Vybijanie baterky

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond2 (rady, tweaky, návody...)
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Vybijanie baterky

Příspěvek od HTCKlorec »

Zdravicko, potrebujem poradit. Casto sa mi stane, ze ak na noc nencham telefon na nabijacke, ale necham zapnuty kvoli budiku, nakoniec sa tak ci tak vybije cez noc, aj ked je vecer na 100 percent. Neviete cim to je? Dost mi to strpcuje zivot, kedze budik potrebujem do skoly. Zaujimave je ze cez den sa nevybije, len v noci.
Putcha
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 139
Registrován: stř pro 31, 2008 15:22
Zařízení: Omnia7
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Vybijanie baterky

Příspěvek od Putcha »

Podobny problem som mal na Touch 3G.
Telefon nesiel prebudit tlacidlom power, nic okrem SR nefungovalo a v takomto stave bateriu minul za par hodin... Tiez som parkrat takto zaspal do skoly a raz k lekarovi :-(. Nepodarilo sa mi vypozorovat kedy tento stav nastane, ale vzdy sa to stalo ked PDA bolo v sleep-e a len raz ked som mal pustenu hudbu(s vypnutym displejom - osobne si myslim, ze nekde tu je chyba, ze PDA sa nejako proste zacykli a zamrzne pricom ide stale na plny vykon... Ale to je len moj nazor). Reklamacie nepomohli, 4x reklamovanie, 4x za chyba neprajavila.
Skus kuknut do mojho topicu, ci nemas nainstalovany nejaky SW co som mal ja, ale toto som ja vylucil lebo to iste mam na Kaiserovi a ten bezi bez jedinej chybicky uz vyse roka.
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Vybijanie baterky

Příspěvek od HTCKlorec »

Ani jeden soft z toho nemam, myslim ze Hardreset by pomohol, ale nechcem vsetko zalohovat, nemam cas, ani chut, preto sa pytam ze ci by sa to dalo riesit nejako inak, HR je posledna moznost.
Putcha
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 139
Registrován: stř pro 31, 2008 15:22
Zařízení: Omnia7
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Vybijanie baterky

Příspěvek od Putcha »

Mne ani HR nepomohol. Stavalo sa mi to tak raz za tyzden, tebe ako casto?
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Vybijanie baterky

Příspěvek od HTCKlorec »

Raz-dvakrat, vacsinou ale dam na nabijacku.
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Vybijanie baterky

Příspěvek od HTCKlorec »

Ale uz vydali HradSPL pre TD2, asi si prehram ROMku
Putcha
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 139
Registrován: stř pro 31, 2008 15:22
Zařízení: Omnia7
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Vybijanie baterky

Příspěvek od Putcha »

Ja som si medzicasom tiez nahral novu ROM, ale nepomohlo. Co som hladal na nete, nikoho som s podobnym problemom nenasiel.
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Vybijanie baterky

Příspěvek od HTCKlorec »

A sakra... no a co teraz? Ale nejak to prezijem, mozno sa mi to z neho podari vymlatit... :-D Este nieco poskusam, snad je to len SW chyba...
Putcha
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 139
Registrován: stř pro 31, 2008 15:22
Zařízení: Omnia7
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Vybijanie baterky

Příspěvek od Putcha »

Ale mozno ten moj problem nesuvi s tvojim, lebo mne nejak zamrzol ked bol (vzdy) vypnuty displej a na nic okrem SR nereagoval. Ale v takomto stave isla baterka dole rychlejsie ako keby bola zapnuta navigacia s max podsvietenim...
Uživatelský avatar
xjanosik
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř čer 04, 2008 13:09
Zařízení: Htc Diamond 2, Ipaq 614c,

Vybijanie baterky

Příspěvek od xjanosik »

A aký soft máš nainštalovaný??
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Vybijanie baterky

Příspěvek od HTCKlorec »

Toho je na tony, ale uz ziaden. Dal som HR, a zda sa mi sviznejsi, uvidime cez noc, potom dam vediet.
0xenon
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 15, 2009 16:45
Zařízení: HTC Diamond Touch

Vybijanie baterky

Příspěvek od 0xenon »

a jaky budik pouzivas? mel jsem uplne stejny problem. Vysledoval jsem, ze to delala nejaka aplikace pro sledovani gprs trafficu (nazev si uz nepamatuju) a nebo samotny budik. Budik s tou druhou aplikaci jsem odinstaloval, budika jsem dal jinyho a ted v pohode. Vsadil bych se, ze u tebe to bude to same, zkus vytipovat aplikaci, ktera by to mohla delat.
rein
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 148
Registrován: ned úno 10, 2008 19:33
Zařízení: Note 4, čakám na Lumia 950 xl
Bydliště: Prievidza

Vybijanie baterky

Příspěvek od rein »

Ja som podobny problem vysledoval na HTC Touch Pro1 a to tak ze v opere som nechal otvorenu jednu stranku ktora z nepochopitelnych dovodov opera nedokazala nacitat do konca(zelena lista nedosla do konca) a minimalizoval som a za asi 3 hod. baterka spadla o 40%, ale kym som na to prisiel tak pocas dna som prisiel asi 3alebo4x o baterku.:(
Momentalne mam TP2 a tam sa to uz nestava pravdepodobne tam je novsia Opera.
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Vybijanie baterky

Příspěvek od HTCKlorec »

0xenon: Myslim ze to bude presne tymto. Pozivam (respektive som pouzival) G-Alarm. Asi to bude nejakym takymto softom, pretoze tak dva tyzdne od rozbalenia mi nic podobne nerobil, az ked som nanho nainstaloval nejaky software, zrejme nastala kolizia.

rein: nemyslim, ze to bude Operou, lebo, ked som kupil telefon, a robil s Operou podobne veci ako ty, nic take sa neudialo, ale aj tak vdaka za tip, pozrem sa aj na toto.
0xenon
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 15, 2009 16:45
Zařízení: HTC Diamond Touch

Vybijanie baterky

Příspěvek od 0xenon »

2HTCKlorec: presne, ten budik ktery jsem dal pryc, byl take G-Alarm
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Vybijanie baterky

Příspěvek od HTCKlorec »

A aky pozivas ak smiem vediet? Lebo G-alarm je velmi dobry, az na tieto "drobnostky" :-D
0xenon
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 15, 2009 16:45
Zařízení: HTC Diamond Touch

Vybijanie baterky

Příspěvek od 0xenon »

http://www.itv.sk/winco/ALC.aspx

GUI priserny, psany v .NET, hroznej moloch ale..
pro nastartovani tasku vyuziva system, neni aktivni = nic si nebere
umi uspat/probudit telefon v dany cas
dalsi nejaky veci.. na nic (tedy aspon pro mne)

Ale take obcas selhal, to ale si myslim ze na vine je bug v systemu, viz.

http://blogs.microsoft.co.il/blogs/tami ... alert.aspx
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Vybijanie baterky

Příspěvek od HTCKlorec »

Ano to je znamy bug pre WM. Budik... no akoby som to... Asi ostanem pri implicitnom WM, hlavne ze ma zobudi (dufam).
Inak aj tak velka vdaka za pomoc. Posledne co mam na robote teraz je posielat telefon na reklamaciu :-D
4daPeace
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: úte čer 16, 2009 14:18
Zařízení: HTC Touch Diamond2

Vybijanie baterky

Příspěvek od 4daPeace »

Mám necelé dva týdny starý HTC Touch Diamond2 a zdá se mi, že akumulátor vydrží strašně malou dobu.

V recenzích se píše, že při zaplé WiFi, BT, 20min hovoru denně a dejme tomu půl hodince browsování je akumulátor po třech dnech na 50% (ukazatel vyuziti zarizeni cca 5 hodin). ''HTC has done some magic to extend the battery life on the Diamond2. With heavy use of WiFi, GPS, and many calls, the Touch Diamond2 will get through 1.5 days. With moderate use, you'll last about 2 days, and with light use, expect around 3, maybe 4 days. That is above average.''

Já ho nabíjel včera v 11:50, nevolal, na 4minuty měl zaplé WiFi, 15min hrál hry, díval se 15min na Youtube přes Edge, posílal SMS, práce s kalednářem a nastavovaní telefonu - vyuziti zarizeni 2 hodiny 30 minut - a akumulator je pod 1/3 nabiti. Jeden dalsi 15min hovor a je vybito. To mi neprijde normalni.

V pozadi mi nebezi zadny program, jas je nastaven na automaticke prizpusobeni, podsviceni se vypina za 30s, nepouzivane zarizeni za 1min, budik (defaultni) je nastaven.

Je to na reklamaci telefonu?
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Vybijanie baterky

Příspěvek od HTCKlorec »

Baterku si musis natrenovat, ja som s tym mal problem tiez, ono sa to po case predlzi, jedine co mozes spravit, je ze PARKRAT nechas baterku vybit na uplnu nulu, a este chvilu vybitu, nejake 2 hodiny, urob to tak 2x s odstupom 2 dni. Nova baterka sa len zabehava. Mozes este obmedzit v Settings podsvietenie teda- settings-battery-backlight, vypni automatiku na zaklade svetlo senzoru zniz si jas, to vybija tiez vela a taha oci. Ked nepouzivas telefon dlhsiu dobu, mozes vypnut touchflo, v obrazovke Today. Znizi to vyuzitie RAMky.

EDIT: 15 minut hovor??? Ako naraz, ci postupne? Lebo hovor jednak sosa vela baterky, a potom to je zdraviu viac nez skodlive, ak naraz.
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Diamond2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů