SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Diskuze o programech pro Windows Mobile

Které další platformy máme přidat do spektra SmartManie?

Anketa končí za pon črc 06, 2009 17:09

Android
78
39%
iPhone OS
34
17%
WebOS (Palm Pre)
55
28%
Symbian
32
16%
 
Celkem hlasů: 199

Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Už poměrně dlouhou dobu nosím v hlavě myšlenku o tematickém rozšíření SmartManie. V uplynulých 4 letech jsme se poměrně intenzivně věnovali operačnímu systému Windows Mobile, ale za sebe si myslím, že je potřeba pokročit zase o kousek dále a udělat web ještě zajímavější. Chtěl bych pole působnosti našeho serveru zaměřit i na další platformy, konkrétně Android, iPhone a Palm (webOS). O tomto kroku jsem s moderátory a lidmi, kteří mají něco společného se SmartManii, hovořil už dříve, a samozřejmě mě zajímá i názor vás - našich čtenářů.

Pokud budu zcela upřímný, u Windows Mobile se toho nyní příliš mnoho nového neděje a asi nejsem jediný, koho částečná jednotvárnost zařízení a minimální hardwarové inovace nemotivují tak, jako kdysi. Svěží vítr snad přinese nová verze Windows Mobile 6.5, nicméně předchozí řádky mě donutily přemýšlet nad tím, zda by nebylo dobré pole působnosti rozšířit. Android jsem do obsahu nenápadně zkusil začlenit už v předchozích dnech, a z reakcí a komentářů je zřejmé, že komunita okolo Windows Mobile a Androidu spolu na jednom serveru může existovat, a problém asi nebude ani s Palmem.

Bleskovka

Obávám se ale iPhonu. Možná to bude pro někoho šok, ale sám tento telefon/platformu také téměř rok používám společně s dalším Windows Mobile komunikátorem (a nyní ještě s androidí G1), a rozhodně mi nepřijde, že by to byl špatný systém, ba právě naopak. Ano, jsou tam jistá omezení, která třeba Windows Mobile nebo Android nemá, ale vždy je to přeci jen na uživateli, po jakém řešení sáhne a jaký telefon si vybere. V tomto směru mi uniká smysl různých flame diskuzí, kdy se do sebe příznivci jedné platformy navážejí... a to je možná problém, se kterým bychom se mohli na SmartManii setkat v případě, že začneme poskytovat zpravodajství o iPhonu. Ale na druhou stranu je to pro nás výzva. Výzva vytvořit web a fórum zaměřující se na různé platformy, kde budou existovat odlišné uživatelské komunity, které se ale budou navzájem respektovat a vyměňovat si své zkušenosti.

A nemusíte se obávat, i nadále vám budeme přinášet čerstvé informace o systému Windows Mobile, ale za sebe si myslím, že přidání dalších platforem do obsahu by mohlo být ještě zajímavější. Co si o tom myslíte? Budu rád, když se o svůj názor podělíte v diskuzi.
Uživatelský avatar
Strunečka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: čtv bře 15, 2007 8:15
Zařízení: Nokia E51, Ericsson T39m
Bydliště: Přerov

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Strunečka »

A co Symbian? :-(
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od carnero »

Pro mě by to bylo po letech naplnění názvu serveru. Vždycky jsem měl za to, že SmartMania je odvozena od manie ze smartphonů. A do kategorie smartphone patří WinMo, Android, WebOS i MacOS X. Počkat, dokonce i Symbian. Já jsem jednoznačně pro rozšíření.

Ale... Asi to bude trochu záhul na moderaci. Jen co se tu objeví něco i iPhone, strhne se bitka mezi stálými čtenáři a těmi, kteří přijdou kvůli iPhone. Ale pokud někdo věří, že ty divoký zvířata udrží v klecích, může to být fajn.

Ač příznivce WinMo si rád přečtu o všem co je chytré a vejde se do kapsy ;)
Chrono Leggionaire
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát srp 25, 2006 11:53
Zařízení: Samsung Galaxy Note 10
Bydliště: Slovácko
Kontaktovat uživatele:

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

Osobně bych rozšíření smartmanie o zmiňovaná problematika jen uvítal :-)
Pavelos
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát črc 21, 2006 10:21

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Pavelos »

Sice nepatřím mezi "starou gardu", ale považuji to za skvělý nápad...
Otázka je, do jaké míry bude Smartmania schopná být dostatečně konkurenceschopná. Přece jenom je (nejen) časově náročné být ve všech těchto OS a zařízeních dostatečně "in". Nemluvě o nutnosti dalších moderátorů do fór a podobně. Zkrátka pokud si myslíš, že to Smartmania zvládne organizačně, jsem jednoznačně pro :smt023

//EDIT: Velmi se těším na odborné články srovnávající jendotlivé platformy, protože tak nějak uvažuji, kam se posunu dál ve výběru zařízení, potažmo OS... :wink:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Strunečka: Čekal jsem, že se tady na Symbian objeví dotaz. Myslím si, že i tato platforma by zde měla smysl, nicméně na "nový rozjezd" bych to raději zkusil s výše avizovaným počtem, a to z toho důvodu, že ač jsem kdysi vlastnil a spokojeně používal Nokii 7650, tak v posledních letech jsem Symbian vůbec nesledoval, nicméně pokud by se našel někdo, kdo by si jej vzal na starost, pak by to bylo ještě zajímavější.

carnero: Díky za názor! Ano, "záhul" na moderování by to určitě byl a moderátorský tým bychom posílili. To je právě ta výzva :-)
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od pk »

No ja som rozhodne neni proti.. Android a WebOS budu urcite cestvy vietor.. toho iPhonu by som sa obaval len koli flamom. Inac je to takisto smartphone ci sa to paci niekomu alebo nie. Mne by to nevadilo urcite. Mas moj hlas
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od tslany »

tak ono WM, Androip i Palm, dalo by se říct, táhnou za jeden provaz, akorát iPhone je "hříšník", a já bych se spíš obával toho aby se neobjevili rozepře i mezi moderátory kdyby se atm objevil i nějaký ten "ajFouňák"

Zajímavý, slyšet to zrovna ode mě :grin:
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Sir Andrew »

Já bych zůstal jen u WM - radši dělat jednu věc pořádně, než plno jen okrajově.

Myslím, že bude lepší založit nový server (klidně na stejném enginu/CSS... nebo co to je), jen ať se tady nemíchají widle s jabkama :wink:

PS: souhlasím s tím, že WM jdou do sr* :) Nic nového, jen kopie kopie kopie... Aby neskončily jako asgardi ( :lol: )
Uživatelský avatar
Soap
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 15, 2007 20:13
Zařízení: 1+ 3T
Bydliště: Kyjov

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Soap »

Souhlas, ale ikdyž mi iPhone vůbec nevadí, tak bych to viděl raděj bez něj.
nevermind
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: sob úno 03, 2007 17:42
Zařízení: vypisování konfigurace je jako poměřování pindíků

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od nevermind »

Ohledně toho Palmu nevím.. Je tu přeci již palmhelp.cz a myslím že další by byl zbytečný. Android klidně
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od All.Os »

I ja se pridavam ve stejnem duchu, Android, WebOS ano, rad si o nich prectu (dokonce planuju jejich vyzkouseni), ale iPhone ma trosku jinou filozofii, byt to je chytry telefon, ja jej mezi "skutecne" smartphony/PPC nepocitam a s tim souvisi i jina skupina jeho uzivatelu, u niz bych se vyvolavani flamu opravdu obaval. I kdyz i mezi WM uzivateli jsou flamiste (musim to jmeno pripominat? :-) ).

Dalsi vec je, ze iPhone ma nekolik vlastnich serveru a for, kde jsou komunity vytvorene a moc nevidim smysl v tom tahat je sem.
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od carnero »

nevermind: Řešit co tu už je, tak nebude ani SmartMania. Ostatně i servery zabývající se Androidem jsou. Jenže třeba ty *help servery jsou naprosto marné, to se nedá číst natož brát vážně. Já bych viděl výhodu v tom, že by bylo všechno pěkně pohromadě a nemusel bych každé ráno oběhat deset serverů, každý s něčím jiným. IMHO...
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Sir Andrew »

I iPhone už má svůj web. Je zbytečné "špinit" jím web o WM, když má stejně dávno svůj.

Co třba založit sesterský Android web a tím to všechno vyřešit? Na SM chodím kvůli WM, ne Androidu. Nemá cenu si číst o aplikacích pro něj, když mi to ani nepojede. Akorát se to bude míchat mezi WM apps.

Servery o PC linuxu se taky nemontují do PC widlí - prostě jedno a pořádně.
skyluke.
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: ned pro 28, 2008 21:19
Zařízení: HTC Touch Diamond, HTC Hero
Kontaktovat uživatele:

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od skyluke. »

Myslím, že je to dobrý nápad, i přes to, že většina z těchto systémů už na českém internetu má své poměrně povedené fanweby, ovšem vše na 1 místě není špatný nápad. Určitě bych ale vynechal iPhone.
Sir Andrew píše:Já bych zůstal jen u WM - radši dělat jednu věc pořádně, než plno jen okrajově.
Myslím, že smartmania šlape jako hodinky, pro mě je to jeden z nejserióznějších informačních serverů, a myslím že Jiří Hrma odvádí svou práci skvěle a pokud se cítí rozšířit sortiment, proč ne...?
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Daidalos »

No já osobně jsem pro.

Ale jen do určité míry,zahrnul bych jsem Android.
Ale Iphone a Palm bych nechal na vlstních webech.U Iphonu by se tady strhávali bytky a Palm má dost vlastních webů,což se o novém Androidu říci nedá...
Ale co bych rozhodně uvítal by byl nezaujatý objektivní článek o porovnání všech 4 OS .
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Osobně si myslím, že je to krok správným směrem, ale dle mého je nezbytné, aby každá platforma měla své oddělené fórum a což je asi nereálné i oddělené sekce s články.
vlasta
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: ned říj 21, 2007 16:04
Zařízení: HTC Advantage a Omnia 7.
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od vlasta »

Já bych to jen uvítal. Každá platforma má něco do sebe. S WM jsem začínal a stále tato zařízení používám nejvíc. Mám i několik palmů a téměř rok používám iPhone. A vůbec nemám sám se sebou problém, že bych byl nějak rozpolcený a tak podobně. Naopak nejlepší jsou u každé platformy začátky, když do toho může člověk začít pronikat. Už se těším, až si pořídím zařízení s Androidem.
nevermind
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: sob úno 03, 2007 17:42
Zařízení: vypisování konfigurace je jako poměřování pindíků

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od nevermind »

carnero píše:nevermind: Řešit co tu už je, tak nebude ani SmartMania
mluvíme snad o rozšiřování, nebo?
Jinak každý má jiný preference. Já preferuji spíše seriózní zprávy z palmhelp než z různých fór rádoby fajnových tunerů.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

SmartMania: Windows Mobile, Android, Palm a iPhone?

Příspěvek od bkf1 »

Ja jsem rozhodne VYHRADNE pro Windows Mobile... Venujme se nadale Windows Mobile a to naplno co to da ;-) ostatnich platforem se mohou ujmout jine servery, tak proc tim zbytecne "zaneradit" tento server, ktery podle me na platformu WM je v CR asi nejlepsi ;-) Aby to tak jeste ale zustalo...
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů