S příchodem Windows Mobile 7 se dočkáme 1.3 GHz procesorů

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

S příchodem Windows Mobile 7 se dočkáme 1.3 GHz procesorů

Příspěvek od Jiří Hrma »

Toshiba TG01 je v poslední době velmi sledovaným komunikátorem, který by měl díky 1 GHz procesoru Qualcomm Snapdragon (typ QSD8250) nabízet opravdu vysoký výkon, i když já si raději počkám na reálné testy, papírovým specifikacím v poslední době až tolik nevěřím :-) . Qualcomm před nedávnem poodhalil své další plány, ve kterých padla zmínka o dalším čipsetu s označením QSD80650A, jehož CPU bude schopné pracovat až na frekvenci 1.3 GHz. Rozměry procesoru budou přitom jen 15 x 15 milimetrů, součástí bude také 2D/3D akcelerátor, integrovaný GPS modul, podpora pro přehrávání videa ve vysokém rozlišení, Bluetooth 2.1 a Wi-Fi 802.11b/g.

Bleskovka

Součástí tohoto řešení bude i telefonní modul s podporou GSM a UMTS/HSDPA, volitelně i s CDMA. Procesor bude vyráběn 45nm technologií a pro výrobce bude celá čipová sada dostupná ke konci tohoto roku, první zařízení (pravděpodobně s Windows Mobile 7) už tedy budou schopny nabízet i procesor s 1.3 GHz procesorem. Nejsem vůči Qualcommu nikterak skeptický, ostatně u Diamondu2 a Touche Pro2 už je vše velmi dobře odladěné, ale tajně doufám, že u nových Snapdragonů bude ve Windows Mobile možné využívat všechna ta lákadla, na kterých nás ve specifikaci lákají.

Za tip na bleskovku děkuji našemu čtenáři s přezdívkou pk (via GSMArena.com).
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

S příchodem Windows Mobile 7 se dočkáme 1.3 GHz procesorů

Příspěvek od Standa »

A já si hned přidám: kdyby optimalizovali software pro současné 528MHz Qualcommy, nikdo by ani neštěkl a nebylo by třeba 1GHz a vyšších nesmyslných taktů na kapesních zařízeních. A to, že dnešní Qualcommy jsou omezeny úmyslně a uměle, dokazují aplikace jako Xtract, NFS a TouchFLO3D. Posledních pár let jen špinavý byznys, hodnota nikde.
4n's
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 279
Registrován: pát kvě 23, 2008 14:18
Zařízení: SE Xperia X10 mini

S příchodem Windows Mobile 7 se dočkáme 1.3 GHz procesorů

Příspěvek od 4n's »

no jo, a to spousta lidi je spokojena s 200mHz procesorem :)
Monk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 170
Registrován: sob srp 18, 2007 19:12
Zařízení: ZTE Blade
Bydliště: Slovensko

S příchodem Windows Mobile 7 se dočkáme 1.3 GHz procesorů

Příspěvek od Monk »

No dufajme ze sa uracia kupit aj drivery ku grafike a nie len rychly procesor.
Az to bude mat vetsy multimedialny/3d vykon ako JablkoPhone tak sa zas vratim spet :)
Ale ako poznam Qualcomm, tak Universal ostane furt najrychlejsy. *IntelXscale Rules*
shark
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: čtv čer 23, 2005 7:07
Zařízení: MDA Compact IV
Bydliště: praha

S příchodem Windows Mobile 7 se dočkáme 1.3 GHz procesorů

Příspěvek od shark »

jak se pise o tech novych a hlavne pekelne rychlych procesorech, tak by me zajimalo, na co presne nova verze windowsu potrebuje vyrazne rychlejsi procesor.
kdyz pominu ruzne graficke efekty a ikony, tak na co presne je potreba takovy vykon ? jakou pridanou hodnotu ma to, ze mam verzi 7 a ne verzi 6 ?
nebo proste jen kalou na optimalizaci ?

teda jeste me napada, ze je to mimo jine kvuli tomu, aby se vyrobce uzivil...;-)
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

S příchodem Windows Mobile 7 se dočkáme 1.3 GHz procesorů

Příspěvek od carnero »

shark: IMHO se ptáš na velmi špatném místě. Windows Mobile 7 ještě nikdo neviděl a dosud ani nikdo neví, co přesně nabídnou. Zkus napsat do Microsoftu, třeba Ti to prozradí :) Nebo lépe... počkej do konce roku.

Standa: Máš pocit, že trh který nadrženě schramstl iPhone postavený prakticky bez výjimky na designu touží po nějakých Tvých hodnotách? A lidi (všichni, ne Ty nebo tady těch pár stovek) jsou Ti kdo nosí firmám peníze a pro které se to dělá. Objednej si pět milionů mobilů a udělají Ti co Ti na očích uvidí... a ještě Ti to přinesou domu. To je obchod, ne?

IMHO: Ale s trendem Microsoftu vyrábět transparentní trojsvět (desktop, mobil, clouds) to zní velmi zajímavě. Pokud Microsoft pro WM7 plánuje bezkontaktní ovládání (po představení Natalu se na to i těším), bude potřeba opravdu hodně výkonu. Real-time zpracování veškerého vstupu z hlavního "foťáku" nutně musí být celkem nenažrané. K tomu ty předpokládané grafické efekty, které (pokud je neořežou) překonají i desktopové Windows... mno.
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

S příchodem Windows Mobile 7 se dočkáme 1.3 GHz procesorů

Příspěvek od HTCKlorec »

Toto vsetko je velmi pekne, ale co na to povie baterka? Lebo na... ehm... nic mi je taky telefon co mi pol dna vydrzi nabity, aby som furt nabijacku nevlacil so sebou. Mobil ma byt mobilny a bezsnurovy. Potom rovno so sebou mozem nosit aj domaci telefon s faxom a RJ 45 konektorom a ked k dakomu dojdem domomv, pirpojim sa a zavolam si cez "mobil" :-D
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

S příchodem Windows Mobile 7 se dočkáme 1.3 GHz procesorů

Příspěvek od uni »

Mě by ke štěstí stačila vypínatelná statická navigace..... Už aby tady byly nové Acery, vypadají nadějně...
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

S příchodem Windows Mobile 7 se dočkáme 1.3 GHz procesorů

Příspěvek od ziminix »

Na Expansysu už je mají skladem :) akorát ta cena není moc přívětivá.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

S příchodem Windows Mobile 7 se dočkáme 1.3 GHz procesorů

Příspěvek od Standa »

carnero: já jsem nemluvil o iPhonu, kopiích, prodejích a těchto věcech. I když iPhone sám byl nejen o designu, ale i o novém směru, za což si jej cením. O designu (spíš o vzhledu) jsou téměř výhradně dnešní WM touchoidy.
Teď mi šlo čistě jen o fakt, že dřív, když byl přístroj označen za výkonný, tak opravdu výkonný byl. Dnes se za výkonné označuje prakticky všechno, nicméně lživě, a podílí se na tom i recenzenti (ne všichni), i čeští prodejci. Výrobce pak nějakou dobu uhýbá stížnostem, a když už není kam, začíná plakat o kontraktech a patentech a že on za nic nemůže. No a nějakou dobu potom se objeví pár aplikací, které náhle umí výkon procesoru využít, i přesto, že to přece z právních nebo jakých důvodů nebylo možné. Tohle je špína.
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

S příchodem Windows Mobile 7 se dočkáme 1.3 GHz procesorů

Příspěvek od carnero »

Standa: Já vím, že nemluvil ;) Co jsem se snažil napsat je, že lidem je nějaký výkon nebo opravdový výkon ukradený. A výrobce zcela logicky nebude ztrácet čas a prostředky na výrobě něčeho, co stejně nikdo nechce (a tedy ani nezaplatí). Tím spíš, když je to spotřební zboží které jde po roce do odpadkového koše a do zapomnění.

Co znamená že je něco opravdu výkonné? Napíšeš na tom mail? Pustíš MP3? Přehraješ FLAC? Přehraješ FullHD film? Nebo si na tom zapaříš Unreal Tournament 3? Já mužu u svého TP2 říct že je výkonný a specifikovat to na přehrávání filmů. A budu mít jednoznačně pravdu neboť dokáže přehrát film s bitrate 1.5 MBps a mě to stačí, tudíž má dost výkonu a je tudíž výkonný. Ale Ty můžeš přijít a nadávat, že to nepřehraje FullHD a že jsem lhal a že je to špína. Nelhal. A že dřív byly mobily opravdu výkonné? Na Motorole MPx220 nebo na LOOXi N560 takový film nepřehraju, ani omylem. Takže... co je výkonné?

IMHO nikdo nelže, jen neříká pravdu (protože u subjektivních věcí žádná jediná správná pravda neexistuje). Lžeš sám sobě když si pod abstraktními pojmy (výkon, přehraje film, rychlý procesor) představíš konkrétní pojmy (7 GFLOPs, FullHD v bez komprese, 2 GHz Core 2 Quatro).
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

S příchodem Windows Mobile 7 se dočkáme 1.3 GHz procesorů

Příspěvek od Standa »

Pro mě je výkon, když se mi při načítání druhé stránky v Opeře a messengeru na pozadí neseká hudba. Dělal mi to Touch HD, dělá to Xperia (neseká se moc, ale je to tam). HTC Universal a XDA Flame jedou plynule. Dál pro mě výkon znamená svobodu. Ano, dnešní telefony přehrají film 1.5Mbps, ale předtím ho musíš dvě hodiny konvertovat. S Unim nebo Flejmem (trošku míň) stačí vzít co máš na disku a jedeš, nestaráš se. DVD ani FullHD samozřejmě ne... ;-) Když to vezmu trochu dál, jsem rád, že se protlačuje h.264, protože je to opravdu kvalitní kodek. Nicméně já nemám pda na testování a protlačování nových věcí, chci ho jednoduše a komfortně používat.

Vím že je lidem výkon ukradený. Lidi kupujou to, co je v módě, takže když Mobilmania o něčem napíše, že je to nový king s obrovským displejem (Qualcomm a displej 2.8"), tak se to tak bere. Před iPhonem si (až na výjimky) nikdo na prstové ovládání ani nevzpomněl, a dnes pokud něco není "touch", je to tragédie. Stejně tak si pamatuju, jak se vše, co bylo VGA a větší než 2.8" bralo jako zbytečnost (...dyť já to mám přece na práci!). Takže já chápu, že dnes je všechno o módě a stylu, a chápu, že já jsem jeden z pro výrobce nezajímavé menšiny, co má pda ne na prezentaci, ale na luxusní používání.
Před pár lety jsem měl WM rád, protože byl nad nedostačujícím Symbianem jak softwarem, tak hardwarem. Dnes je to skoro tak, že WM má výhodu v zabudované, Wordu, Excelu a v hospodě efektním TouchFLO3D, jinak téměř nic :-)...
P.S.: FLAC myslím přehraje i Xperia :-)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

S příchodem Windows Mobile 7 se dočkáme 1.3 GHz procesorů

Příspěvek od tslany »

hm, Qualcomm 528MHz = Marvell 400MHz => 1.32:1 => Qualcomm 1.3GHz = 984MHz Marvell

Všichni lžou!
Tior
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 02, 2007 11:26
Zařízení: Orange San Francisco, Ainol Aurora II
Kontaktovat uživatele:

S příchodem Windows Mobile 7 se dočkáme 1.3 GHz procesorů

Příspěvek od Tior »

Tak si treba rekneme kam dosel vyvoj za poslednich 5 let treba v porovnani s Aximem X51v ? . Pridalo se celoplosny zrdcatko, GSM atp. moduly, trochu lepsi fotak a to je tak vsechno. Je to bohuzel celkem smutny. Tohle je treba v porovnani s PC branzi kde se na vykon opravdu hledi trochu rozdil, 5 let stary PC je uplne jinde nez ty dnesni.
Mozna by nebylo na skodu kdyby mel WM stejny koncept jako stolni win, hlavne co se tyce ovladacu,..
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

S příchodem Windows Mobile 7 se dočkáme 1.3 GHz procesorů

Příspěvek od radospol »

Stando ja bych to napisal takto: Vacsina ludi potrebuje vykon,ale im staci ked ten vykon je na papieri,lebo v reale nedokazu posudit,ze to az tak vykonne neni. Im staci povedat,ze maju 1.3GHz procak a su machri.
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

S příchodem Windows Mobile 7 se dočkáme 1.3 GHz procesorů

Příspěvek od jacek »

mám stejný názor jako radospol, vědomí, že mám v telefonu procesor 1.3 GHz ! kurňa, kdo to má !! je fantastické . To že výkon jaksi nedocením je jiná, ale ten pocit !!
p.s. už, aby to tady bylo :wink:
maravy
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned dub 19, 2009 10:55
Zařízení: HTC TouchPro2, HTC Touch HD2

S příchodem Windows Mobile 7 se dočkáme 1.3 GHz procesorů

Příspěvek od maravy »

Iphone zdaleka neni jen o designu, je to predevsim o naprosto perfektne vyladeny vyrobek po vsech strankach - prehravani videa a hudby, jednoducha konverze v pc, rychly beh vsech aplikaci, minimum nastavovani, vyborne vymysleny appstore s automatickym sledovanim aktualnosti instalovanych aplikaci. A na nic z toho neni nutny 1Ghz procesor. Je to jen o optimalizaci a kvalite OS i aplikaci.
Sam jsem Iphone asi pul roku mel a neustale me prekvapoval tim, jak lze spoustu beznych ukonu vyresit lehce a jednoduse. za vsechno uvedu jen prichozi zpravu Sim Tool kit: proc mi proboha TouchHD nabidne na zadani PINu klavesnici s pismeny??? Iphone pozna ze nelze zadat jine nez numericke znaky a vyjede obrovska klavesnice 0-9. Rychle a pohodlne. Takovych prikladu muzu uvest desitky.
Presto jsem se vratil k WM mam HTC Touch HD, protoze ma mnohem vice moznosti rozsireni, nastaveni apod. Jedna ale se o naprosto zkostnately OS na ktery Microsoft leta kasle, obcas prilepi nejakou novou feature a tim to konci. A s dalsimi prilepenymi castmi je nutne zvysit vykon hardware. Proc se namahat oprimalizaci, zvedneme frekvenci, ono to nejak bude fungovat a navic muzeme uvest ohromujici udaj do popisu zarizeni. Nektere aplikace startuji desitky vterin (Geoscout), nektere jsou nepouzitelne pomale (SmartMaps). Urcite se na tom podili i vyvojari, castecna kontrola v Marketplace urcite nebude na skodu. Doufam ze s WM7 dojde konecne k zmene a modernizaci.
Presto mam HTC HD moc rad, diky XDA developers, carnerovi, jirkovi hrmovi i jinym ho casto muzu vylepsovat novymi funkcemi a ladit do posledniho detailu. Uz aby se pridal i Microsoft (nejaka snaha by byla, vyborna sluzba MyPhone me velice potesila), v OSX maji spoustu zajimavych nametu ktere je mozne dale rozvinout.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

S příchodem Windows Mobile 7 se dočkáme 1.3 GHz procesorů

Příspěvek od Standa »

Pokud myslíš zvětšení a "zanimování" tlačítek a nabídek, aby byly čtyři přes celý displej, takže nemáš přehled a musíš při každé činnosti skrolovat a hledat, tak to není inovace. Pokud myslíš opravdovou inovaci WM ve smyslu větší stability, rychlosti a vyladěnosti, pak souhlasím :-).
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

S příchodem Windows Mobile 7 se dočkáme 1.3 GHz procesorů

Příspěvek od tslany »

IMHO poslední skutečně dobrá inovace byla ve Windows Mobile 2003SE podpora landscape módu, od tý doby jde počet ovládacích prvků i rychlost dolů
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

S příchodem Windows Mobile 7 se dočkáme 1.3 GHz procesorů

Příspěvek od Standa »

Já považuju za zásadní inovaci i změnu správy paměti ve WM5, kdy nehrozila ztráta dat při vybité baterce (o tom se ostatně přesvědčím u Flejma - budu ho zapínat poprvé za asi pět měsíců :-)) a soft keys (sw i hw), místo tehdejšího ikonkového menu.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů