HTC Touch Diamond2: Dojmy, rady, tipy a zkušenosti

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond2 (rady, tweaky, návody...)
Odpovědět
G.A.P.A.
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv kvě 21, 2009 8:24
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

HTC Touch Diamond2: Dojmy, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od G.A.P.A. »

Já osobně bych šel spíš do en verze... Jazyk by se měl dát změnit popřípadě na češtinu a nebudeš mít žádný problém s aktualizacemi. S českou verzí by mohly být v tomto ohledu do budoucna potíže. Jinak jsem si jej koupil taky přes internet.
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

HTC Touch Diamond2: Dojmy, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od foreveryone »

ok dik všem, takže to vidim taky na koupi přes net, navic 14 dni na vraceni kdyby se projevil vrzajici kryt, nebo vadny pixel taky neni k zahozeni :D s en verzi souhlasim radši tu no, čeština se tam da dohrat vždycky a s angličtinou problem taky nemam takže pohoda. Ještě jednou diky všem, ja se zas ozvu až ho budu mit a něco mi nepujde :D:D
Uživatelský avatar
mikt
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: ned dub 26, 2009 19:06
Zařízení: Diamond2

HTC Touch Diamond2: Dojmy, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od mikt »

Mám TD2, a můžu jen doporučit. Video je v pohodě, Na Xda je dokonce nějakej lepší driver na 3D grafiku.
Co se týče češtiny
1/ TF3D jde předělat kompletně do češtiny a vestavěná klávesnice píše česky včetně slovníku xT9 a pokud by někomu ta klávesnice nevyhovovala, jsou tu alternativy jako např. Resco, Mobilnaut, Finger... (Mám Anglickou verzi a těch zhruba 20% systému co zbyl anglicky vlastně skoro nepotřebuju)
2/ Pokud někdo chce i český systém, doporučuji raději zakoupit Inteli Write 10 spolu s Anglickým Diamondem. Pak je totiž možnost počeštit i dalši verzi ROM (bohužel nevím, zda to půjde v budoucnu aplikovat i na slíbený Win 6.5) a budete tu mít i českou klávesničku.
(Jelikož je anglický přístroj i o něco levnější než český nebude to tak drastické).

Zoom lišta se dá předělat na scrolování (tam kde to je potřeba) a opravdu se dá žít i bez křížového ovladače, pokud nepaříte hry (ikdyž takový Need For Speed s gravitačním senzorem na Diamondu nemá chybu)

Vše ostatní,včetně mechanického zpracování je na vynikající úrovni (sice to je celé plast, ale drží to)
Systém je prvotřídně rychlý a za TF3D má HTC velké +

Vadějí mi jen:
1/ Není přisvětlovací dioda k vcelku velmi dobrému foťáku v mobilu (ale ona by v šeru taky moc nepomohla)
2/lesklý zadek je furt upatlanej (až bude u nás matnej zadek okamžitě kupuju...)
3/ HTC konektor by mi vůbec nevadil. Nnevim proč na něj furt někdo nadává, je kompatibilní s minï USB. Je fakt, že pokud by výrobce přibalil alespoň mini redukci, nemělo by to chybu. (jo a aspoň plátěnej pytlíček na mobilek)
4/Když to je tak osekané co se týče vybavení prodával bych zvlášť ještě jednu krabičku s redukcí, pořádným koženým pouzdrem, autonabíječkou.. (kolíbka, nebo stojánek do auta....) Stejně si to každej koupí... Ale je fakt, že mi to takhle vyhovuje víc (koupím si jen to co potřebuju a co se mi líbí... takže tenhle bod spíš do výhod)
5/ výdrž baterky, pořád nic moc.. 1-2dny podle používání (ale čekal jsem to)
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

HTC Touch Diamond2: Dojmy, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od foreveryone »

mikt: super info dik moc, jinak s tou baterkou se v recenzích psalo že celkem slušný, jedna z nejdelších výdrží :D a říkáš když si s ním budu moc hrát tak každej večer na nabíječku jo?
Uživatelský avatar
omebe
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon dub 27, 2009 20:55
Zařízení: HTC Touch 2, WM 6.5
Bydliště: Brno

HTC Touch Diamond2: Dojmy, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od omebe »

foreveryone: no asi tak... Doma mám klasickou nabíječku, co byla v balení, v práci kolíbku, v autě cestovní...prostě kam se hneš, tak nabíječku (myslím k telefonu) ssebou :wink:
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

HTC Touch Diamond2: Dojmy, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od foreveryone »

:-O tak to sem myslel že vydrží víc teda :D minimálně že bych nabíjel dycky přes noc
kupco
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: čtv kvě 28, 2009 19:07
Zařízení: HTC Desire

HTC Touch Diamond2: Dojmy, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od kupco »

Ako je to s nabíjaním vlastne? Keď sa telefón nabíja, tak svieti červená/oranžová dióda. Keď sa donabíja, tak svieti už len zelená. Vadí telefónu ak je aj potom stále pripojený k nabíjačke? Znižuje sa tým nejako životnosť batérie? Preruší sa automaticky nabíjanie, keď sa telefón nabije?
Pýtam sa, ak by som prípadne chcel telefón nechať v nabíjačke celú noc, či to tak môžem urobiť, alebo sa to neodporúča.
Dík.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

HTC Touch Diamond2: Dojmy, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od barberry.pha »

no ja si myslim ze kdyz se zacatku bateria necha parkrat total vybit a pak uplne nabit tak by to melo byt v pohode .. je to preci jenom komunikator ktery slouzi k praci a pripojeni k pc ... takze by to nemel byt problem s prijovanim k pc a naslednym nabiejnim .. ale je to muj podobny tel tak s tim nemam uplne zkusenost tak lepe pokud s tim nekdo zkusenosti ma tak jestli poradi .. pri normalnim pouzivani .. hovory .. sms .. nejaky net mi vydrzi tak den a pul s tim ze na noc ho vypinam .. a pri pri hovorech je dobry nastavani vvypinani displeje .. asi i zalezi kolik aplikaci ma clovek pusteny a tak ale myslim ze casem se da prijit nato aby vydrzel docela dlouho .. jinak nabijecka do auta idelni :))
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

HTC Touch Diamond2: Dojmy, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od foreveryone »

jo tak to by se dalo celkem.
kupco píše:Ako je to s nabíjaním vlastne? Keď sa telefón nabíja, tak svieti červená/oranžová dióda. Keď sa donabíja, tak svieti už len zelená. ...
Určitě nevadí když necháš tel. na nabíječce i když už je nabitej, doba kdy jsme museli baterky chránit před "přebíjením" už sou snad dávno pryč. Až se baterie zcela nabije, nabíjecí modul by měl přepnout na udržovací napětí a dál nenabíjet. Mělo by to jít poznat i tak, že bys nabyl baterku na 100% pak ji nechal vybít tak na 98% a připnout na nabíječku a neměla by se ještě nabíjet (je tam nastaven nějaký limit tuším 96%) kdysy sem se tím zabíval, jestli se pletu tak mě opravte pls.
buko2760
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: úte říj 31, 2006 14:43

HTC Touch Diamond2: Dojmy, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od buko2760 »

Přešel jsem z D1 na D2 a rozdíl ve výdrži je opravdu znát. Vydrží v pohodě 2 a půl dne když jej šetřím tak i 3. Oproti D1 velký rozdíl. Navíc teď používám BT sluchátka na D1 to byly drátové. Jinak denně jsem na netu, ICQ a poslouchám hudbu. Určitě jej přes den nešetřím........
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

HTC Touch Diamond2: Dojmy, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od barberry.pha »

tak to rad slysim ze vydrzi vice, no chci se jenom zeptat kde najdu jak mam vypnout touch3Dflo ... diky moc
LadCv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: čtv čer 11, 2009 11:35
Zařízení: HTC Touch Diamond2

HTC Touch Diamond2: Dojmy, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od LadCv »

Vypnutí TouchFlo 3D - nastavení - další - osobní - dnes - položky - a zruš odtržítko :-)
hajata
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte dub 14, 2009 11:17
Zařízení: n73

HTC Touch Diamond2: Dojmy, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od hajata »

Asi uz to zde bylo odpovezeno, ale presto se zeptam:
a) je mozne pres ActiveSync synchonizovat 2 ucty, mam gmail a potreboval bych jeste Exchange.
b) nepouzivate nekdo klavesnici Swype ? Zkusenosti ? Cestina? http://www.swypeinc.com/

Diky
Aspire
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 183
Registrován: pon úno 23, 2009 6:52
Zařízení: HTC Touch Diamond 2
Bydliště: Praha

HTC Touch Diamond2: Dojmy, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Aspire »

Zdravim vsechny.

Dnes mi kamarad ukazoval paradicku co mu prisla ze zahranici. Baterie pro D2 o 2100 mAh. Cena kolem $62.
Ko koupi jsem to videl tady: http://www.expansys.com.au/d.aspx?i=183044. V CR snad jeste k dostani neni.
Kozlik007
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: čtv čer 04, 2009 9:52
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

HTC Touch Diamond2: Dojmy, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Kozlik007 »

Dá se v TF3D v přehrávači hudby nějak regulovat hlasitost? Nebo je to možné pouze tím hardwarovým tlačítkem na boku přístroje?
Podařilo se někomu v CorePlayeru nějak namapovat tačítka na posun filmu třeba o 10s dopředu a 10s dozadu. Ideálníá by bylo, kdyby to šlo tou zoomovací lištou, ale na tu to nijak nejde namapovat.
Omlouvám se, ale asi špatně koukám, ale nikde nemůžu najít to povolení v registrech, kde se přístroj probere při příchozí SMSce.
Díky
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

HTC Touch Diamond2: Dojmy, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od barberry.pha »

Aspire píše:Zdravim vsechny.

Dnes mi kamarad ukazoval paradicku co mu prisla ze zahranici. Baterie pro D2 o 2100 mAh. Cena kolem $62.
Ko koupi jsem to videl tady: http://www.expansys.com.au/d.aspx?i=183044. V CR snad jeste k dostani neni.
no tak to byla vazne paradicka :))
no mam jenom dotaz .. pri nabijeni v aute se nejak moc zahriva a kdyz mam pustenou navigaci tak to jinak nez v nabijecce nejde .. tak jestli je to ve vetsine pripadu nebo jenom nejaky spatny kousek :( a to mam original htc nabijecku ...
rampage
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 171
Registrován: čtv led 22, 2009 20:35
Zařízení: HTC Desire Z

HTC Touch Diamond2: Dojmy, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od rampage »

Při používání navigace jsem musel po celkem krátké době napíchnout taky nabíječku a telefon topil jak kamínka.

Kozlik007 : jiný ovládání hlasitosti nevím ale zjistil jsem (možná běžnou věc) pokud na tlačítko hlasitosti uděláš "dvojklik" posune se ti to na další nebo předchozí skladbu.
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

HTC Touch Diamond2: Dojmy, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od foreveryone »

O jak moc krátké době to mluvíte?
Kozlik007
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: čtv čer 04, 2009 9:52
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

HTC Touch Diamond2: Dojmy, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Kozlik007 »

To "rampage"]
To s tím bočním dvojklikem jsem netušil. To je dobrá informace.
Jen náhodou, nevíte, jestli se dá nastavit funkce sleep u toho hudebního přehrávače?
Pouštím si to před spaním a používám kvůli tomu PocketMusic, ale přijde mi to zbytečný, když
přímo v TF3D je takový přehrávač.
rampage
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 171
Registrován: čtv led 22, 2009 20:35
Zařízení: HTC Desire Z

HTC Touch Diamond2: Dojmy, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od rampage »

foreveryone : zhruba po půl hodince, ale nevím kolik jsem měl baterky při zapnutí navigace, určitě to nebylo 100%. Navíc se při provozu na baterku pořád vypíná podsvícení a telefon se časem uspí takže bez nabíječky je to o ničem.
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Diamond2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů