Jak zabránit samovolnému spouštění ActiveSync

Databáze nejrůznějších návodů, tweaků a nápadů, jak vylepšit funkce vašich komunikátorů
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Jak zabránit samovolnému spouštění ActiveSync

Příspěvek od Jiří Hrma »

ActiveSync killer je název jednoduché utility, která se postará o to, aby tato aplikace ve vašem Pocket PC neustále neběžela na pozadí a spouštěla se jen tehdy, pokud opravdu synchronizujete. Určitě jste se už mnohokrát setkali s tím, že jste v telefonu spustili Task managera a ActiveSync se zde stále objevoval, a to i v případě, že jste telefon k PC vůbec nepřipojovali. Přesně s tímto problémem vám pomůže přiložená freeware aplikace, která se postará o to, aby se proces spouštěl jen když je to opravdu potřeba, například při již zmíněné synchronizaci.

Obrázek

Zdroj: Xda-developers
Přílohy
ASyncKiller.cab
ActiveSync killer
(50.19 KiB) Staženo 809 x
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Příspěvek od elcrys »

No, jen aby to ta aplikace nezajišťovala tím způsobem, že sama bude běžet na pozadí :)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

Jak jinak, bude bezet jako sluzba na pozadi :) Jinak nevim, cemu vadi spusteny AS na pozadi. Inteligent si vypne BT nebo synchronizuje pouze pres USB a AS na pozadi ho pak nezajima :)
Nekrofil
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř říj 22, 2008 6:34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nekrofil »

To že běží AS samo o sobě nijak nevadí, ale pokud to někdo zkoušel pozorovat, tak AS docela podstatně zkracuje výdrž baterie, alesponě teda u mě to tak bylo, i když jsem raphaela za celej den nevytáh z kapsy, tak jsem stejně nabíjel denně, dlouho jsem nemoh přijít na to čím to je, jediný co pořát běželo byl právě AS, zkoušel jsem i hard resety, task managera, ruzný rady tady na fóru, ale ic nepomohlo, baterie stále vybitá do 20 hodin. Teď s vypnutým AS baterie při běžném používání vydrží bez problému 3 dny, maximální výdrž v pohotovosti (bez používání) zatím vyzkoušenou nemám, raphael je dost návyková hračka:-) Takže asi takhle bych odůvodnil, proč alespoň pro mě je dobrý mít AS pod kontrolou.
ondrasoch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 10, 2006 10:31
Zařízení: HP iPAQ 614c

Příspěvek od ondrasoch »

Mam probem, nainstaloval jsem to, ale potom jako by to v telefonu vubec nebylo...Nevite pls co s tim? Mam HP iPAQ 614c a WM6.1 v 1.5
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Příspěvek od elcrys »

Zobrazuje se ti v běžících procesech? Spouští se ti pořád ActiveSync? Popřípadě můžeš dát vyhledat v systému něco jako killer a najít kam se nainstaloval.

EDIT: Nebo si můžeš rozbalit ten .cab a v souboru _setup.xml vyčíst, že se instaluje do složky telefonu \eLiAs\ASyncKiller atd.
ondrasoch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 10, 2006 10:31
Zařízení: HP iPAQ 614c

Příspěvek od ondrasoch »

Je to divny, v Odebrat programy je videt ze je nainstalovany, ale nikde jeho adresar nenajdu a navic se mi porad spousti AS:(
mountain
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: sob srp 09, 2008 9:07
Zařízení: HTC Touch HD

ActiveSync killer: Mějte synchronizaci pod kontrolou

Příspěvek od mountain »

No mám s tím taky problémy (Touch HD). Nainstaluju to sice, našel jsem i kam, dal sem si link do programů atd, ale ono ho to sice zabije (ten Active Sync), ale on se tam po chíli objeví znovu (řádově minuty). Prostě efekt je stejný, jak kdybych ho sestřelil v task manageru. Sem myslel, že ten killer ho ukončí a NEDOVOLÍ mu se spustit znova. Možná to tak fungovat má, ale nevím jak to nastavit...zabije ho to jenom jednorázově a to je k úplně k ničemu (protože se tam objeví za chvíli znovu).
Dík za radu, tohle mě fakt štve (navíc to žere významně baterku prej!)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: ActiveSync killer: Mějte synchronizaci pod kontrolou

Příspěvek od IkE Blaster »

Reknete mi duvod, proc vypinat AS? Proc ho jen nenechat skryte bezet?
mountain
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: sob srp 09, 2008 9:07
Zařízení: HTC Touch HD

ActiveSync killer: Mějte synchronizaci pod kontrolou

Příspěvek od mountain »

Protože někde tady na foru psal jeden borec s Touch Pro, že s tím AS na pozadí (ikdyž neaktivním) mu to sežere baterku za 20h a bez toho to vydrží i 2 dny. Zdá se mi to trošku divné, ale něco navíc to určitě bere (nikdo neví, co ten program na pozadí dělá...). Taky mě to štve, když to tam zbytečně běží :-)
Ještě to zkusím natestit tu výdrž, ale mám Touch HD nové, takže do toho pořád vrtám a těžko testovat baterku.
Ja to řešit mě napadlo, že pomocí nějaké utilitky spuštět ten Killer třeba každých 5 minut. Jenomže to by byl potenciální problém v tom, když bych to opravdu potřeboval ten Sync :-)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: ActiveSync killer: Mějte synchronizaci pod kontrolou

Příspěvek od IkE Blaster »

Tak ma porad zapnuty bluetooth, chlapec :)
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

ActiveSync killer: Mějte synchronizaci pod kontrolou

Příspěvek od elcrys »

Tím to nebude. Teď zrovna používám neoficiální ROMku postavenou na bázi nových ROMek od HTC a musím potvrdit, že se ActiveSync spouští sám bezdůvodně, hned po zapnutí telefonu, přičemž po sestřelení se spustí znova. V předchozích ROM se ActiveSync spouštěl jen při např. aktivním bluetooth, ale v této nikoliv. Řekl bych, že tyto nové ROM byly důvodem pro naprogramování aplikace ActiveSync killer. Jinak na svém stroji nepozoruji nějaký velký úbytek baterky při běžícím AS.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

ActiveSync killer: Mějte synchronizaci pod kontrolou

Příspěvek od IkE Blaster »

Ja jsem to myslel jinak. Kdyz zapnes bluetooth a AS (a mas jej sprovany s PC), tak se to snazi najit teb PC. Kdyz mas zapnute jen AS, tak to nic nedela
neveceral
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: pát led 20, 2006 10:49

ActiveSync killer: Mějte synchronizaci pod kontrolou

Příspěvek od neveceral »

elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

ActiveSync killer: Mějte synchronizaci pod kontrolou

Příspěvek od elcrys »

Díky, ten návod pomohl - ušetřil jsem několik set kB RAM! :)
mountain
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: sob srp 09, 2008 9:07
Zařízení: HTC Touch HD

ActiveSync killer: Mějte synchronizaci pod kontrolou

Příspěvek od mountain »

Funguje ti ten postup s tím fake Exchange serverem nebo pomocí té aplikace AsyncKiller? Protože s tou aplikací mi to nejde (po čase se to spustí znova) a dělat ten fake server nechci.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

ActiveSync killer: Mějte synchronizaci pod kontrolou

Příspěvek od elcrys »

Tu aplikaci jsem nezkoušel, mně pomohl ten návod s tím serverem.
PablosOVA
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 21, 2008 16:19

Baterka

Příspěvek od PablosOVA »

Ahojte, jsem rád že jsem na tento problém narazil, naistaloval jsem WM6 a výdrž baterky šla rapidně dolů. V předchozí verzi mi to za noc na baterce udělalo 3%, teď klideně i 20%. Marně jsem přemýšlel čím to může být, zkusím sledovat to ASko, hned jak nabiju telefon :-))
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 312
Registrován: stř říj 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

ActiveSync killer: Mějte synchronizaci pod kontrolou

Příspěvek od Shooter »

Funguje nekomu ten AS killer na HD? Ja ho nainstaluju a tim to ze o nem vim konci. Nikde nema zadnou ikonku(coz jsem ani necekal), ale ani nevypina ActiveSync. Vim ze uz tady nekdo psal, ze to nefunguje, ale chtel jsem aby se k tomuhle problemu nekdo vratil tak to sem pisu. A ten zpusob na XDA tak ten asi vypne AS uplne takze se nespusti ani kdyz ho pichnu do PC?
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

ActiveSync killer: Mějte synchronizaci pod kontrolou

Příspěvek od spermosh »

jsou akorat dve veci - proste nemit activesync killer asi a mit zaskrtnuto stop processes, vic moznosti tam snad neni - ted koukam, ze v spb backup mam nastaveno rebootovani stroje po backupovani a nejak neprobiha - takze mozna je neco nekde spatne jineho
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů