Sony Ericsson Xperia X1 přijde na trh už 30. září

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Sony Ericsson Xperia X1 přijde na trh už 30. září

Příspěvek od Jiří Hrma »

Po uvedení komunikátorů HTC Touch Diamond a Touch Pro se veškerá pozornost Windows Mobile komunity přesunula na chystaný komunikátor Sony Ericsson Xperia X1, který bude pro zmíněné modely silným konkurentem. I když se nedávno objevily spekulace o tom, že se X1 dostane na trh až na konci roku, výrobce nyní přišel s oficiální zprávou. V té se mimo jiné hovoří o tom, že X1 bude světu oficiálně představena už 15. září, na webových stránkách Sony Ericssonu se k této události dokonce objevil odpočet. Ve světě se pak X1 začne prodávat 30. září.

Obrázek

A aby toho nebylo málo, výrobce připravil krátký trailer s názvem Who is Johnny X, který můžete shlédnout na této stránce. X1 je pro Sony Ericsson jedním z klíčových komunikátorů tohoto roku; doufejme tedy, že nám X1 nabídne výborně vyladěnou ROM a dostatečný výkon, papírově na to určitě má.

Zdroje: PocketNow, the::unwired
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

XPERIA

Příspěvek od mike-biker »

Alespoň že už bude funkční přístroj. Zatím jsme toho moc neviděli. Vypadá to, že SE si uvědomuje, že čas je proti němu! :evil: Také jsem zvědav na cenu?!
snowboarder
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 10, 2008 10:42

Příspěvek od snowboarder »

bojím se, že s tím vyrukovali rychleji proto, že jim ujíždí vlak - aby to podle toho nebylo odfláklý :-S
jenda.69
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned lis 04, 2007 19:31
Zařízení: Google Nexus S
Bydliště: Kousek od KV

Příspěvek od jenda.69 »

Hm, ten trailer jsem vůbec nepobral. Vo co go?
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Re: Xperia X1 bude oficiálně představena už 15. září

Příspěvek od YAMATO »

Jiří Hrma píše:X1 je pro Sony Ericsson jedním z klíčových komunikátorů tohoto roku; doufejme tedy, že nám X1 nabídne výborně vyladěnou ROM a dostatečný výkon, papírově na to určitě má.
Joj, kdyby tak byla Xperia jedním z klíčových komunikátorů SE tohoto roku, to by bylo!

Pravdou ovšem je, že je jediným komunikátorem SE tohoto roku...tedy přesněji řečeno bude jím, pokud ji fakt tento rok stihnou.

A že by SE hned nabídl výborně odladěnou ROM by mě opravdu překvapilo! Vždyť i přístroje jako G700, prakticky až na pár malých změn stále to samé co P990i, mají problémy s Firmware!
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

jenže Symbian je Symbian a Windwos Mobile je Windows Mobile :wink:
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Příspěvek od mike-biker »

Nezapomeňme, že je to vlastně HTC v kabátku od SE! Podle mě je to právě i proto, aby se zjistilo, jak se to osvědčí. Pokud ne, dá od toho SE ruce pryč a pojede si nadále platormu UIQ3, pokud to bude šlágr, tak bude následovat nástupce a bude to souběh. 8-)

EDIT: WM je pro práci určitě lepí, než Symbian. ;-)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Re: Xperia X1 bude oficiálně představena už 15. září

Příspěvek od Radek Hulán »

YAMATO píše:A že by SE hned nabídl výborně odladěnou ROM by mě opravdu překvapilo! Vždyť i přístroje jako G700, prakticky až na pár malých změn stále to samé co P990i, mají problémy s Firmware!
Jenže to je problém samotného operačního systému - nestabilní "mrtvola" jménem Symbian UIQ versus špičkový vyladěný OS jménem Windows Mobile 6.1. WM 6.1 jsou opravdu velice rychlé (od verze 5.0 dokonce neustále rychlejší a rychlejší) a stabilní, SonyEricsson k tomu jen dopíše ovládací nadstavbu, podobně jako to HTC dělá s HTC Home.

Na tom téměř není co pokazit :)
shark
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: čtv čer 23, 2005 7:07
Zařízení: MDA Compact IV
Bydliště: praha

Příspěvek od shark »

uff...hulane, nechci ti kazit radost, ale tve přaní aby to tak bylo, neznamena automaticky to, ze to tak bude.

tva posedlost MS je znama, a me osobne se zda az nekriticka, skoro bych rekl fanaticka.
(viz napr XBOX - a prehlizeni uspechu wii)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od YAMATO »

Není, ale pokud je někdo, kdo kazí věci, které ani pokazit nejde, tak je to poslední dobou právě SE. No třeba jim protentokrát křivdím, třeba to nechají udělat u HTC komplet a bude to OK. Ale po zkušenostech za poslední půlrok velmi pochybuji.

Já si rozhodně radši objednám Touch Diamond přímo od HTC, i přes ten otřesný design, než abych čekal a čekal a čekal na SE...
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Příspěvek od Radek Hulán »

shark píše:(viz napr XBOX - a prehlizeni uspechu wii)
Je to sice totálně off-topic, ale porovnávat primitivní SD "grafiku" Wii na HD XBox 360 to moc nejde :-) Pokud člověku stačí něco na úrovni VGA rozlišení, tak snad, ale na FullHD (1080p) vypadá dětská hračka Wii opravdu šíleně.. Ale prodává se to parádně díky marketingu, Třeba blbá elektronická váha za $200 k Wii se jinde koupí za $15. geniální marketing! :)

Zatímco XBox 360 a PS3 jsou graficky srovnatelné (ale XBox má lepší XBox Live software), tak Wii je 5 let zpět.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Příspěvek od htcjirka »

Jenže to je problém samotného operačního systému - nestabilní "mrtvola" jménem Symbian UIQ
Tady musím bohužel souhlasit,protože UIQ je opravdu nesmírně nestabilni a pomalá mrtvola,která se dodnes se nikam nepohnula.
WM 6.1 bych se v případě SE vůbec neobával.
Nedočkavci at' si koupí HTC Diamond,ja si rád počkám a pouvažuji o SE.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

plně souhlasím s Radkem a uiqjirkem
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Příspěvek od mike-biker »

Taky jsem uvažoval o Raphaelovi, ale přece jen mě láká ten WVGA displej a hlavně větší kapacita baterky. Potřebuju aby vydržel co možno nejdéle.
shark
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: čtv čer 23, 2005 7:07
Zařízení: MDA Compact IV
Bydliště: praha

Příspěvek od shark »

no, ja s tim vicemene souhlasim taky.
jenze uiq taky neni produkt SE. i kdyz pravda, ma tam nejaky podily ( nebo v symbianu).

takze SE uiq taky "pouze" implementoval. no a jak to dopadlo. pamaly, nestabilni. osobne si myslim, ze uiqecku SE pomohl do hrobu. ty jeho komunikatory s uiq zrovna perfektni nebyly. nehlede na pomerne velky nedostatek dobrych aplikaci.

osobne jsem mel nekolik zarizeni s uiq a popravde receno, zase tak hrozny to nebylo. ale ktery zarizeni je nema.

takze jen muzeme doufat, ze SE nezazdi podobne WM.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Příspěvek od Radek Hulán »

No, WVGA displej nebude mít jen samá pozitiva, špatná bude kompatibilita aplikací (TomTom, iGo, atd.). Hodně jich počítá jen s QVGA a VGA. A z tohoto pohledu se mi zdá mírně lepší Touch Pro. Navíc má 5řadou klávesnici...
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RDT »

mike-biker píše:Nezapomeňme, že je to vlastně HTC v kabátku od SE! Podle mě je to právě i proto, aby se zjistilo, jak se to osvědčí. Pokud ne, dá od toho SE ruce pryč a pojede si nadále platormu UIQ3, pokud to bude šlágr, tak bude následovat nástupce a bude to souběh. 8-)
...
Pokud HTC Sony Ericsson Xperií nezachrání, tak už naštěstí nic. Sony ho konečně odkopne, nebude se s Ericssonem a jeho šílenostmi dále zatěžovat a bude klid. Sám Ericsson jistě nezačne znovu vyrábět ubohá zařízeni s UIQ... Xperia je takový mocný poslední výkřik SE do tmy.

EDIT: K WVGA: Ano, z pohledu kompatability aplikací je méně výhodný, avšak nepochybuji, že výrobci navigací uvolní i verze pro tento displej (již nyní existují navigace s WVGA displejem). Pro prohlížení internetu je WVGA nezaplatitelné. Výhoda pětiřadé klávesnice nastává pouze v případě možnosti zadávání českých znaků, což zatím neumí ani Touch Pro. I teď píši na pětiřadé klávesnici. Přesto používám jen tři řady, tlačítko SYM a mezerník... (OBNOVME SPŘEŽKOVÝ PRAVOPIS!!! DIAKRITIKA DĚSNĚ ZDRŽUJE!!! :-D )
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

no, TomTom nevim, ale iGO není problém přispůsobit, sám používám na tabletu (PC verze iGO 8) skin pro 800x480 (WVGA). A kolem ty 5ti řadý klávesnici, doteď ju nikdo nepotřeboval. Sám sem měl Uniho s 5ti řadama (nejlepší HW klávesnice u PPC, ale na H/PC to nemá) a stejně jdu do TyTNa se 4ma.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Příspěvek od htcjirka »

Hm, ten trailer jsem vůbec nepobral. Vo co go?
Je to fiktivní postava nazvaná Johnny X.Muž se ztrátou paměti, který se zoufale snaží dopátrat své identity.Pomoct mu v tom má nová Xperia X1.
Od pondělí 22. září se na této adrese

http://www.whoisjohnny-x.com/

každý týden objeví nový díl.
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda512 »

A jak jsou na tom jiná aplikace s přizbůsobením pro WVGA?? Je jich hodně co na tom nepůjde nebo budu vidět třeba jen polovinu?
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů