Nová verze uživatelského rozhraní PointUI 1.5a Home

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Nová verze uživatelského rozhraní PointUI 1.5a Home

Příspěvek od Jiří Hrma »

PointUI je zdarma dostupné uživatelské rozhraní, které dokonale nahradí hlavní obrazovku Dnes, dokáže zobrazit nabídku programů a zástupců a umí přistupovat i do nastavení systému, pro snadné přepínání mezi spuštěnými aplikacemi je k dispozici jednoduchý Task manager. V nové verzi 1.5 se změnila grafika, přibyl nový správce kontaktů a znatelně se zrychlila celková odezva aplikace, což mohu potvrdit z vlastní zkušenosti.

Pokud jste o této aplikaci ještě neslyšeli, určitě si přečtěte náš článek o starší verzi. PointUI ve všech svých nabídkách podporuje pohybová gesta, procházení je tedy velice podobné, jako na iPhonu. Sám PointUI Home používám od první verze a myslím si, že jde o opravdu komplexní a užitečnou aplikaci, která kromě pěkné grafiky a efektů disponuje i dobrou použitelností, se kterou mají konkurenční programy občas trochu problémy.

Obrázek
PointUI Home 1.5a

PointUI Home 1.5a je určena pro kapesní počítače s Windows Mobile 5.0/6 a 6.1, a nově přibyla i experimentální podpora smartphonů s QVGA displejem. Verzi, která je pro obě platformy společná, stahujte v naší Download sekci. VGA verze zatím není k dispozici, nicméně autoři její vydání plánují velice brzy. Na své si přijdou i majitelé komunikátorů se starší verzí OS, PointUI 1.5a pro WM2003 můžete stahovat z oficiálních stránek, které prošly zajímavým redesignem. V budoucnu se pravděpodobně dočkáme i placené verze PointUI Home, která nabídne ještě více pokročilých funkcí.

Výrobce dále pracuje na dalších dvou nových projektech pro Pocket PC platformu; ty se schovávají pod vývojovými názvy Mulder a Burgundy. Zatím není příliš jasné, o co vlastně půjde, ale je docela možné, že pod jedním z názvů by se mohl ukrývat internetový prohlížeč. Nechme se tedy překvapit.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Příspěvek od bkf1 »

mno tohle konecne zacina vypadat zajimave a ne jak to trapny TouchFlo ktery snad ani v desate verzi jeste nebude mit ani zakladny funkce :/
Uživatelský avatar
groovox
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 293
Registrován: úte dub 22, 2008 14:34
Zařízení: ML950XL Alcatel IDOL4S Pro W10, NL1520, HTC HD2
Bydliště: Praha

Příspěvek od groovox »

nejak se mu po stazeni nechce, , ani po prepsání na .zip nejde index rozbalit :-D
Uživatelský avatar
milan cholt
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte úno 26, 2008 21:40
Zařízení: HTC Touch HD & Diamond
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milan cholt »

a stále to neumí čj :cry: tak to šlo pryč :twisted:. Já jsem instaloval ten cab a v pohodě a dokonce to šlo pak odinstalovat
Dalamar
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned dub 13, 2008 22:11

Příspěvek od Dalamar »

Nějak jsem nepochopil v čem je nová verze nová :-) Snad jen ten design, a ten mi u minulé verze v "black" provedení přišel lepší, hlavně ty animace...ale každému se líbí něco jiného, že ;-)

Jinak možná už to opravili, ale na jejich stránách nefungoval windowzí instalátor, jen .cab, tak se neneche odradit.

Není to špatý projekt, ještě přidat podporu češtiny a hlavně víc možností nastavení a bude ok, zatím ale na každodenní používání nic moc. SPB Mobile Shell je lepší v tom, že na pozadí má člověk pořád today a to co neumí SPB si pustí jinak, tady to ale mám pocit nějak jednoduše nejde.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

V Download sekci je ke stažení zaZIPovaný CAB soubor, a teď jsem to ověřoval, vše funguje tak, jak má :-)

Jinak právě tahle nová verze (1.5a) má jiný instalátor, než předešlé, tam se to provádělo celkem zajímavým a krkolomným způsobem, a pak nastávaly komplikace při odebírání. Tady už to jede bez problémů jako u každého jiného programu.
Uživatelský avatar
groovox
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 293
Registrován: úte dub 22, 2008 14:34
Zařízení: ML950XL Alcatel IDOL4S Pro W10, NL1520, HTC HD2
Bydliště: Praha

Příspěvek od groovox »

kdyz skroluju do leva nebo do prava pres kalendar nebo pocasi, poznamky na ukoly - tasks, tak to pokazdy zamrzne... skoda, v programech a kontaktech je to diky rychlosti pohybu tak trochu az neprehledny,, v kontaktech to neumi pracovat s kategoriemi, s historii sms, hovorů a preposilanim,, asi jsem rozmazlenej s PocketCM ve skinu dream,, ale drzim jim palce.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Mě PointUI nezamrzává a základní obrazovka (přechody mezi jednotlivými nabídkami) jsou velmi rychlé.
weevil
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned zář 30, 2007 19:03

Příspěvek od weevil »

Ja si jej včera nainstaloval a jsem celkem spokojenej, až na to, že mě dnes kvůli němu nevzbudil budík :) ( jinak všechny přechody mám extrémně rychly ani náznak lagu)
Uživatelský avatar
groovox
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 293
Registrován: úte dub 22, 2008 14:34
Zařízení: ML950XL Alcatel IDOL4S Pro W10, NL1520, HTC HD2
Bydliště: Praha

Příspěvek od groovox »

rychly to je, coz protoz, pokazdy se to vsak kousne na Tasks, skoda...
Uživatelský avatar
Soap
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 15, 2007 20:13
Zařízení: 1+ 3T
Bydliště: Kyjov

Příspěvek od Soap »

Uš je nová verze 1.51a.
P5YCHO
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát pro 19, 2008 8:45
Zařízení: HTC Magician + 1GB MMC

Nová verze uživatelského rozhraní PointUI 1.5a Home

Příspěvek od P5YCHO »

Tohle je zatim asi nejlepší soft na themes.Používal jsem sice chvíli SPB Pocket Plus,ale buď dělám něco špatně,nebo přidává pouze nové nabídky na klasickym windows home. Point UI mi šlape bez problémů. :)
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů