Diakritika v e-mailech

Diskuze o aplikacích, programech, TouchFLO 3D 3. genrace a dalších utilitách...
Odpovědět
obchodník
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:29
Zařízení: HTC Touch Pro2

Diakritika v e-mailech

Příspěvek od obchodník »

Pri odeslani e-mailu z TP2 s ceskou diakritikou, kterou zadam s pomoci softwarove klavesnice mi prijde e-mail pouze s nekterymi znaky spravne, nektere hacky se vubec nezobrazi.

Je to standard, nebo mam nastaveno neco spatne?

K tomu je pismo v Letter fontu, coz taky nevypada moc dobre. Nemate nekdo stejny problem?

Predem diky za reakce.
obchodník
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:29
Zařízení: HTC Touch Pro2

Diakritika v e-mailech

Příspěvek od obchodník »

Škoda tohoto problému. Jiank jsem s maily (Direct Push) a vůbec celkovou synchronizací s Exchange spokojen a dost nadšen, všechno šlape tak jak má, prodlevy při doručování jsou v řádech 1-2 minut.
vforejt
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: sob pro 26, 2009 0:16
Zařízení: HTC TP2

Diakritika v e-mailech

Příspěvek od vforejt »

Nastav si znakovou sadu na "středoevropskou"
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Diakritika v e-mailech

Příspěvek od htcjirka »

Už jsem to sem vkládal

Změna default kódování e-mailů
HKEY_LOCAL_MACHINE\nls
SystemLCID
přepsat hodnotu 1033 (hexa 409) na 1029 (hexa 405)
potvrdit OK
softreset
nOOb_
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon pro 21, 2009 17:52
Zařízení: HTC TouchPro 2

Diakritika v e-mailech

Příspěvek od nOOb_ »

Zdravím

Central European (ISO) není nejlepší :(

Když pošlu e-mail s C.E.(ISO) a příjemce si stáhne tento e-mail do HTC TouchPRO2, tak se mu v TF3D zobrazuje špatně "Š" "š" "Ž" "ž" (myšleno na žáložce s obálkou) - místo těchto znaků se zobrazují úplně nesmyslné znaky.

Majitelé HTC TP2 můžou odzkoušet.. tak, že si pošlou e-mail sami sobě a uvidí :)

Neblbne to až s "Central European (Windows)"

??? nevíte prosím jakou hodnotu v registrech má "Central European (Windows)"???

???stalo se mi už, že dva e-maily vůbec nedošly a byly v složce odeslaných e-mailů :( nedají se nějak zapnout doručenky e-mailu, jak na PC? + jestli byl přečtený???
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Diakritika v e-mailech

Příspěvek od htcjirka »

Toto nastaveni v registrech na 405(coz je ve windows mobile nas jazyk) zajisti spravne kodovani emailu a emaily dojdou jiz v poradku tak jak maji.U vsech WM zarizeni je to stejne i Radek to ma na sve strance http://myego.cz/item/emaily-odeslane-v- ... ows-mobile" onclick="window.open(this.href);return false;
Funguje uz od stareho wizarda az po dnesni HD2.

Nahledy zobrazene v TF3D s tim nesouvisi a nejdou nijak upravit,po otevreni emailu je vse v poradku.
nOOb_
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon pro 21, 2009 17:52
Zařízení: HTC TouchPro 2

Diakritika v e-mailech

Příspěvek od nOOb_ »

Jo, chápu, že TF3D s tím nemá nic společného. 405ku vím.. doporučují ji i tady na fóru.

Jenom se mi nelíbí, že mi TF3D v náhledu s 405kou zobrazí místo "š" a "ž" kraviny.. po otevření e-mailu je už vše v pořádku, jak píšete.

Zkoušel jsem si hrát s nastavením E-mailu a při nastavení na "Central European (Windows)" je již vše v pořádku:

Všechny znaky s diakritikou se zobrazují správně v PC-outlook, telefonu: TF3D-obálka + i po otevření e-mailu.

:(

???Opravdu bych chtěl zjistit, jakou hodnotu v registrech má: "Central European (Windows)" ???
?!?A jak na doručenky E-mailu, telefon mi dva nedoručil.. přitom nedal ani nějakým způsobem vědět o nedoručení :( !?!
Odpovědět

Zpět na „Software a multimédia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů