Vybijanie baterky

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond2 (rady, tweaky, návody...)
Rikimaru
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: sob kvě 23, 2009 10:43
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Vybijanie baterky

Příspěvek od Rikimaru »

Já narážím na stejný problém...dokonce jsem si te%d všimnul že mobil nepoužívám a ubývají me procenta baterky...??..nechápu při tom žádný program v pozadí neběží
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Vybijanie baterky

Příspěvek od HTCKlorec »

Vam to stale nedoslo? Mate velky 3.2 palcovy displej. Ten ziari. Mate GPS modul, mate silny procesor, 528 MHz. Kde je problem? Tu: toto nieje obycajny Sony Ericsson alebo Nokia. Toto je PocketPC, ktory spotrebuje velmi vela energie, na displej, na 3G, na RAM, na procesor, na GPS a na rozne blbosti, ktore si ani neuvedomujete a predsa idu. Mobil sa vybija aj ked je vypnuty - myslim uplne - pretoze je napajana doska, aby sa Vam napriklad pri kazdom vypnuti nezastavili hodiny.
Rikimaru
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: sob kvě 23, 2009 10:43
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Vybijanie baterky

Příspěvek od Rikimaru »

Myslím že je to pro mě jasná odpověď ... dík za objasnění
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Vybijanie baterky

Příspěvek od HTCKlorec »

V pohode, mna to tiez prekvapilo na zaciatku ale potom mi to docvaklo. :-D
4daPeace
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: úte čer 16, 2009 14:18
Zařízení: HTC Touch Diamond2

Vybijanie baterky

Příspěvek od 4daPeace »

HTCKlorec píše:Vam to stale nedoslo? Mate velky 3.2 palcovy displej. Ten ziari. Mate GPS modul, mate silny procesor, 528 MHz. Kde je problem? Tu: toto nieje obycajny Sony Ericsson alebo Nokia. Toto je PocketPC, ktory spotrebuje velmi vela energie, na displej, na 3G, na RAM, na procesor, na GPS a na rozne blbosti, ktore si ani neuvedomujete a predsa idu. Mobil sa vybija aj ked je vypnuty - myslim uplne - pretoze je napajana doska, aby sa Vam napriklad pri kazdom vypnuti nezastavili hodiny.
Opakuji: Stejne zarizeni dle testu a vice uzivatelu vydrzi, pri jejich stejnem ci vetsim pouzivani nez je tomu u me, cca 2x dele. Co to pak je za argumenty? Displej snad vydrzi svitit vic nez 2 a pul hodiny na mene nez stredni hodnotu jasu, GPS je vypnuto, procesor snad nebezi celou dobu na plno, zvlast kdyz 90% casu je telefon uspany. Jestli uzasne moderni a pracovni PocketPC nevydrzi ani 3 hodiny prace, tak je asi neco spatne.

Podle udaju by mel telefon ve Standby v GSM vydzet 360 hodin -> 15 dnu. Asi provedu test a pres dva a pul dne to nebude. Jiste ta prvni cisla plati jen v idealnich/imaginarnich podminkach, ale 15 a 2,5 je rozdil hodny zaloby pro klamani spotrebitele. Ale puvodni podstata je, ze ja neporovnavam idealni/imaginarni podminky, nybrz realnou vydrz meho telefonu a toho stejneho telefonu od jinych uzivatelu, respektive v testech. Ta doba by snad mela byt cca totozna a ne mensi i pri nizsim vyuzivani vsech vymozenosti tohoto pristroje.

15minut hovoru je moc? Telefonovani prilis vybiji akumulator, tak opatrne s nim? Boha jeho... :roll:

Nechal jsem akumulator podruhe uplne vybit, ted se nabiji, snad se to zlepsi. Jinak to vidim na vraceni/prodej. :idea: :arrow: :-(
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Vybijanie baterky

Příspěvek od HTCKlorec »

S tym GSM trvanim je ta hodnota strasne... nazvime to zavadzajuca. Mne vydrzi telefon tak den a pol, po mesiaci pouzivania.
Vravis ze mas telefon 2 tyzdne. Skus mu dat este chvilku.
4daPeace
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: úte čer 16, 2009 14:18
Zařízení: HTC Touch Diamond2

Vybijanie baterky

Příspěvek od 4daPeace »

Neni den a pul jako den a pul. Mohl bys prosim presne opsat, ten informacni udaj jak dlouho byl telefon aktivne uzivan (jsi zkusenejsi, takze asi vis, kde ten udaj najdes). Diky moc.
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Vybijanie baterky

Příspěvek od HTCKlorec »

Telefon bol zakupeny a rozbaleny presne 16.4. (to uz su 2 mesiace? Cas leti...).
Teda ho budem mat uz coskoro 2 mesiace.
Aktivne ho pouzivam kazdy den, maximalne 5 minut hovoru, v pohode hodinka wi-fi, 15 min. hry, cas od casu sledujem trasu GPS kom. Zapnute TF3D, vyuzitie RAM 50-70%. Denne mi baterka poklesne o maximalne 50 percent, cez noc ju hodim na nabijacku (to ti radim, istota je gulomet.)
Minimalne mi vydrzal 5 hodin, maximalne (ale som sa ho takmer ani nedotkol, len chvilku WiFi) 2.5 dna. 15 to urcite nie je :-D
jlp
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: úte čer 24, 2008 9:49
Zařízení: iPhone 3Gs 16GB 3.1.2 JB

Vybijanie baterky

Příspěvek od jlp »

ja som s vydrzou spokojny.. :) vydrzi mi cca. 1,5dna ale to sa mi kazdych 60minut stahuju maily z dvoch uctov, telefon je non-stop pripojeny na datove spojenie cez 3G a pocasie a QuickGPS sa tiez aktualizuju automaticky.. :) k tomu telefonovanie asi tak hodina denne.. :)
rampage
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 171
Registrován: čtv led 22, 2009 20:35
Zařízení: HTC Desire Z

Vybijanie baterky

Příspěvek od rampage »

Mám podobnou zkušenost jako HTCKlorec, nejmíň 4-5 hodin a nejvíc 3 dny (pár minut hovoru každý den a minimum wifi a gps)

EDIT: momentálně mám standby 36 hodin, hovory 5 minut, používání 1h 12 min
EDIT2: sorry aktuální stav baterie byl 61% :-)
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Vybijanie baterky

Příspěvek od HTCKlorec »

Mozem odporucit, nepouzivajte G-alarm, jednak vam to moze robit co mne, a ked som ho odinstaloval, telefon vydrzi takmer 1x dlhsia ako predtym. Ak to nieje nevyhnutne, najlepsie je pouzit defaultny WM budik.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Vybijanie baterky

Příspěvek od barberry.pha »

tak ja to mivam tak 40 hod pohotovostni, do 1 hod hovoru a kolem 5 hodin vyuziti takze kolem tech dvou dnu ... a nevite vypinat ho na noc nebo nechat,prij,de mi ze pri zapnuti si vezme vice nez kdyz je pres noc zapnuty ...
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Vybijanie baterky

Příspěvek od HTCKlorec »

Cez noc ho vypni, len ak nepouzivas budik. To s tym odberom sa ti bud len zda, alebo je niekde velmi dobre skryty softik.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Vybijanie baterky

Příspěvek od barberry.pha »

tak ten G-alarm jsem na doporuceni smazal, pri tom vypinani mi jde o to ze mam fring a kdyz zapnu td2 tak se mi vzdycky automaticky nacita a zapne, tak to je mozna ten duvod a nenasel jsem kde to mam v tom programu vypnout, asi ho zkusim odinst a uvidim jestli to bude lepsi,

jinak vim ze starsi htc meli funkci ze se jak kdyby vypl, clovek nemel signal ale pristroj fungoval a vydrzel pak dele pokud si s nim clovek nehral, nevite jestli to neni taky u td2
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Vybijanie baterky

Příspěvek od HTCKlorec »

Zlozka Windows/Startup, vymaz Fring, alebo to bude niekde v registroch.

Inak neviem ako to myslis s tou funkciou, ale ja ked si zapnem airplane rezim, tiez mi vydrzi dlhsie :-D
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Vybijanie baterky

Příspěvek od barberry.pha »

no nevim presne jak se to jmenuje ale kdyz si napsal to letadlo tak to by mohlo byt ono nebo nejaka alternativa toho co mi ten znamy rikal, jinak fring je odinstalovany tak se uvidi ikdyz to letadlo asi bude lepsi alternativa ;)
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

Vybijanie baterky

Příspěvek od foreveryone »

může mi prosím nějaký majitel ještě jednou napsat aspoň trochu přesnou dobu za kterou je D2 schopen mít spuštěnou navigaci ? Díky
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Vybijanie baterky

Příspěvek od barberry.pha »

no asi zhruba 3-4 hodiny .. ja ho mel kolem hodiny a pul mozna trictvrte a vzalo mi to asi 40 % ... ale musim rict ze byl pekne hot .. to asi ten gps chip .. a to jsem ho nemel v nabijecce jenom pusteny igo 8 ...
zimmi
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pon srp 10, 2009 19:36
Zařízení: HTC TOPAZ

Vybijanie baterky

Příspěvek od zimmi »

Opravdu jste někdo vysledoval tu spojitost s G-Alarmem?
Martin Nanek
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: ned srp 23, 2009 17:25
Zařízení: Touch Diamond2 CZ

Vybijanie baterky

Příspěvek od Martin Nanek »

2Zimmi: G-alarm to tedy rozhodně nedělá :) (nebo u mě tedy určitě ne) ...používám ho a jsem spokojen zejména díky tomu že jde plně integrovat do SPB mobile shell a je taky česky (to že vypadá dobře taky není naškodu :-D ). .. Pokles baterky by mohl být v aplikaci která se připojuje na net, jako je třeba počasí kde si někdo zapne třeba automatické aktualizace. ..já sám mám zapnuty aktualizace co 2 hodiny ale přes tuším advanced tools (nebo HD tweaks) mám nastaveno vypínání datových přenosů po minutě při neaktivitě. Se zapnutým časem buzení (G-alarm) a aktualizacemi mi klesne baterka za noc o cca 9-10%** . ..hodně problému s čerpáním baterky je třeba taky v nastavení podsvícení (po té co jsem začal používat aplikaci lumos je výdrž baterky viditelně lepší)

** Přes noc testováno ze 100% nabití (nabito 23:00 zelené světlo) a ráno po buzení na 3x (2x snooze) baterka stále na 100 ... pokles až pak při hovoru a užívání telefonu teď v 9:00 93%
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Diamond2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů