Samsung Omnia získal DivX certifikaci pro přehrávání videa

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Samsung Omnia získal DivX certifikaci pro přehrávání videa

Příspěvek od Jiří Hrma »

Společnost DivX certifikovala nový Samsung Omnia komunikátor pro přehrávání videa v tomto standardu. Omnia je tak vůbec prvním telefonem s Windows Mobile, který certifikát získal, a celkově čtvrtým telefonem od Samsungu, který se tímto titulem může těšit. Na jaké výhody se kromě reklamních DivX polepek na balení mohou uživatelé opravdu těšit?

Obrázek

Omnia nabídne 8/16 GB vnitřní paměť + paměťové karty, k tomu si připočítejte velký 3.2" displej nebo TV-Out, a je jasné, že tohle zařízení je pro sledování filmů jako dělané. Samsung by podle tiskové zprávy měl bez problémů dokázat přehrát DivX video z počítače, a to bez nutnosti jakékoliv konverze.

Zdroj: PocketPCthoughts
Martynet
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát srp 31, 2007 14:24
Zařízení: SE T610>Mio A701>iPhone3GS>iPhone4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martynet »

Mam uz dva roky Mio A701 a take na nem prehravam DIVX soubory v plne velikosti s externima titulkama... naprosto bez problemu. A verim, ze spousta jinych zarizeni to zvlade take...
Uživatelský avatar
Soap
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 15, 2007 20:13
Zařízení: 1+ 3T
Bydliště: Kyjov

Příspěvek od Soap »

ale instalovals si tam nejaky prehravac, omnia to (nejspis) zvladne i bez dalsich instalaci
pfhawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: úte čer 24, 2008 18:31
Zařízení: iPAQ 214, N900
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pfhawk »

no ten jejich prehravac asi nebude umet ty titulky, ale DivX zvlada urcite bez dalsich veci...
TomasNM
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: ned črc 10, 2005 11:14
Zařízení: HTC TouchPro,Toshiba G710,Hero a vela SP
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasNM »

Mi to pripada ako s krizom po funuse. Ja som pozeral filmy na MDA II uz 4 roky dozadu,ked sa inym telefonom(ani Symbianovym) o tom ani nesnivalo. Mal som sice upravene video,aby mi voslo do 400MB/80min,ale pri tomto bitrate vtedajsi BetaPlayer ukazoval benchmark >500%. Toto bude skor nejaky reklamny tah pre neznalych problematiky a pre nas tu,to je len usmevna ukazka ludskej blbosti.
Casher
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: ned pro 24, 2006 20:31

Příspěvek od Casher »

to vse je sice od Samsungu hezke, ale kdyz uz bych si koupil WM zarizeni na prehravani filmu tak asi Diamonda,...ma lepsi displej, vykon na to aby se nemuselo nic prevadet taky, jen je teda drazsi......ale i tak myslim ze staci jakykoliv PPC s 2.8 displejem a QVGA :tlem:
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

nene, na filmy jedině min. 3,5 VGA :wink:
neveceral
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: pát led 20, 2006 10:49

Příspěvek od neveceral »

na film musí být hlavně širokoúhlý displej ideálně 16:9, což VGA a ani QVGA nemají, Omnia a SE X1 jsou tomu nejblíž :-)
pfhawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: úte čer 24, 2008 18:31
Zařízení: iPAQ 214, N900
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pfhawk »

jasne, ze na filmy staci nejakych 2,8", ale pro vetsinu z nas je to smesne velke...preci jenom Omnia je lepsi prave diky sirokouhlymu a hlavne vetsimu displeji. VGA na 2,8" je asi nejvetsi slabina diamondu...

EDIT: 2IkE Blaster ja to myslel tak, ze slabina neni to VGA rozliseni(i kdyz na tak malej displej tak trochu zbytecny), ale spis ten titernej displej(jen jsem to blbe napsal). klidne by tam mohli vrazit vetsi, kdyby presunuli ty klavesy zepredu nektere na bok, ale o tom tenhleten topic neni...samorejme tenhleten displej zajistuje pak pri sledovani vetsi komfort pro oci. obzvlaste pak, kdyz se pridaj titulky :)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

Slabina? Videl jsi nekdy takhle velky rozliseni na malym displayi? Potom musis rict, ze to bude slabina i pro Xperii (stejne jako G900)... Rozhodne to neni slabina, pravda, na videa staci mensi rozliseni, ale jinak nad velky na mensim displayi neni (i strednim, aby jste nerypali s unim).

Tez si myslim, ze na filmy radsi sirokouhly, ale jsou i 4:3 filmy, takze volba neni jednoznacna.

Na filmy staci i mensi displaye, film se da dobre skouknout i na 2.4 QVGA, osobne vyzkouseno a neni problem. Jinak samozrejme muzu oponovat - na filmy leda HD 40'' lcd tv ci rovnou promitacku a velkou bilou zed
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

mno nevim, ale já už mám certifikát DivX spolu s dalšími již dávno :wink:
Obrázek
hombreux
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte dub 29, 2008 6:20
Zařízení: Samsung Omnia II 8GB

DivX

Příspěvek od hombreux »

Takže borci, aby bylo jasno: na filmy není ani QVGA 2.8, ani VGA 3.5. Na filmy je plazma 104. Na Miu A701 jsem jednou sledoval Clerks 2 a 1984 a fakt to nejde, smolík - namlouvejte si, co chcete, filmy v kapse jsou kravina.

Ovšem k věci: Omnia líbí, půjdu do ní. Hezká hračka.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Filmy v kapse rozhodně kravina nejsou. Při dlouhé cestě vlakem/busem (než jsem měl auto, cestoval jsem takhle dříve klidně i 10 hodin týdně), a sledování seriálů nebo filmů bylo vždy dobrým krátičem času. Jasně, doma si to klidně vychutnám na pořádný televizi (tady dávám přednost LCD před plasmou), ale klípky v kapse mají něco do sebe.
hombreux
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte dub 29, 2008 6:20
Zařízení: Samsung Omnia II 8GB

DivX

Příspěvek od hombreux »

Jirko, jak Ti může jeden náš společný známý potvrdit, v cestování jsem přeborník. Momentálně třeba píšu z Neuenburgu am Rhein. Cesta sem trvá autem asi deset hodin, vlakem minimálně šestnáct. Ve vlaku se jede muzika a filmy jsem zkoušel taky často a proto tvrdím - nemá to cenu (narozdíl od té muziky). Proto bych radši, kdyby se objevovaly 3.5 mm jacky a dobrý zesilovače a proto jsem tak skeptický co se sledování filmů týče. Krom toho se z toho po pár hodinách točí hlava. Jo a displej našíř (pozorovací úhly v tomhle směru) taky nejsou to pravé borové.
Tedy znovu: PDA NENÍ multimediální centrum.
Uživatelský avatar
Soap
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 15, 2007 20:13
Zařízení: 1+ 3T
Bydliště: Kyjov

Příspěvek od Soap »

Já sleduji Simpsny na mé 514ce normál :wink: (176x220-2")

To pak můžete rovnou říct, že PPC je nanic i na práci páč je malé a má titěrná tlačítka.
Uživatelský avatar
olda
VIP
VIP
Příspěvky: 417
Registrován: stř led 11, 2006 14:52
Zařízení: LENOVO A 7010
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od olda »

Tak tak dá se na to koukat a zkrátí to kolikrát velmi dlouhou chvíli.Souhlasím s Jerrym,take na to čučím a hlavně děcka v autě na dlouhích cestách.Ahoj Olda :wink:
pfhawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: úte čer 24, 2008 18:31
Zařízení: iPAQ 214, N900
Kontaktovat uživatele:

Re: DivX

Příspěvek od pfhawk »

hombreux píše:...Na filmy je plazma 104... ...PDA NENÍ multimediální centrum.
a ja si z neho multimedialni centrum udelal, co jsem to za hnupa, asi si pujdu hodit masli :-D to s tou plazmou nemate pravdu, na filmy jedine promitaci platno 13 metru! :lol:
hombreux
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte dub 29, 2008 6:20
Zařízení: Samsung Omnia II 8GB

Příspěvek od hombreux »

Ono to dost záleží na tom, jaké má kdo kvalitativní nároky. Respektuji, že někomu stačí malinkatá zobrazovací plocha, přibalená sluchátka, škodovka stopětka a denně chleba se sádlem, na druhé straně ale existují i lidé, co se s tímhle nespokojí. Takže si mašli neházejte a žijte spokojeně, milý mladý příteli.
pfhawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: úte čer 24, 2008 18:31
Zařízení: iPAQ 214, N900
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pfhawk »

me prave mala obrazovka nestaci, takze mam na multimedia iPAQ 212, na to uz se koukat opravdu da. jinak jsem narocny dost, bez HD nedam ani ranu...
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 hostů