Změna velikosti ikon na ploše

Databáze nejrůznějších návodů, tweaků a nápadů, jak vylepšit funkce vašich komunikátorů
Odpovědět
EaU
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob led 02, 2010 15:10
Zařízení: HP iPAQ rx1950

Změna velikosti ikon na ploše

Příspěvek od EaU »

Chápu, že WM je dnes už zastaralý nic méně, chci vás poprosit o pomoc.

Změna velikosti ikon na ploše.
Otevřete si registry a nalezněte níže uvedený klíč. Vytvořte novou hodnotu s názvem Shell Icon Size a nastavte či změňte již existující na požadovanou velikost ikon v pixelech. Menší hodnoty znamenají menší ikony.
Jméno---------------Typ-----------Data
(Default)------------REG_SZ------(hodnota není nastavena)
Shell Icon Size------REG_SZ------"16"

Nastavení registru

Uživatelský klíč:---[HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktopWindowMetrics]
Název hodnoty:----Shell Icon Size
Typ dat:------------REG_SZ (textový řetězec)
Hodnota dat:------číslo v pixelech (původní = 32)

Upozornění: Úprava registrů může způsobit vážné problémy, jejichž řešení může vyžadovat novou instalaci operačního systému. Nelze zaručit, že úpravou registrů bude problém vyřešen. Veškeré informace využíváte na vlastní riziko.

Převzato z:http://zacinej.cz/zmena-velikosti-ikon-na-plose
Sice je to psáno pro Windows jako takový, ale snad by to mohlo fungovat i u WM.

Bohužel ale Cesta v mých registrech končí v Desktop !!!
A jak dodělat zbytek cesty, NEMÁM nejmenší tušení.
Najdu tu někdo, kdo by podrobně poradil nebo ještě lépe, zbytek cesty vytvořil a dal mi to na ulozto.cz ke stáhnutí?
Dík
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Změna velikosti ikon na ploše

Příspěvek od tslany »

Ikony na ploše? Máš na mysli tray oblast, a nebo nějaký today plugin? A nebo máš něco s Windows CE?
EaU
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob led 02, 2010 15:10
Zařízení: HP iPAQ rx1950

Změna velikosti ikon na ploše

Příspěvek od EaU »

Teď jsi mě zaskočil. Já měl za to že s takto upraveným registrem mi půjdou zvětšit ikony v celém zařízení (v mobilu). Jak na startu, tak třeba i v průzkumníkovi a případně i v jiných aplikacích např. v resco exploreru který, jak předpokládám, načítá velikost ikon z původní velikosti systému.
Jde mi o to, že místo původní klasické složky se mi zobrazí mnou vytvořená ikona (z obrázku) ale ta je bohužel moc malá. A proto bych je potřeboval, pokud to WM vezme, ZVĚTŠIT ! A pokud to WM vezme, tak snad najdu přiměřenou velikost jak pro ty původní ikony (aby nebyly až moc velké) tak i pro ty ikony mnou vytvořené (aby byly větší).
PS.
Ještě bych doplnil. V podstatě jde o to, jak jinak zvětšit mnou (svou) vytvořenou ikonu ???
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Změna velikosti ikon na ploše

Příspěvek od tslany »

Pořád ale nevím, kde a jaké ikonky bys chtěl zvětšit :) Máš na mysli start menu jako nabídku po kliknutí na tlačítko start, a nebo Start>Programy? V aplikacích typu RE nebo TCmd je vlastní nastavení pro velikost ikonek.
EaU
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob led 02, 2010 15:10
Zařízení: HP iPAQ rx1950

Změna velikosti ikon na ploše

Příspěvek od EaU »

Popravdě řečeno konkrétně v RE. Což asi nepůjde, proto že by to znamenalo, NABOURAT se přímo do tohoto prográmku a v něm provést úpravy. Ona tam sice možnost je, zobrazit velké ikony, Já ale mám jako náhled zatrženo "thumbnails" (miniatury) kvůli obrázkům, avšak ikony složek v tomto náhledu, bych potřeboval, aby byly větší.!?
Nic méně, jak ale jsem již napsal,
Já měl za to že s takto upraveným registrem mi půjdou zvětšit ikony v celém zařízení (v mobilu). Jak na startu, tak třeba i v průzkumníkovi a případně i v jiných aplikacích např. v RE který, jak předpokládám, načítá velikost ikon z původní velikosti systému.
A ještě jednou nic méně. Nahlídnul jsem do registrů v klasickém PC a zjistil jsem že uváděná cesta [HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktopWindowMetrics] na netové stránce ze které jsem čerpal, je NAPOVÁŽENOU !!! Ono je totiž rozdíl jestli máte dotvářet cestu:
za a: [HKEY_CURRENT_USER/Control Pane/lDesktop/Window/Metrics] a nebo
za b: [HKEY_CURRENT_USER/Control Pane/lDesktop/WindowMetrics] !!!
Po zjištění, že "b" je správně jsem si zbytek cesty dodělal ale bohužel ke kýžené změně nedošlo. Proto usuzuji, že ve WM tato změna nepomáhá.
PS. jen tak mimochodem, co je v RE platné, že jde zvětšit velikost písma, když ale po kliknutí na soubor s DELŠÍM popiskem se tento popisek nezobrazí celý. Všimli jste si toho ? Že zkrátka to nefunguje jako např. u TCmd.
Nešlo by s tím taky něco udělat ?
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů