HTC Touch Pro nenabídne český potisk HW klávesnice

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC Touch Pro nenabídne český potisk HW klávesnice

Příspěvek od Jiří Hrma »

V minulém týdnu se z tiskového oddělení společnosti HTC dostala ven zpráva, ze které bylo patrné, že lokalizované kusy komunikátoru HTC Touch Pro nabídnou také český potisk hardwarové klávesnice. Text však byl tiskovým oddělením chybně interpretován, a nyní máme oficiálně potvrzeno, že tomu tak nebude.

HTC Touch Pro CZ nabídne kompletně počeštěný operační systém, znaky na hardwarové klávesnici ale zůstanou anglické, přes klávesu Fn však bude možné diakritické znaky zadávat. Je to tedy zcela stejné, jako u starších komunikátorů. Rozložení samozřejmě zůstane QWERTY; QWERTZ verze se na našem trhu prodávat nebude.

Obrázek
Lausien
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: ned pro 23, 2007 17:03
Zařízení: HTC Touch Pro
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lausien »

Vcelku ocekavane, i kdyz je to skoda. Na druhou stranu nam, co jsme si koupili ENG verzi, neukapne slza zavisti :-)
Uživatelský avatar
bendysss
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon úno 11, 2008 19:20
Zařízení: HTC Diamond, Samsung i900 Omnia
Bydliště: Praha

Příspěvek od bendysss »

Tak to je pro mě teda menší zklamání po téměř měsíčním čekání, i když český potisk klávesnice zněl dobře málokdo asi věřil že by se tak opravdu mohlo stát..doufal jsem tajně v qwertz klávesnici ale teď už mi ani to nezabrání v koupi EN verze..:grin:

Předpokládám že HTC oficiální českou verzi ROM asi neuvolní, takže si budeme muset počkat až na řešení v podobě vykuchaných ČJ a zadávání českých znaků??? :???:
jivo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: stř bře 07, 2007 11:40
Zařízení: HTC Evo 3D GSM; HTC Dimond2 -Topaz:XDA Energy
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

QWERTY QWERTZ AZERTY

Příspěvek od jivo »

Jsem strasne rad, ze jsem se v mladi nebyl schopen naucit psat vsema deseti a stredni jsem mel super pedagoga co preferoval ceskouprogramatroskou klavesnici. Sice od dob w_xp, kde dlouhe poradna klavesnice chybela hacky a carku uz neznam, ale at jsem kdekoliv ve svete, tak QWERTY klavesnice se da vzdy pouzit a ja jinou neznam.
pandy72
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 09, 2008 9:18

Ako na diakritiku HTC Touch Pro?

Příspěvek od pandy72 »

Na oznamenie ako sa bude pisat s diakritikou na HTC TP uz cakam davno. Je to jedna z mojich klucovych potrieb. Mohli by ste mi, prosim, popisat ako zadam napr ď, ä, ô, ú, a napr. š podla vasej spravy?
Ked som si prestudoval anglicky manual tak tam sa to neda ani cez Fn. Zas starsie HTC pouzivali stlacanie kombinaciu Fn (alebo modrej bodky) a medziernika pokial sa nezobrazil pozadovany znak. Skusal som to na TyTn II.
Takze ako na T Pro?
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Příspěvek od bkf1 »

smarja uz to dejte pryc ten hranatej hnus... :roll:
Uživatelský avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: úte kvě 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Bydliště: Highlands

Příspěvek od Kulík »

Pandy72: přes klávesu Sym - zobrazí tabulku dalších znaků.
pandy72
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 09, 2008 9:18

Příspěvek od pandy72 »

No to cez Sym bude asi velmi zdlhave. Najprv vyhladat symbol (viete mi poslat screen Sym obrazovky?) a potom stisnut prislusne pismeno.
Jednoduchsie by bolo stisnut Fn a prislusne pismeno.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Příspěvek od p.a.Ť.o »

vyčkej času... však ona na to nějaká chytrá hlavička přijde. počkáme na CZ verzi a pak se to "nějak odkouká" :)
Uživatelský avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: úte kvě 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Bydliště: Highlands

Příspěvek od Kulík »

Jj, myslím, že to nebude dlouho trvat a objeví se extrahovaná čeština z TPro :)
Ale i přes Sym to jde docela rychle.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Příspěvek od p.a.Ť.o »

čeština, nečeština, já jsem nainstalil diamondský T9 Input 14 Languages Update.cab a vše funguje jak má. takže nevím, co víc řešit nebo proč čekat na češtinu z ofiko TP
vestman
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 18, 2007 9:14

Lokalizacia CZ alebo SK

Příspěvek od vestman »

Zatial nikto nepovedal, kedy budu k dispozicii s SK/CZ lokalizaciou. Kedy???
mp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:41
Zařízení: BlackBerry Bold 9700
Bydliště: Statenice

Příspěvek od mp »

...ale řekl, jen musíš trochu číst: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... highlight=
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Příspěvek od p.a.Ť.o »

no to snad ne! modi by měli sloučit minimálně 3 thready, kde se diskutuje o tom stejném- jinak to je o ničem. jinak by se vestman dozvěděl, že ten dotaz odpověděl JH tady :D
vestman
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 18, 2007 9:14

Lokalizacia SK u Touch Pro

Příspěvek od vestman »

Sorry! Ale hadam sa az tak vela nestalo, ze som sa opytal. Pre zaujimavost: - TU uz lokalizovane HTC Touch Pro maju. http://www.itonline.sk/index.php?page=6&itm=2512
pandy72
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 09, 2008 9:18

HTC Touch Pro v Slovencine

Příspěvek od pandy72 »

Tak som sa pozrel na tu stranku a som dost prekvapeny. Priznam sa, ani som nepocul o slovenskej lokalizacii WM. Mrkol som na ich predaj Diamondu a maju ho Plne lokalizovany do SK.
O CZ lokalizacii som cital a myslim, ze Sunnysoft to robi asi celkom dobre. Videl som u Kaisera na vlastne oci.
Len by som chcel vediet ako je to spolahlive v SK. No a pisanie v diakritike tiez asi nejak museli vymysliet. Ma niekto info o tejto SK lokalizacii? Kto ju robi?
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů