Na žádost Microsoftu zmizí z FTP xda-developers všechny ROM

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Na žádost Microsoftu zmizí z FTP xda-developers všechny ROM

Příspěvek od Jiří Hrma »

Xda-developers je největší diskuzní fórum pro majitele zařízení vyráběných společností HTC. Během několika let své existence se na fóru vytvořila obrovská komunita uživatelů (přes 200 000!), kteří si mezi sebou vyměňovali názory a řešili možné i nemožné problémy.

Obrázek

Součástí fóra bylo i veřejné FTP, ze kterého bylo možné stahovat stovky ROM, utilit a patchů pro naše zařízení. Na ftp se častokrát objevovaly testovací ROM (vzpomeňte na aféry ohledně Windows Mobile 5.0 vs. HTC Himalaya či Windows Mobile 6 vs. Universal a Wizard), které dělaly obrovskou radost nadšeným uživatelům; Microsoft si ale několikrát vyžádal odstranění takových ROM z ftp.

Nyní si Microsoft vyžádal odstranění úplně všech ROM, což mi přijde jako příliš razantní opatření. Postoj Microsoftu k mazání "citlivých" ROM (WM6) chápu, ale uniká mi smysl vymazání všech starších rom?

Podle slov administrátora xda-devu, Petera Poelmana, dojde v průběhu příštího týdne k odstranění úplně všech ROM, které byly doposud zveřejněny na ftp, a žádné další už pochopitelně nebude možné na FTP uploadovat :-(

Je opravdu veliká škoda, že došlo k tak razantním opatřením ze strany Microsoftu. Potěšující zprávou pro nás může být snad jen to, že fórum jako takové zůstane i nadále plně funkční; ROMky už ale budeme muset hledat jinde.

Staré dobré FTP jak ho všichni známe
Obrázek

Další informace si můžete přečíst v tomto příspěvku
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Tomáš Kubec »

"k***a opruz hoši opruz" Nechápu to. Protože to není věc Microsoftu, ale výrobců telefonů. Ty Microsoftu za licence platí. Lidi zdarma opravujou nedokonalosti v systému a pánům z Mrkwosoftu se to ještě nelíbí.
chareos
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob úno 03, 2007 19:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chareos »

Mrkvosoftu asi vadi ze lidi opravujou chyby ktery on neni schopnej vyresit. Je to skoda a podle me to neni tak uplne fer. Njn Mrkvosoft je nej....
alternativ
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 226
Registrován: úte zář 26, 2006 11:21
Zařízení: Samsung Galaxy S3, HTC Touch Pro
Bydliště: Kopřivnice/Francova Lhota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alternativ »

Nechapu, proc jim jde i o vymazani oficialni ROM operatoru. Je snad jedno, jestli si ji stahnu z webu oparatora, nebo nejakeho ftp, kde je mam vsechny pohromade.... no ale asi to jedno neni :-( MS kolem sebe zacina divne kopat. Asi jejich lodicka zacina byt nejaka vratka...
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Příspěvek od nAscA »

Tak to je teda zprava. Nechapu vyznam tohoto kroku. Sirit se budou stejne dal, akorat nebudou na FTP. Misto aby byli radi, ze to nekdo po nich opravi a upravi, tak to zrusi? Chteji se mi psat sama sprosta slova...
nowizz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: pon lis 06, 2006 14:34
Zařízení: HTC One S (Ville)
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od nowizz »

ocekavam ze se najde nekdo kdo si stahne celou databazi a bude se to sirit dal.......takze mozna sance ale znate to - warez je vecny
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Příspěvek od nAscA »

Warez je sice vecny, ale ROM nejso warez.
nowizz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: pon lis 06, 2006 14:34
Zařízení: HTC One S (Ville)
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od nowizz »

:oops: to jsem nedomyslel................ted me tak napadlo.....kdyz si nekdo prave stahne pres FTP nakou romku, je to povazovano za softwarove piratstvvi??? protoze si myslim ze win mobile jsou taky licencovany............a nebo sem lama :???:
atomion
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 124
Registrován: ned říj 01, 2006 17:21
Zařízení: HTC Desire
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od atomion »

Microsoft tímhle udělal dost velkou chybu! Upříně řečeno jsem nevěřil vlastním očím když jsem četl tuto zprávu na Xda-devu!

Jestli máte zájem tak tady jsem se k tomu taky trošku vyjádřil. Ale jen jedno dodám nakonec: SKANDÁL!
nowizz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: pon lis 06, 2006 14:34
Zařízení: HTC One S (Ville)
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od nowizz »

ja bych to oznacil jednim vystiznym anglickym vyrazem (omlouvam se) - serious shit

dodatek 4 Ondra: zajimava je ta korespondence..............
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kato »

Lidi - vychladnete - to bude v pohode 8-)Tohle jsem zazil prave u WM5 na xda-devu, taky jsem byl silene nastvanej, ale co.. MS ma obcas divne manyry, ktere jsou pro nas nepochopitelne (i kdyz je pravdou, ze vsechny upravovane romky jsou vlastne piratske).
Proste xda-devu to nijak zazracne moc neublizi - akorat se zalozi jiny server a tam se bude vesele pokracovat dal - to se stalo prave u WM5 na MDA II - MS zazadal o smazani vsech WM5 romek, tak se zalozil buzzdev.net, kde clovek vsechno potrebne nasel, z xda-devu vesele vedly odkazy a o co jde 8-)
Ostatne WM5 na MDA II byly teda na xda-devu navzdy zakazane a jak se to resilo? Za a) buzzdev nebo za b) v diskuzi byl odkaz nekam na rapidshare ap.
Cili co z toho plyne? Nic VYZNAMNEHO se nedeje - jenom to ubere na prehlednosti... Btw. jsem presvedcenej, ze bude v prubehu casu existovat nejaky seznam (primo pres WiKi?), kde co stahnout primo na xda-devu, takze ve svem dusledku ani nepoznate, ze to neni na xda-devu... 8-)
JuriG
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 187
Registrován: pát kvě 05, 2006 21:42
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JuriG »

:'( nemam slov
Lukáš Weber
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon čer 20, 2005 15:55
Bydliště: Praha-8 Čimice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukáš Weber »

KATO:

doufam ze mas pravdu :))
atomion
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 124
Registrován: ned říj 01, 2006 17:21
Zařízení: HTC Desire
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od atomion »

Kato píše:...Cili co z toho plyne? Nic VYZNAMNEHO se nedeje - jenom to ubere na prehlednosti...
Ale o to právě přesně jde. Na xda-devu byly romky krásně přehledně roztřízeny podle zařízení a hledat tam něco byla radost. Je sice pravda, že ROMkdy se budou upravovat dál a budou dál ke stažení na rapidshare nebo jinde, ale to rozhodně to nebude přehledné. Každý odkaz v jiném topicu fóra a tak podobně. Ještě k tomu z rapidsharu semtam nějaký ten odkaz zmizí a kdo ho tam pak vrátí zpět když ty lidi co tu ROMku používali mají dávno jiné zařízení. Tohle pravděpodobně postihne všechny, co tyto ilegální ROM využívali.
:smt067 Microsoft :rock:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Na serveru PetitionOnline.com můžete přidat svůj podpis do petice proti odebrání ROM z FTP Xda-Developers. Nejsem si jistý, zda to bude mít nějaký vliv; ale třeba to Microsoft pochopí a ustoupí ;-) :!:
This Petition aims to show the support for xda-developers.com's archive of 'ROM Images'

The Undersigned wish to notify Microsoft Corp. of their strong feelings against the recent demands to remove the 'ROM Images'. We feel that they bring more publicity and support to the 'Windows Mobile' platform and device: without this we feel they would not be as popular as they are to this date.
atomion
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 124
Registrován: ned říj 01, 2006 17:21
Zařízení: HTC Desire
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od atomion »

Tak jsem svůj podpis také přihodil, tak snad mě Microsoft nebude stíhat :-D
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Příspěvek od nAscA »

Tak ten text petice se mi zda dost chaby. Cekal jsem, ze budou nejak argumentovat proc je to chybny krok a rozepisou to po bodech atd...
D.Haba
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned črc 30, 2006 17:36
Zařízení: HTC One
Bydliště: Čerstvá Vepřová

Příspěvek od D.Haba »

no vidis ja si ten text ani neprectu kuli angline :tlem:
a i kdyz nemam stroj pro kterej sou na xda ROMky, tak sem pridal taky podpis.Mrkvaci nechapou to jak uz tu bylo psany od
CHAREOS (Mrkvosoftu asi vadi ze lidi opravujou chyby ktery on neni schopnej vyresit.)
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 58 hostů