Problem s uctovanim dat

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond2 (rady, tweaky, návody...)
Odpovědět
quest987
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: pát pro 12, 2008 22:20
Zařízení: Blackberry Bold 9790

Problem s uctovanim dat

Příspěvek od quest987 »

Zdravim,otec ma HTC DIAMOND 2 (ktereho se zbavuje)
Ma pausal od T-Mobile plati si surf plus,a neustale se mu uctujou data mimo,nastavene to ma spravne,nebo aspon myslim ,ma to uplne stejne jako ja sem mel na Diamond 1.

nevite nekdo kde muze bejt zrada?kolik dat stahne koukani na pocasi co je v telefonu?
Aspire
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 183
Registrován: pon úno 23, 2009 6:52
Zařízení: HTC Touch Diamond 2
Bydliště: Praha

Problem s uctovanim dat

Příspěvek od Aspire »

Udržet data pod kontrolou je opravdu obtížné. Aby jsi data uplně vypnul je nejlepší volně šířený programek NoData pro data pod kontrolu je tu SPB Wireless Monitor.

No data
Pomocí této aplikace můžete zablokovat a opět povolit připojení přes GPRS nebo EDGE, takže pokud se třeba často připojujete přes Wifi a nechcete pokud se vzdálíte z dosahu Wifi sítě aby se Váš smartphone připojil hned přes GPRS/EDGE, tak se tato aplikace hodí.
SPB Wireless Monitor
Program slouží primárně k monitorování přenesených dat. Oproti konkurenčním programům je však schopen dělit datové přenosy podle způsobu připojení (GPRS, wi-fi, USB), což je užitečné v případě, že budeme chtít nastavit limity a upozornění.
rampage
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 171
Registrován: čtv led 22, 2009 20:35
Zařízení: HTC Desire Z

Problem s uctovanim dat

Příspěvek od rampage »

U t-mobile to funguje dost podivně. Tarif surf je pouze pro prohlížeč a to jen ten který používá port 80 a surf plus email je navíc ještě pro kontrolu emailů. Vše ostatní se účtuje samostatně, takže stahování počasí, kurzů měn a dokonce surfování po netu s prohlížečem který používá jiný port než 80.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Problem s uctovanim dat

Příspěvek od Jiří Hrma »

já mám teď asi týden aktivovaný surf and mail u T-Mobile. Kromě brouzdání po internetu stahuji aktualizace počasí, měn, GPS satelitů... zkoušel jsem i Google Mapy, GCzII, upload fotek na Facebook a nic se mi nenaúčtovalo. Taky jsem z toho měl strach, protože jsem pročítal různé diskuze, kde lidi psali, že ani sám T-Mobile neví které programy se účtují a které ne a dost lidí na to doplatilo. Ale risknul jsem to a po X hodinách jsem volal na operátora, aby mi řekl, jak jsem na tom s daty a odpověď byla, že všechna připojení a přenesená data se mi započítala do balíčku surf and mail. Tolik tedy moje zkušenost... každopádně v tom je pěkný hokej. Někomu to započítává, jinému zase ne.
dj.paratko
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát črc 27, 2007 15:23
Zařízení: SG II, HTC Diamond 2

Problem s uctovanim dat

Příspěvek od dj.paratko »

Hmm je to blbost ja ten tarif mam taky co Jirka tedy surf+mail a vse je v tom zahrnuto.... faktem je ze uctovani dat jim trochu utika nedavno moji mamce uctovali prenos dat a ona pri tom nema ani telefon co to podporuje :-)) takze urcite pozornost na vyuctovani je na miste
rampage
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 171
Registrován: čtv led 22, 2009 20:35
Zařízení: HTC Desire Z

Problem s uctovanim dat

Příspěvek od rampage »

To co jsem psal výše je informace přímo od t-mobile asi půl roku stará. Kolega si pořídil tarif surf a přišla mu faktura skoro na pět tisíc, když zjišťoval proč bylo mu řečeno to co jsem uvedl.
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Diamond2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů