Návod: Synchronizace ActiveSync s Google účtem

Databáze nejrůznějších návodů, tweaků a nápadů, jak vylepšit funkce vašich komunikátorů
Odpovědět
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Návod: Synchronizace ActiveSync s Google účtem

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Pokud patříte mezi ty, kterým se při vyslovení názvu ActiveSync vybaví spíše trápení, errory a problémy, pak mám pro vás mírnou kompenzaci: léta zatracovaný ActiveSync lze totiž celkem snadno a bez složitého nastavování využít pro synchronizaci kontaktů, kalendáře a emailů s vaším Google účtem. Funguje to na stejném principu jako synchronizace s Exchange serverem, uživatelé z firemní sféry možná tuší, nicméně se pokusím vytvořit stručný a obrazný návod, jak toho docílit.

1) Na svém Windows Mobile Standart nebo Professional zařízení otevřete program Active sync;
2) Tapněte na položku "Set up your device to sync with it";
3) V prvním okně uvidíte jedno formulářové okénko, kam vyplníte svou emailovou adresu (př.: franta.mrkvič[email protected]) a jedno zaškrtávací políčko, které nabízí automatické získání zbylých údajů ze serveru - to musíme ODZNAČIT, protože údaje vyplníme manuálně. Stiskem tlačítka "Next" pak přejděte dále;
4) V dalším okně napište do políčka "Server address" tuto adresu: m.google.com a opět přejděte dále;
5) V dalším kroku vyplníte do pole "User name" svou emailovou adresu, do pole "Password" své heslo k Google účtu a pokračujte stiskem tlačítka "Next;
6) Nyní už máme to nejtěžší za sebou, stačí zaškrtnout co všechno chcete synchronizovat, dokončit nastavení tlačítkem "Finish" a na úvodní obrazovce stisknout "Sync".

POZOR! Neoznačujte položku "Tasks", z nějaké neznámé příčiny to kvůli synchronizaci úkolů padá.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pokud jste vše nastavili správně, data se vám během minuty sesynchronizují. Postup je ověřený, jen z vlastní zkušenosti nedoporučuji zařízení během samotné synchronizace používat, stalo se mi, že se pak synchronizace přerušila, ale jakmile jsem ji nechal znovu běžet aniž bych dělal cokoliv jiného, tak vše proběhlo rychle a bez chybových hlášek.

Doufám, že vám tento návod bude alespoň trochu užitečný, samotná synchronizace s Google účtem má jednu velkou výhodu v tom, že je multiplatformní a můžete tak synchronizovat kontakty a kalendář mezi operačními systémy Windows Mobile, Android, iOS i BlackBerry.
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Návod: Synchronizace ActiveSync s Google účtem

Příspěvek od Kato »

Ja bych jenom doplnil, ze ukoly se NESMI synchronizovat!!! Odskrtnete je, jinak vam cela slavna synchronizace nebude fungovat a stravite hodiny hledanim problemu, kterej vlastne ani neni! ;)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Návod: Synchronizace ActiveSync s Google účtem

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Jo, díky za připomínku. Mě to napadlo, ale nebyl jsem si jistej jestli je to taky příčinou chybových hlášek, nikde jsem se o tom nedočetl. Dopsal jsem to k návodu.
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Návod: Synchronizace ActiveSync s Google účtem

Příspěvek od Bruca »

je to báječná věc, už ji používám asi 3 měsíce, ale český návod se ostatně hodí... :-)
kde jsem na ni narazil poprvé vůbec netuším...

po občasném HR stačí nastavit synchronizace a záloha je obnovená cobydup :-)
rehakk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: úte pro 08, 2009 17:23
Zařízení: HTC Diamond 2

Návod: Synchronizace ActiveSync s Google účtem

Příspěvek od rehakk »

No, mnohem jednodušší mi přijde Microsoft My Phone, bez složitého nastavování a fungují i "úkoly"...
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Návod: Synchronizace ActiveSync s Google účtem

Příspěvek od Bruca »

a přes my phone jde synchronizovat google účet?
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Návod: Synchronizace ActiveSync s Google účtem

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Přesně tak, MyPhone je výborná věc, to nepopírám, ale nesynchronizuje s Google účtem.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Návod: Synchronizace ActiveSync s Google účtem

Příspěvek od Daidalos »

Jen doplním že na WM 6.5 je u druhého bodu "Add Server Source".
Jinak super návod, díky moc! :-)
Bartyx
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 237
Registrován: čtv úno 12, 2009 16:28
Zařízení: Honor 8

Návod: Synchronizace ActiveSync s Google účtem

Příspěvek od Bartyx »

Tohle je naprosto geniální a díky moc za to. Usnadnilo mi to mnoho práce při synchronizování s Android zařízením.
whitedangerouse
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: sob led 15, 2011 11:55
Zařízení: HTC Mega-6.5
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Návod: Synchronizace ActiveSync s Google účtem

Příspěvek od whitedangerouse »

Jde něco podobného udělat i v tomhle ? Centrum zařízení Windows Mobile

Mám windows 7 32bit
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Návod: Synchronizace ActiveSync s Google účtem

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Centrum zařízení WM ti synchronizuje komunikátor s Outlookem na PC, s Googlem nekomunikuje. Leda že bys nejdřív synchronizoval PDA s Google a následně ještě s Outlookem, kvůli čemu to potřebuješ?
lapka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pát srp 15, 2008 9:37
Zařízení: MOT Mpx200/E-Ten M700/SAM-i8700/i8750/LUMIA 640XL

Návod: Synchronizace ActiveSync s Google účtem

Příspěvek od lapka »

Ahoj, nevím, jestli je tohle vlákno ještě aktivní, ale potřeboval bych pomoc. Nastavil jsem všechno podle návodu, ale při spuštění synchronizace mi telefon hlásí chybu: The server could not be reached. Please verify the server name. Support code: 0x80072EE7. Zkouším to rozchodit na Samsungu i780 s WM 6.5.
Díky za pomoc.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Re: Návod: Synchronizace ActiveSync s Google účtem

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

@lapka: Nastavoval sis manuálně server m.google.com podle návodu? Pokud ano, je možné, že už Google změnil údaje, zkusil bych vyhledávat heslo "active sync google" v patřičné sekci na fóru xda-developers.com . Tam snad ještě přežívá komunita kolem Windows Mobile. Případně pohledat něco jako manuální nastavení synchronizace Androidu s Googlem, třeba tam najdeš ten aktuální server pokud ho měnili.
trizzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon říj 22, 2007 10:33
Zařízení: Samsung OmniaPro B7330

Re: Návod: Synchronizace ActiveSync s Google účtem

Příspěvek od trizzo »

M.google.com stale fumguje. Problem je, ze google ohlasil ukoncenie podpory pre ActiveSync protokol. Od konca januara uz nebude mozne registrovat no zariadenia, no pobezi to dalej.
trizzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon říj 22, 2007 10:33
Zařízení: Samsung OmniaPro B7330

Re: Návod: Synchronizace ActiveSync s Google účtem

Příspěvek od trizzo »

trizzo píše:M.google.com stale fumguje. Problem je, ze google ohlasil ukoncenie podpory pre ActiveSync protokol. Od konca januara uz nebude mozne registrovat no zariadenia, no pobezi to dalej.
No a medzicasom google predlzil podporu pre MS ActiveSync do konca 07. mesiaca tohto roku. MS ziskal cas na zakomponovanie CalDav a CardDav do WP8.

Btw - v piatok som aktivoval HTC 8S a rozbehal som to s m.google.com serverom.
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů