HTC Touch Pro 2 a internet

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Pro2 (Rhodium) / T-Mobile MDA Vario V
Bahos
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: úte čer 12, 2007 23:03

HTC Touch Pro 2 a internet

Příspěvek od Bahos »

Zdravím všechny majitele HTC Touch Pro 2 a prosím, nevíte někdo, jak zablokovat automatické připojování GPRS,UMTS,3G ? Stále se mi nekontrolovatelně připojuje. Nechci ale zakázat celá data jako taková, chci aby chodily MMS. Děkuji moc za radu
Chrono Leggionaire
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát srp 25, 2006 11:53
Zařízení: Samsung Galaxy Note 10
Bydliště: Slovácko
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro 2 a internet

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

Mohu doporučit malou utilitku- Modaco NoData


Funguje bezchybně :wink:
jirina
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 28, 2009 9:56
Zařízení: HTC Touch Pro 2

HTC Touch Pro 2 a internet

Příspěvek od jirina »

Mě tato aplikace zase nefunguje.Hazí mě to stále tuhle hlášku a data jdou dále přes GPRS. Vyzkoušeny 3 zdroje.
Přílohy
ABCD0003.jpg
ABCD0003.jpg (38.23 KiB) Zobrazeno 4886 x
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

HTC Touch Pro 2 a internet

Příspěvek od ziminix »

Vyzkoušel bych vypnout GSM modul a pak až zkusit zablokovat některé to připojení.
Ropicek
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pon črc 27, 2009 8:44
Zařízení: Samsung Galaxy S 4

HTC Touch Pro 2 a internet

Příspěvek od Ropicek »

mohou být dva postupy ....

a) v NoData dát na příslušném řádku Disabled a pak ručně odpojit Data (v Nastavení -> Komunikace -> Datové připojení -> zakliknout na "VYP")
b) ručně odpojit Data (v Nastavení -> Komunikace -> Datové připojení -> zakliknout na "VYP") a pak zapnout NoData a dát na příslušném řádku Disabled - problém je v tom, že když se mezi odpojením dat a kliknutím na disabled data zase připojí tak se musí pak znovu odpojit ... tj. doporučuji postup v bodě a)

při zapnutí se nejprve musí v NoData na příslušném řádku dát Enabled a pak už stačí třeba pustit prohlížeč, který se připojí k datovému tarifu (EDGE, GPRS ....) sám ... nebo je zase ručně pustit ...

mimochodem:
jirina: kdybysis prelozil tu hlasku co ti pise program NoData tak bys věděl, že se musí ručně odpojit - tj. provést bod a)
jirina
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 28, 2009 9:56
Zařízení: HTC Touch Pro 2

HTC Touch Pro 2 a internet

Příspěvek od jirina »

Ropicek:Děkuji za odpověď. Bohužel žádná z variant nejde. Vždy se připojím na net přes GPRS.(Vodafone)
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

HTC Touch Pro 2 a internet

Příspěvek od Radek Hübl »

Hlavni problem je v opere, to je ta "vec" ktera se ti stale pripojuje na net. Ale abych te uklidnil tak si za den vezma tak max 7k. Kazdopadne se da upravou registru vypnout. Ale ja bych spis pockal na dobu kdyz se uvolni HardSPL unlock a budes si tam moc nahrat novou ROMku bez opery ;-) a navíc když jsem připojenej k Ečku tak to přece ůbec nevadí ničemu...
jirina
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 28, 2009 9:56
Zařízení: HTC Touch Pro 2

HTC Touch Pro 2 a internet

Příspěvek od jirina »

Zdravim. Nechci zakládat nové téma, ale potřebuji poradit. Jak zařídit, aby se wifi po zhasnutí displeje neodpojovala. V nastavení jsem to nenašel.Ani v nastavení napájení. Na netu jsem se dočetl, že to jde instalací jednoho cab souboru nikde jsem ho však nenašel. Neporadí někdo ?
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro 2 a internet

Příspěvek od romčo »

Prosím radu. Dnes sa mi stalo, že som mal spustené na HTC Touch Pro2 wifi a išiel som si skontrolovať maily a keď som dal Odoslať a Prijať tak sa mi spustili dátové prenosy, hoci wifi pripojenie bolo aktívne. Neviem, kde by som to mohol nastaviť, aby... sa to nestávalo. Alebo sa mi dnes stalo, že som zistil, že sa mi telefón sám začne pripájať na sieť cez Orange World. Neviem, či niečo aktualizuje. Ale je to blbé, keď ani neviem a telefón je zrazu pripojený na net.
Carabei
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob srp 08, 2009 13:02
Zařízení: iPhone 4, iPad 2

HTC Touch Pro 2 a internet

Příspěvek od Carabei »

zkusim bych modaco nodata.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

HTC Touch Pro 2 a internet

Příspěvek od p.a.Ť.o »

jirina píše:Jak zařídit, aby se wifi po zhasnutí displeje neodpojovala.
sktools, advanced config, hdtweak, kaisertweak... stačí si vybrat (a vygooglit) :wink:
Mautinek
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned srp 16, 2009 16:03
Zařízení: HTC HD2, iPhone 4S
Bydliště: Brno

HTC Touch Pro 2 a internet

Příspěvek od Mautinek »

Ahoj, přemýšlím o koupi TP2 nebo HD, rád bych se zeptat, jak je to s tím připojováním GPRS,UMTS,3G - zda se to připojuje i "nekontrolovatelně" tzn bez mého vědomí (aktualizace aplikace pro počasí, akcie, ...) nebo zda to jde úplně vypnout a připojovat se pouze přes wi-fi. Z tohoto vlákna jsem to úplně nepochopil. Ve smartphonech se nevyznám, tak mě prosím nekamenujte:-) Díky za odpověď
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro 2 a internet

Příspěvek od Daidalos »

Lze to uplně vypnout.Jen se to musí umět ;-)
Ropicek
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pon črc 27, 2009 8:44
Zařízení: Samsung Galaxy S 4

HTC Touch Pro 2 a internet

Příspěvek od Ropicek »

jirina píše:Jak zařídit, aby se wifi po zhasnutí displeje neodpojovala.
Stačí nainstalovat Advanced Config Tools (k tomu je ovšem potřeba předtím nainstalovat .NET Compact Framework ... následně pak pustit Advanced Config Tools a tam kliknout vpravo dole na Menu a následně More settings > Connections a zaškrtnout Enable Wi-Fi on standby mode kliknout na Ok a následně na Done ... a pak už jen restartovat telefon :-)
Ropicek
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pon črc 27, 2009 8:44
Zařízení: Samsung Galaxy S 4

HTC Touch Pro 2 a internet

Příspěvek od Ropicek »

Mautinek píše:Ahoj, přemýšlím o koupi TP2 nebo HD, rád bych se zeptat, jak je to s tím připojováním GPRS,UMTS,3G - zda se to připojuje i "nekontrolovatelně" tzn bez mého vědomí (aktualizace aplikace pro počasí, akcie, ...) nebo zda to jde úplně vypnout a připojovat se pouze přes wi-fi. Z tohoto vlákna jsem to úplně nepochopil. Ve smartphonech se nevyznám, tak mě prosím nekamenujte:-) Díky za odpověď
Vypnout to lze ... jednoduchým prográmkem Modaco Nodata

BTW když už tu někdo maže kusy mých příspěvků, tak ať někdo smaže i nicneříkající vychloubačné arogantní příspěvky typu "stačí vygooglit" nebo "jen se to musí umět" ... nebo se tu taky měří inteligence počtem příspěvků?
Visor33
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned dub 05, 2009 18:28
Zařízení: HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy S II

HTC Touch Pro 2 a internet

Příspěvek od Visor33 »

souuhlasím, Modaco Nodata vše vyřeší.... aspon pak nebudete mít vysoký účet za datavé přenosy :-)) (už jsem se vytrestal)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

HTC Touch Pro 2 a internet

Příspěvek od Svestka »

Budu malinko off topic ale né zas až tak moc tak doufám, že to nebude vadit. Co si tady čtu tak se docela hrozím, to je prostě u komunikátoru s WM standartně nastavené automatické připojování k GPRS? A ke všemu to lze zakázat jen nějakým externím prográmkem ? To mi příjde velice nepraktické. Co se týče toho programu NoData jakým způsobem zamezuje toku dat? Pouze nějakým filtrem portů nebo přímo nějakým přepisem v registrech, jedná se mi hlavně o to zda budu muset tento program spouštět pokaždé, když nebudu chtít aby dělal komunikátor něco bez mého vědomí nebo jestli už je tato změna trvalá dokud znovu nepustím NoData a nepovolím tok dat. (Je mi jasné, že lze program přidat do jakéhosi "po spuštění" jako elegantní řešení to rozhodně nevidím).
Visor33
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned dub 05, 2009 18:28
Zařízení: HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy S II

HTC Touch Pro 2 a internet

Příspěvek od Visor33 »

no já nevím, ale ten program se jednou spustí, zakáží se v něm všechny datové přenosy a následně ukončí a již se nezapíná (není v task manageru vidět). Takže bych to viděl na nějakou upravu ve Winech.
Mautinek
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned srp 16, 2009 16:03
Zařízení: HTC HD2, iPhone 4S
Bydliště: Brno

HTC Touch Pro 2 a internet

Příspěvek od Mautinek »

Ještě menší dotaz - tím programem zakážu datové přenosy kromě Wi-fi, jde pak nějak jednoduše zase zapnout třeba GPRS, aniž bych povoloval zase přenosy v programu?
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

HTC Touch Pro 2 a internet

Příspěvek od Svestka »

Visor33: Děkuji za výstižnou odpověď ještě k tomu potěšující.

Mautinek: No pokud jsem to dobře pochopil z dejších příspěvků tak pokud zapneš jakýkoliv možný datový přenos bude se opět provádět automatické připojování nebo alespoň pokusy o něj. Když psal MAO, že je problém v Opeře tak nezbývá nic jiného než se podívat do nastavení pokud to tam nejde vypnout a případně odinstalovat, když nepůjde tak změnit rom na takovou, kde nebude opera, jak už bylo taky zmíněno.
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Pro2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů