Stránka 1 z 1

Remote Desktop Client není standardní součástí WM6

Napsal: sob srp 04, 2007 9:27
od Jiří Hrma
Ve svém preview nových funkcí operačního systému WM6 (MobilMania.cz) jsem psal, že jeho součástí bude i Remote Desktop Client pro přístup ke vzdálené ploše. Sám tuto aplikaci velice často využívám, nicméně po vydání finálních upgradů klient v zařízeních chyběl (WM6 Professional).

Opět se nabízí neoficiální cesta přes XDA-Developers, kde je klient ke stažení, proč ale výrobci jako E-TEN nebo Toshiba ve svých WM6 upgradech Remote Desktop Clienta úplně vypustily?

Na tuto otázku se snažil nalézt odpověď kolega Arne Hess ze serveru the::unwired.

Podle vyjádření společnosti Microsoft patří terminálový klient mezi nadstandardní aplikace. V každé verzi WM nalezneme programy jako Internet Explorer, MSN/Live klient, Windows Media Player a další, to jsou standardní aplikace, se kterými se setkáme snad u všech výrobců a brandových značek. Podle dostupných studií Remote Clienta nevyužívá celých 95% uživatelů Windows Mobile, a proto se většina výrobců a distributorů rozhodla, že tuto aplikaci ve svých ROM jednoduše nenabídnou.

Obrázek

Zbývajících 5% uživatelů chybějící aplikace příliš nepotěšila, nicméně je dobré, že Microsoft tuto situaci již řeší, a tak bychom se v dohledné době měli dočkat fixu na tento problém.

Zdroj: the::unwired

Napsal: sob srp 04, 2007 15:28
od Kamil Pulicar
De ta aplikace stáhnout Free??? Nebo za ni chcou ti vydřiduši peníze?
Jak jede na Variu?

Napsal: ned srp 05, 2007 18:50
od HeadHunter
Na Variu mi funguje naprosto bez problémů. Tedy aspoň přes Wifi. Jinak jsem to zatím nezkoušel a ani nepotřeboval. (ROM NBDv8.0)

Napsal: pon srp 06, 2007 7:36
od TomasNM
Chlapi,kto mi povie,na co to sluzi? Teda ten "Terminal Client",co bol uz vo WM2003? Nikdy som nepochopil jeho vyznam. Dik.

Napsal: pon srp 06, 2007 8:37
od Jiří Hrma
No slouzi to k tomu, ze si z pda muzes snadno ovladat PC a provadet na nem potrebne operace. Jednoduse se pres klienta pripojis na IP tveho PC a zadas heslo a si tam ;)
Pokud neco potrebujes vytahnout z pc nebo provest jinou operaci v terenu, tak presne k tomu pouzijes Remote Clienta.

Napsal: úte srp 07, 2007 7:19
od TomasNM
Aha,dik. To moze byt celkom uzitocne. A co tak opacny smer? Nieco ako AS Remote Display,ale na dialku s tym,e PDA je pripojene k internetu. Nieco na sposob Teleservisu.