Stránka 1 z 1

HTC Universal: Vytvořte si vlastní bootovací logo

Napsal: pát zář 22, 2006 22:34
od Jiří Hrma
Nelíbí se vám standardní bootovací obrázek na vašem Qteku 9000? Je na čase s tím něco udělat :-)

Na stránkách Buzze_Lighyeara ( http://buzzdev.net/" onclick="window.open(this.href);return false; ) se objevil pěkný návod a sada utilit pro změnu bootscreenu. Já se vám teď jeho postup pokusím trochu přiblížit.

Co budeme potřebovat?
Vlastní obrázek v rozlišení 640x480px (BMP)
Konvertor z BMP==>RSB
CAB soubor EnableRapi
Speciální Splash utilitu


Soubory najdete přiložené přímo v tomto topicu.


Soubory bychom měli, co teď
K topicu najdete přiložený jeden demonstrační obrázek. Většina z vás si ale bude chtít nastavit obrázek vlastní. K tomu budete potřebovat libovolný obr. v rozlišení 640x480px (případně jej v nějakém grafickém programu můžete na tyto hodnoty zmenšit). Dále je potřeba, aby jste obrázek otočili o 90stupňů doprava (aby se nacházel ve stejné poloze jako přiložený lake.jpg).

Takto natočený obrázek uložte jako BMP. Nyní spusťte utilitu rsbbmp.exe, ve které převedete BMP soubor na RSB.

Výsledný soubor přejmenujte na bdsplash.rsb. Tento soubor přesuňte do adresáře /bin, který je součástí programu UNI_splash.

Nyní nainstalujte přiložený CAB soubor do Qteka a restartujte jej. Po naběhnutí systému ho připojte k PC (je potřeba mít aktivní spojení před ActiveSync).

Přesuňte se opět do adresáře utility UNI_splash a spusťte dávkovací soubor UNI_splash.bat. Odklepnutím libovolné klávesy zahájíte změnu SplashScreenu (aplikace už se o všechno postará sama). Následuje restart a voila, pokud jste vše udělali správně, nové logo je na svém místě :-)