Nabíjanie PDA

Databáze nejrůznějších návodů, tweaků a nápadů, jak vylepšit funkce vašich komunikátorů
Odpovědět
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Nabíjanie PDA

Příspěvek od romčo »

Zajtra budem mať svoj prvý PDA HTC P3300 Artemis. Chcel by som sa spýtať ako sa mám chovať k batérii? Fubguje to presne tak, ako v mobiloch, že ju treba naformátovať (3x12 hodín nabíjania). Môže sa stať, že sa PDA úplne vybije alebo mám tomu nejako predchádzať? Fakt neviem. Ďakujem všetkým za rady.
h4wk3y
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: pon úno 11, 2008 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od h4wk3y »

ahoj,
tak zaprve te vitam tedy pomalu ve svete PDAcek..
Pda urcite nech poradne vybit, pote jej nabij (nemusi to byt 12 hodin)... Pote nech zase zcela vybit a zcela nabij...
toto opakuj tak ve 3 cyklech (vybij, nanij, vybij, nabij, vybij, nabij)... vzdy bez preruseni nabije.. prsote vcelku..

a uplne to staci na zacatek...

Kdybys chtel baterii po celou jeji zivotnost udrzovat v dobrem stavu, tak doporucuji co nejvic nechavat vybijet a pote nabijet v kuse bez prerusovani... Tim ji zarucis prakticky nejvetsi zivotnost...

ale pokud nekdy budes mit pul baterky a budes vedet, ze se 3 dny nedostqanes k nabijecce, tak uplne v klidu nabij... Dneska to jsou vsechno baterie Li.Ion a tem moc nevadi nabijeni i kdyz nejsou zcela vybite...
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

uplne vybiti zas az tak moc nevadi (ona se uplne do dna stejne nevybije), zavadeci cyklus tady neni tak potrebny, ale pro jistotu se asi vzdy provadi.

da se rict, ze funguje na stejnem principu, jako v mobilech ;)


dost me dostal nazev topicu vs. nazev sekce: navody - nabijeni pda :lol:
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

To bola rýchlovka...

Příspěvek od romčo »

Ďakujem za radu. Pýtal som sa pre to,lebo som dnes čítal toto:

RAM - Random Allocation Memory - Pamäť pre ukladanie dát a inštaláciu programov a zároveň slúžiaca, ako operačná pamäť pre spustené procesy. Pamäť je dočasná a uchováva dáta až do doby úplného vybitia batérie. Preto treba PDA priebežne dobíjať.

A asi som to potom nejako zle pochopil...
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

to je dnes blbost, to je definice jine pameti, zaboha si nemuzu vzpomenout co to je (ne, bios nemyslim)

RAM je pamet pro docasne ukladani dat programu, tedy napr. kdyz budes prohlizet web, bude se z casti nahravat do RAM, po ukonceni prohlizece se vycisti. s nabijenim vubec nesouvisi (ano, kdyz se uplne vybije, smaze se, ale to se smaze i jen pri restartu)


///ano, u strasich zarizeni to bylo resene ponekud jinak
h4wk3y
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: pon úno 11, 2008 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od h4wk3y »

na starych zarizenich se vymazavala pri nedostatku energie...
vy nemusite mit strach..., nic se vam nevymaze, pookud nevytahnete baterii rucne za chodu...

Doporucuji udelat ten cyklus, co jsem psal a pote jiz v beznem provozu dobijet, jak bude potreba... neni nutne baterii nechat uplne vybijet...
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Příspěvek od Sir Andrew »

Uplne vymazani pri vybite hlavni i zalozni baterce se stavalo az do WM 2003SE.
Byl to celkem problem, ale pocinaje WM5 uz tento problem nehrozi.
Zmenila se prace s pameti a vsechno se nyni uklada do ROM.
Ta je sice pomalejsi, ale spolehlivejsi.
Nejnovejsi ROMky dosahujiu rychlosti starych, energeticky nenazranych RAMek
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Kdyz uz sme v tématu "Nabíjení PDA". Chci se zeptat, proc se mi PPC NEnabíjí kdyz je pripojeno pres USB kabel. Spousta lidí si na nabíjení z kompu stěžuje, ale mě přijde dost uzitecny.
USB hub, kabel, ani konektor v PPC nejsou poškozeny. U sony ericsonu například stačilo se pomocí zvláštní kombinace stisků kláves dostat do servisního menu a tam byla možnost nastavení USB nabíjení, ale pochybuju, ze neco takovyho bude u PDA.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

nici to baterku, kdyz se casto pripojuje a odpojuje od napajeni. Pokud si vzpominam, tak to slo vypnout pres program, ale jisty si nejsem
Uživatelský avatar
Filippo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: stř led 24, 2007 14:12
Zařízení: Nokia 920
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filippo »

farokh: o jaký model PDA se jedná? mnoho starších modelů nabíjení přes PC nezvládá a mají externí nabíječku
Uživatelský avatar
phsnake
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: čtv kvě 18, 2006 7:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phsnake »

filippo: suhlas napr nabijat Universal cez USB ti potrva.... Ale div sa svete to co ma romco(Arte, bez prob) zavisi od toho asi aku mas batt. Okrem toho v novsich ROM sa to da zakazat cez reg, pripadne maju priamo v CPL moznost nenabijat cez USB, pripadne v najhorsom pripade sa da kabe upravit (tj rozstrihnes cerveny kablik ked rozoberes usb)
Tapinek
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: úte pro 04, 2007 15:37

Příspěvek od Tapinek »

farokh píše:Kdyz uz sme v tématu "Nabíjení PDA". Chci se zeptat, proc se mi PPC NEnabíjí kdyz je pripojeno pres USB kabel. Spousta lidí si na nabíjení z kompu stěžuje, ale mě přijde dost uzitecny.
USB hub, kabel, ani konektor v PPC nejsou poškozeny. U sony ericsonu například stačilo se pomocí zvláštní kombinace stisků kláves dostat do servisního menu a tam byla možnost nastavení USB nabíjení, ale pochybuju, ze neco takovyho bude u PDA.
Pokavad to nabijis pres pasivni USB HUB, tak se nediv... Z HUBu totiz dostanes malo stavy, neb energie z portu se rozdeli podle pocetu vystupu + neco malo na rezii vlastniho rozbocovace... Zkus to pichnout rovnou do portu v poci. ;-)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

HTC Wallaby

Muj dalsi duvod pro nabijeni pres USB:
Uvaril sem si v romkitchen.de WM2003SE, ale vygeneroval mi jen .exe soubor pro fleshovani pres ASync, jenze kdyz ho spustim, tak po me chce zapojit PDA do napajeni, jenze ja nemam orig. usb kolebku, ani ten specialni konektor,do kteryho se da zapichnout navic nabijeni,jsem pripojenej pres normalni usb kabel.
Nemuzu zaboha sehnat .nb1 soubor WM2003SE abych fleshnul pres SD kartu. Kdyz rozbalim ten EXE, tak tam najdu jen tři .nbf soubory a kdyz se je pokousim otevrit pres XDA tools, tak to nejde. Pokud by mi nekdo poradil jak vyresit tenhle problem, tak uz se na usb nabijeni vykaslu :wink:
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

mě iPAQ 3630 přez USB nabíjed šel a to měl ještě WM2000 takže leda ještě starší (myslím že byl Made by HTC, protože měl od nich čipy na desce)

jo jinak zkus novější flashovací utilitku, soubory .NBF využívám na Unim takže jinačí nástroj pro ROM
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Doporučíš něco? Vim, ze se sem nesmeji davat Warezy, ale takovy utility bejvaj freeware. Ne ze bych byl linej, ale uz x hodin bezuspesne googluju a nic, takze bych byl hrozne vdecnej za link.
BTW, hodil sem si tvoje id do jabberu, pokud ti prijde nejaka zadost o autorizaci, tak to bude zrejme odemne ([email protected])
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů