docasny,kratkodoby.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia problem s baterii po nabijeni

Příspěvek od mike-biker »

Taky může být problém v kabelu a připojení. Též se mi stalo, že jsem dal telefon večer nabíjet - byl na 20% a ráno byl na 50ti. :?: . Tak jsem ho j*bnul na jinou nabíječku a za 2 hod. full. :-)
jmacourek
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon črc 27, 2009 18:04
Zařízení: X1i

Xperia problem s baterii po nabijeni

Příspěvek od jmacourek »

To mikebiker: takze myslis ze je vadnej kabel? Nebo nabijecka? Ono kdyz se to veme kolem a kolem tak jak kabel tak nabijecka jsou relativne standardni... daji se tedy nahradit jakoukoliv jinou...
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia problem s baterii po nabijeni

Příspěvek od mike-biker »

To netvrdím, jen samozřejmě může být i problém ve špatném spojení. :?:
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů