Xperia X1: Výkon a Windows Mobile

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od htcjirka »

Plny souhlas,tez vyhradne pouzivam sedivky a neni s nimi nejmensi problem,jiz zmineny Mobildick patri mezi spolehlive obchody, co se tyce nejen prodeje,ale i pripadne reklamace.
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od ziminix »

Pokud je prodejce solidni tak to pak jo. Ale co jsem zatim narazil na sedivkove obchody, tak na ne byly jen same negativni ohlasy.
Kolda.o
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 174
Registrován: stř črc 16, 2008 8:42
Zařízení: SE T68i + Xperia Z + Xperia Tablet S
Bydliště: kousek od Roudnice nad Labem a castecne Praha
Kontaktovat uživatele:

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od Kolda.o »

uiqjirka píše:Plny souhlas,tez vyhradne pouzivam sedivky a neni s nimi nejmensi problem,jiz zmineny Mobildick patri mezi spolehlive obchody, co se tyce nejen prodeje,ale i pripadne reklamace.
Staci se vyhnout Satronu alias Mobilky.cz, Zminovany Mobildick je prima. Vetsina telefonu co jsem kupoval je prave tam odtud. Pripadne reklamace vyrizeny vzdy bez problemu.
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od Lukáš Mano »

Dost OT!! Věnujme se tématu!!
PC
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: čtv lis 20, 2008 0:53

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od PC »

Ahoj koupil jsem si Xperii avšak měl bych několik dotazů.

Optický joystick drnčí... Respektive chrastí... Je to normální anebo je to spíš na reklamaci ? (Zvednete Xperii, položíte ji na stůl a ona zachrastí.)

Zadní kryt je teplý, má minimálně třicet stupňů. (Jako když dáte ruku pod vlažnou vodu), někdy jsou teplé i boky přístroje. Je to normální ? Může za to velká baterka a hlavně asi i energeticky náročný displej ?
Potvrzují mírné kývaní displeje v krajní vysunuté poloze.

Zkoušel jsem také s mobilem fotit ale fotky jsou dost strašné, samý šum, na to že S-E dělá jedny z nejlepších fotomobilů dost zklamání (ačkoliv běžně s mobilem nefotím,někdy se to hodit může).

Nainstaloval jsem GPS navigaci wayfinder, jenže když zadám způsob dopravy pěšky (on foot) tak program spadne do windows s chybovou hláškou.

Wayfinder bohužel potřebuje podobně jako google maps spojení s internetem. Je nějaká alternativní navigace jež pracuje výhradně s GPS modulem a internet nepotřebuje (mám aktivovaný vánoční dárek od Vodafonu ale otázka je jak moc je navigace za pomocí webu náročná na data.) Fungoval by zde Tom Tom určený pro "sesterské" komunikátory HTC,hlavně pro HD jež má stejné rozlišení displeje ?

Víte o nějakém pěkném pouzdru na tuto hi-tech hračku ? Prozatím mám v Palladiu vybráno pouzdro přímo od S-E typ Executive,pokud máte tip na nějaký jiný "futrál" sem s ním !

Jen tak pro zajímavost - proč není Xpérie od Tmobilu vůbec customizovaná ? U tohoto operátora je to zvláštní, ne že by to vadilo ale bylo to příjemné překvapení.

Jde na xperii nainstalovat skype ?
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od mike-biker »

Ad joy - nelze posoudit, můžeš zkusit jiný přístroj pro porovnání
Ad kryt - to je normální při nabíjení
Ad foto - já jsem naopak velmi spokojen. Pokud ale děláš fotky doma, nebo za zhoršených podmínek, šum je pochopitelný. Fotí výrazně lépe, než P1i, který má stejné rozlišení, ale zřejmě horší optiku
Ad Wayfinder - ten jsem vůbec neřešil, ani bych ho nezkoušel instalovat.. :lol: . TomTom7 pro VGA běhá spolehlivě, snad časem ho upraví i pro WVGA ( ideální je totiž použít ho v landscape modu a info umístit na levou či pravou stranu). :idea:
Ad pouzdro - mám IEC-45 od SE, jen ten klip je plastový, sice perfektně drží na pásku, ale blbě se sundává. Jinak doporučuji též pouzdra od Krusella - Sunnysoft.
Ad customizace - prostě to nestačili :lol: . Ofiko CZ ROM bude až v únoru a stejně bych jí nechtěl. :evil:
Ad Skype - pokud chceš problémy, zkus Fringa. Nevím, proč funkční telefon nahrazovat nespolehlivou, padající a téměř nepoužitelnou aplikací. :lol:
mp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:41
Zařízení: BlackBerry Bold 9700
Bydliště: Statenice

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od mp »

PC píše:Víte o nějakém pěkném pouzdru na tuto hi-tech hračku ? Prozatím mám v Palladiu vybráno pouzdro přímo od S-E typ Executive,pokud máte tip na nějaký jiný "futrál" sem s ním !
Pouzder habakuk, můžeš vybírat z typů na míru nebo z univerzálních. Buď už jednou zmiňovaný Krusell: http://www.krusell.se/nav/searchResults ... +X1+XPERIA , nebo třeba tady: http://www.pdair.com/catalog/index.php? ... 0_11000335 , nebo tady: http://www.proporta.com/F02/PPF02P05.ph ... t_mode=des ... a těch možností je určitě víc.
K tomu skypu: taky jsem zkoušel fring a asi jsem měl víc štěstí, běžel mi bez problémů.
PC
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: čtv lis 20, 2008 0:53

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od PC »

Telefon nevidí kartu - dřív ji viděl, teď ji nevidí i když vypnu šifrování dat (encrypted) naopak počítač mi při připojení a vypojení hlásí další pevný disk.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od mike-biker »

Možná bude nejschůdnější zálohovat a formát karty. :wink:
PC
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: čtv lis 20, 2008 0:53

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od PC »

Lidičky proč mi hodiny ukazují v Praze o hodinu víc když by měly ukazovat o hodinu míň ? Mám li nastavený Curych který je na stejném pásmu tak to ukazuje dobře ale Praha je rozhozená. Co s tím ?
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od tslany »

nepoužíváš náhodou iGO 8? Ve starších buildech to dělalo paseku
PC
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: čtv lis 20, 2008 0:53

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od PC »

ne nic takoveho mam x1 tak jak jsem ji vybalil z krabice.
X-HURD
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pát říj 17, 2008 16:27
Zařízení: Samsung Galaxy S4 White Frost

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od X-HURD »

Já to mám to samé . . . taky mi to hází o hodinu napřed. Zkoušel jsem to změnit a nic. Bude to tím, že asi oba máme německou verzi. Já ji mám předělanou na cz z max-shopu. Stáhnul jsemsi nový panedl co tady je a tam je to v pořádku. Asi se to vyřeší až s českou ROM
PC
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: čtv lis 20, 2008 0:53

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od PC »

Tim to byt nemuze protoze mam xperii od ceskeho t-mobilu tak jak by to byla nemecka verze ? Cestinu tam nemam... opet opakuji ze tel je v tom stavu jaky jsem jej koupil u T-mobile,nejsem blbej abych nekde bral sedivku jeste k tomu nemeckou.

EDIT: Heh tak tam asi nesmí být nastaveno daylight saving time (že by hitlerovský ala letní čas ?)

//Používej tlačítko Upravit, tslany
X-HURD
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pát říj 17, 2008 16:27
Zařízení: Samsung Galaxy S4 White Frost

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od X-HURD »

Máš pravdu. Styčí jen odškrtnout daylight saving time a čas se vrátí o hodinu zpět. Díky ;-). Fakt mě to štvalo :-)
PC
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: čtv lis 20, 2008 0:53

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od PC »

neni zac.jen skoda ze to nepise cesky.hacky ani carky nefunguji v netu,jen ve wordu.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od radospol »

Neviem kam to hodit,tak to dam sem.

Uz dva tyzdne pouizvam xperiu a som nadseny! Predtym som mal pol roka touch HD a jedine na co som si musel zvyknut bol mensi displej. Ale xperia je vo vsetkom ostatnom pre mna ovela lepsi ppc.

...tento trejd nema ziadnu uzitkovu hodnotu,ale musel som sa vykecat:-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od htcjirka »

Radospol, to jsem rad,ze jsi s Xperii stejne jako ja tak spokojeny :wink: Oba jsem meli Touch HD a nyni skoncili u Xperie.
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů