SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Diskuze o programech pro Windows Mobile

Které další platformy máme přidat do spektra SmartManie?

Anketa končí za pon črc 06, 2009 17:09

Android
78
39%
iPhone OS
34
17%
WebOS (Palm Pre)
55
28%
Symbian
32
16%
 
Celkem hlasů: 199

Uživatelský avatar
locomachine
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 130
Registrován: stř pro 05, 2007 15:50
Zařízení: Sams. Gal. Note
Kontaktovat uživatele:

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od locomachine »

Pro mně a za mně klíďo brďo a můžeš i o houbách a stavebních strojích :o) jen to nějak jasně odděl ať nemusím číst co už jiní mají a umí a wm ještě ne. :o) Opravdu si myslím, že by bylo dobře to oddělit. Good luck
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od carnero »

nevermind: Myslel jsem to tak, že SmartMania má "konkurenci" již dlouho - ne-li odjakživa. A přesto existuje a výborně funguje. Nemusí být přeci od každého tématu jeden jediný server. Když jich bude víc, jedině dobře.

Mno, taky radši seriózní zprávy. Nevím jak je na tom palmhelp ale na wmhelp jsem několikrát zavítal... a to se nedalo číst. To už si raději budu kupovat Blesk a Aha! a budu doufat, že tam napíší něco seriózního o WinMo.
pfhawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: úte čer 24, 2008 18:31
Zařízení: iPAQ 214, N900
Kontaktovat uživatele:

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od pfhawk »

Trosku me prekvapilo, ze se tu posledni dobou zacaly objevovat zpravy i o Androidovi :) Ja osobne jsem pro, aby se tu objevovaly zpravy i z jinych platforem. Jsem take toho nazoru, ze bych asi zatim pridal jen ten Android, preci jenom to vypada, ze s WebOS prijdou v dohledne dobe jenom dva modely a to vskutku neni moc o cem psat. Kdyz jsem sem poprve prisel, tak se mi taky zdalo, ze jmeno smartmania nevystihuje uplne tak obsah webu :twisted:
Uživatelský avatar
Strunečka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: čtv bře 15, 2007 8:15
Zařízení: Nokia E51, Ericsson T39m
Bydliště: Přerov

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Strunečka »

No, pokud by se někdo našel na rozšíření Symbian OS, bylo by to opravdu skvělé a myslím, že by to docela dost lidí uvítalo. Chodí tady velká škála lidí, jak na Win. Mobile, tak i ostatní systémy a tento web by byl pak špičkový pro všechny systémy, bylo by to prostě bezvadné navštěvovat tento porál jako univerzální! ;-)
nevermind
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: sob úno 03, 2007 17:42
Zařízení: vypisování konfigurace je jako poměřování pindíků

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od nevermind »

carnero píše:Myslel jsem to tak, že SmartMania má "konkurenci" již dlouho - ne-li odjakživa. A přesto existuje a výborně funguje. Nemusí být přeci od každého tématu jeden jediný server. Když jich bude víc, jedině dobře.
Nejde o konkurenci. Spíš o to, že čím víc serverů o tom samém, tím mělčí to bude a o ničem. Protože vlastně se bude psát to samé a všude. Nebo nevím jestli je něco konkrétního, co by se psalo navíc. Beru to spíš tak, že Android a iPhone jsou nové systémy v porovnání se zaběhnutými PalmOS/WM. Tudíž o Androidu jde stále psát, o Palmu asi ne..
O tom palmhelp a wmhelp nesouhlasím. To je ale samozřejmě jak pro koho, to neberu.
RedRose
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 93
Registrován: stř kvě 20, 2009 7:10
Zařízení: MPx220; Nexus S; Xperia Z Ultra
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od RedRose »

Jak tady zaznelo tak WM, Android muzou spolecne existovat a hadat se nebudou. Snad i webOS by nedelal problemy. Symbian a MaOS X by k nim asi taky sedely (jsou to Smartfouny), jenze tihle maji celkem radikalni az fanatike uzivatele a mam taky trochu obavu o to co by se tady mohlo strhnout. Nedavna 8-mi strankova diskuze na iDnes pod recenzi iPhonu 3GS byla vic nez valkou vzteklych zvirat...

Druha vec je ze kazdy z nich ma svoje vcelku slusne weby (hlavne tedy Palm), takze je celkem otazka jak velky by to melo smysl. Android sem byl vpasovan zcela spravne a nikomu to myslim nevadi a taky to je ten ktery ma ty samostatne weby zatim nejslabsi. Zarazeni Androidu byl zcela logicky krok. U tech ostatnich si nejsem az tak jisty a jak jsem napsal tak u iPhonu (tedy spise jeho uzivatelu) jde nekdy strach...

Pokud tedy rozsirovat tak mozna postupne. Android uz nechat a mozna pridat Palm.
Pockat co to udela a pripadne pridat Symbian a MacOS X...

A jako zastance WM doufam ze jeho soucasna dominantni pozice zde prilis neutrpi ;-)


Co se naporu na moderatory a vedeni tyce tak to muze byt skutecne drsna zkusenost! Taky jsem moderoval a vim ze to neni jen tak a kdyz si predstavim ja se tady resi flame mezi WM a MacOS X... No rekl bych docela odvaha jit do toho ;-)
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od carnero »

nevermind: Proto ty uvozovky. Ale je jedno kolik serverů bude o tom samém (už teď jich jsou tisíce) ale jde o to, jak jsou ty informace podané. Mě by třeba vyhovovalo že najdu všechny tyhle informace zde, na jednom místě. A bylo by mi jedno, že je můžu najít také na serveru specializovaném na WebOS, Android nebo jiný OS. Získal bych žádané informace mnohem rychleji a od autora, kterého dobře znám a vím, že můžu věřit tomu co napíše.

PalmOS zaběhaný (a hlavně mrtvý) je ale WebOS je mnohem žhavější novinka než Android nebo MacOS X.

U *help vycházím z toho, že tam nalezené informace byly zpravidla staré a nezřídkakdy také překroucené podle toho, jak se to autorům zrovna hodilo. Což je problém i MobilManie. :( Ale možná jsem jen moc zvyklý si číst věci, které jsou z maximálně den staré a když někdo píše po čtrnácti dnech o věci která se po sedmi dnech podařila vyvrátit, není to pro mě zajímavé.
Uživatelský avatar
triball
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: sob kvě 26, 2007 11:16
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od triball »

Já jsem jednoznačně pro rozšíření. Akorát bych to udělal bez Iphonu. Pokud to správně chápu, tak smartmania je pod hlavičkou mobilmanie a pod mobilmanií je i mimojiné iphonemaina, takže mi to příjde trošku zbytečné.
RedRose
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 93
Registrován: stř kvě 20, 2009 7:10
Zařízení: MPx220; Nexus S; Xperia Z Ultra
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od RedRose »

Pod MobilManii je toho vic. Krome iphonemanie tam je i nokiamanie a tam to je zase o Symbianu i kdyz i o normal nokiich...

Rozsireni ano ale musi to mit smysl... Treba moje RSS ctecka je napojena na spoustu webu o komunikatorech a mobilech a uz ted se mi casto stava ze vice webu pise o tom samem a mnohdy velice podobne ne-li stejne...

webOS je sice novy system ale pod hlavickou stae firmy (Palm a PalmOS nikdy neumrel jak se tu pise), ale porad je to Palm a adresy: mujpalm.cz, palmserver.cz, pripadne zminovany palmhelp.cz jsou zname az dost a majitele novych Palmu je najdou
iPhone ma uz taky dost webu: jablickari.cz, iphoneMania.cz a treba iphone-3gs.cz a dalsi
Symbian zase: NokiaMania.cz, SymbianPortal.cz, s60.cz, symbianforum.cz plus dalsi nokiacke stranky n82.cz, n73.eu a dalsi

Naopak SmartMania je vysoce kvalitni server a jako takovy, byt i univerzalni pri zachovani kvality by nebylo az tak marne a dostala by plne svemu nazvu. Fakt nad tim premslim a je to tezka volba. Nepochybuju ve schopnosti Jiriho Hrmy a jeho touhu po rozsireni zcela chapu, kdyz soucasny svet WM takrikajic stagnuje (zminka o Asgardech byla trefna ;-)). Jen aby ten vysledek mel smysl a neutrpela tim kvalita a povest serveru a nazvu SmartMania.....
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Standa »

Já bych byl pro rozšíření, ostatně i název serveru je "multiplatformní". Pro mě je důležitá kvalita článků a jejich objektivita, což zdejší šéfredaktor splňuje. A pokud bude stíhat psát ve stejné kvalitě články a recenze i na další OS, bude to jedině dobře :-).
Obával bych se snad jen jakéhosi "zbulvarizování" - více témat, více redaktorů, velký server, možná bude třeba jej více zkomerčnit a dopadne to jako Mobilmania. Lživé a přehnaně pochvalné články jen proto, aby se kliklo. V celkovém důsledku (zřejmě) dobrý byznys, ale nízká informační hodnota.

A můj flejmově subjektivní názor - Windows Mobile se snaží dostat mezi lidi, proto zadupává svůj počítačový původ a tváří se jako hloupý telefon. Hardware uměle stagnuje už několik let. Asi se proto na něj nelze zlobit - pokud má něco být populární, musí to být jednoduché a načančané. To platí např. v hudbě, a platí to i zde, v technice. Pro mě je to čas začít se poohlížet po jiné platformě (asi Android), a budu rád, když si o ní budu moct přečíst na tomto serveru.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Jiří Hrma »

tslany píše:tak ono WM, Androip i Palm, dalo by se říct, táhnou za jeden provaz, akorát iPhone je "hříšník", a já bych se spíš obával toho aby se neobjevili rozepře i mezi moderátory kdyby se atm objevil i nějaký ten "ajFouňák"
S tímhle právě vůbec nesouhlasím. iPhone je také platforma, a je třeba ji brát vážně. A pokud se uživatelé naučí konkurenční platformy na jednom serveru tolerovat (což bude asi z počátku největší problém), tak bude myslím vyhráno. A ano, mezi moderátory se, pokud to spustíme, objeví i několik lidí s iPhony, ale podle toho co píšeš, tak to vypadá, jako by ses na ně pak chtěl dívat přes prsty jen kvůli tomu, že mají jinou platformu, která tobě nevyhovuje?

Sir Andrew píše:I iPhone už má svůj web. Je zbytečné "špinit" jím web o WM, když má stejně dávno svůj.
Co třba založit sesterský Android web a tím to všechno vyřešit? Na SM chodím kvůli WM, ne Androidu. Nemá cenu si číst o aplikacích pro něj, když mi to ani nepojede. Akorát se to bude míchat mezi WM apps...
To je přesně ono, co je potřeba se naučit respektovat. Co by se čím prosimtě špinilo, nebo jak si k takovému názoru došel? Rozbíhat více webů - do toho se mi opravdu nechce jít, navíc pod název SmartMania se toho dá schovat více, což je myslím velmi dobré, tak proč toho nevyužít, než s tím přijde někdo jiný?


Ale nejvíce se opravdu bojím těch rozepří mezi WM a iPhonem, ale proč neustále v diskuzích fungovat podle pravidla "můj systém je nejlepší a tvůj je k ničemu"... to je v dnešní době už snad trochu trapné. Mobilních platforem je celá řada a pro mě je zajímavá výzva to, že bychom se jim na SM mohli věnovat a bylo by fajn, kdyby se lidé naučili respektovat ty druhé, kteří třeba sympatizují s jiným operačním systémem. Sám dlouho používám WM, iPhone také a nyní se učím i s Androdiem. Ano, každý systém umí něco jiného, ale to snad není důvod, abych jej zatratil a musel na něj nadávat. Každý si snad může vybrat dle svého gusta a mě by se myšlenka toho, že by se SmartMania stala multiplatformním webem, velice zamlouvala.

Rozhodně nemám v plánu polevit u Windows Mobile, to vůbec ne a bát se nemusíte, jen bych rád obsah obohatil. A pokud by se tak stalo, byly by články/bleskovky samozřejmě rozděleny, a nebyl by ani problém ke každému článku přidat malou ikonku, která by třeba signalizovala, k jaké platformě se ten daný text vztahuje (kdyby to nešlo poznat z nadpisu). A je tu i možnost přidat pro registrované/přihlášené uživatele do nastavení možnosti pro filtrování obsahu.

Co se týče fór, tak například pro Android jsem zkušebně přidal 4 nové sekce, a podobně bych to viděl i v případě webOS a iPhonu. Každý čtenář si pak vybere to, co ho zajímá. Bude to chtít posílit tým moderátorů a najít další zkušené uživatele, kteří budou dané problematice rozumět a zároveň zvládnout krotit "off topic" diskuze.
stricekfido
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: sob pro 27, 2008 14:40
Zařízení: Nokia Lumia 1320

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od stricekfido »

Ja bych uvital android,platforma toje nova a myslim ze bude velice oblibena,jelikoz wm spousta lidem nevyhovuj.android ma vyhodu vtom ze je otevreny,i kdyz u wm stim takovy problem taky neni,staci se kouknout na xda.
Sam jsme mel wm a android budu mit hned jak budou love,system je to lakavy a prostroje super,uz jen proto ze maji dost tlacitek a ne touch manie ajko je ted na wm.

zasebe tedy rikam Ano,jsem pro rozsireni SM
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Standa píše:Já bych byl pro rozšíření, ostatně i název serveru je "multiplatformní". Pro mě je důležitá kvalita článků a jejich objektivita, což zdejší šéfredaktor splňuje. A pokud bude stíhat psát ve stejné kvalitě články a recenze i na další OS, bude to jedině dobře :-).
Obával bych se snad jen jakéhosi "zbulvarizování" - více témat, více redaktorů, velký server, možná bude třeba jej více zkomerčnit a dopadne to jako Mobilmania...
Díky za zajímavý názor. Bulvárním titulky ve mě nikdy nic moc nevzbuzovaly, ale je pravda, že pokud bych psaní článků nestíhal, tak bych se určitě snažil sehnat posily, což by nějaké finanční prostředky spolklo. Ale pokud to vezmu z druhé strany => více platforem => vyšší návštěvnost => lepší prodej reklamy, ze které by se redaktoři mohli zaplatit. A já věřím, že takto by to fungovat mohlo.
RedRose
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 93
Registrován: stř kvě 20, 2009 7:10
Zařízení: MPx220; Nexus S; Xperia Z Ultra
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od RedRose »

Vase pohnutky naprosto chapu a do jiste miry souhlasim. Ta problematika, ktere se to tyce je fakt jen v lidech - ne v tech pristrojich ktere vlastni.

O tom moderovani jsem se uz zminil a bude to na vedeni a moderatorech udrzet poradek naucit je respektovat forum jako univerzalni. A ze zkusenosti vim ze to nebude to vubec lehky, ale kdyby se to povedlo tak by to mohlo byt opravdu dobre a konkurence-schopne s cimz souvisi i to co napsal Standa...
Uživatelský avatar
olda
VIP
VIP
Příspěvky: 417
Registrován: stř led 11, 2006 14:52
Zařízení: LENOVO A 7010
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od olda »

Také si myslím že by se tu to mohlo více rozjet i na další platformy,jsou tu mezi námi a je třeba se naučit je respektovat i když spousta z nás je skalními příznivci Windows Mobile(Phone).Nevím jak s tím Iphone ale Android a WebOS jsou v pohodě.U toho Iphonu je na můj vkus mnoho povyku.Tot ale můj názor nevím jak ostatní ale určitě rozšířit tam jsem určitě pro.Ahoj Olda :wink:
Uživatelský avatar
Logout
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: čtv dub 02, 2009 17:04
Zařízení: Samsung SGH-i600
Bydliště: Praha - Kbely

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Logout »

Pokud Smart v nazvu SmartManie je odvozeno od SmartPhone, pak si myslim ze tu vsechny ctyri platformy maji svoje misto. Rad si o Androidu neco prectu a treba prestanu mit pocit, ze to je strasliva prisernost psana v Jave.
Chrono Leggionaire
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát srp 25, 2006 11:53
Zařízení: Samsung Galaxy Note 10
Bydliště: Slovácko
Kontaktovat uživatele:

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

RedRose píše:Jak tady zaznelo tak WM, Android muzou spolecne existovat a hadat se nebudou. Snad i webOS by nedelal problemy. Symbian a MaOS X by k nim asi taky sedely (jsou to Smartfouny), jenze tihle maji celkem radikalni az fanatike uzivatele a mam taky trochu obavu o to co by se tady mohlo strhnout. Nedavna 8-mi strankova diskuze na iDnes pod recenzi iPhonu 3GS byla vic nez valkou vzteklych zvirat...

...U tech ostatnich si nejsem az tak jisty a jak jsem napsal tak u iPhonu (tedy spise jeho uzivatelu) jde nekdy strach...
Jen bych dodal a upřesnil, že na několika stránkových listech diskuzí se podílí velkou měrou odpůrci iPhone (resp. Apple), kteří tam blijí stále dokola své duchaplnosti a hodnota jejich příspěvku je na bodu nula- nemají s daným článkem povětšinou žádnou souvislost. Nechápu nutkavou potřebu těchto "applebijců" se neustále vyjadřovat k tomu, o co nemají zájem a chodí se tam jen vyzvracet. Poté se ta diskuze logicky přiostřuje a mnohdy je plná nevraživosti a urážek z obou stran. Bohužel.
Uživatelský avatar
groovox
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 293
Registrován: úte dub 22, 2008 14:34
Zařízení: ML950XL Alcatel IDOL4S Pro W10, NL1520, HTC HD2
Bydliště: Praha

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od groovox »

Jsem klidně za všechny platformy, konkurence je užitečná, kde je rozpor - tam je vývoj. Stačí jenom vytvořit podskupiny:
SmartManiaWM
SmartManiaAndroid
SmartManiaSymbian
SmartManiaPalm
SmartManiaiPhone
Uživatelský avatar
webspider
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pon bře 30, 2009 12:17
Zařízení: HTC Touch HD, Nokia N95, Iphone 3GS 16GB
Bydliště: Praha 4, Kamýk

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od webspider »

Jak už zde bylo napsáno, je pravdou že novinek okolo WM a zařízení tím spojené již není tolik jako dříve. Souhlasím s rozšířením smartmanie jak zde bylo zmíněno. Jen bych sem přidal i téma o Symbian. Také ten se svým způsobem patří do této kategorie smartfounů :-)

Určitě bych uvítal hlasování na webu. třeba trvající týden. Tak aby všichni mohli hlasovat a případně vyjádřit svůj názor proč ano proč ne...

Já jsem rozhodně pro :-)
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od hafush »

Záleží na tom jak si na to věříte.
Mělo by to smysl pouze v tom případě,že by kvantitou neutrpěla kvalita.
A také důležitý by byl způsob podání informací, aby lidé kteří nechtějí číst o iPhonu nebo Androidu nebyli "obtěžováni" informacemi o jiném OS.
Myslím tím zavedení např.: Úvodní strana rozdělena na několik oddílů (sloupců nebo čtverců) s bleskovkami a každý ať sleduje ty své oblíbené a ostatní přehlíží. Pokud se chci dále vnořit do vybraného OS tak proklikem v těchto oddílech.
ROZHODNĚ NEMÍCHAT ŽÁDNOU SEKCI.
Kouzlo případného úspěchu vidím v odbornosti a hlavně v rozumném oddělení OS.
Mě osobně zajímají jen WM a Android , ale ostatní nezatracuji a pokud vše zvládnete a přitáhnete lidi,kteří vám přitáhnou peníze, tak je to vaše věc. Za dobrou práci, náležitá odměna. Držím palce.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 79 hostů