SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Diskuze o programech pro Windows Mobile

Které další platformy máme přidat do spektra SmartManie?

Anketa končí za pon črc 06, 2009 17:09

Android
78
39%
iPhone OS
34
17%
WebOS (Palm Pre)
55
28%
Symbian
32
16%
 
Celkem hlasů: 199

SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od SirTom »

Myslím, že je to krok správným směrem. Na ostatních platformách (a zejména u iPhone) toho je jistě také mnoho zajímavého.
Důležité bude podle mne zvládnout, jak redaktorsky, tak na fóru. Pár fanatiků je schopných kompletně zničit diskuzi a otrávit ostatní uživatele...
Don €scobar
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned kvě 10, 2009 16:07
Zařízení: HTC Touch Diamond2

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Don €scobar »

určitě by bylo fajn rozšířit působnost o androida i webOS... proti iP nic nemám, ale myslím, že víc než dostatečně se mu věnuje iphonemania...
RedRose
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 93
Registrován: stř kvě 20, 2009 7:10
Zařízení: MPx220; Nexus S; Xperia Z Ultra
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od RedRose »

Chrono Leggionaire: pravda to je co se teto konkretni diskuze tyce... kdyz se dozvim ze nejsem clovek jen pro to ze preferuju WM i presto ze napisu ze jsem priznivcem Apple-sveta ale WM mi vyhovuje vic nez iPhone, tak me teda dobra nalada docela prejde... nastesti jsem uz v letech kdy nad podobnymi diskuzemi umim mavnout rukou... ale jsou i jine diskuze kde je to zase obracene, tedy iPhone proti WM...

je to o lidech a jak nekolikrat zaznelo, bude to ve velke mire na moderatorech.
r.mrazik
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pát zář 05, 2008 12:49

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od r.mrazik »

rozsireni urcite...jen nechapu proc Iphone...neni iphonemania.cz sestersky web? jinak jsem ale urcite pro...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Přesně tak, ono je to vnímání platforem především o lidech, a podle toho se to potom odrazí i v kvalitě diskuzí...
Ano, web iPhoneMania je také partnerským webem MobilManie, nicméně nevidím žádný problém v tom, proč bychom také nemohli informovat o zajímavých aplikacích a hrách pro tuto platformu. Ono jak jsem tu situaci dříve sledoval, tak kolem iPhonu vzniklo několik webů, a vždy když jsem se kvůli novinkách na nějaký naučil chodit, tak jej přestali aktualizovat, takže jsem nakonec stejně zůstal u zahraničních zdrojů. Ale iPhoneMania teď zase jede, naštěstí, dříve trochu usínala.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od radospol »

Ked to bude prehladne rozdelene podla OS,tak to bude len k dobru tejto stranky. ja som za.
Putcha
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 139
Registrován: stř pro 31, 2008 15:22
Zařízení: Omnia7
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Putcha »

Nie som proti rozsireniu, rozhodne by to bol prinos si precitat aj o inych platformach na 1 mieste, ale chcelo by to potom nejak rozdelit. Napr dat na hlavnu stranku rozcestnik (alebo na vrch stranky dat navigacnu listu nieco jak ma WMM): "vsetko, wm, android, palm, iphone,..." a po kliknuti na prislusny odkaz by sa do redakcneho systemu vyfiltrovali z databazy len patricne clanky... Na boku alebo spodku stranky by mohol byt blok v ktorom by mala kazda platforma napr 5 najnovsich clankov a prispevkov vo fore, cize aj ked by sme boli vo wm sekcii by boli vidiet novinky z inych OS. Takisto by trebalo trochu preorganizovat forum, alebo pre kazdy OS zalozit nove, pricom by sa nejako prepojili databazy uzivatelov, nech sa na kazde nemusi znova registrovat...
Neviem do akej miery by to bolo technicky mozne, ale myslim si ze takto by to bolo celkom prehladne a nemiesali by sa jednotlive OS.
4n's
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 279
Registrován: pát kvě 23, 2008 14:18
Zařízení: SE Xperia X10 mini

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od 4n's »

Taky souhlasim, bojim se ale, ze po precteni par temat s jinym operacnim systemem budu litovat, ze jsem si poridil WM :)
Hemmer
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: ned pro 23, 2007 19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Hemmer »

Jsem rozhodně proti Iphone, jelikož je to jen MP4 přehrávač s GSM modulem (popřípadě i modulem pro sítě 3G).
To by se sem rovnou mohlo dát i PSP...
bobik91
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: ned pro 30, 2007 9:25

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od bobik91 »

naprosto souhlasim uzasnej napad... predstava srovnavani jednotlivych systemu ukazek pro a proti je velmi lakamva.. doufam ze tento projekt vyjde, ze se sezenou dalsi moderatori a take penize.. celkove tomuto projektu tleskam a preju hodne stesti.. :!:
Wolfenzi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: stř zář 10, 2008 22:18
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Wolfenzi »

Klidně si pište o Palmu a Androidu, však je to "smart". Ale zpráv o tom že iPhone má novou aplikaci na prdění nebo na vibrátor, či dokonce má konečně navigaci, toho mám dost co vidim na mobilmánii jako odkazy na iphonemanii.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Putcha: S tím boxem (a už to tady zmiňoval i někdo jiný) na výběr bleskovek je to dobrý nápad, články na titulce by se pak označovaly ikonkou dané platformy. Co se týče fóra, tak to jsem již zmiňoval, že dominantou stále zůstane WM, ale přibude několik dalších fór pro nové platformy, aby zde případní zájemci/čtenáři mohli diskutovat. A pokud se nám to povede udržet a rozjet, tak pak bych začal řešit výraznější restrukturalizaci fóra.
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 616
Registrován: ned srp 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Bydliště: Košice

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od matelkoxxl »

tiez si myslim,ze palm a android moze byt,ale iphone nie.evd na to maju svoje vlastne fora,tak nech chodia tam a kto si xce precitat novinky o tom,tak si ich urcite najde...
neviem ci to tu uz niekto navrhol,ale asi by bolo najlepsie spravit hlasovanie a podla toho sa uvidi...
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od tslany »

nechci být zaujatý, ale to, co řekl Wolfenzi, na tom něco bude
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Hemmer: A to je přesně to, co tady řešíme. iPhone není žádný MP4 přehrávač s GSM modulem, ale pokud si to myslíš a začneš tady kvůli tomu plašit celé fórum, tak tím opět akorát vyvoláš zbytečnou offtopic diskuzi. Je to platforma, byť ne tak otevřená, jako WM nebo Android (pokud nemáš jailbreak), to souhlasím, ale rozhodně si nemyslím, že je nutné svůj (tvůj) názor takovým stylem křičet do světa.

Wolfenzi: Pro iPhone existuje celá řada kvalitních aplikací a her, a pokud to srovnám, tak o nich si třeba WM zatím může nechat jen zdát (grafika, HW akcelerace). A mimochodem, i pokud objevím nějakou vtipnout aplikaci pro WM (například nedávný hdWooble), tak o ni také napíšu. Někoho to zajímá, někoho ne, a je pak věcí každého, zda si na článek klikne nebo přeskočí na jiný.
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát led 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Tom Vysoudil »

Ja osobne souhlasim se vsemi i s iphone sekci, myslim si, ze prave ten risk spojit tyhle tabory dohromady by nebylo od veci. Hadky by casem treba i zchladly.. i kdyby jen trochu :) je to asi zbozny prani, ale kdyby byt jen trochu ubyly ty zbytecny nekonecny flejmy.. tak by to bylo skvely

edit: reakce na to co napsal Wolfenzi: jenze nikdo te nenuti si ty clanky cist tak proste prijdes na smartmanii a proctes si jen WM sekci a bude me se to naopak zamlouva.. nechapu v cem je problem, kdyz te to nezajima tak to snad neotviram.. nekoho bleskovka o prdicim iphonu zajimat muze

ps:trocha OT: k asgardum bych situaci neprirovnaval, kde mate jistotu ze padli :lol: ja bych rekl ze proste sli jinam kde jim bude lip(vybuch planety mohl byt fake :lol: ).. treba to zamysli i WM prejit na neco vice friendly pro obyc uzivatele viz TF3D
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Pokud do toho půjdeme i s iPhonem, pak ty flame-war bude nutné striktně moderovat, promazávat a zamykat. Neočekávám, že by se na fóru ihned objevila stovka nových majitelů androidu, iphonu a dalších platforem, ale jde mi spíše o publikování článků/bleskovek s touto tématikou. A pokud bude mít pak daný čtenář dotaz, tak aby se s ním mohl obrátit do fóra a dostat odpověď. Kdyby to takhle fungovalo, bylo by to výborné.
Uživatelský avatar
Soap
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 15, 2007 20:13
Zařízení: 1+ 3T
Bydliště: Kyjov

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Soap »

Teď mě napadlo jak bude super až v sekci "Jaké zařízení si mám koupit" se bude vybírat mezi všemi platformami.
RedRose
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 93
Registrován: stř kvě 20, 2009 7:10
Zařízení: MPx220; Nexus S; Xperia Z Ultra
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od RedRose »

Wolfenzi ma pravdu a Hemmer je zase priklad z te radikalni strany uzivatelu... Chce to nejak dobre promyslet! To je ukol cislo jedna pokud by se do toho slo. Teda je to hlavne na vedeni - my uzivatele davame jen podnety :-D

Pominu co jsem napsal vyse a vezmu si na rozbor sluvka "multiplatformni" a "smart". Zaznelo to tady, ale kdyz uz se tady objevi iPhone, proti kteremu jsou tady vyhrady a pripadne obavy co by to udelalo, tak proc se opomiji ten Symbian?! Takove Symbianove Nokie a Samsungy to jsou typicke priklady SmartPhonu a neni jich malo. A dnesni Symbian je uz docela dost vyvinuty (i rozsireny) na to, aby se o nem dalo rozumne psat. To pisu jen proto, ze kdyz se zminujeme o problematickem iPhonu, tak Symbian ma mnohem delsi vyvoj nez webOS, Android i iPhone. Takze pokud to ma byt kompletni takrikajic "WM a spol" tak opravdu kompletni ;-)

Sam jsem zvedavy jak tohle dopadne ;-)


//EDIT: Vznik ankety me predbehnul... ;-)
Pavelos
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát črc 21, 2006 10:21

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Pavelos »

Mimochodem (vím, že předbíhám), rozdělení podle platforem mají poměrně hezky řešené na Bonuswebu...
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 hostů