Sony Ericsson Xperia X1 klepe na dveře, podrobné preview

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Sony Ericsson Xperia X1 klepe na dveře, podrobné preview

Příspěvek od Lukáš Mano »

Dlouho očekávaný komunikátor Sony Ericsson Xperia X1 se dostala do rukou redaktorům Snape.com. Neváhali a podrobili ho důkladnému testovaní. Stále se tu nabízí otázka, není už pozdě pro uvedení na trh?! Obstojí Xperia X1 v tvrdém boji dnešních komunikátorů?

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Obrázek

Podrobné preview na Snape.com
Uživatelský avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: úte kvě 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Bydliště: Highlands

Příspěvek od Kulík »

SE Panels je určitě zajímavé rozhraní, ale bez akcelerace grafiky je to dost slabé, doufejme, že to SE doladí. Jediné, čím může X1 konkurovat je WVGA displej, nicméně proti Touch Pro s VGA to není až takový rozdíl. No, docela mě zarážejí ceny uvedené ve srovnání, cena X1 je pouhá spekulace a cena Touch Pro je ve skutečnosti někde úplně jinde. Osobně si myslím, že si X1 určitě najde své zákazníky, ale určitě to nebude taková bomba, jak to vypadalo v únoru, svět jde prostě dál a SE opět mešká na místě, jako vždy.
Kabuto
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: úte srp 08, 2006 20:44
Zařízení: Samsung Galaxy S8+

Příspěvek od Kabuto »

Přečetl jsem si asi tak půlku recenze na snape.com a když jsem zjistil jak zkritizovali hradwarovou klávesnici, tak jsem přestal míti zájem o toto zařízení.
fmx rider
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř srp 27, 2008 11:20

Příspěvek od fmx rider »

prosím o vysvětlení pojmu "- chybí hardwarová 3D akcelerace ", nevím jestli to s tím má něco společného, ale má vůbec xperia pohybový senzor?
Tior
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 02, 2007 11:26
Zařízení: Orange San Francisco, Ainol Aurora II
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tior »

Bylo by urcite lepsi kdyby Xperie prisla driv, ale proc by melo byt pozde? Je to dobre vybaveny komunikator, v podstate je na tom skoro stejne jak Touch Pro, ale o nem se nemluvi ze prichazi pozde, sice je uveden na trh drive,ale neni to oproti Xperii zas tak velky rozdil

fmx rider: To znamena ze nema implementovany graficky chip, ktery by se staral o graficke procesy,tudiz to nemusi byt tak svizne, ale uvidime jak se jim UI apod. podari vyladit. Pohybovy senzor s tim nesouvisi, ale nevim jestli ho bude mit.
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Příspěvek od Radek Hübl »

co je pravdy na tom ze HTC uz pro SE pripravuje novy model PPC... mne furt nejak nesedi ze by HTC delal pro jinou znacku neco lepsiho nez pro sebe... je jasny ze X1 je uz starsi stroj ale kdyz byl ohlasen tak mu ani njelepsi HTC nesahl po ramena...
Uživatelský avatar
Soap
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 15, 2007 20:13
Zařízení: 1+ 3T
Bydliště: Kyjov

Příspěvek od Soap »

Jde o to ze dojde na trh pozdis a tak bude mit Touch Pro cenový náskok (bude nižší).
Jinak pohybový senzor Xperia nemá.
Jo, a ten akcelerátor šak nemá ani Touch Pro, nebo se mýlím?
ka-r-los
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: sob kvě 13, 2006 18:52
Bydliště: Albrechtice nad Vltavou...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-r-los »

Tak u kaisera se taky myslelo, že nemá 3D chip a nakonec za to mohla jen nepřítomnost ovladačů. X1 má stejný problém, vždyť obsahuje stejný chipset.

Tak HTC má X1 pro SE montovat, v podstatě ze stejného hardware jaký má sám k dispozici, oni asi moc dobře vědí, co se jim vyplatí:-)

Podle mě ale přichází SE opravdu s křížkem po funuse...
nofxsak
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte srp 28, 2007 18:20
Zařízení: Samsung Galaxy SII
Bydliště: Rousínov

Příspěvek od nofxsak »

na xperii je vybornej ten 3,5mm jack, protože mi přijde hloupí používat jeden konektor na všecko jako to ma htc touch pro. Přece čím častějc ho používam, tím dřív ho vydrbu. Navíc abych mohl zároveň poslouchat hudbu a nabíjet, musím si na touch pro koupit speciální příslušenství...
Naopak to, že tam není pohybovej senzor to je krok zpět... ty nový aplikace, který ho využívají jsou hodně zajímavý... (zajímavé, že někde jsem četl že má mít 3D pohybový senzor)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

pro mě je Xperia jediná volba! těch pár tisíc navíc bych za ni klidně dal! Kam se na něj hrabe Touch Pro se spomalovacím TouchFLO!
Uživatelský avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: úte kvě 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Bydliště: Highlands

Příspěvek od Kulík »

Soap: nová Touch série akcelerátor má, TF3D by bez něj těžko chodilo. Myslím, že u X1 je to také otázka ovladačů a ne fyzické nepřítomnosti akcelerátoru.

MAO: v době představení X1, se už mluvilo i Diamondu. Je to politika té které firmy, SE ohlašuje novinky rok a více dopředu, jiní raději představují to co už funguje a brzo přijde na trh. HTC samozřejmě nespí, koncem roku má údajně představit sedm nových komunikátorů.
ka-r-los
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: sob kvě 13, 2006 18:52
Bydliště: Albrechtice nad Vltavou...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-r-los »

2tslany: To mě přivádí na myšlenku... máme stejný hardware... stejný systém.. pokud to bude běhat na X1 jak má... jaká je pravděpodobnost, že se objeví ROM i pro HTC zařízení se stejným "rychlým" prostředím? :lol:
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

rozhodně menší než že bazarové pulty budou praskat pod náporem Touch Diamondů a Touch Pro :wink:
Jinak ROMku z Xperie už máš možnost stáhnout na netu
ka-r-los
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: sob kvě 13, 2006 18:52
Bydliště: Albrechtice nad Vltavou...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-r-los »

2tslany: Jo a na pultu vedle budou haldy Iphone ve všech verzích a barvách...

Mám možnost si jí stáhnout, ale já myslel prodejní verzi, tu se kterou si Xperii koupíš třeba ty...

Jak psal Kulík, HTC předvede 7nových zařízení, skoro v té samé době, jako přijde X1 na trh, když uvážím, že Touch pro je cenově nastaven skoro o 5K níž než Kaiser při uvedení, tak bude situace víc než zajímavá...
Chrono Leggionaire
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát srp 25, 2006 11:53
Zařízení: Samsung Galaxy Note 10
Bydliště: Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

já osobně jsem TouchFLO po dvou dnech vypnul..a jsem spokojený. :-) Škoda té klávesnice X1. Bohužel pocity z ní jsou nevalné a to nejen u této recenze
Petrik
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned črc 20, 2008 14:52

Příspěvek od Petrik »

No ja neviem...

Autor uverejnil cenu za HTC Touch Pro povodne 915 EUR, teraz ju skorigoval na 815 EUR. Nechcem sudit, ale ten clanok sa mi osobne nezda moc fundovany.
Uživatelský avatar
Soap
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 15, 2007 20:13
Zařízení: 1+ 3T
Bydliště: Kyjov

Příspěvek od Soap »

nn, ono je to dokonce tak že nahoře je jiná cena než dole :-)
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

Příspěvek od JanHavlicek »

SE by musel nasadit vyloženě super cenu tak okolo 12 000 Kč, aby vůbec mohl konkurovat HTC Touch Pro

Abych to shrnul, Xperia má navíc 3,5mm jack a širokoúhlý displej, který například pro mě není nijak důležitý, hodí se na internet, dobrá.

HTC Touch Pro má TV-Out, pohybové čidlo, alespoň z fotografií xperie má HTC lepší klávesnici a má 3D-akceleraci (funkční). A nepočítám obrovskou základnu a časový náskok HTC, v době uvedení Xperie bude na xda-dev mraky vyladěných ROMek pro Raphaela

SE jde pozdě, ohlásí se někdy v únoru a přijde na trh stěží o Vánocích, spíš později. Uvidíme, jaká bude cena, jistě se pár zájemců najde, ale nebude to tak horké.

A co se týče prostředí - v čem se vám zdá prostředí xperie tak super oproti TouchFlo ? (hlavně tslany). Z videa v tom nic extra nespatřuju, blbostičky a kravinky jako hodiny s rybkama jsou super, ale nic praktického tam nevidím. A navíc se to ještě kouše a protáčejí se tam hodiny (chcete-li, tak barevné kolečko), takže nasazovat na TouchFlo určitě není na místě. Ten, kdo nepoužívá TouchFlo na HTC, nebude používat ani tohle na SE
Uživatelský avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: úte kvě 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Bydliště: Highlands

Příspěvek od Kulík »

JanHavlicek: tslany nasazuje na HTC, jeho produkty a TF standardně, na to nemá cenu už reagovat, na to si časem zvykneš, stejně jako na jeho odpor proti VGA na 2,8", ale je zajímavé, že mu nevadí WVGA na 3" u X1 :grin: .
TF3D mi osobně vyhovuje, ale vadí mi málo zobrazitelých informací na Home screen, v tom mají SE Panels na vrch, ale to je skutečně vše v čem je X1 lepší, tedy pokud by ta grafika byla akcelerovaná :wink: . Někde, asi na SEmanii jsem četl "obrovský displej" :tlem: , oroti TPro je to o cca stavový řádek širší, na to se fakt hned líp kouká :grin: . Autor srovnání X1 a TPro se to snažil alespoň dohnat cenou, tím se ale úplně odrovnal, tak nesmyslné relace aby pohledal :tlem: .
pfhawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: úte čer 24, 2008 18:31
Zařízení: iPAQ 214, N900
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pfhawk »

ale takova kravina s rybkama, ktery ukazujou ruzny udalosti (vybita baterie, zmeskany hovor/sms) je docela pekna
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 hostů