E-TEN M800: VGA displej, HW klávesnice, GPS, 500MHz CPU

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět

Líbí se vám nový E-TEN M800?

Ano, těším se na něj
4
15%
Váhám mezi TyTNem II a M800
8
31%
Příliš mě nezaujal
14
54%
 
Celkem hlasů: 26

Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

E-TEN M800: VGA displej, HW klávesnice, GPS, 500MHz CPU

Příspěvek od Jiří Hrma »

Již brzy se na pulty obchodů dostane nový E-TEN X800, a v následujících měsících by se měl objevit i model M800, který nabídne totožné hardwarové parametry jako X800, bude ale navíc vybavený i výsuvnou QWERTY klávesnicí.

Mezi největší lákadla bude patřit 500MHz procesor od Samsungu, VGA displej s úhlopříčkou 2.8", integrovaný GPS přijímač, podpora HSDPA/UMTS a již zmíněná hardwarová klávesnice.

Obrázek

Podle uniklého renderu je jasné, že E-TEN se s klávesnicí tak trochu inspiroval u konkurenčního HTC Heralda a TyTNa II - rozmístění kláves není totožné, ale přibyly signalizační diody pro klávesy Fn a Caps, které známe právě z modelů společnosti HTC.

E-TEN M800 bude výborně vybavené zařízení, po uvedení na trh by se jeho cena měla pohybovat mezi 599 - 629EUR (přibližně 16500 - 17200,-Kč).

Zdroj: PocketInfo.nl (via MSmobiles.com)
Jeremi
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob črc 07, 2007 18:19

Příspěvek od Jeremi »

vyzera to pekne ale podla mna je na vga displej 64 mb ram malo
Holda
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon črc 09, 2007 20:29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Holda »

a hlavne cena +- jako TyTN II a jedinou vyhodou je VGA na 2.8" displeji...nevim no
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RDT »

Ano, klasicky 64MB RAM... Cena by mohla být klidně i nižší, i když chápu, že oproti konkurenci to zas tak příšerné není. Výhoda CPU od Samsungu by také mohla být menší energetická náročnost.
weevil
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned zář 30, 2007 19:03

Příspěvek od weevil »

Musím říct, že to rozlišení mě celkem láká (480x640), mám ovšem celkem antipatie vůči E-TENU, přijde mi jako daleko míň spolehlivá a důvěryhodná značka jak HTC.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Příspěvek od bkf1 »

Mno tak oproti HTC mi vsechno prijde jako min "duveryhodny" :) A jinak ja nemam rad nic vysunovaciho/otviraciho uz jenom z principu... a tenhle skatulovej design taky nemusim. Mam rad kvalitni designersky zpracovani (nebo aspon prumerny) a tak bych mnohem radsi sahl po E-Tenu X800... ale nejdriv si pockam na recenzi ;)
PS: Kaiser je fakt krasavec ;) Desigeri kteri mohou plnym pravem nosit titul "designer" nastesti jeste nevymreli ;)
Karel Bachura
VIP
VIP
Příspěvky: 153
Registrován: sob dub 21, 2007 8:03
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel Bachura »

tak rad bych prilil ohen do ohne. At si kazdej mysli o cloveku Radek Hulan co chce, tak v jedne veci s nim souhlasim... E-ten nedela hi-end zarizeni. Je to dost mrzute, protoze stroje sou opravdu nadupany a funkcne by prekonaly spoustu masin... ale ta konstrukce. Jediny stroje, co se mi od nich konstrukcne libily byly ty bez klavesnice (X500, X500+). Kdybych chtel masinku bez qwerty - sahnu po X500+. Jestli M800 bude mit podobmou konstrukci jak M700, tak je utopenej :(

Ve srovnani s Kaiserem nabidne VGA displej, coz nepovazuji za prilis velke plus ve srovnani s dalsimi faktory. Clovek by si rekl, ze vysuvny mechanismus u Kaisera (tzv. revolucni) je celkem ku nicemu.... ano myslel jsem si to taky, ale tech 14 dni, co ho vlastnim prave tuhle blbustku vyuzivam docela hojne.

Tak jsem si vylil srdce :) nerekl bych, ze ze me mluvi zavist, protoze na trh prichazi novy stroj, ktery by mohl snizit perspektivy memu stroji, ale proste to tak vidim... :) svuj stroj nevymenim! :)
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Příspěvek od nAscA »

Docela se mi libi ta klavesnice, takovou jsem kdysi davno mel na databance :). Ale ta predni strana je hnus, alespon na fotce. Ten display mohl byt klidne i vetsi...
MMartinek
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob bře 11, 2006 12:26

Příspěvek od MMartinek »

Já mám tedy informace o 128MB RAM, myslím, že s 64 by se již nechytal, nehledě na konkurenci, která by jej marketingově udupala(nová HTC, HP >> všechny mají 128MB RAM).
Ale taky bych radši TyTN II., o HTC jsem nikdy neslyšel něco přímo negativního(kromě OMAPů :), což se o E-Tenu říct nedá.. Ale jak říká slepý-uvidíme, počkejme si na recenzi a finální model.
alternativ
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 226
Registrován: úte zář 26, 2006 11:21
Zařízení: Samsung Galaxy S3, HTC Touch Pro
Bydliště: Kopřivnice/Francova Lhota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alternativ »

Ja si taky myslim, ze by mel mit M800 128 MB RAM, jelikoz jej chapu, jako reakci E-TENu na Kaisera. 64 MB RAM je opravdu jiz prekonany podprumer.
Jinak se mi strojek celkem libi...strohy design, to ja rad :) A dokud nekdo nevyzkousi, ci nebude recenze, tak nekritizuju.
mdkill
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř čer 28, 2006 13:59
Zařízení: Asus P535 a HTC Touch 2
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od mdkill »

Ja radši zařízení bez klávesnice. I když M800 vypadá na rendru zajímavě, určitě bych sáhl po TyTN2.
cpt.Plesard
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte zář 11, 2007 10:13
Zařízení: HTC TP 2, 16GB SDHC, WM 6.5 v 2.07.401.1
Bydliště: Praha

Příspěvek od cpt.Plesard »

Kdyz bys radeji neco bez klavesnice, tak proc TyTN II? Ten ma taky klavesnici.
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

Příspěvek od JanHavlicek »

Tak zřejmě to myslel jako srovnání ne ? :grin:

E-Ten hardwarově nevypadá špatně (ostatně jako vždy), uvidíme, kolik dostane té RAMky. Ale pořád je to E-Ten, takže SW nedodělky + konstrukce z něj asi hvězdu neudělá 8-)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

X800 i M800 budou mít 64MB RAM, ne 128 :-(
alternativ
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 226
Registrován: úte zář 26, 2006 11:21
Zařízení: Samsung Galaxy S3, HTC Touch Pro
Bydliště: Kopřivnice/Francova Lhota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alternativ »

Tak potom bye bye E-TEN :-(
BEZY
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:21
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BEZY »

Těch 64MB je škoda, kdyby měl 128, byl by to pro Kaisera velkej konkurent - oproti němu by nabízel VGA, rychlejší proc a rádio (což potěší), ale takhle...
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RDT »

To je pravda, ale Kaiser je revoluční hlavně v možnosti vyklopení displeje nahoru, což mě přijde jako veliké plus pro konstrukci. Totiž lze ho postavit na stůj jako notebook, nemusí stále ležet na zádech, jako ostatní zařízení (a tento E-ten), které je nutné vzít při potřebě sledování displeje do rukou - takto koncipovaných zařízení s výsuvnou QWERTY klávesnicí je hodně, Kaiser je v tomhle lepší.
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů