HTC Touch Diamond zvolen Evropským komunikátorem roku

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC Touch Diamond zvolen Evropským komunikátorem roku

Příspěvek od Jiří Hrma »

HTC Touch Diamond, vlajková loď společnosti HTC Corporation, byl oceněn členy EISA (European Imaging and Sound Association) jako „Evropský smartphone 2008 - 2009”.

EISA je unikátní asociace tvořená nejvlivnějšími redakcemi napříč Evropou se zaměřením na životní styl a techniku; skládá se ze 49 členů publikací 18. evropských zemí. Touch Diamond sklidil uznání členů EISA a zvítězil nad konkurencí díky kombinaci inovativního designu a působivých funkcí.

Obrázek

Florian Seiche, viceprezident HTC Europe, dodává: „Je nám potěšením převzít od EISA tuto poctu. HTC dál pluje na vlně inovací a Touch Diamond pokračuje v rozšiřování nabídky mobilních technologií. Spojil pokročilé funkce a vysoký výkon do tenkého a kompaktního těla.”
Inovace smartphonu Touch Diamond nastavily nový standard v propojení pokročilých mobilních funkcí do malého atraktivního designu. HTC Touch Diamond se zaměřil na technicky vynalézavé uživatele, kteří požadují výkon chytrého telefonu bez estetických kompromisů, což jim většina ostatních telefonů nabídnout nemůže.

Zdroj: Tisková zpráva
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Příspěvek od Sir Andrew »

Jak může být komunikátorem i roku 2009, když předchzí je teprv v 3Q?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

To se zeptej v EISA :-)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

taky to nechápu, jak to mužou dát na rok 2009, buďto byli hodně nalití nebo podplacení
grooveman
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pát zář 15, 2006 9:06
Bydliště: ostrava

Příspěvek od grooveman »

haha tak tomu se smeju
ja slysel o ankete kde byly vysledky takoveto:
v prumeru polovina kupujicich Diamonda se ho po mesici zbavovala..
takze vychazelo ze 6 z 10 ho prodavala..

ostatne to je i muj pripad
koupil jsem a za 14 dni jsem ho chtel akorat rozbit
tak jsem ho radeji prodal a to silne pod cenu..

ani za 9000 nebyl prodejny..
HTC at se vzpamatuje!!
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

přesně tak, HTC mělo zůstat u OEM výroby a vyrábět PDAčka pro Compaq/HP
N3o21
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned úno 11, 2007 22:49
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od N3o21 »

No, tak tohle taky nechápu.
Stejně dobře jako v obchodech se Diamond prodává v bazarech. Odemě šel po týdnu. Naštěstí rychleji, než většina stihla zjistit že je nanic, a tak jsem tratil jen 500. Později šla ale cena ještě hodně dolů.

A pokud mělo HTC zůstat u OEM výroby... Tak ostatní výrobci by s ní měli zas pomalu začít, včetně HP (ty jeho poslední výtvory taky stojí za to...) a SE (Xperia taky není ideální...). Nemůžu si pomoct, ale ideální přístrojem by podle mě byl Kaiser s VGA (popř HiRes+) a RAM a akcelometrem z Raphaelu.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

Xperia není ideální, protože jí vyrábí HTC :-((
N3o21
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned úno 11, 2007 22:49
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od N3o21 »

No, mít na té HW klávesnici šipky a kontextové klávesy, byla by horký adept na ideál...
Jinak se mi dost líbí. Ale holt vždycky se musí něco po...
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

stejně to nechápu... iPhone jenom vyjde na trh, už je v TV, Diamonda zvolí nejlepším komunikátorem 08-09 a je v...víte kde
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

Ja nevim, ale kdo pouziva sipky na QWERTY klavesnici, vyjma presunuti kurzoru v nejakem tom textu? (na coz se da pouzit hlavni ovladac)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

Nezapomeňte ale, že toto je Touch Diamond, QWERTY klávesnici má Touch Pro :wink:

4IkE: např. gamez (ne, kecám, games, gamez by bylo protizákoné), nav, text, web, atd.
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Líbí se mi jak všichni nové HTC kritizují. Tak proč si to kupujete?
N3o21: Hp nikdy neměli dobré komunikátory (PDA + GSM), ale jejich PDA jsou špička do dnes.
IkE Blaster: Třeba na unim jsem šipky používal neustále, pro posouvání... web, e-book, word atd...
foggy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 81
Registrován: úte črc 22, 2008 16:32
Zařízení: htc herald, htc TyTn I, htc wizard
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od foggy »

Stvalo by me ze nema qerty..
kapu: byla to "novinka" takze vsichni si mysleli ze to bude bomba a nejrychlejsi stroj.. ale jak je vydet tak to je sitka.. jo a ja sem s mim htc-ckem spokojenej.. ma sice malou ram a nizkou frekvenci procesoru, ale treba htc tytn II bych nechtel, protoze muvse dlouho trva..
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Příspěvek od Lukáš Mano »

Konec OT!!
Uživatelský avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: úte kvě 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Bydliště: Highlands

Příspěvek od Kulík »

Sir Andrew: protože EISA ocenění tak vyhlašuje, prostě mají jakýsi "školní" rok, všechna jejich ocenění jsou rok-rok+1, příští bude 2009-2010, je to všeobecně známá věc :wink: .

Zapřísáhlých nepřátel Diamondu bych se rád zeptal na konkrétní vady, které z něj dělají shitku, jak se tu kdosi vyjádřil.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

1) lesklý displej
2) TouchFLO, a vůbec celá maškráda na ovládání prstem
3) plýtvání systémovými prostředky
4) abscence 3,5mm,nebo alespoň 2,5mm jacku
5) VGA se na 2,8" prostě nehodí
6) blbej zadní kryt
7) chybí slot na paměťové karty (sám sem přecházel ze 16GB na 4GB a musel sem oželit 5GB, zbylo mě jenom to nejnutnější)
8) klávesa Home a Back jsou totálně naprd, místo toho bych viděl raději Mesanges a Internet
9) Qualcomm (snad každý zná kauzu Kaiser)
10) foto nemá LED

To sou jenom ty nejnutnější, samozřejmě jich je víc
N3o21
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned úno 11, 2007 22:49
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od N3o21 »

Mě vadí na Diamondu absence kontextových kláves. Když už nabízí ovládání klávesami, neměly by ty kontextové chybět. Jeto značně nepohodlné.
Nekvalitní materiály (tamagoči z tržnice je proti němu kámen) - hlavně kryt displeje.
Tlačítka jsou kryta celistvým kusem...
Nesmyslně velké písmo v systému, které nejde změnit (většinou jde, ale někde prostě ne).
Slabá kapacita baterie.
(Neodladěnost - ale ta je snad jen dočasná. prostě ne vše chodí jak má, ale na to už sem si zvykl. Například spoušť fotoaparátu při "namáčknutí" reaguje pokaždé jinak - prakticky většinou telefon namačknutí neregistruje, kromě prvního vyfocení po softresetu).

Taky mi vadí, že nemá klasické tlačítko na boku pro poznámky. Na něj jsem vždycky mapoval profily a CommManager. Zde se to ale dá vyřešit akcelometrem, takže tohle bych si i odpustil.
Uživatelský avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: úte kvě 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Bydliště: Highlands

Příspěvek od Kulík »

tslany: 1-6 jsou tvé osobní obecně známé výhrady, některé pramenící z neznalosti, 7 souhlasím, pro někoho může být 4 GB málo, ale to každý před koupí věděl, 8-věc osobního názoru každého, 9-Nesmysl - Diamond není Kaiser, problémy Kaisera Diamond nemá, 10-souhlasím.
No tak a teď ty skutečné problémy, proč je Diamond nepoužitelný

N3o21: damond je Touch série, tam kontexové klávesy nemá žádný model, ovládání je směrováno na displej a na to je potřeba si zvykout
Nekvalitní materiály? Kryt displeje je tvrzené sklo, objektivně zatím žádné WM PDA nemělo lepší
Tlačítka jsou kryta celistvým kusem... - nechápu
Velké písmo v systému je nová vlastnost WM 6.1
Slabá baterie je skutečně slabinou Diamonda
Problém s tlačítkem fotoaparátu jsem neměl, ale osobně mi chybí samostatné tlačítko spouště tam, kde je to zvykem.

Netvrdím, že Diamond je dokonalý, ale osobně jsem kromě relativně malé výdrže baterie nenašel žádnou vážnou vadu, která by z něj dělala nepoužitelný shit.
N3o21
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned úno 11, 2007 22:49
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od N3o21 »

Ty tlačítka... To neni až taková vada - otázka zvyku. Prostě nenahmatám tlačítka...

Já chápu že je to touch série. Ale když HTC nic jiného než Touch sérii nedělá, tak to je pak těžká volba.

A kryt displeje je obyčejný levný plast. Tvrzené sklo má iPhone. Ten sem nepoškodil ani nožem, když sem ho testoval.
Zato sklíčko Diamondu jsem poškrábal i utěrkou na brýle, když jsem čistil displej před nalepením fólie (drobné škrábance... Ale škrábne se vážně čímkoli). Naopak si myslím že každé PDA mělo lepší.

A velké písmo... Na Kaiseru nebylo. Jde to změnit většinou. Je to vlastnost konkrétně Diamondu a Raphaelu. Jiné přístroje takové písmo nemají.

Co se týče papírových parametrů, je Diamond bez debat jedním z nejlepších. Navíc vypadá opravdu elegantně (než ho párkrát položíte na stůl a odřou se zadní výstupky).
Rozhodně bych mu ale nedal nějakou cenu... Jedině tak anticenu.
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů