Nesnesitelně pomalé čtení textových zpráv?

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Pro2 (Rhodium) / T-Mobile MDA Vario V
Odpovědět
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

Nesnesitelně pomalé čtení textových zpráv?

Příspěvek od -pekr- »

Ahoj,

posledních pár dní mi začal fušovat touch. První výtka jde na triko UI týmu HTC - je fajn, že má člověk klávesnici, ale když se šipkama nejde přesunout mezi buttony, je to k ničemu. A jak jsem prolézal web, tak jsem si řekl - poslední co zkusím, je updatovat ROM. Už předtím jsem měl 6.5, někdy z roku 2009.

Po nahrání nové ROM, a vrácení zálohy sms, jsou tyto NAPROSTO nepoužitelné. Nevím jestli Sense (nebo se tomu stáel ještě říká Touchlo3D? ... ale je to jedno) nahrazuje nativního Win mobile klienta, ale tohleto HTC už přehnalo. Web je plný stížnosti na nepoužitelnost sms, a objevila se i (nepotvrzená) odpověď supportu, že už to nebudou opravovat, a že doporučují mít v mobilu tak 100 zpráv?

http://community.htc.com/na/htc-forums/ ... /7207.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Já jich mám cca 4 tis., předtím to jelo jakž takž. I cvičená opice v prvním ročníku programování dokáže udělat sort, který umí setřídit zprávy do threadu. Kdyby to mírně lagovalo, ale chová se to tak, že mobil se buďto zablokuje úplně, nebo to trvá i minuty, než se něco objeví. Flat režim je alespoň trochu použitelný.

Ještě mě napadlo, jestli ten PIM backup neudělal tu zálohu nějak jinak, že do nového Sense se to pak vybalilo špatně, ale to bych nepředpokládal, myslím že Sense sms reader stejně bude pořád na low-levelu dělat s nativní strukturou Win mobile ...

Před tím, než zkusím sehnat nějakou starší ROM, bych se rád zeptal, jestli má někdo podobné problémy?

díky moc,
-pekr-
Uživatelský avatar
georgie6
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: pon bře 02, 2009 20:17
Zařízení: HTC Touch Pro2, Asus Transformer TF101
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Nesnesitelně pomalé čtení textových zpráv?

Příspěvek od georgie6 »

ano mám. já teďka testuji ROMky oficiální co mám doma, ale moc se mi nezamlouvají. Původně jsem měl 6.1. teď mám 6.5 - 1.86. Tahle se mi zdá být trošku lepší jak ta nejnovějsí (2.07). V té nejnovější mi vadilo pár věcí a mezi nimy byly i ty sms. Pak mi hodně vadilo, že zrušily v pravým rohu nahoře tu klasickou šipku pro multitasking (taskmanager)... sice se to dá vyřešit, do rychlých odkazů vložit přímo task manager, ale jednoduché přepínání programů to prostě není :( hodně mě to zklamalo, o nastavení ani nemluvě :D vubec jsem např. nenašel volbu dát hodiny stabilně do pozadí (do lišty s baterií), ale možná jsem si s tím moc nepohrál. na druhou stranu na mě zapůsobila volná paměť ram:) pořád přemýšlím jestli do toho hodit nějákou uvařenou romku z xda nebo se vrátit k původní 6.1.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nesnesitelně pomalé čtení textových zpráv?

Příspěvek od koumes »

A co vypnout Sense,nechat základní Titanium a přes Advanced config přehodit čtení zpráv na normální,ne jako chat.Anebo HSPL a flash uvařené ROM.
Uživatelský avatar
georgie6
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: pon bře 02, 2009 20:17
Zařízení: HTC Touch Pro2, Asus Transformer TF101
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Nesnesitelně pomalé čtení textových zpráv?

Příspěvek od georgie6 »

co se týče toho advanced config, tak to se mi nepodařilo nainstalovat ani na 1 ofic. romku (6.5), nevím jestli je to tím, že mám teď v noťasu win 7. když jsem instaloval na xpéčkách na 6.1 Advanced config, tak to běhalo v pohodě. Sense se mi celkem líbí, proto ho nechi vypínat, pokud už bych dělal HardSPl, tak sem přemýšlel o romce Energy z xda. co ty na to? máš s tím zkušenosti?
Qwerts
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: sob říj 21, 2006 15:22
Zařízení: Lumia 640
Bydliště: Ivanovice na Hané

Nesnesitelně pomalé čtení textových zpráv?

Příspěvek od Qwerts »

Ten HTC Messaging si moc nerozumí s velkým počtem SMS, já jsem to řešil vypnutím HTC Messaging a používal jsem klasický Outlook (Mám ho mnohem radši).
Koukni tady http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=556614" onclick="window.open(this.href);return false;
Jiří Hálek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 216
Registrován: stř lis 30, 2005 18:01
Zařízení: Od Nokie přes HTC, Eten, Motorolu, Samsung po BB
Bydliště: Strakonice

Nesnesitelně pomalé čtení textových zpráv?

Příspěvek od Jiří Hálek »

Ono vubec je 4000 zprav celkem dost. Cim vic zprav budes mit, tim pomalejsi zarizeni bude a nezachrani te zadna uprava. Samozrejme cim vic omalovanek bude kolem toho zapnuto, tim horsi to bude. Pokud mas ke zpravam citovy vztah, tak si je zalohoj do PC a v ppc je cas od casu smaz.
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Pro2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů