Několik začátečnických problémů

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Pro2 (Rhodium) / T-Mobile MDA Vario V
Odpovědět
johny_r
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát črc 31, 2009 10:34
Zařízení: HP iPAQ 214

Několik začátečnických problémů

Příspěvek od johny_r »

Zdravím,
tak TP2 je konečně doma. Přešel jsem z iPAQa 214 a Nokie 6131. Nová cihla je bezvadná, ale přesto jsem narazil na několik problémů, které by mi snad někdo zkušenější mohl osvětlit. Založil jsem nové téma, protože je toho víc a dávat každý dotaz jinam by asi přineslo spíš chaos. Navíc hádám, že mé problémy jsou běžné a každý nový uživatel něco z toho využije. Moc tedy prosím o pomoc v následujích otázkách:

SMS Doručenky: Nastavil jsem si, aby chodily, ale když přišla, tak jsem se úplně lekl. Nedá se nějak nastavit, aby byly nenápadné, jako na nokii? Občas se člověk potřebuje mrknout, jestli zpráva někomu přišla, ale nepotřebuji, aby mi po každém odeslání přišla zpět hlučná doručenka.

Přepínání profilů: Z Nokie jsem zvyklý na používání profilů. Konkrétně hlasitý s vibrací, hlasitý bez vibrace, tišší bez vibrace, samotná vibrace a úplné ticho. Dá se v TP2 tohle nějak vyřešit, abych nemusel vždy měnit celé nastavení? A nejlépe, aby ty profily byly někde po ruce (ideálně dole na home screen místo tlačítka foťáku, který skoro nepoužívám).

Zobrazení SMS: Kde se dá nastavit, aby se zprávy zobrazovaly normálně za sebou místo ve stromové struktuře?

Externí klávesnice: Mám externí klávesnici HP. Důležité je, že bezvadně funguje. Bohužel ale nejsem schopen psát českou diakritiku. Mám CZ zařízení, ale při instalaci jsem vybral angličtinu, protože systém v češtině mít nechci. Tím pádem teď nemůžu psát české znaky. Existuje řešení?

Připojení k Internetu: Byl jsem velmi mile překvapen, jak proběhlo nastavení připojení. Stačilo vybrat zemi a operátora a nikde jsem nemusel nastavovat žádné parametry. Paráda. Nicméně zajímalo by mne, jak se dá ovlivnit, přes co se telefon připojí. Např. je-li k dispozici WiFi, tak aby se nepřipojoval přes GPRS/HSDPA a plýtval tak drahocené kB. Nějak si to vybírá sám, ale nejsem si jist, že správně. Ikonka připojení HSDPA svítí skoro pořád. Lze to ovlivnit nebo mu mám věřit?

WAP: Wap na O2 je zdarma (myslím portál wap.o2active.cz). Platí to tak i na tomto PDA, když tam vlezu normálně z Opery? Pozná to operátor nebo mi to taky načte datový objem jako každou jinou webovou stránku?

Otáčení displaye: V některých aplikacích bych potřeboval otočit display, i když aplikace to sama od sebe nepodporuje (např. TOMTOM). Buď na to mít namapované nějaké tlačítko nebo využít g-senzor. Tuším, že na to je nějaká aplikace. Můžete poradit?)

SW na hesla: V Nokii jsem měl uloženou spoustu hesel a čísel karet. Můžete mi poradit nějaký software (stačí velmi jednoduchý a nejlépe zdarma), který by to uměl bezpečně (šifrovaně) uložit?


Určitě ještě přijdu na další dotazy, ale zatím bych byl moc vděčen za radu s těmito.

Moc díky.
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Několik začátečnických problémů

Příspěvek od Bruca »

Přepínání profilů - jednu dobu jsem používal SPB Phone Suite, byl jsem spokojený. dá se stáhnout trial verze na ozkoušení

SW na hesla - SPB Wallet, žel placený :(

zbytek mě teď nenapadá..
johny_r
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát črc 31, 2009 10:34
Zařízení: HP iPAQ 214

Několik začátečnických problémů

Příspěvek od johny_r »

Díky, zkusím, uvidím :-)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Několik začátečnických problémů

Příspěvek od IkE Blaster »

Na hesla i KeePass, ale osobně používám také SPB Wallet
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Několik začátečnických problémů

Příspěvek od Pavel Vlasák »

IkE Blaster píše:KeePass
Jo jo jo, KeePass. Multiplatformitu mám rád. "Android, Java, WM, GNU/Linux, Windows" Žádný problém.
vjl
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob čer 20, 2009 18:58
Zařízení: HTC Touch Pro2

Několik začátečnických problémů

Příspěvek od vjl »

Pro úschovu hesel rovněž doporučuji KeePass, lze spouštět jak na PDA tak na PC (po sync souboru s databází hesel).
Ohledně ext. klávesnice - nevím jak pro HP, ale já používám Freedom a pro počeštění se mi osvědčil tento postup: http://blog.mrsoft.cz/2009/09/12/freedo ... -a-cestina" onclick="window.open(this.href);return false;
johny_r
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát črc 31, 2009 10:34
Zařízení: HP iPAQ 214

Několik začátečnických problémů

Příspěvek od johny_r »

Keepass už jsem nainstaloval taky. Co se týče toho počeštění, tak to skutečně vypadá, že to funguje. Akorát nabízená lokalizovaná klávesnice není zrovna ideální. Např. kombinace s Win klávesou nefungují (otevírá se start menu). Navíc bych chtěl na += klávesu namapovat čárku a háček. To se mi ale nedaří. Asi by bylo potřeba nastavit nějak AccentKey, jako přepínač diakritiky, ale nepochopil jsem jak. Pořád mi to hlásí chyby a nedaří se mi to nastavit. Nevíte někdo, jak na to?
Díky
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Několik začátečnických problémů

Příspěvek od mike-biker »

Doručenky lze pošéfovat v registrech, nebo Tweakem. Taky se divím, že nelze v základu navolit zvuk doručenky a zaslat ji pouze na display.
Profily jsem nikdy nepotřeboval - stačily mi ty 3. Vibrace, ticho a zvuk.
Na SMS zkus zde:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=382548.
Zamezení stahování:
http://www.modaco.com/content/pocket-pc ... ty-nodata/.
WAP nevím, mám T-Mobile a datový tarif - zeptej se operátora. Zkusmo můžeš zkusit a pak zavolat, jestli ti to sežralo prachy. :idea:
Na otáčení stačí v registrech změnit hodnotu Rotate screen a pak by se měla objevit v nabídce mapování tlačítek, nebo použít aplikaci AE Button. ;-)
Pokud máš citlivá data s hesly a chceš bezpečnost, tak se mrkni zde:
http://www.handango.com/catalog/Softwar ... rice&nop=2.
Já používám Spb Wallet - má šifrování 256 bit AES, nebo ne tak líbivé, ale velmi účinné Handy Safe - 448-bit Blowfish!
johny_r
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát črc 31, 2009 10:34
Zařízení: HP iPAQ 214

Několik začátečnických problémů

Příspěvek od johny_r »

mike-biker: můžu se zeptat na ten tweak nebo kde v registrech poléčit ty doručenky? Díky
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Několik začátečnických problémů

Příspěvek od mike-biker »

Podívej se sem. Dost věcí lze nastavit v prográmku Advanced Config
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=524655.
Zde jsou všechny možné vychytávky na tvůj přístroj, myslím, že AC umí i vypnout zvuk doručenek. Dneska ozkouším - mobil jsem přenechal synovi a nemám ho teď u sebe. ;-)
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Pro2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů