Zvukové upozornění na příchozí SMS

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond2 (rady, tweaky, návody...)
Odpovědět
nevin
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte pro 01, 2009 16:32
Zařízení: HTC Touch Diamond 2, Samsung Galaxy S4 mini

Zvukové upozornění na příchozí SMS

Příspěvek od nevin »

Mám problém se zvukovým upozorněním na příchozí SMS a nenapadá mě, kde to nastavit.

1) Pokud je telefon v pohotovostním režimu, tak při příchodu SMS se občas neozve zvukové upozornění. A v případě, že se neozve při příchodu SMS, ozve se, až když rozsvítím displej. Děje se to nahodile, aniž bych mezitím v telefonu něco nastavoval nebo s ním cokoliv dělal. Zelená LEDka se rozbliká pokaždé. V upozorněních mám zvuk nastaven, viz příloha.

Poraďte, prosím, jak a kde to nastavit, aby to chodilo spolehlivě.

Dolpním, že mám origo ROM WM6.5 a nastavoval jsem u SMS trvalé blikání zelené LEDky při příchodu SMS pomocí CABu z topicu http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 42#p127342" onclick="window.open(this.href);return false; , ale to by na to nemělo mít vliv, dělalo to i předtím.

2) Je možné na obrazovku Dnes vložit položku příchozí SMS? (do označeného místa na obrázku v příloze)
Přílohy
nastaveni-sms.png
nastavení upozornění
(16.69 KiB) Staženo 4061 x
domu-sms.png
jde sem položka příchozí sms
(33.45 KiB) Staženo 4061 x
ladik1983
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: sob srp 15, 2009 14:22
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Zvukové upozornění na příchozí SMS

Příspěvek od ladik1983 »

http://www.htc.com/cz/SupportDownload.a ... &dl_id=592" onclick="window.open(this.href);return false;

a problem je pryc :)
nevin
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte pro 01, 2009 16:32
Zařízení: HTC Touch Diamond 2, Samsung Galaxy S4 mini

Zvukové upozornění na příchozí SMS

Příspěvek od nevin »

Poznámka:Tento opravný soubor je možné použít pouze pro verzi ROM 1.40.XXX.X neb nižší.
V mém TD2 mám ROM 2.16.479.1 (WM6.5), to nebude asi pro mě. Nebo to máš vyzkoušený?
ladik1983
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: sob srp 15, 2009 14:22
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Zvukové upozornění na příchozí SMS

Příspěvek od ladik1983 »

ach soo, tak to nevim ja mam 6.1 a beha to, jedine vyzkouset :)
Vincenzo
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: čtv lis 05, 2009 19:28
Zařízení: HTC TouchDiamond2

Zvukové upozornění na příchozí SMS

Příspěvek od Vincenzo »

nevin píše: 2) Je možné na obrazovku Dnes vložit položku příchozí SMS? (do označeného místa na obrázku v příloze)
Přesně tam se ti zobrazí příchozí sms, když vejdeš do Start->Nastavení->Další->Osobní->Zvuky->Upozornění-> Událost (tam vybereš "nová textová zpráva) -> Zaškrtneš "zobrazit zprávu na displeji" :wink:
Lecavalier
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon pro 28, 2009 21:19
Zařízení: HTC Touch Diamond2

Zvukové upozornění na příchozí SMS

Příspěvek od Lecavalier »

Není to sice zvukový upozornění, ale upozornění to je. Chtěl bych se zeptat, jestli vám oznamovací dioda po příchozí zprávě při vypnutém displayi bliká celou dobu nebo po nějakej době přestane? Díky
nevin
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte pro 01, 2009 16:32
Zařízení: HTC Touch Diamond 2, Samsung Galaxy S4 mini

Zvukové upozornění na příchozí SMS

Příspěvek od nevin »

Takto mi to nefunguje. Mam nastavený "zobrazit zprávu na displeji", ale příchozí SMS displej ani nerozsvítí. A když ho rozsvítím ručně (vytažením stylusu nebo power tlačítkem), tak tam stejně není.

A ještě k bodu 1)
- telefon leží na stole, je zhasnutý displej
- občas přichází SMSky, rozbliká se LED a upozorní mě zvukem. Displej ale nerozvítí, což mi tak nevadí, rosvítim si ho ručně.
- přečtu si je, NIC NIKDE nenastavuju, atd..
- to se opakuje několikrát, potud to je v pořádku
- pak třeba 3, 4 hodiny nepřijde žádná SMS
- a teď: přijde SMSka, rozbliká se LED, ale telefon mě neupozorní zvukem. Zvuk vydá, až když rozsvítím, třeba i po 10 minutách, displej! Přitom celou dobu telefon ležel v klidu na stole, nic jsem nikde nastavoval.
- vlezu to do nastavení zkontrolovat, vše je nastaveno u příchozí textové zprávy tak, jak má být. Nic neměním, dám jen OK, a pak zase vše funguje, jak má.

Prostě, jakoby za určitý čas zapomněl, co je nastaveno. Ikdyž to v nastvení upozornění je vše správně.
Nechápu to.

(soft reset jsem dělal několikrát, aplikací jsem tam dával minimum (core player, nitrogen), nevím ...

-- doplnění předchozího příspěvku (pon pro 28, 2009 21:29) --

Lecavalier: Původně blikala jen 5 minut, ale upravolal jsem to tím CABem, co uvádím v prvním příspěvku. A teď to mám nastavený tak, že to bliká, dokud si ji nepřečtu.
Vincenzo
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: čtv lis 05, 2009 19:28
Zařízení: HTC TouchDiamond2

Zvukové upozornění na příchozí SMS

Příspěvek od Vincenzo »

Aha, tak to jsem ti moc nepomohl, mě to zobrazení nové sms na displeji na WM6.1 takhle funguje. Myslím, že s tím neoznamováním příchozí sms má na WM6.5 většina lidí, já zatím zůstávám na WM6.1, než se tyhle "drobné" mouchy doladí :)
ladik1983
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: sob srp 15, 2009 14:22
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Zvukové upozornění na příchozí SMS

Příspěvek od ladik1983 »

je to chyba ve firmware a resi to ten hotfix co jsem tady postnul...neni to chyba v nastaveni telefonu, uz nevim jak jinak ti to mam napsat, a pokud mas 6.5 tak a nefunguje ten hotfix tak mas smulu a musis si pockat jesi nekdy nevyjde oprava na 6.5 WM
nevin
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte pro 01, 2009 16:32
Zařízení: HTC Touch Diamond 2, Samsung Galaxy S4 mini

Zvukové upozornění na příchozí SMS

Příspěvek od nevin »

Ještě v noci jsem si stáhl z XDA program Gaz TD2 Tools (Release 2d) for WM 6.5 a mimo jiné si v něm nastavil SMS WakeUp Event. Od té doby zatím vše funguje tak, ja má. I rozsvěcení displeje při příchodu SMS, které jsem předtím mohl nastavovat v upozorněních, jak jsem chtěl, a nebylo to nic platný.

Uvidím po pár dnech, jestli to už bude v pořádku.
Vincenzo
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: čtv lis 05, 2009 19:28
Zařízení: HTC TouchDiamond2

Zvukové upozornění na příchozí SMS

Příspěvek od Vincenzo »

Kdyžtak se ještě ozvi, jestli je vše ok .... váhám s přechodem na WM6.5 kvůli tomuhle .. ve WM6.1 mi to taky blblo, ohlašovací tón se ozval až po probuzení, ale hotfix to vyřešil ... tak bych nerad upgradnul a měl to zase, tentokrát neřešitelně. Dík :o)
nevin
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte pro 01, 2009 16:32
Zařízení: HTC Touch Diamond 2, Samsung Galaxy S4 mini

Zvukové upozornění na příchozí SMS

Příspěvek od nevin »

Tak to vypadá, že to nastavení v Gaz TD2 Tools (Release 2d) for WM 6.5 pomohlo, protože od té doby je to v pořádku.

-----
Jinak jsem ještě zkoušel nastavit, aby to u doručenky zobrazovalo místo čísla jméno ze seznamu, stáhl jsem si na to včera program z ce4you a zkusil to nastavit v tom programu, ale nepomohlo to. Moc času jsem tomu nevěnoval, tak nevím proč. Není to důležité, ale určitě se na to někdy ještě podívám.
jjiirrii
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: sob úno 02, 2008 22:05
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Havířov

Zvukové upozornění na příchozí SMS

Příspěvek od jjiirrii »

Na zobrazení jména v doručence mi funguje SMS delivery receipt http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=258130" onclick="window.open(this.href);return false;
nevin
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte pro 01, 2009 16:32
Zařízení: HTC Touch Diamond 2, Samsung Galaxy S4 mini

Zvukové upozornění na příchozí SMS

Příspěvek od nevin »

Ten jsem právě zkoušel.

Jde ti to na WM6.5 a u číslel uložených na SIMce?
jjiirrii
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: sob úno 02, 2008 22:05
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Havířov

Zvukové upozornění na příchozí SMS

Příspěvek od jjiirrii »

Na SIM nic neukládám, takže to nemám ani odzkoušené.
kik2000
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 16, 2010 1:23
Zařízení: HTC

Zvukové upozornění na příchozí SMS

Příspěvek od kik2000 »

Stejný problém, občas se zvuk ozve až po probuzení telefonu. Zvuk jsem měl v MP3 na kartě.
Když jsem zpětně použil zvuk z telefonu, tak se problém neobjevil.
nevin
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte pro 01, 2009 16:32
Zařízení: HTC Touch Diamond 2, Samsung Galaxy S4 mini

Zvukové upozornění na příchozí SMS

Příspěvek od nevin »

Používal jsem standardní zvuk z vnitřní paměti telefonu, ten který byl přednastaven od výrobce. Ale TD2 Tools to vyřešil.
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Diamond2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů