Jak dostat OS, ExtROM a další z ROMek zařízení (Pocket PC)

Databáze nejrůznějších návodů, tweaků a nápadů, jak vylepšit funkce vašich komunikátorů
Odpovědět
Uživatelský avatar
marthynovak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: ned úno 03, 2008 11:11
Zařízení: Waiting for MM2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jak dostat OS, ExtROM a další z ROMek zařízení (Pocket PC)

Příspěvek od marthynovak »

Tento návod lze použít na zařízeních HTC Athena,HTC TyTN a TyTN II na jinych sem to nezkousel,ale asi by to melo jit taky.
Veškeré úpravy a zásahy do zařízení provádíte na vlastní nebezpečí a autor návodu ani provozovatel serveru nenesou zodpovědnost za případné škody, které mohou vzniknout.

1.Vykuchání OS.
Stahneme ROM na jedno z techto zarizeni.Potom si vytvoříme složku na C:\test rom do teto slozky nahrajeme soubor .nbh(bud vyextrahovaný winrarem z romky nebo ho najdete v ROMce spolu s nasledujími soubory.viz níže.my se budeme zajímat pouze o RUU_signed.nbh (nazev muze byt jiny,ale pripona musi byt .nbh!!

Kód: Vybrat vše

imgfstodump.exe
rapitool.exe
ROMUpdateUtility.exe 
RUU_signed.nbh (muze se jmenovat i jinak,ale musi mit priponu .nbh)
RUUGetInfo.exe
RUUResource.dll
2.Stahneme 6 potrebnych soubory (viz. níže jmenuje se to SM kuchani ROM.rar a obsahuje to uz vsech 6 potrebnych souboru)
3.nahrajeme RUU_signed.nbh (nebo neco jineho s koncovkou .nbh) do slozky test rom na disku C.tedy c:\test rom.
4.Tech 6 stazenych soubory dame take do teto slozky.Samostrejme je nejdriv vyextrahujeme z toho raru :grin:
5.Nabidka start--->spustit---->cmd
6.do cmd napiseme: cd c:\test rom
7.Nyni jsme ve složce kde mame vse pripravene,tak zacneme.
8.do cmd zadame prikaz: NBHextract.exe RUU_signed.nbh cekame az se nam v cmd opet zobrazi C:\test rom>.
9.Ted kdyz se podivame do C:\test rom uvidime tam nekolik souboru a to zhruba toto:

Kód: Vybrat vše

00_MainSplash.bmp
00_MainSplash.nb
01_SubSplash.bmp
01_SubSplash.nb
02_OS.nb
03_ExtROM.nb
pozn. jeste zde muze byt Radio ROM

10.nyni jdeme vykuchat OS.
11.pro extrahovani OS napiseme do cmd toho: ImgfsFromNb.exe 02_OS.nb Athena.bin (OS muze mit misto 02 neco jineho,Athena tedka bin je muj nazev .bin souboru, vy si muzete dat klidne lojzik.bin proste cokoliv)
12.nyni jsme již téměř u konce.zbývá poslední příkaz.
13.Napiste do cmd: ImgfsToDump.exe Athena.bin (proste neco.bin) a cekejte nez proces neskonci,trva cca 3 minuty az se to dodela napise to opet C:\test rom>
14.Gratuluju nyni mate ve slozce C:\test rom slozku dump kde je vykuchany vas OS.Pro jistotu prikladam do priloh soubor dump_MemoryMap.txt, ktery zapisuje postup extrahovani dll knihoven a pluginu z toho .bin souboru,je to tu jenom ciste pro vase overeni spravnosti postupu. :wink:

ExtROM
extrom je jiz velmi jednoducha.akorat stahnete tento program extrom editor a v nem otevrete soubor 03_ExtROM.nb ktery mate v C:\test rom
doporucuju extrom upravit pomoci toho navodu
to je asi prozatim vse.budu postupne doplnovat.

pozor prikazy co zadavate do cmd jsou zvyrazneny!

pozn.SM kuchani ROM.rar obsahuje tyto soubory:

Kód: Vybrat vše

NBHextract.exe
ImgfsToDump.exe
ImgfsFromNb.suo
ImgfsFromNb.sln
ImgfsFromNb.exe
cecompr_nt.dll
vyuzijte to prosim jako kontrolu, zdali je archiv v poradku.dekuji
Přílohy
extromeditor.zip
(572.29 KiB) Staženo 636 x
SM kuchani ROM.rar
(108.21 KiB) Staženo 819 x
dump_MemoryMap.txt
(26.42 KiB) Staženo 600 x
AV
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon čer 02, 2008 14:40
Bydliště: Hrádek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AV »

Já jsem asi vážně blbej... stáhnul jsem si ROM pro Athenu (AP 4.0) ale zaboha nemůžu rozbalit instalační (.exe) soubor. Ať hledám jak hledám, ve Winraru nemůžu nic (žádnou skrytou volbu) najít a sám hlásí, že rozbalit .exe soubor neumí.. jsem z toho blázen. Může se teda zeptat, jak to děláte? Je mi trapný, že se přes to nemůžu dostat dál, ale už fakt nevím... :-(
Uživatelský avatar
phsnake
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: čtv kvě 18, 2006 7:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phsnake »

AV: spusti exe(bez pripojenej atheny) potom by sa ti malo okno zobrazit nieco ako ci mate nabite PDA a pod blbosti. neklikaj a skus dat v exploreri hladat '*.nbh'
AV
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon čer 02, 2008 14:40
Bydliště: Hrádek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AV »

Tak bohužel. Mám Visty a instalátor hledá ActiveSync, takže se to ani nespustí :-(. No nic, počkám až to někdo vykuchá... :-)
Uživatelský avatar
phsnake
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: čtv kvě 18, 2006 7:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phsnake »

AV: postni link na ROM, mozem skusit aj ked athenu nemam. BTW napadlo ta ze hlisty su dobre akurat do hrubeho creva? Mas updatnuty ten mobile device centre? Rozmyslal si nad app zvanou WMVARE(emulator PC) nepouzivam, mam stare dobre XP, ale robi to virtual machine ktora vie nejak emulovat drivre.... Pripadne skusit na nejakom kamaratovom PC ktory ma +- normalny OS
Uživatelský avatar
marthynovak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: ned úno 03, 2008 11:11
Zařízení: Waiting for MM2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marthynovak »

Pokud neco potrebujete dostat dejte mi vedet ja vam to nejak udelam.na mail pls.
chocpa
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 13, 2009 18:04
Zařízení: Asus P320

Jak dostat OS, ExtROM a další z ROMek zařízení (Pocket PC)

Příspěvek od chocpa »

zdravím.. je možný dostat z asus p320 office? dík
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jak dostat OS, ExtROM a další z ROMek zařízení (Pocket PC)

Příspěvek od koumes »

A GOOGLE ti nic nenašel? Mam,ale kvůli velikosti souboru nedam,bo by mě Jiří zabanoval :) :tlem:
chocpa
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 13, 2009 18:04
Zařízení: Asus P320

Jak dostat OS, ExtROM a další z ROMek zařízení (Pocket PC)

Příspěvek od chocpa »

pročetl jsem toho už dost ale žádný návod mi nepomohl dostat se k ext rom - myslím k tý která je v mým PDA.zkoušel jsem zásah do registru,unlocker ext rom a nedaří se mi...dík za trpělivost
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jak dostat OS, ExtROM a další z ROMek zařízení (Pocket PC)

Příspěvek od koumes »

Ale někde na asi xda bude určitě *.exe soubor nebo na podobných stránkách,je to o hledání.Soubor mám někde na ext HD,ale je velký a nevím,jestli to nebude varez či co.A ohledně Asusu,nemám ponětí,jaká je přípona souboru rom.Podívej se i na jiná fóra,ale hlavně google.Skusil bych různé kombinace slov a slovosled - download office,office WM atd.
chocpa
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 13, 2009 18:04
Zařízení: Asus P320

Jak dostat OS, ExtROM a další z ROMek zařízení (Pocket PC)

Příspěvek od chocpa »

asi jsem to špatně napsal.. já ho nainstalovaný v asus mám..a chci si ho zalohovat na pc a v asus se ho zbavit..vymazat ho z ext_rom a poto provest hard reset aby aplikace office nebyla nainstalovana..dík Pavel
Petr Němec
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 93
Registrován: pát čer 02, 2006 16:00
Zařízení: Moto Nexus 6
Bydliště: Jevíčko
Kontaktovat uživatele:

Jak dostat OS, ExtROM a další z ROMek zařízení (Pocket PC)

Příspěvek od Petr Němec »

Zdravim,
at to tady procitam jak chci tak porad mi to vychazi tak ze se musi stahnout nejaka rom z netu, ktera se pak upravuje.
Potreboval bych dostat ROM ZE ZARIZENI,zkopirovat a predat do jineho zarizeni.
Mam HTC Wizard s WM6 a autocustomizaci a ten co to delal to dost dobre vyladil. Ja bych to potreboval dostat ven ze zarizeni a hodit to do jinyho wizarda.

O tom jak to dostat ze zarizeni jsem se nikde nedocetl.Nevite nekdo jak na to?

Moc diky za rychlou odpoved 8-)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Jak dostat OS, ExtROM a další z ROMek zařízení (Pocket PC)

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Můžeš zkusit udělat kompletní zálohu v SPB Backup a pak ji obnovit na tom druhém wizardovi. Akorát si v možnostech obnovy nastav 'zesílený režim aktualizace ROM'. Mělo by to klapnout, záleží jaké upravy máš na mysli.
Uživatelský avatar
Lynx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon čer 02, 2008 13:52
Zařízení: Huawei P30 Pro 8/256GB
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jak dostat OS, ExtROM a další z ROMek zařízení (Pocket PC)

Příspěvek od Lynx »

Bezva návod. Mám jen ten problém, že po extraci RUU se mi zobrazí vše kromě ExtROM a po kroku 13. hláška "Cannot map file Kaiser.bin" :-(
Extrahuji ROM 3.28.462.1 csy (poslední ofiko cs ROM)
(jde mi o cz Office z této ROM, protože Office 2007, které mám vyextrahované z origo *.msi od MS nechce číst soubory *.xls)

edit:Tak jsem zkusil instal do paměti místao na kartu a už čtou vše....
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 15 hostů