WM Crossbow pro HTC Universala !

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
alternativ
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 226
Registrován: úte zář 26, 2006 11:21
Zařízení: Samsung Galaxy S3, HTC Touch Pro
Bydliště: Kopřivnice/Francova Lhota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alternativ »

Tak se na XDA devu poradne rozhlidni a precti si forum.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Z XDA-devu byla vetsina romek WM6 na zadost Microsoftu odstranena. Vydrzely tam sotva par dni.
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Příspěvek od nAscA »

tj., ale kdyz tam clovek cte pozorne, tak zjisti, kde se da stahnout :wink:
mistrsoft
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát srp 04, 2006 9:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mistrsoft »

Tak panove. Diky jednomu ctenari co mi poslal PM jsem si stahnul tuto verzi LINK :!: ODSRANĚN :!:

Flashnul a vse se zdalo v poho. Testoval jsem si novy system ani jsem neinstaloval moc programu. Jen TC, idos a nejakej ten free plugin batterypack tusim a to je vse..

A dneska po cca 24 hodinach bezproblemoveho chodu (prijimani sms a posilani, telefonovani jak z me strany tak volajici vse v poradku)
Jsem si nastavil vyzvaneni na ring and vibrate (nevim jesi to melo nejaky vliv) ale cekal jsem na prozvoneni od pritelkyne mel jsem s ni jit na obed. Misto toho prilitla pritelkyne domu ze ji neberu telefon a nereaguju a neda se mi uz ani dovolat. tak vemu telefon do ruky a telefon vibroval (predtim jsem si toho nevsim mel jsem ho polozenej na penezence tak jsem si nevsim ze vibruje) otevru displey pohasly ale zapnuty. a jinak uplne vse sekle. Takze jsem vytah stylus a dal sem restart. naskocil bootscreen pak uvodni obrazovka bootu wm6 a to je CELE. Ani po 10 minutach nic nenabehlo. Zkusil jsem to asi 3x. I cold restart. I vyndat baterku. Ale proste nic. Tak jsem si tam po obede zpet flashnul tu posledni od i-mate a sem tam kde jsem byl. Vim ze je to beta, ale tohle bylo docela fatalni..:) Takze si asi chvilku pockam az vyjde ofisl. Tot ma zkusenost jinak jsem docela spokojenej.

Jo jeste jedna vec. Jak je na romce ten adresar storege card pro prechod na SD tak se mi tam z nejakeho neznameho duvodu objevil dalsi adresar s nazvem Storage a velikosti 9MB a system ho bral jako dalsi vymenitelnou jednotku. Kdyz jsem do nej vlez tak tam byly caby podle me s custumizaci pro ruzne operatory. KAzdopadne obsah adresare sel smazat, ale tenhle adresar ne a smrdel tam a zabiral misto co si zabral pro tu svoji jendotku.

Tot asi vse. Jo a Pocket informant a vsechny podobne programky od te firmy mi nesly naisntalovat maj tam kontrolu pri instalaci jesi je to wm5 nebo starsi.

That's all
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

Příspěvek od JanHavlicek »

ad. Storage - to je ExtROM, nic jiného

Jinak já také flashnul zpět na WM5, ty WM6 v této verzi jsou prozatím až moc nepoužitelné. S (ne)kompatibilitou programů problém nemám, jde spíše o vymrzání, dokonce se mi párkrát stalo, že při příchozím hovoru uni vymrzl dřív, než jsem hovor přijal. Jako úplně nejstabilnější ROMku vidím 1.90.96WWE i-Mate.
flashman
VIP
VIP
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 28, 2006 19:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od flashman »

zajímavé - na Vario je ROM prozatím ještě méně domakaná beta verze a s vytuháváním problémy nemám :)
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

Příspěvek od JanHavlicek »

Tak to může být způsobeno také rozdílnými programy, které používáme. Já bohužel problémy s vymrzáním mám a proto mám zpět WM5. U WM6 vidím jako výhodu stejně jenom design a menší prodlevy při přijímání hovorů
Uživatelský avatar
Batwi
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 07, 2007 0:26

ROM_v2.00.04_PDAVIET_UNI_PRO

Příspěvek od Batwi »

Tak jsem testoval vyse uvedenou ROMku, v praci je cca 12hodin, nemam zadne problemy s vytuhnutim, jen me prekvapilo, ze patrne nejde pouzivat unika jako diktafon, v Settings u Butons zmizela moznost hlasovych poznamek pri pridrzeni a v programech taky nic, pouze hlasove prikazy a vytaceni.
U nastaveni "Add ringtone" pokud si pustite ukazku zvuku, tak tlacitko stop je nefunkcni, neda se to stopnout (drobnost).
Vyse zminovane STORAGE je kopie ExtROM, takze to zere misto (pokud se smaze obsah jednoho, ve druhem to zustane - tu ExtRom bych nemazal :-) ).
MMS je funkcni, trochu me stve v MESSAGINGu psani novych zprav, tlacitko NEW bylo nahrazeno DELETE, takze se musi pres MENU (asi taky drobnost).
Dobre mi prijde pipani pri ukoncovani a prijimani hovoru pri stisku klaves (mozna to bylo i u petky, ale nikdy jsem si nevsiml nastaveni).
Prodleva pri prijimani hovoru s otevrenym displayem na vysku je nepatrna, ale je, pokud se prijima hovor pri zavrenem pristroji, pak prodleva neni.
Asi pujdu dolu na petku.
Jelikoz je to muj prvni test Crossbow, tak bych rad porovnal me poznatky.
_____________________________________________________________
Dnes me po celem (skorocelem 6:30-17) prijde, ze to ma docela velkou spotrebu, uz jsem jen na 6%, pouzivani jako normalne (BT, e-maily, net, telefonovani - 40hovoru 3-15minut)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

V diskuzích o Crossbow se znovu objevily odkazy na stažení ROM. Prosím všechny čtenáře, aby respektovali pravidla fóra a linky sem nedávali!

Pokud se tak bude dít, budeme to řešit dočasným BANem nebo Varováním :!:
mistrsoft
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát srp 04, 2006 9:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mistrsoft »

ups.. omluva.. za link..

btw: uz vysla ofisl wm6ka pro uniho? nebo az v pondeli? nebo jindy? Dik
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

ne oficialni zatim nevysla, a nevi se, zda vubec vyjde (zalezi na HTC nebo distributorech, zda ji pro sva zarizeni poskytnout - muj osobni tip je, ze by s tim mohl prijit treba i-mate) :)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Na XDA-Devu se objevila nová ROM s označením 2.02.00 WWE (neoficiální samozřejmě), a zatím mi přijde jako úplně nejlepší WM6 romka, jakou je možné do Universala flashnout. Pagepool má nastavený na 6MB, je parádně rychlá, konečně lze vypnout to otravné vkládání při psaní textů (šlo to i na starších rom pomocí tweaku), ale tady je to v základu...

No a další úpravy a inovace snad mluví za vše :-)
- Adobe Reader LE 2.0
- CompactFramework 3.0 SP1
- Device Page Pool set to 6.0 MB
- GPS receiver Control applet
- Revamped outlook, refined icons
- Totally re-mastered sound theme
- Increased interface speed
- Bundled IP-telephony (VoIP, SIP standard)
- Smart Dial 2.0, fast search through contacts, call history
- Any tune can be assigned to any event
- Support for shortcuts in Outlook Mobile
- Full-fledged meetings arrangement system
- Support for HTML in messages
- Smart Filter – handy and fast search through messages
- Numerous MS Exchange 2007-tailored changes
- Integration with Windows Live online-services
- Marketplace – purchase, download, and install directly from the device
- Encryption – bundled memory card encryption
- Improved Remote Desktop, supports true full screen and sound
- New Bluetooth stack including A2DP
- Better integration of SIM / USIM contacts
- Alphabetic sorting of SIM / USIM contacts in contacts list view
- Auxiliary display support native in OS
- Improved 'Internet Sharing'
- Much improved quick start wizard with 'skip' for tutorial, settings setup at boot time
- Pre-provisioned email accounts
- vCards over SMS
- SMS Multiple Recipient improvements
- Save SMS to SIM
- One handed PPC folder navigation improvements
- WMP full screen video on all devices
- Smart-type search
- Larger number of preconfigured email providers (including GMail!)
- USB Hard-drive emulation updated (for sharing storage card contents via USB connection)
- Bluetooth Mouse support (Stowaway Driver set)
- Bluetooth car-kit SIM access
- Added Battery Icon at bottom
- IA Zip update

Opraveno bylo:
- Corrected password lockout issue
- Corrected auto-suggest disable issue
- Corrected Microsoft Voice Command bluetooth issue
- Corrected Windows Live PIE favorite icon
- Corrected data disconnect form CommManager issue
- Corrected GPRS resume from standby issue
- Corrected lock-up on soft-reset issue
- Corrected MMS camera interface (video & picture) issue
- Corrected OneNote camera interface (picture) issue
- Corrected default notification sounds
- Corrected phone busy tone issue
- Corrected phone call waiting issue
- Improved power management
- Improved phone application response
- Added one-line date plug-in
- Added backlight button assignment
- Replaced ClearVue PDF viewer with Adobe Reader LE
- Enabled ClearType as default font
- Decreased the SD/MMC block transfer size from 256k back to 64k
- Increased page pool from 4MB to 6MB
Více naleznete na Xda-developers
mistrsoft
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát srp 04, 2006 9:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mistrsoft »

hura..:) uz se nemuzu dockat az vecer prijdu domu z prace, tak to tam soupnu.. Doufam, ze to pojede lepe jak ta predchazejici, ktera se uplne sekla a neslo delat pak uz nic nez jen reflash..

Nezapomen na ten odkaz, at vim co presne stahovat. Popripade pokud uz tu romku mas tak ji dej na nejakej mirror jesi XDA nejede. Dik!
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Xda-dev uz jede, doplnil jsem odkaz :)
Ja se z te predchazejici wm6 rom vratil zpet na wm5, protoze mi tam par veci nesedelo. Tahle nova romka je ale vazne super! Je rychla, stabilni a konecne funguje vse, co drive neslo. Jeste jsem nezkousel MMS (ktery drive nefungovaly), ale ty stejne temer nepouzivam, tak me to zas tak netrapi
karlic
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 14, 2007 14:21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karlic »

Funguje v ROM 2.02.00 WWE TomTom navigator?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

TomToma nepouzivam, ale nevidim duvod proc by nemel. WM6 (5.2-5.5) pouzivaji temer stejne jadro jako WM5 (5.0)
mistrsoft
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát srp 04, 2006 9:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mistrsoft »

jakou z tech romek si mam stahnout? je mezi nima nejakej rozdil? mam uniho od nemeckyho t-mobilu. ale mam tam ted wm5 dopod nebo i-mate romku. tak co tahat?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Stahni si tu co je pro "T-Mobile MDA Pro". Jinak je to jedno, lisi se to pouze v tom, ze instalator je u kazde verze urceny presne pro ten typ distribuce Universala. Jinak rom jako takova je u vsech stejna:-) a pres noID flasher tam muzes nahrat treba tu urcenou pro Dopoda :-D
mistrsoft
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát srp 04, 2006 9:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mistrsoft »

OK.. no ja jen aby mi to tam neneapralo nejaky custumizacni s*acky od t-mobilu.. toho se obavam..
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

ani nahodou, extROM obsahuje jen Skype a Virtual Earth Mobile (a nastaveni datovych sluzeb pro britsky operatory tusim), nic vic:)

Navic instalace kazde extROM jde zrusit stisknutim softresetu pri odpocitavani ( 3 2 1 ):)
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů