Fotografie ku kontaktom

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond2 (rady, tweaky, návody...)
Odpovědět
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Fotografie ku kontaktom

Příspěvek od Diamant »

Neviete niekto, ako sa dá priradiť ku kontaktom v HTC kvalitná fotografia? Doposiaľ som to robil cez HTC album. Ale v najnovšej verzii HTC album fotografiu oreže na štvorec. Síce sa pekne opýta, či foto chcem orezať, ale ak dám nie, tak fotku neuloží. Priamo v mobile v tel. zozname by to ani tak nevadilo, ale pri čítaní mailov a hlavne v Outlooku mi veľmi vadí, že sú fotografie štvorcové. Ako zase ukladať kvalitné obdĺžnikové fotky?
nosferatak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: ned bře 30, 2008 21:25
Zařízení: HTC Desire HD

Fotografie ku kontaktom

Příspěvek od nosferatak »

Já osobně to ořezu v PC když si dávám někoho do kontaktů na 272x272 a pak přes HTC Album vložím. Jinak kontakty fotím, jiný způsob neznám.
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Fotografie ku kontaktom

Příspěvek od Diamant »

Ja mám fotografie ku kontaktom o rozmere 240x320 bodov (čo mi príde pre ľudský portrét lepšie, než štvorec). Odkedy mám najnovšiu verziu HTC Album (cez ktorý som vždy fotografie ku kontaktom pridával), tak viem ku kontaktom pridať už iba štvorec. V telefónnom zozname sa mi aj doposiaľ zobrazovali iba štvorcové fotografie, ale napríklad v SMS/MMS ako aj vo veľkom Outlooku boli fotografie obdĺžnikové. A práve o to mi ide, aby aj novo pridané fotografie boli obdĺžnikové. HTC Album ich oreže a už sú aj vo veľkom Outlooku na PC štvorcové.
Jikoun
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 124
Registrován: sob srp 29, 2009 16:59
Zařízení: Nokia Lumia 1020, HTC 7 Trophy na prodej
Kontaktovat uživatele:

Fotografie ku kontaktom

Příspěvek od Jikoun »

Jde prosím někde nastavit, aby když vložím nový kontakt do telefonu, aby se automaticky uložil i na simkartu?
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Fotografie ku kontaktom

Příspěvek od mike-biker »

Plíz nou. SIM karta již dávno není určena k ukládání kontaktů. Můžeš si tam dát pár, pro případ použítí SIM karty v jiném přístroji, ale počítej s tím, že ti to bude dělat jenom bordel! :evil:
Jsi tak 10 let nazpět.
Jikoun
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 124
Registrován: sob srp 29, 2009 16:59
Zařízení: Nokia Lumia 1020, HTC 7 Trophy na prodej
Kontaktovat uživatele:

Fotografie ku kontaktom

Příspěvek od Jikoun »

Dobře, díky :) .
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Fotografie ku kontaktom

Příspěvek od niky79 »

mike-biker píše:Plíz nou. SIM karta již dávno není určena k ukládání kontaktů. Můžeš si tam dát pár, pro případ použítí SIM karty v jiném přístroji, ale počítej s tím, že ti to bude dělat jenom bordel! :evil:
Jsi tak 10 let nazpět.
No nevim, jak jini, ale ja na SIMku kontakty ukladam. Ovsem ne k pouzivani, ale jako zalohu :-) A netusim, proc by nekdo mel byt nazpet, kdyz chce neco takoveho delat. Naopak. Je to velmi zadouci. Az vam umre pristroj, nebo bude na reklamaci, vymenite simku a kontakty stale mate. Pravda, s orezanymi jmeny atd. ale lepsi nez nic,
nosferatak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: ned bře 30, 2008 21:25
Zařízení: HTC Desire HD

Fotografie ku kontaktom

Příspěvek od nosferatak »

Ahoj, ale pokud tyto kontakty mas i v outlooku, tak nepotřebuješ zálohovat na kartu, protože, když ti umře telefon, není nic snadnějšího kouknout do outlooku kde máš vše zálohováno.
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Fotografie ku kontaktom

Příspěvek od niky79 »

Nemam :-) Sychronizaci s Outlokem nepouzivam a myslim, ze to je pripad vetsiny lidi, co nepouzivaji diamonda pro praci :-)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Fotografie ku kontaktom

Příspěvek od mike-biker »

Njn. Rusáci taky v tom vtipu používali motorové pily ručně. :grin: . Kdo má kontakty na SIM, kromě opravdu pár nutných jako nouzovku - tomu nepatří PPC vůbec do ruky. :evil:
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Fotografie ku kontaktom

Příspěvek od niky79 »

To je opravdu problem pochopit vyuziti SIM jako zalohu vsech kontaktu? Evidentne ano :-)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Fotografie ku kontaktom

Příspěvek od mike-biker »

Moje matka si to píše na papír - je to přehlednější a když jí někdo ukradne mobil, má ještě papír. ;-). Ale SIM v době, kdy má každý trochu zručnější a mladší 60ti let u jednoho jména třeba i adresu, email, číslo do práce, domů, na mobil? Toto rvát na SIMku? Ano, ale pak když si takový člověk kupuje smárta - to je na palici. A jako záložní médium? To je jako používání Floppy disket 1.44Mb. :tlem:
EDIT: Pokud by SIM karty umožňovaly plnohodnotné uložení ano, takto říkám NE, neblbněte a nervěte do Trabanta elektroniku z Porsche. :lol:
LadCv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: čtv čer 11, 2009 11:35
Zařízení: HTC Touch Diamond2

Fotografie ku kontaktom

Příspěvek od LadCv »

:tlem: :tlem: Pokud tě náhodou napadne napsat si kontakty na papírek, tak si udělej radši taky zálohu a napiš si to ještě na jeden papír. Pro jistotu, kdyby se ten jeden ztratil :tlem: :tlem:
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Diamond2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů