HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Pro2 (Rhodium) / T-Mobile MDA Vario V
Odpovědět
tomasino1
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: ned srp 10, 2008 14:33
Zařízení: HTC Touch Pro 2
Bydliště: bratru 150 km od Prahy:-)

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od tomasino1 »

"koupit jeden otřískaný a dát jeden funkční" - není možné tento problém řešit zárukou?
Pročetl jsem si posledních cca 5 příspěvků a mám dotaz. Co má nespárování PC s MDA společného se softem rádia?
Díky T.

edit:momentálně stahuju veškeré aktualizace pro XP, snad tam bude nějaká, která by to vyřešila. Na "starém" PC vše šlapalo :oops:
medved.m
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř lis 04, 2009 12:19
Zařízení: HTC Rhodium (uz :-)

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od medved.m »

tomasino1: obavam se, ze v okamziku, kdy jsem prehral bootloader, abych mohl nasledne prehrat ROM, a nemuzu to dat zpatky, jsem se zarukou v... (presne tam kde myslite). A autorizovany servis neumi (nebo spis neni ochoten) - i kdyby to byl jen vadny konektor - udelat nic jineho nez vymenit MB :-(
Pokud to tvuj pripad neni, vubec se nerozpakuj.
Pokud USB nevidi ani bootloader (presvedcis se snadno: pri stisknutem VolDown udelej reset stylusem, nabehne trikolora a dole Serial - nebo USB, pokud je zapojeno), obavam se, ze to neni vec driveru, ale hardware.
Kazdopadne preji vic stesti nez mam ja. M.

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv čer 03, 2010 21:56) --

Dodatek: RADIO neobsahuje jen Evropu2 nebo CRo :)
Jsou v nem, pokud se nepletu, vsechny komunikacni knihovny zarizeni.
mawerix
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 04, 2010 4:01
Zařízení: HTC touch pro 2

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od mawerix »

Dobrý... řešíte to poněkud krkolomně přes rádio, reklamaci atd.
Řešení je ale uplně jednoduchý....
Po reinstalaci Windows XP musíš dohrát .NET Framework, aby ti fungoval ActivSync.
Jo to sou windows, nevím proč tohle není funkční už při jejich instalaci :roll:
Takže normál na ofiko stránkách Win si stáhni .NET Framework 3.5 v české verzi , nainstaluj, restartuj komp a po připojení PPC k PC už by mělo být vše OK
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od Radek Hübl »

tomasino1 píše:...Co má nespárování PC s MDA společného se softem rádia?
Díky T...
Toto byla reakce na velikou spotřebu baterie ;-)
medved.m píše:...obavam se, ze v okamziku, kdy jsem prehral bootloader, abych mohl nasledne prehrat ROM, a nemuzu to dat zpatky...
Toto neí pravda, od ceho by jsme tu meli SSPL? To tady mame prave z duvodu opetovneho zamceni a uvedeni zarizeni do stavu v jakem sme ho koupily, takze pokud budes zarizeni posilat na reklamaci tak tam soupni ofiko ROM+ofiko RADIO a pak pristroj zamkni a hura do servisu...
mawerix píše:...
Po reinstalaci Windows XP musíš dohrát .NET Framework, aby ti fungoval ActivSync...
Tak toto mne vazne nenapadlo, ale mohlo by to byt ono, dikes
medved.m
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř lis 04, 2009 12:19
Zařízení: HTC Rhodium (uz :-)

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od medved.m »

MAO píše:
medved.m píše:...obavam se, ze v okamziku, kdy jsem prehral bootloader, abych mohl nasledne prehrat ROM, a nemuzu to dat zpatky...
Toto neí pravda, od ceho by jsme tu meli SSPL? ... tam soupni ofiko ROM+ofiko RADIO a pak pristroj zamkni a hura do servisu...
MAO, dik, to je bezva napad. Jeste mi prosim napis, jak se prehrava SSPL pres nefunkcni USB pripojeni? :idea:
:roll:
skvorfi
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte zář 08, 2009 10:52
Zařízení: HTC Touch Pro 2

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od skvorfi »

Ahoj všichni.

Nahrál jsem do HTC Touch PRO 2 novou ROMku HTC_EastEurope_2.07.401.1 s WIN Mob 6.5 a novou Manillou. Od té doby se HTCčko denně kousne (pokud jede dýl jak 1,5 dne bez kousnutí, tak je to úspěch) a musím restartovat. Zkusil jsem tu ROMku flashnout raději znovu, jestli se nestala někde chyba. ROMku a češtinu jsem stáhnul tady: http://www.sunnysoft.cz/htc/" onclick="window.open(this.href);return false;

Zkoušel jsem tam vrátit tu ROMku předchozí (taky s Win Mobile 6.5, ale stará manilla), ta jede.

Ale líbí se mi prostředí nové verze HTC Sense, zobrazení mailů, atd...

Máte s touto ROMkou také někdo takové problémy? Nemáte někdo tušení, kdy by mohla vyjít opravka, případně další verze ROM, která snad pojede?
Celkem mě tohle mrzí, protože s Touch PRO 2 jsem celkem spokojený, ale výrobce asi moc netestuje funkčnost svých verzí ROM, které vydává. Jinak by přeci do světa nepustil nějaký shit, co nejede.

Neofiko ROM tam dávat nechci, většinou jsou jen v AJ:-(.

Já vím, že to může dělat cokoliv, ale kdybyste někdo měl nějaký typ, rád si to přečtu.

Dík moc.
tomasino1
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: ned srp 10, 2008 14:33
Zařízení: HTC Touch Pro 2
Bydliště: bratru 150 km od Prahy:-)

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od tomasino1 »

tomasino1 píše:Nevím, co bych tam měl instalovat za novější ovladače. Tvá poslední věta mi měla naznačit, že je něco s TP2??
Ani ne TP2 vypada v poradku spis bych videl problem v PC, vem TP2 a připoj ho k jinemu PC a uvidis ;-)[/quote]

Takže jsem ho připojil k jinému počítači a funguje to:-)
Sync jsem odinstaloval, nainstaloval přímo od Mrkvosoftu a stejně nic. NET Framework je naistalován a stále nic.
Asi půjdu vrátit výuční list, toto zřejmě nezvádám:-(
T.
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od Radek Hübl »

MAO, dik, to je bezva napad. Jeste mi prosim napis, jak se prehrava SSPL pres nefunkcni USB pripojeni? :idea:
:roll:
Pardon nejak jsem nepremyslel, a SSPL z SD karty není možné takže jsem na konci slepé uličky...
Mispulin
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon říj 20, 2008 15:03
Zařízení: HTC Touch Pro2
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od Mispulin »

Jsem cerstvym majitelem TP2 a mel bych dotaz na ktery jsem nenasel ve forech odpoved: Je mozne priradit HW klavese spoustejici vestavenou operu (3. klavesa zprava v 1.rade) funkci spoustet mnou nainstalovanou operu v.10? A s tim souvisi dotaz, zda je mozne puvodni operu odinstalovat at nezabira zbytecne misto?

-- doplnění předchozího příspěvku (pon čer 07, 2010 10:58) --

A dalsi dotaz (asi tu budu ted castym hostem ;-)): ve "Zvuky a upozorneni" si chci nastavit dobu blikani LED pri prichodu zpravy a ejhle - tahle polozka neni vysvicena a nelze ji zmenit. Ze by se to menilo nekde jinde? Mam origos ROM s win6.5.
skvorfi
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte zář 08, 2009 10:52
Zařízení: HTC Touch Pro 2

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od skvorfi »

Na tu LEDku je patch. Vystav svůj mail a pošlu ti to.
Mispulin
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon říj 20, 2008 15:03
Zařízení: HTC Touch Pro2
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od Mispulin »

[email protected] Diky predem. :-)

-- doplnění předchozího příspěvku (úte čer 08, 2010 9:01) --

Nemate tip nanejaky task manazer do Manily? Znamy ma Diamonda 2 (samozrejme se zaplym Sense) a ten ma povedeny task manazer primo od vyrobce - HTC task manager. Nechapu, proc ho vyrobce nedal i do TP2. Nebo ze by tam byl a jen ho neumim zapnout? ;-) Zkousel jsem si nainstalovat samostatne stahnuty free HTC task manazer, ale ta ikonka v pravem hornim rohu home obrazovky se proste nechce objevit....

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv čer 10, 2010 20:46) --

Zjistil jsem drobnou neprijemnou vlastnost prostredi Sense: mam mailovy ucet na Seznamu a nastavene pravidelne stahovani mailu do TP2 se zaskrtlou volbou 'odstranovat postu ze serveru'. Pokud dam mail odstranit v prostredi Sense, tak na Seznamu zustava a pri pristim stahovani se mi prijme znuvu. Pokud ale mail odstranim v klasickem prostredi win6.5, tak se na seznamu odstrani take. Vsimli jste si toho? Neexistuje na to nejaka zaplata pro Sense?
dejmik
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 17, 2010 6:33
Zařízení: HTC Touch Pro 2

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od dejmik »

Mám problém s displejem. pokud zapnu telefon tak funguje, ale kdyz ho nechám tak se vypne podsvícení a já ho pak nemůžu rozsvitit. telefon mám dva dny tak nevim jestli je chyba v nem a nebo ve me, ale myslim ze ve me. Není to někde v nastavení? at mackam jakykoliv cudlik na telefonu tak se proste nerozsviti. at to zkousim zapnout nebo vypnout proste nic. Nevíte co s tim? docela me to trapi. pokud znova vytahnu baterku a zase ji tam dam a zapnu telefon tak je vse ok. ale kdyz to necham zhasnout tak je pak konec:-(
skvorfi
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte zář 08, 2009 10:52
Zařízení: HTC Touch Pro 2

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od skvorfi »

Tento problém jsem měl taky, po nahrání poslední ROMky. Když telefon usnul, stalo se, že se neprobudil - cca 1-2x za den, nebylo to pravidelně po každém "usnutí". A nejsem sám. Je to pravděpodobně "povedenou" ROMkou... I když vypadá suprově, po 14ti dnech jsem to přehrál starší verzí 1.86.401.1. Sice není tak pěkná, ale na rozdíl od 2.07.401.1 funguje a nemusím 2x denně restartovat.
Krom toho, když TP2 nemůžeš probudit a někdo ti volá, normálně mu to do sluchátka vyzvání. Pak mi lidi říkali, proč to neberu. U mě však nic nezvonilo, display zhasnutý. Když jsem si v tomto stavu zkoušel z druhého telefonu odeslat SMS s doručenkou, nic nedošlo, ale ne druhý telefon mi přišla doručenka - vše OK, doručeno.
Po restartu HTC TP2 jsem neměl ani nezodpovězený hovor, ani žádnou SMS, ani později mi nedošla. Tedy absolutně nepoužitelné - alespoň pro mě.

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv čer 17, 2010 9:45) --
Mispulin píše:[email protected] Diky predem. :-)

-- doplnění předchozího příspěvku (úte čer 08, 2010 9:01) --

Nemate tip nanejaky task manazer do Manily? Znamy ma Diamonda 2 (samozrejme se zaplym Sense) a ten ma povedeny task manazer primo od vyrobce - HTC task manager. Nechapu, proc ho vyrobce nedal i do TP2. Nebo ze by tam byl a jen ho neumim zapnout? ;-) Zkousel jsem si nainstalovat samostatne stahnuty free HTC task manazer, ale ta ikonka v pravem hornim rohu home obrazovky se proste nechce objevit....

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv čer 10, 2010 20:46) --

Zjistil jsem drobnou neprijemnou vlastnost prostredi Sense: mam mailovy ucet na Seznamu a nastavene pravidelne stahovani mailu do TP2 se zaskrtlou volbou 'odstranovat postu ze serveru'. Pokud dam mail odstranit v prostredi Sense, tak na Seznamu zustava a pri pristim stahovani se mi prijme znuvu. Pokud ale mail odstranim v klasickem prostredi win6.5, tak se na seznamu odstrani take. Vsimli jste si toho? Neexistuje na to nejaka zaplata pro Sense?

Ten TaskMan máš na mailu...
dejmik
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 17, 2010 6:33
Zařízení: HTC Touch Pro 2

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od dejmik »

Díky. stve mě to. Mě kamoš volal a vyzvánělo to, ale nic se nerozsvitilo.
Zkusim to tam přehrat po praci a dam vedet. Moc děkuji, snad to pujde. Doufam ze to nepodelam:-p

Nevěděl by jsi ještě kde to mám stahnout?
skvorfi
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte zář 08, 2009 10:52
Zařízení: HTC Touch Pro 2

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od skvorfi »

Ono snad ani není co podělat... Doporučuju to ale dělat na notebooku - když vypadne proud, jede to dál... Máš tu starší ROMku + CZ lokalizaci?
Případně to můžu někde vystavit... Mám i celkem dost užitečných věcí + texťák s řadou úprav v registrech. Bez toho to nedělá, co má:-).

Sorry, nepřeščt jsem do konce...
Vystavím to a pošlu odkaz...
dejmik
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 17, 2010 6:33
Zařízení: HTC Touch Pro 2

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od dejmik »

JJ, děkuji.
skvorfi
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte zář 08, 2009 10:52
Zařízení: HTC Touch Pro 2

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od skvorfi »

Máš HTC TP2 určené pro český trh? Tedy lépe řečeno - koupeno u seriozního prodejce v CZ???
dejmik
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 17, 2010 6:33
Zařízení: HTC Touch Pro 2

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od dejmik »

jj. Je to koupeny primo u prodejce O2. Je to pres firmu koupeny
skvorfi
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte zář 08, 2009 10:52
Zařízení: HTC Touch Pro 2

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od skvorfi »

ROM pro HTC TP2 + CZ od Sunnysoftu verze 1.86.401.1
http://www.ulozto.cz/5120696/htc-tp2-rom.rar" onclick="window.open(this.href);return false;

Typy pro úpravu registrů: http://www.ulozto.cz/5120697/upravy-registru.doc" onclick="window.open(this.href);return false;

Návod pro nahrání ROMky:
http://wmmania.cz/clanky/navody/htc-tou ... ahrat-rom/" onclick="window.open(this.href);return false;
pozn: je dobré mít nabitý přístroj, i když jsou lidi, co to flashujou i s baterkou o kapacitě 10%. Osobně nahrávám po kabelu, ne z SD karty.

Návod na počeštění ROMky:
1. Před instalací souboru se ujistěte, že na vašem PDA máte aktuální ROM. Pokud máte jinou verzi, než jaká je uvedena pod obrázkem vašeho PDA, přihlaště se do HTC Support page, stáhněte a nainstalujte si nejaktuálnější ROM. Postupujte dle návodu. NEINSTALUJTE SOUBOR S LOKALIZACEMI NA JINOU VERZI ROM, PŘEDEJDETE TAK RIZIKU POŠKOZENÍ VAŠEHO PDA.
2. Stáhněte soubor a rozbalte jej z archivu ZIP.
3. Připojte PDA k počítači a vyberte ActiveSync způsob připojení.
4. Počkejte na připojení zařízení k počítači.
5. Spusťte .exe soubor vybalený z archivu ZIP.
6. Pokračujte dále podle instrukcí instalace.
7. Po ukončení instalace proveďte hard-reset vašeho PDA.
8. Po HW resetu to bude nabíhat a pak vyzve k výběru jazyku...
dejmik
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 17, 2010 6:33
Zařízení: HTC Touch Pro 2

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od dejmik »

Děkuji, zkusim to
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Pro2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů