Vyšla Opera Mobile 9.7 beta s Turbo režimem a novým jádrem

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Vyšla Opera Mobile 9.7 beta s Turbo režimem a novým jádrem

Příspěvek od Jiří Hrma »

Na dnešní den bylo avizováno vydání nové beta verze prohlížeče Opera Mobile 9.7 pro platformu Pocket PC (komunikátory s dotykovým displejem, na majitele smartphonů výrobce zatím tak trochu kašle). I když na oficiálních stránkách zatím informace o vydání nové verze chybí, na jejich FTP serveru se již objevil ke stažení instalační cab soubor.

Bleskovka

Opera Mobile 9.7 využívá nové renderovací jádro Presto 2.2 a k samotnému vykreslování stránek, zoomování a dalším akcím by měla konečně využívat akcelerace OpenGL ES. K dispozici je experimentální podpora režimu Turbo, se kterým se rychlost načítání stránek přiblíží populární Opeře Mini, tuto funkci je však nutné zapnout v nastavení. Prohlížeč nově podporuje Flash, ale s pozicováním má zatím trochu problémy, což platí i pro některé nabídky v aplikaci. Operu Mobile jsem zkoušel na Diamondu2 a Touch Pro2, a zde mi bohužel nefunguje ani zoomovací lišta, ani rotace displeje přes pohybový senzor; je to zkrátka stále beta verze, a tak je nutné počítat s chybami.

Prohlížeč můžete ve formě instalačního souboru stahovat také z naší Download sekce.

Zdroj: carnerův twitter
shark
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: čtv čer 23, 2005 7:07
Zařízení: MDA Compact IV
Bydliště: praha

Vyšla Opera Mobile 9.7 beta s Turbo režimem a novým jádrem

Příspěvek od shark »

ma uz tato oprea nejak lepe vyreseno obsazeni pameti pri instalaci ?
opera 9.5 zabere pri instalaci v hlavni pameti , cca 3,5 mb i kdyz dam instalaci na kartu .
kazdy jiny brovser (iris, netfront ) pri instalaci na kartu zaberou v pristroji uplne minumum a vsechno hodej na kartu.
docela mi to vadi, protze operu pouzivam ale tohle vidim jako velke minus... :evil:
mam tmobile mda iv.

a jeste dotaz, nevite jak zrusit widgety, ktere si tam opera 9.5 nainstaluje ? nikde jsem nenasel samostatne odinstalovani...;-(
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Vyšla Opera Mobile 9.7 beta s Turbo režimem a novým jádrem

Příspěvek od Jiří Hrma »

shark: V Download sekci je ta verze bez widgetů, na FTP výrobce jsou pak dva caby (klasická a ta s widgety).
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Vyšla Opera Mobile 9.7 beta s Turbo režimem a novým jádrem

Příspěvek od AtoM. »

Kliknutí na link bez povinosti stránku nazoomovat asi pořád není možný, co?
ZED
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř dub 19, 2006 14:50
Zařízení: Samsung Omnia i8000

Vyšla Opera Mobile 9.7 beta s Turbo režimem a novým jádrem

Příspěvek od ZED »

tak na Omnii mně to nejede - po zadání www se to nikam nepřipojí, na chviličku se zobrazí stránka Opery error, cannot connect a hned to žuchne. A klávesnice je také dost zpomalená.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Vyšla Opera Mobile 9.7 beta s Turbo režimem a novým jádrem

Příspěvek od Jiří Hrma »

AtoM.: Je :-)
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Vyšla Opera Mobile 9.7 beta s Turbo režimem a novým jádrem

Příspěvek od radospol »

AtoM. píše:Kliknutí na link bez povinosti stránku nazoomovat asi pořád není možný, co?
Ta moznost tu uz je a funguje:-)
sawer
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:04
Zařízení: HTC Touch HD

Vyšla Opera Mobile 9.7 beta s Turbo režimem a novým jádrem

Příspěvek od sawer »

Zatim co sem testoval na Touch HD tak je skvela, je rychlejsi a optimalizovanejsi a sakra to znat. Turbo je super, nacitani stranek do 10 vterin na O2 3G je proste libustka. Prsty bych ale zlamal za odebrani zoom ikonky v levym dolnim rohu (ja to docela pouzival). Zatim to turbo neni jeste vychytany a sem tam rozbiji CSS na strankach nebo nenacte stranku vubec, ale je tam napsany ze je to beta a Turbo je zatim jenom v preview verzi. Jinak ale 100% spokojenost (verze bez Widgetu).
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

Vyšla Opera Mobile 9.7 beta s Turbo režimem a novým jádrem

Příspěvek od Milan Pištělka »

po hodině hraní 4x SR je moc. Jde to ze stroje a budeme čekat dále.
sawer
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:04
Zařízení: HTC Touch HD

Vyšla Opera Mobile 9.7 beta s Turbo režimem a novým jádrem

Příspěvek od sawer »

Na XDA vicero lidi pise ze Opera 9.7 na MIRI romkach spusobuje vytuhnuti Touch HD.

\\Necituj poslední příspěvek. Farokh
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Vyšla Opera Mobile 9.7 beta s Turbo režimem a novým jádrem

Příspěvek od radospol »

Ja mam onkolog ROM a zo zaciatku mi to tiez vytuhlo 3x,ale akosi sa to rozbehlo a zvlada to bez zavahania.
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Vyšla Opera Mobile 9.7 beta s Turbo režimem a novým jádrem

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Na tytn II nelze spustit.
audis
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: sob kvě 31, 2008 11:59

Vyšla Opera Mobile 9.7 beta s Turbo režimem a novým jádrem

Příspěvek od audis »

super!

mám e-ten m700, rom TB1,1c: zkoušeno ted na 10 minut a ve srovnání s opera9,5b2 (poslední ofic beta): svižnější a spolehlivější klikání, svižnější ovládání. podstatně rychlejší načítání stránek. citelně horší kvalita obrázků. menší písmo. v menu nelze nějak moc zvětšit. do opera:config sem zatím nevrtal. zítra budu testovat přes den.

celkově: super, tleskám, možná že mě gprs od O2 přestane pernamentně nasí-rat. tohle se podařilo! :-)

edit: na některých webech se v článcich nezobrazují obrázky (autorevue.cz). na tyden.cz se jednou nezobrazily a pak zase jo. v nastavení jsem vždy měl obrazky zobrazit. možná to souvisí s velikostí písma (na large) a povolením flash, plugin a dalších možná v setting > advance. uvidíme zítra přes den.

edit2: obrázky jedou i na autorevue.cz. proč, netuším. písmo large, povoleno vše v advaced.

edit3: tak někdy/některé zobrazuje a některé ne. nevím proč, a kdy a nebo které jo a ne..
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Vyšla Opera Mobile 9.7 beta s Turbo režimem a novým jádrem

Příspěvek od IkE Blaster »

Zkoušel jsem a je to konečně vývoj lepším směrem než z 8.65 -> 9.5. Ale i tak, na G900 stále nefunguje správně landscape, 2x mi vytuhla (tap'n'hold na obrázku a odkazu), opět trochu nestíhá načítat z cache stránku při rychlém scrollování. Ale jde dá bez problému na kartu. Flash jsem zapomněl zkusit (teď váhá, jestli dávat zpět), turbo rychlosti docela pomohlo.

Jinak zoomovací lišta byla nejprve výhradou Omnie, pak to dokopírovalo HTC (tuším), originálně to v Opeře nebylo.
audis
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: sob kvě 31, 2008 11:59

Vyšla Opera Mobile 9.7 beta s Turbo režimem a novým jádrem

Příspěvek od audis »

NELZE MI OTEVŘÍT ODKAZ DO NOVÉHO PANELU!

jako obvykle podržím stylus na odkaz a z kontextové chci OPEN LINK IN NEW TAB. ale kontextová nabídka je stejná, jako když klikám do volného prostoru a ta nabídka tam není!! vrrr:-((

jak otevírat odkazy v novém panelu v Opera9,7?

edit// z praxe...
...nefunguje Enter v dialozích pro přihlašování. enterem se začít přihlašovat a neklikat na např. PŘIHLÁSIT nelze.. musí se kliknout na přihlásit.. škoda

Používej EDIT...Waiet
bugsy
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: čtv lis 20, 2008 15:41
Zařízení: iPhone 4 16GB
Kontaktovat uživatele:

Vyšla Opera Mobile 9.7 beta s Turbo režimem a novým jádrem

Příspěvek od bugsy »

to zamrzanie na Miriho ROMkach mozem len potvrdit... po 5x pokusoch som to ihned odinstaloval z Touch HD
skurakai
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: pon lis 10, 2008 18:27
Zařízení: HTC TyTn II, WM 6.1

Vyšla Opera Mobile 9.7 beta s Turbo režimem a novým jádrem

Příspěvek od skurakai »

Po spuštění na HTC Kaiser zamrzne (oficiální intern. ROM).
X46X
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 189
Registrován: čtv kvě 22, 2008 19:19
Zařízení: HTC Sensation, HTC Kaiser
Bydliště: Praha

Vyšla Opera Mobile 9.7 beta s Turbo režimem a novým jádrem

Příspěvek od X46X »

Mě funguje perfektně, ano pár chyb tam je ale na to že je to beta. Škoda že tam nejde zapnout/vypnout autozoom a musim to zoomovat ručně. A taky že musim občas 3x kliknout než se to uráčí označit i v opeře ale na to že je to beta tak fakt zdařilá.
audis
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: sob kvě 31, 2008 11:59

Vyšla Opera Mobile 9.7 beta s Turbo režimem a novým jádrem

Příspěvek od audis »

to nikdo nepoužívá víc epanelů v opere mobile a nevadí mu, že v Opera9,7t nelze otevřít odkaz v novém okně? nebo to nejde jen mně?

edit:
otevíraní odkazů v novém okně, stejně jako password manager fungují, jen když je Turbo režim vypnutý. uff, už ji chtěl nadobro smaznout a vratit se k verzi 9,5. e-ten m700, opera mobile 9,7. za dnešní den jsem se nesetkal s jedinou hláškou "out of memory",, ale neměl jsem otevřeny více jak tři panely se složitými weby (tyden.cz) a skoro celý den jsem jel na turborežim. ale i tak. budu verzi 9,7 používat dál a uvidíme.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Vyšla Opera Mobile 9.7 beta s Turbo režimem a novým jádrem

Příspěvek od elcrys »

Tak už je ke stažení i na oficiálních stránkách + spousta informací (http://www.opera.com/mobile).
shark píše:ma uz tato oprea nejak lepe vyreseno obsazeni pameti pri instalaci ?
opera 9.5 zabere pri instalaci v hlavni pameti , cca 3,5 mb i kdyz dam instalaci na kartu .
V Bug fixes píší, že by měla být instalace na paměťovou kartu s touto verzí normálně proveditelná.
IkE Blaster píše:Ale i tak, na G900 stále nefunguje správně landscape...
To je na ofic. stránkách zmíněno také - je to údajně kvůli ovladačům na starých 800x480 zařízeních.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 13 hostů