Diamond2 vs. HD - klávesnice

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond2 (rady, tweaky, návody...)
Odpovědět
BLAZ
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned kvě 24, 2009 18:38
Zařízení: Touch HD

Diamond2 vs. HD - klávesnice

Příspěvek od BLAZ »

Jakou máte zkušenost s psaním na qwerty nebo klasické tel.klávesnici na Diamondu2. Pár dnů jsem zkoušel Touch HD a psaní na něm bylo úděsný. Palcem to jde hodně špatně. Reakce klávesnice na levém okraji špatná. Oproti Nokii 5800 bylo to psaní hodně nekonfortní. Píšu docela dost SMS a tohle mě od HD odradilo. Je psaní na Diamondu 2 lepší než na HD? Podotýkám - zkoušel jsem i klávesnici Fingerkeyboad a i s tou, díky šířce HD, jsem měl problémy.....ruce mám normální velikosti :grin:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Diamond2 vs. HD - klávesnice

Příspěvek od htcjirka »

Jelikoz ti nevyhovoval Touch HD tak TD2 asi tez ti nebude vyhovovat,kde displej je jeste mensi.
S psanim na Touch HD pouhymi prsty jsem nemel nikdy problem,dotykova vrstva reagovala ve vsech mistech stejne.
finnak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon říj 30, 2006 7:01
Zařízení: HTC Touch HD, HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Diamond2 vs. HD - klávesnice

Příspěvek od finnak »

ja ti teda nevim, mam HD asi pul roku, ale zprvu mi to neslo, ale ted si menuzu stezovat. Je to jenom otazka cviku.
Aspire
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 183
Registrován: pon úno 23, 2009 6:52
Zařízení: HTC Touch Diamond 2
Bydliště: Praha

Diamond2 vs. HD - klávesnice

Příspěvek od Aspire »

Casto jsou k videni mladi ldi, kteri vedou konverzaci a pritom pisi sms bez divani se na display. U D2 neco takoveho opravdu nejde, takze pisatele sms maji celkem celkem smolika.
Ale psani na virtualni klavesnici se da lehce zdokonalit a pak neni problem psat i emaily. Jak rikal htcjirka, je to jen otazka cviku.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Diamond2 vs. HD - klávesnice

Příspěvek od IkE Blaster »

Tak ono taky psát palcema není nejjistější varianta a asi ani nejrychlejší. Mě vždy nejvíce vyhovovala menší klávesnice a stylus. Ale chápu, že na ulici to není nejpohodlnější
čiko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: pon pro 25, 2006 23:34
Zařízení: Blackberry Z10
Bydliště: Bašť
Kontaktovat uživatele:

Diamond2 vs. HD - klávesnice

Příspěvek od čiko »

Dneska jsem měl možnost porovnat oba přístroje a byl jsem také zvědavý jak půjde psát text softwarovou klávesnicí na D2 v porovnání s mým HD. Musím říct, že jsem byl mile překvapen. Přístroj reaguje výborně. V sms jsem udělal jediný přehmat.
mountain
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: sob srp 09, 2008 9:07
Zařízení: HTC Touch HD

Diamond2 vs. HD - klávesnice

Příspěvek od mountain »

Tak tak, na takovém displeji je to fakt o zvyku a cviku. Já např. když se mi chce tahat stylus, tak držím HD v pravé ruce, pravým palcem píšu těch pár písmenek blízko pravého kraje a levou rukou se stylusem cvakám zbytek. Pokud neudělám nějaký překlep, tak je to mnohdy rychlejší, než na klasickém mobilu :-) V landscape nepíšu, protože vidím jenom malou část napsaného textu.
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Diamond2 vs. HD - klávesnice

Příspěvek od Diamant »

Ja mám Touch HD asi pol roka a na písanie používam SW klávesnicu od Sunnysoftu (Interwrite 10). Už dlhé roky používam PDA a som na stylus + klávesnicu s PC layoutom zvyknutý, no napriek tomu na 99% používam výhradne telefonické rozloženie klávesnice a prsty. Nemôžem si sťažovať, po troche cviku to ide úplne v pohode, s citlivosťou displeja nemám problémy. Skôr naopak, zdá sa mi, že je nastavený viac na prsty, než na stylus.

Manželka má Touch Diamond2 a tam je displej citeľne menší, takže aj písanie mi ide horšie. Ale určite by som si po čase zvykol aj na menší displej.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Diamond2 vs. HD - klávesnice

Příspěvek od barberry.pha »

jde to ;) nastaveni/osobni/klavesnice/zadavani/moznosti .. a tam je zavibrovat pri stisku a mam to zapnuty a je to lepsi pri psani ;)
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Diamond2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host