Identifikace volajícího

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond2 (rady, tweaky, návody...)
Odpovědět
brutulus
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: čtv kvě 21, 2009 9:54
Zařízení: HTC HD2

Identifikace volajícího

Příspěvek od brutulus »

Ahoj.Jsem absolutní nováček a mám tento telefon pár dní od O2 v české verzi. Mimo problém s abecedním řazením v kontaktech pod TouchFLO a se zvukem SMS jsem narazil na problém, že u některých volajících se mi nezobrazí jméno, přestože dotyčného mám v kontaktech (není tam duplicitně). Zjistil jsem, že když u dotyčného vymažu předvoldu +420 tak se začne zobrazovat správně. Nepochopitelné však je, že jiná tel. čísla fungují správně a jméno vidím i s předvolbou +420. Jsem z toho fakt jelen.
Uživatelský avatar
omebe
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon dub 27, 2009 20:55
Zařízení: HTC Touch 2, WM 6.5
Bydliště: Brno

Identifikace volajícího

Příspěvek od omebe »

Hmmm...tohle se mi ještě nestalo (nebo mi ten dotyčný ještě nevolal :) ). Všechny kontakty mám překopírované. Jedině mě napadá - vymaž kontakt a vlož znovu.
neveceral
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: pát led 20, 2006 10:49

Identifikace volajícího

Příspěvek od neveceral »

těch bugů je tam asi podstatně víc, mám například v seznamu víc jmenem (A, B, C) se stejným číslem (ústředna), pak pár mezer "ppp" a vnitřní klapku, např. 111 222 333 ppp 567 a problém je, že vždy, když volám B, se mi zobrazí, že volám A, prostě program asi projde seznam a jakmile najde první shodu, dál už nehledá.
Poprvé mě to docela zmátlo, obráceně, tedy když mi volá B, nevím, neboť to se zobrazuje jenom číslo ústředny.
archi77
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte čer 09, 2009 22:34
Zařízení: HTC Diamond 2

Identifikace volajícího

Příspěvek od archi77 »

Mám stejný problém u SMS, zobrazují se mi jen tel. číslo, a to i tehdy, když upravím číslo v kontaktech do tvaru bez +420.
brutulus
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: čtv kvě 21, 2009 9:54
Zařízení: HTC HD2

Identifikace volajícího

Příspěvek od brutulus »

Mě pomohl HW reset. Následná synchronizace s Outlookem a jeví se to OK.
mhl
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 29, 2009 13:14
Zařízení: HTC D2

Identifikace volajícího

Příspěvek od mhl »

Zdravím, mám ten samý problém a rozhodně to není tím jestli mám tel. číslo uloženo s +420 nebo ne. Opravdu funguje jen HW reset? není nějaká jiná možnost?
Rondalus
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 27, 2009 15:03
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Identifikace volajícího

Příspěvek od Rondalus »

Takky mam stejny problem.. prisli ste na nejake reseni mimo HW reset?
Rondalus
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 27, 2009 15:03
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Identifikace volajícího

Příspěvek od Rondalus »

Rondalus
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 27, 2009 15:03
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Identifikace volajícího

Příspěvek od Rondalus »

Takze jsem nakonec skoncil taky u Hard resetu.. a chodi to uz
Martin Nanek
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: ned srp 23, 2009 17:25
Zařízení: Touch Diamond2 CZ

Identifikace volajícího

Příspěvek od Martin Nanek »

S tímto je spojeno mnohem více problémů: ..identifikace volajícího je jen jedna z nich, dále jsou to identifikace volaného, sms, doručenky. Navíc si nejsem jistý jestli HR pomůže v případě že máte kontakty vedené v Outlooku nebo jako já v Thunderbirdu a máte u kontaktů více než jen jméno a tel.číslo a kontakty po HR importujete nebo navedete ze zálohy (SPB backup).
Pro identifikaci volajícího: dejte všechna čísla do stejného formátu (9 nebo +420...9čísel) a podle toho nastavte buď v registrech nebo komfortněji v advanced konfigu menu phone položka Call ID match 9 nebo 12 pak to bude hlídat celý rozsah čísla a vyřeší to i problémy ústředen.

Identifikace volaného: tady může dělat chaos použitý správce kontaktů (v mém případě Resco) u některých kontaktů (žádné duplicity) když dám volat tak to prostě vytáčí číslo ale píše neznámý kontakt :evil: . A teď příjde to zajímavé 8-) ..v historii w.mobile to není ok, v historii reska ale ano :grin: a aby to bylo ještě zajímavější tak po oboustranné konverzaci (nebo možná jen po provedeném hovoru) to začalo najednou fungovat správně a i při odchozím volání identifikuje kontakt správně :!:

sms: tady mi to zdá se pomohl vyřešit kontakt manažer (Resco) kdy se zprávy (rozuměj od koho) zatím ukazují korektně

doručenky: Zde to vypisuje jen číslo a ne kontakt na který byla zpráva doručena. Tady jsem našel 2 řešení a oba spojené s instalací cabu. ..1) SMS Delivery Receipt Fix -freeware (a u něj mi negunguje dobře čas doručení) nebo 2) SMS report eraser ..freeware a profi verze (tu jsem si zakoupil ale před tím zatím varuji, mají do 3prac. dnů poslat aktivační klíč ale už týden jsem bez odpovědi a je dost dobře možné že se budu hádat s obchodem o vrácení peněz a instalovat freware verzi)

-- doplnění předchozího příspěvku (úte zář 01, 2009 11:14) --

Takže jsem to nakonec udělal ještě jinak: HR, kontakty zavedeny nově přes menu telefonu (manažeru kontaktů) a vše funguje jak má s defaultním nastavením Call ID match: 8 ... I u úmyslně vytvořených duplicit to prostě ukáže první kontakt s vybraným číslem, nebo u čísel z práce kde se na ústředně liší 9-místné číslo v jedné číslici to funguje správně a žádný problém s "unkonown contact" není. Takže zrušena veškerá správa kontaktů s počítačem, export a případný nový import kontaktů proveden přes aplikaci SPB backup. ... osobně vědet že HTC win.mobile je takový shit co se týče základní funkčnosti telefonu tak se poohlédnu po něčem jiném :evil: . S ostatním jsem sice spokojen, ale telefon co neumí správně provádět správu kontaktů je docela tragedie (nehledě na otřesný=žádný zájem řešit tyhle základní problémy ze strany výrobce a neexistující zastoupení v ČR=komunikace v CZ). :oops:
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Diamond2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 hostů