dobíjení v autě a problikávání diody

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond2 (rady, tweaky, návody...)
Odpovědět
pstreda
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon srp 27, 2007 13:50

dobíjení v autě a problikávání diody

Příspěvek od pstreda »

Zdravím všechny,

nedávno jsem už poněkolikáte zaznamenal docela nepříjemnou věc. Mám Diamonda 2 a používám na něm v autě igo 8.3.
a děje se mi přesně to samé, co popisuje BlackOne v níže uvedenén příspěvku
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 94#p103343" onclick="window.open(this.href);return false;
Nikdo na jeho příspěvek skoro nereagoval, jen jeden uživatel taky potvrdil to samé.

Zkusím tedy opětovně oslovit ostatní, zda by neporadili, co s tím dělat nebo jak tomu pomoci.

Pokud by měla navigace v autě běžet jan na baterku, je mi k ničemu, vydrží krátkou dobu a pak jí nemusím vůbec mít.

Díky předem všem.

P.S. je problikávání diody nějakým jasně definovaným stavem HTC i bez nabíjení při používání navigace? Myslím, že se mi to stalo i při běžném dobíjení v autě, aniž bych měl zapnutou navigaci.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

dobíjení v autě a problikávání diody

Příspěvek od htcjirka »

Deje se to vetsinou pokud pouzivas neoriginalni nabijecku ,ktera je slaba,ma mene nez 1A.Baterie se vice zahriva kvuli velkemu odberu a zacne problikavat dioda a zarizeni se nedobiji..Je to velice zname a nejen u Diamond 2..
pstreda
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon srp 27, 2007 13:50

dobíjení v autě a problikávání diody

Příspěvek od pstreda »

No, máš asi pravdu, jenže se to děje i při používání nabíječek ze Sunnysoftu, který inzerujou jako přímo k HTC
viz dotazy zde:
http://www.sunnysoft.cz/zbozi/042PHT-01 ... -c100.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jindrapro
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: pon čer 08, 2009 13:01
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

dobíjení v autě a problikávání diody

Příspěvek od Jindrapro »

Je to normalni jev, nemyslim, ze je to nabijeckou. Kdyz jede Igo, nabijis, tak se telefon zahreje a vypne dobijeni, to znaci ta kontrolka dvemi barvami. Resim to v aute nastavenim ventilatoru na telefon. Idealni je drzak na mrizku. Kdyz mas talefon na skle, prazi do toho slunce, tak je jasne, ze se prehreje.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

dobíjení v autě a problikávání diody

Příspěvek od htcjirka »

Je to opravdu nabijeckami pod 1A.Je to zname na ruznych forech,nabijecka nestaci dobijet ,z baterie je velky odliv a hodne se zahriva a ochrana vypne nabijeni.Mam to vyzkousene i v praxi.S originalni nabijeckou od HTC tento problem neni.
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: dobíjení v autě a problikávání diody

Příspěvek od dufulo »

Nesuhlasim. Mam desire hd, neorigo nabijacku 1A a stalo sa mi to po 3/4 roku prvy krat. Teraz ked boli tie tropicke teploty, mobil v drziaku za sklom, slnko prazilo a po 700km to blika, telefon uplne horuci, ledva som ho udrzal v ruke...

Podla mna evidentne prehriata bateria...ked som dal telefon k vyfuku klimatizacie, opat to bolo ok....
PecaD
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 03, 2009 12:27
Zařízení: HTC Diamond2

dobíjení v autě a problikávání diody

Příspěvek od PecaD »

Já mám k D2 origo car set a dělá mi to také. Určitě je to jen tím přehříváním. Mě to doteď nenapadlo :-), ale zpětně si uvědomuji, že to tak bude. Já vždy jen zkoušel reset telefonu :-). Od teď budu chladit :-P
lenka7
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned srp 22, 2010 6:32
Zařízení: HTC Diamond2

dobíjení v autě a problikávání diody

Příspěvek od lenka7 »

Také mám nabíječku htc ze Sunysoftu a také se mě děje to samé co výše uvedené.
Jindrapro- mám držák na mřížku,ale tu mám raději zavřenou,nemůže klimatizace proudící přímo na telefon přístroj nějak poškodit?
karel.kral
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 06, 2009 16:08
Zařízení: HTC Diamond 2

dobíjení v autě a problikávání diody

Příspěvek od karel.kral »

htcjirka píše:Je to opravdu nabijeckami pod 1A.Je to zname na ruznych forech,nabijecka nestaci dobijet ,z baterie je velky odliv a hodne se zahriva a ochrana vypne nabijeni.Mam to vyzkousene i v praxi.S originalni nabijeckou od HTC tento problem neni.
Mam stejnou zkusenost - prehrati baterie. V zime se to nestane, ale pokud v lete sviti na telefon slunce a nabiji se, je to hned.
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Diamond2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů