HTC možná představí zařízení s multidotykovým displejem

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC možná představí zařízení s multidotykovým displejem

Příspěvek od Jiří Hrma »

V pondělí jsme vás informovali o "velkém představení", které chystá společnost HTC na 5. 6. 2007. Internetem kolovala spousta domněnek a nepodložených informací, web SmartphoneThoughts ale dnes přinesl zprávu, která pochází od anonymního zdroje blízkého právě HTC, a která působí velice věrohodně.

Obrázek Obrázek

Onen očekávaný den by prý mělo být představeno zařízení, které je konstrukčně velice podobné chystanému HTC Elfovi, avšak navíc bude vybavené multidotykovým displejem (podobně jako iPhone). Díky tomu bude možné provádět různé akce pomocí několika prstů (například zoom obrázku roztáhnutím dvou prstů...). Je ale dobré vědět, že operační systém Windows Mobile zatím multidotykové ovládání nepodporuje, proto bude společnost HTC muset připravit také speciální "prostředí" pro operační systém, ve kterém bude možné tyto akce realizovat (pokud jsou tedy informace pravdivé). Sám jsem velice zvědavý, co že se na nás 5 .6. 2007 vyklube.
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kamil Pulicar »

To zní velyce zajímavě. :-)
Ale zatím mužeme jen spekulovat, uvidíme co pro nás HTC připraví 5 .6. 2007
Multidotykový displej určitě neni špatná novinka i když nechapu k čemu je to dobrý! Mě by se osobně víc líbilo věčí rozlišení. :-)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

kapu: Multidotykový displej je dobrý k tomu, že to půjde ovládat jako iPhone, což je myslím skvělá zpráva.
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Jiří ale tímdle si my nevisvětlil jaka je to výhoda proti klasické dotikovce? Co to dokaže víc než normal dotikovej displej?
Moc díky za vysvětlení :-)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

kapu: podívej se na videa kde se pracuje s iPhonem a budes vedet...
HABO
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: čtv kvě 24, 2007 12:33

Příspěvek od HABO »

no to som fakt zvedavy co tam ukazu :grin: ,btw ten displej moze byt sranda :wink:
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Videa sem viděl a nevím co je na tom tak super..., jakou to ma vyhodu :-(
Pro mě je to další kravina, aby nalakaly lidi, jen na "gesign" a využití žádný.
Raděj zustanu u klasiky!!! :grin:
Karel Bachura
VIP
VIP
Příspěvky: 153
Registrován: sob dub 21, 2007 8:03
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel Bachura »

2 kapu: nemyslim si, ze to bude nejaka blbost... urcite to najde vsestranny vyuziti.. u iPhonu to docela dost vyladili.. nerikam, ze bych se bez toho neobesel, ale vypada to zajimave :)
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Ok až to bude a vyskouším si to, tak pak vám povím jestli se změnil můj nazor! Mě nak nenapada žadny využití toho, jen to vypada dobře...
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kato »

Tak ohledne ovladani je to dost dulezite... vem si, ze mas nejakou zavodni hru a ovladas ji ciste pomoci dotykoveho displeje.. aktualne muzes bud slapat na plyn NEBO zatacet NEBO brzdit... Ovsem s takovymto druhem displeju by slo NARAZ slapat na plyn A zatacet (nebo zatacet A brzdit NARAZ). Coz si myslim, ze je dost dulezity rozdil. Samozrejme prave u her by se teto vlastnosti dalo vyuzit vic, nez moc. Dalsi vyuziti je trebas fullscreenova klavesnice - realneji by se dalo psat daleko rychleji - kdyz ted potrebuju napsat "Ř", tak dam shift, kliknu na hacek, kliknu na shift, kliknu na "R". Takhle by se dalo psat jako na normalni klavesnici - shift+hacek naraz, shift ani nemusim poustet a uz mackam R...
Stejne tak ostatni klavesove zkratky... A zoomovani, jak je na iPhonu nemusi byt od veci. Proste to celkem rozsiruje moznosti ovladani. To je jen tak, co me narychlo napadlo v jednu v noci - urcite by se tech prikladu naslo daleko vic.

Btw. trosku nadsazky nakonec - konecne by se dalo i na PDA zmacknout naraz CTRL+ALT+DEL :D
e-v@n
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: sob zář 30, 2006 22:46

Příspěvek od e-v@n »

No mne akurat to CTRL+ALT+DEL chybalo. Ak to predstavia kupujem PocketPC! :)
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kamil Pulicar »

No ovladaní her na dotikovem displeji je pro mě naprosta blbost, jak tam strčím svoje prsty tak bych už žádnou zavodničku nevoděl!!! Nejlepší by byly HW tlačítka na bocích displeje, například jak na PSP! CTRL+ALT+DELETE by asi nikdo vživotě narat na microklavesnici nepomačkat k takovým věcem slouží opět HW klavesnice! :-)
A to zoomovaní na iPhonu nema beztak žadný význam.
iPhon je pro zábavu, PPC je pro paci :-)

Je to můj nazor nikomu ho nevnucuju! :-D Ale vemte si z něj příklad :-D :-D :-D
Karel Bachura
VIP
VIP
Příspěvky: 153
Registrován: sob dub 21, 2007 8:03
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel Bachura »

kapu ty ses prisernej clovek :tlem:

neverim tomu, ze kdyby sis ho odzkousel a prisel tomu na chut, tak se toho lehce vzdas...

ale zatim nepredbihejme :-) uz pocitame s tim, ze nam ho HTC predstavi :tlem:
vap
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 31, 2007 9:00

Příspěvek od vap »

Myslim, ze kdyz budu po displaji hmatat vice prsty, tak ho i vice opatlam...
Vic by se mi libilo ovladani zalozeni na mereni pohybu (zrychleni a otaceni).
Napriklad na displaji by byl kurzor, pokud bych pdacko naklonil (posunul) nahoru, tak by se kurzor pohnul po obrazovce dolu, pokud bych zarizeni naklonill (posunul) doprava, tak by se kurzor posunul doleva. Vypadalo by to jako kdyz je kurzor pevne spojen s nejakym bodem v prostoru a vy pod nim hejbete obrazovkou PDAcka. Krasne by pak slo ovladat zarizeni jednou rukou. (jak by to asi fungovalo za jizdy treba v autobusu? :-))
Mam pocit ze HTC Athena uz nejake ty snimace pohybu vestavene ma, treba by stacil jen nejaky softik...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

jj, athena tohle presne umi - HTC VueFLO (zatim to ale jde nastavit jen pro internetove prohlizece). Ale takove hrani her (treba zavodni jak uz tady psal Kato) pomoci naklaneni displeje by mohlo byt docela zazivne.
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Zajímavé určitě jo,k ale jak psal vap nepoužitelné třeba v autobuse!!!
Další věc kterou asi těžko využiju! Možna by stím někdo byl frajer ne škole, ale pro normalní použití mě stačí posouvat lištičku na boku! :-)
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kato »

Teda Kapu - ty jsi nenapravitelnej :-D Kam vitr, tam plast :-D To nema chybu :-D Vsadim se, ze kdybys to vyzkousel, tak zase budes mluvit uplne jinak :tlem: (jako vzdy - lol :lol: ).
Jinak co se tyce toho busu - lol, lol, lol... to bys pak podle tehle teorie nemohl pouzivat nejen ani normalni dotykovej displej (a nevim jak ty, ale ja ho pouzivam naprosto bezne), ale ani HW klavesnici.. Asi jezdim specialnimi autobusy, ktere zas tak moc nedrncaji, ze PDA jeste v ruce udrzim :smile:

A ohledne opatlani dipsleje - to je sice pravda, ale jelikoz pouzivam PDA bez stylusu, tak uz je to jedno.. A osobne si myslim, ze cim vic toho budou masinky zvladat, tim lip (i za cenu, ze to 90% uzivatelu nevyuzije - nepotrebuju, ale muzu..). Protoze trebas to HTC VueFLO se urcite bude hodit, ale proc by nemohlo byt oboji zaraz? Kdo rika, ze bude BUD VueFLO NEBO multitouch displej a nemuze to byt VueFlo a multitouch display dohromady?
Co se skrolovani pri zoomovani tyka a zkratek obecne - osobne, nez mit dole 20px listu se zoomem, tak ji radsi ozelim a budu tam mit o to misto navic nejakou zajimavejsi informaci... A ohledne toho hrani her a ovladani pres displej - je videt, ze jsi asi moc nehral StuntCar: Extreme nebo StreetDuel: Underground Racing. A nebo mas prsty opravdu vetsi a nemotornejsi, nez gorila (mimochodem gorila zrovna nemotorne prsty nema :smile: ) A tech vyuziti by se urcite nasla cela rada... To bylo jen naznaceni, co me narychlo napada - dalsi vyuziti ve stylu zabezpeceni, nebo automatickeho doplnovani textu ci prepinani uloh, minimalizace, zavirani by se mohla hodit (nic proti trefovani se do krizku, ale klidne bych se v nekterych pripade prepnul do fullscreenu a zase usetril trosku prostoru a ovladal to jinak... Vzdyt to dozajista znas z toho Linuxu a jeho grafickych nadstaveb - zmena velikosti nebo posouvani oken pri drzeni altu, kdyz kliknes kamkoliv je velmi navykova a pohodlna) - a zase plati to pravidlo - kdyz to nechces, tak to nepouzivej, ale MUZES... a prave to "nemusis, ale MUZES" je podle me jednim z hlavnich hnacich motoru vyvoje PDAcek.. Kdysi taky mela PDAcka prd displej a cernobilej a nekteri jedinci rikali, ze by na tom chteli koukat na filmy na barevnym displeji a vetsina rikala, ze je to naprd. Zbytecne to akorat bude zrat baterku a k cemu to.. a dneska.. Ja na ty filmy na tom pididisplej nekoukam furt, ale kdybych chtel (a obcas se to hodi), tak muzu. V tom je podle me nejvetsi kouzlo.

A frajerina ve skole? No teda promin, ale to me skoro az urazi - to teda fakt ne. Nemam zapotrebi s cihlou jakkoliv machrovat a predvadet se - mam ji ciste k tomu, aby mi slouzila. Jenom a pouze mne a co si o tom mysli ostatni je mi uplne sumak. Z toho jsem teda opravdu vyrostl uz hooodne davno a pevne doufam, ze vetsina SmartManiaku taky 8-)
Karel Bachura
VIP
VIP
Příspěvky: 153
Registrován: sob dub 21, 2007 8:03
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel Bachura »

2 kato: rad bych ti zatleskal :-) ;-)
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Ok Kato až si to vyskouším tak ti hned pošlu soukromou zpravu jak se mě to libilo!!! Nehodlam se s tebou hadat, asi bydlím v jiným Brně než ty u nás jezdí příšerně narvaný šaliny a busy! Mě by víc vyhovovalo kdyby WM dělaly jako klasický windowsy, že bych měl plochu kde by byly ikony a DRUHÝ TLAČÍTKO MYŠI klasický start menu a k instalaci souboru s koncovkou .exe bych nepotřeboval PC! :evil:


Jo a prosimtě vysvětli my jak to bude fungovat když budeš ležet v posteli? :twisted:
JuriG
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 187
Registrován: pát kvě 05, 2006 21:42
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JuriG »

Kapu: dost dobre sem nepochopil proc sem cpes, ze by WM meli vypadat jako desktopove Windwosy.
Tohle je diskuze o multitouchscreen display a ne o tom proc nejsou WM jako ,,klasicke'' wokna !!
:offtopic:
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů